PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kalp Krizi geçirdim 1 tane Stent takıldı, ne gibi haklarım var ???

Burclu
04 Ekim 2022, 11:23
Merhaba Arkadaşlar,

Pazar günü öğlen kalp krizi geçirdim, ambulans vs. çağırıldı ve Acilen Helikopterle en yakın Kardioloji olan Hastaneye götürdüler, 1 tane Stent taktılar ve şu an Hastanedeyım.

Çok şükür şimdi daha iyiyim ama kontrol amaçlı 2-3 gün daha kalacağım, sonra 1-2 Hafta evde kalıp 3 Hafta Reha diye önerdi Hastane istersem Hastaneden direk Rehayada gidebilirmişim ama ben istemiyorum, şöyle eve gidip 1-2 Hafta sonra daha iyi olur bence.

Asıl Soruma gelince acaba ne gibi Haklarım var bundan sonra, 1 Stent kıldı ve 5-6 Senedir yüksek tansiyon var Hipertansiyon, Tansiyon ilacı kullanıyorum 2 tane ve sanırım şimdi Blutverdünnerde eklenecek. GdS alma gibi bir hakkım varmı bunu nereye danışabilirim?

Birbey 3.0
04 Ekim 2022, 11:34
Çok geçmiş olsun.

Hakka gelince fazla umutlanma. Komplikasyon yoksa kalbe birşey vermiyorlar. Annem By-Pass oldu 40 verdiler. Stenti falan birşey yeri koymuyorlar. Çok şansın varsa 30% alırsın oda sırf Lohnsteuere yarar biraz ve birde Arbeitsamt'da Gleichstellung yaparsan işyerinde Schwerbehindert koruması altına girersin.

Rehaya gitmezsen tedavini eksik yaptığın için ilerideki bazı haklardan mahkum kalabilirsin. Misal işyeri diyebilir niye rehaya gitmedin, gitseydin bugün daha verimli olabilirdin, krankin daha az olabilirdi. Yada birgün krank parasına düşüersen Krankenkasse tana edebilir. Onun için Rehaya birnevi gitsen iyi olur.

Burclu
04 Ekim 2022, 11:48
Teşekkür ederim Birbey,

Reha ya gideceğim zaten, Hastane sordu hemenmi yoksa hastaneden ayrıldıktan 1-2 hafta evde işlerinizi hallettikten sonramı diye 1-2 Hafta sonra dedim, tamam dediler.

İş yeri içinde Kündigungsschutz olsun yeter, yani olmazsada sorun deyil.

atsiz77
04 Ekim 2022, 12:18
Büyük geçmiş olsun Burclu ustam, artık biraz yediğinede dikkat etmelisin öyle Türkiye’den baklava ısmarlama yok [emoji3]

Burclu
04 Ekim 2022, 14:03
Büyük geçmiş olsun Burclu ustam, artık biraz yediğinede dikkat etmelisin öyle Türkiye’den baklava ısmarlama yok [emoji3]

Teşekkür ederim Usta,

Baklavadan Kebaplardan olamaz, bunlar Antibiyotik, sağlıklı gıda ;)

hOrOz
04 Ekim 2022, 14:06
Usta daha yaşamaya devam etme hakkın var.

Stent filan bunlar artık osuruktan teyyare standart şeyler

Bana 2 sene önce taktılar ama ben kriz geçirmeden bir şeylerin yolunda gitmediğini fark ettim kardiyologa gittim.

Dedi Stent takalım ileride problem olabili

Birbey 3.0
04 Ekim 2022, 14:28
Almanya'daki Türk bir diyetisten 22.09. tedavi görüyorum. Ernährungsumstellung. Çok şükür bir sağlık sorunum yok ama Trycilgide yüksek. Buda yağlanma demek. Yaş 41,5. 3 kilo gitti. Yediklerim çok az. Yağ diye birşey yok. Uyku sorunum falan baya düzeldi. Ama kendi boş hissediyorum. Allah'dan biraz zero içeceklere izin veriyor diyetiz. Aç değilim, ama Redbul'suz, Kebapsız falan hayat çok zor. Ama mecbur başka çare yok.

murat39
04 Ekim 2022, 14:31
Gecmis olsun ustam
Aynen Birbey kardesimin yazdigi gibi katiliyorum.
Tansiyon hapla tedavi oldugu yasami problemsiz sürdürdügü icin Prozent sicak bakilmiyor.
Seker de aynisi.Hapla tedavi de % yok.
https://drweiglundpartner.de/wissen/grad-der-behinderung/gdb-bluthochdruck/#:~:text=Allerdings%20wird%20heutzutage%20eine%20F unktionsst%C3%B6rung,von%2020%20mit%20sich%20bring en.

