PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Nachtspeicherofen mi Gasheizung mu?

Acemibiri
05 Ekim 2022, 09:43
Arkadaslar bizim Eniste satin almak icin kücük bir Daire buldu.

Yanliz Dairede Nachtspeicherofen var.
Acaba acele etmeyip Gas ile isitilan bir Dairemi baksak?
Nachtspeicherofen nasildir?
Fazla elektrik yakar mi?
Birde bunun Heizkörperini ilerde degistirmek istense pahali olur mu?

Birbey 3.0
05 Ekim 2022, 10:14
Bildiğim kadarıyla 2025'den itibaren yasak. Yasak olmasada bu enerji fiyatlarında köküne kazar eniştenin. Aylık 400 Euro elektrik yakarsa şaşmam. Belkide daha fazla yakar.

Hausverwaltungu arasın sorsun. Eve yeni bir sistem döşeyceklermi yoksa odun mu yakacaklar, yada Elektroheizung mu koyacaklar? Maaliyeti ne? Yeterince binada Rücklage varmı? Yoksa Sonderumlage mi yapacaklar?

Acemibiri
05 Ekim 2022, 10:56
Bildiğim kadarıyla 2025'den itibaren yasak. Yasak olmasada bu enerji fiyatlarında köküne kazar eniştenin. Aylık 400 Euro elektrik yakarsa şaşmam. Belkide daha fazla yakar.

Hausverwaltungu arasın sorsun. Eve yeni bir sistem döşeyceklermi yoksa odun mu yakacaklar, yada Elektroheizung mu koyacaklar? Maaliyeti ne? Yeterince binada Rücklage varmı? Yoksa Sonderumlage mi yapacaklar?

Yani yaklasmayin mi doyorsun?

atsiz77
05 Ekim 2022, 11:00
Dairenin fiyatına ona göre biraz ucuzdur, bence sıkıntı yok. Dairenin umlagesi ne kadar, uzun veya kısa süre içerisinde zaten değişmesi gerekiyor hepsi. Oy birliği ile bu yönden karar alınmışmı toplantılarda ona bakmak lazım.

Acemibiri
05 Ekim 2022, 11:07
Daire evet uygun.
Ama ilerde hem elektrik parasi cok gelebilir hemde haydi umrüsten yapalim dense oda bayagi pahaliya patlayabilir diye kararsiz kaldi su an bizimkileri.

Birbey 3.0
05 Ekim 2022, 21:01
Ben herzaman derim. Internet yokken uygun gayrimenkuller bulunuyordu. Şimdi cahil insan kalmadı. Herkes interneti açıp bakıyor yada bir Maklere soruyor.

Yani hiç birşey kolay kolay değerinin altındada gitmiyor üstündede gitmiyir.

Atsız77 yazacağımı yazmış.

Eigentümergemeinschaft züğürtmü yoksa değilmi bakmak lazım.

Kötü demiyorum. Belkide bir şans. Çünkü Almanya artık Fernwärmeye geciyor. Fernwärmeye geçerlerse bu daireye değer katar. Tabiki dairenin konumuda önemli. Migrantenstadtteildaysa düzgün kiracı bulmak zor. Kendim oturacağım derse, kendini huzurlu hissedebilecekmi? Ben misal Augsburg'un Migrantenstadteilınds 2 yaşından 40 yaşına kadar oturdum. Öncede sırf Türkler ve Italyanlar vardı. Fazla sorun yoktu. Şimdi 77 milletden insanlar var. Allah'ık gücüne gitmesin acayip acayip tipler. Bunaldım ve 23 km uzakta şehir kenarında heryeri orman ile kaplı bir yere taşındım.

webci
05 Ekim 2022, 22:06
Arkadaslar bizim Eniste satin almak icin kücük bir Daire buldu.

Yanliz Dairede Nachtspeicherofen var.
Acaba acele etmeyip Gas ile isitilan bir Dairemi baksak?
Nachtspeicherofen nasildir?
Fazla elektrik yakar mi?
Birde bunun Heizkörperini ilerde degistirmek istense pahali olur mu?

Usta sen nachspeicherin ne oldugundan haberin varmi..
Eskiden elektrik pahali degildi,bukadar anbieter yoktu..
Simdi gaza elektrige 10 kat zam geldi..
Bu speicher 24 saat elektrik yakip depolayacak..
Ilerde gaza cevirirsen bir 8 veya 10 bin avroya mal olur..