PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 90 li 2000 yillardaki gibi

batum
25 Kasım 2022, 12:29
Ne zamandir bu soru aklimda
sormak icin biraz cekindim aama yinede sorayim

90 li ve 2000 li yillarda zor satlar altinda (parca parca bölünmüs halde)filmler ve muzikleri görmemisler gibi indiriyorduk
Bazen bir film indirmek 2-3 gün sürüyordu,ama simdi hersey cok hizli indirildigi halde

halan aramizda öyle film ve muzik indirenler varmi ?

Ben sahsen 10 seneyi gecdi öyle bir merakim kalmadi,Online dinliyorum veya filmlere online bakiyorum

arapkarizma
25 Kasım 2022, 13:09

90 li ve 2000 li yillarda zor satlar altinda (parca parca bölünmüs halde)filmler ve muzikleri görmemisler gibi indiriyorduk
Bazen bir film indirmek 2-3 gün sürüyordu,ama simdi hersey cok hizli indirildigi halde

Ben sahsen 10 seneyi gecdi öyle bir merakim kalmadi,Online dinliyorum veya filmlere online bakiyorum

Bende indirmiyorum artik hersey elimizin altinda spotify olsun youtube olsun flat internet var hersey internet üzerinden bakiyorum

atsiz77
25 Kasım 2022, 13:12
Aynen ilk indirdiğim film Herr Der Ringe VCD olarak, artık bende uzun zamandır film indirmiyorum hepsi zaten Online mevcut Kodi üzeri rahatlıkla izliyorsun.

Ama bunun büyük bi dezavantajını fark ettim, eskiden bir film açar ve sonuna kadar izlerdik, şimdi ilk 5-10 dakika beğenmeyince kapatıp başka bi film açıyorsun yani film seyretmenin zevki kalmadı.

Cengiz Bond
25 Kasım 2022, 13:43
evelden TV de film cikinca basina oturup bakardik, simdi zaten online var, istedigimiz zaman bakariz diye hem tv de hem online bakmiyoruz.

boni
29 Kasım 2022, 21:00
Batum Usta. Siz 2000 2008 yillarini yazmisin dogru urasirdik indirekt icin.

Bende 1978 1988 yillarini yaziyim Beta, 2000 lik VHS Video kasetlerine, yarin sabah verilecek diye saat 2 Veya 3 bakilirdi.
O günlerde gecti.

cmssys
30 Kasım 2022, 20:54

Önceleri pek Oneklick Hosterler yoktu.Genelde Sirketlerin anonymous olan ftp lerine giriliyordu.Veya Programlarda Warez sizelerinden para ile siparis veriyordun.
Evet dogru Filmler uzun sürüyordu.Ama bu demek degilki Internetin hizlanmasi ile hersey cok hizli iniyor.

Eskiden filmin boyutu 500MB ydi simdi ise 30-50GB arasi.Aslinda bu dogru bir bakima az bucuk merak.Ama indirdigim Filme bakiyorum ben.
Ayrica arkadaslar arasinda server aksamlari benim aciliyor. Onlarda bakiyorlar.

Eskiye nazaran PC de az oyun onuyorum denebilir,Dolayisi ile pek bir sey indirmiyorum oyun bakimindan.
Ama niyede en iyisi Film bende arkada devamli DLC Server de calisiyor.

Online Stream kullanamam evde 3 PC 1PS4 1 tane xbox devamli acik oldugu icin.Indirme konusu bende genelde geceleri oluyor acikcasi :-)

turkclan
03 Aralık 2022, 17:27
Bende artik indirmiyorum yaklasik 15 senedir. Eskiden ne zaman harcardim deli gibi basinda beklerdim :).

gezgin38
02 Ocak 2023, 23:34
gecdigimiz seneler eskiler herzaman özlenecekdir, hep öyle degilmi zaten ne varsa eskilerde var diyoruz her defasinda

Aliskan
24 Temmuz 2023, 15:26
eskiden film indirmek cok zahmetli oldugu icin bakmasi da cok zevkliydi, artik hic film bakmiyorum.

Uppsallla
17 Şubat 2024, 13:03
benim Bordda en sevmedigim özellik tersten gitmesi olmustu. ingilterede araba kullanmak gibi . biri bir konu yaziyor okumak icin hep yukari kaydiriyorsun. arapca gibi de diyebiliriz. mesela biri bisey yazmis . ilk mesaj 8. sayfada oraya gidip geri geri geleceksin .