Stent takilmasi damarin acilmasi sonucu.iyilesme kalici problem olmadiktan sonra da % olayindan uzak.

Kur a gittiginizde antrag verilmeli genelde de Kur da antrag doldurulup veriliyor.
Bir de VDK lar var.Bulundugunuz yer de arastirin.Özürlüler dernegi oraya üye olmanizi tavsiye ederim.(Ayni Mietvereinlar gibi (senelik 80 €)Saglam avukatlari var.devamli bu isleri yaptiklarindan.
Kur da antragi gönderin, % vermezlerse veya itiraz etmeniz gerekirse burasi itiraz mektubu ve konu hakkinda yardimci olur.
Ileriye dönük de yardimci olacak tir.
Tansiyon , damar tikanikligi...yas ilerledikce
Bu % olayi üzerine durulmasi gereken bir konu. Emekliligi öne cekme gibi faydalari..veya isyerinde biraz daha anlayisli oluyorlar veya ellerinden birsey gelmiyor.

Bütün rahatsizliklari antrag da toparlayip yazin.Devamli rahatsiz oldugunuz hastaliklarin Dr. larina gidin.Oralardan rapor istenecektir.
Dr. larla da Schwerbehinderung antrag vermek istediginizi tetavi esnasinda arada bir 6 ayda bir konuya deginin nasil bakiyor.Yardimci olma konusu.
Dr.dan Schwerbehindert yeri yazi isteyecek..Doktorun bu mektubu genelde yazmasi kendisine zaman kaybi ugrastiriyor ve karsiliginda para almiyor.
Onun icin Doktor iki sira yazar olayi kapatir cevabini da vermis olur, böyle bir yazidan da bir sey cikmaz.
Doktor a detayli yazarsa size yansiyan problemleri daha iyi sonuc cikar. Dr. Raporu cok önemli.

En azindan dosyaniz acilir nasil degerlendirilirse ona göre takip edersiniz gelismeleri.

Bu konular % iceriyor.
https://drweiglundpartner.de/wissen/grad-der-behinderung/schwerbehindertenausweis-krankheiten-tabelle/

Burclu
04 Ekim 2022, 14:37
@hOrOz Ustam

Bende birşeylerin normal gitmediğinin farkındaydımda geçiyordu hep, ara ara göğüsde bir ağrı oluyordu boğaz yanması gibi ama gidiyordu, tez canlı deyilimdir kolay kolay doktora gitmem ama buda en büyük yanlışım oldu, kaldığım yerde millet kontrole geliyor ve gerekirse hemen oluyor, bizde anasını satayım direk masaya yatırıp bir koldan birde kasıktan neşteri vurdu gönderdi stenti.

Demekki ağrı olduğunda gitmek gerekmiş… yok arkadaşlar bu işin şakası, ben ciddiye almadım ve zor durumda kaldım, Allah yüzümüze baktıkda kurtulduk, yoksa Doktor dedi Şansınız varmış tam yetişmişsiniz diye.

Ağrısı sızısı olan arkadaşlar ihmal etmeyin Termin alın gidin Doktora.

Allah Tüm Hasta Yataklarında yatıpta Şıfa bekleyenlere Acil Şıfalar versin.

arapkarizma
04 Ekim 2022, 15:02
Cok gecmis olsu bana da senin gibi oldu aynisi acile ordan stent takildi sonra 1 hafta evde kaldim ordan Kur a gittim
Kur yerinde antrag vermek icin seninle konusuyorlar yardimci oluyorlar oradan GdS icin antrag verebilirsin

deniz2000
04 Ekim 2022, 15:16
Burclu kardes cok gecmis olsun. bundan sonra dikkat etmen lazim

Kalbine stent takılan kişi nelere dikkat etmeli?
Bu nedenle stent takılan hastalar, hastalığın tekrar etmemesi için aşağıdaki noktalara dikkat etmeleri gerekir.

İlaçlar aksatılmamalıdır. ...
Sigaradan uzak durulmalıdır. ...
Şeker hastalığının sıkı kontrolü şarttır. ...
Tansiyon değerlerinin kontrolü stentin uzun vadede açık kalmasını etkiler. ...
Yağlı gıdalardan uzak kalınmalıdır

Birbey 3.0
04 Ekim 2022, 15:28
Kısacası mankenler nasıl besleniyorsa öyle besleneceksin. Tecrübe konuşuyor burada yukarda tarif ettiğim gibi.

webci
04 Ekim 2022, 15:36
Burclu kardes cok gecmis olsun. bundan sonra dikkat etmen lazim

Kalbine stent takılan kişi nelere dikkat etmeli?
Bu nedenle stent takılan hastalar, hastalığın tekrar etmemesi için aşağıdaki noktalara dikkat etmeleri gerekir.

İlaçlar aksatılmamalıdır. ...
Sigaradan uzal durulmalıdır. ...
Şeker hastalığının sıkı kontrolü şarttır. ...
Tansiyon değerlerinin kontrolü stentin uzun vadede açık kalmasını etkiler. ...
Yağlı gıdalardan uzak kalınmalıdır

Ve baklavalardan;)

webci
04 Ekim 2022, 15:37
@burclu gwcmis olsun..
ALLAH sifa nasip etsin..

Burclu
04 Ekim 2022, 18:51
Teşekkür ederim arkadaşlar, son sigarağı zaten Kriz geçirmeden 1 saat önce içtim ve içerkende his ediyordum normal olmadığını. 3 Gün oldu son içmem oldu inşallah bidahada içmem, 4 paket daha almıştım önceden iş çantasında duruyor. :)

Bir Antepliye Baklava, Kebap, Katmer, Çiğer Kebab yemeyeceksin demek ne demek biliyormusunuz.

Yok doğru söylüyorsunuz kısmen arkadaşlar, bence yenilmeli ama kararınca, tıka basa deyil, birini yediysen diyerini bırakacaksın.

akbaba
04 Ekim 2022, 19:37
geçmiş olsun Burclu, Allahım sana şifa versin. kişi kendinin doktorudur, özellikle ileri yaşları düşünüp sağlığımıza dikkat edelim...

steve
04 Ekim 2022, 21:37
Gelmis gecmis olsun kardesim.
Allah sifalar versin ....

hOrOz
04 Ekim 2022, 21:43
@hOrOz Ustam

Bende birşeylerin normal gitmediğinin farkındaydımda geçiyordu hep, ara ara göğüsde bir ağrı oluyordu boğaz yanması gibi ama gidiyordu, tez canlı deyilimdir kolay kolay doktora gitmem ama buda en büyük yanlışım oldu, kaldığım yerde millet kontrole geliyor ve gerekirse hemen oluyor, bizde anasını satayım direk masaya yatırıp bir koldan birde kasıktan neşteri vurdu gönderdi stenti.

Demekki ağrı olduğunda gitmek gerekmiş… yok arkadaşlar bu işin şakası, ben ciddiye almadım ve zor durumda kaldım, Allah yüzümüze baktıkda kurtulduk, yoksa Doktor dedi Şansınız varmış tam yetişmişsiniz diye.

Ağrısı sızısı olan arkadaşlar ihmal etmeyin Termin alın gidin Doktora.

Allah Tüm Hasta Yataklarında yatıpta Şıfa bekleyenlere Acil Şıfalar versin.

Bende önemsemedim Cumartesi hastaneye gittim kalın Pazartesi iyice kontrol edelim dediler ben imza attım hastaneden çıktım.
Pazar günü işe gittim aynı belirtiler başgösterdi biraz yürüyünce sol kolum ağrıyordu.
P.tesi ev doktoruna gittim bana kızdı niye çıktın şimdi nereden kardiyologa bulacağız diye.
Sonra bir kaç kardiyologa telefon açtı.
Acil etiketiyle überweisung yazdı.
Kardiyologa testler yaptı ama testlerle belli olmaz kontrastmittel ile röntgen altında belli olur dedi ve öyle oldu.
Sağ elimden den girdi 5-10 dak. içinde Stenti taktı.
Sadece 6 ay kan inceltici hap verdi.

Burclu
04 Ekim 2022, 21:55
@hOrOz

Kan incelticiyi ömür boyu kullanılacak sanıyordum ama, doktor söyler sanırım çıkınca.

feza
05 Ekim 2022, 01:14
@Burclu geçmiş olsun, Rabbim acil şifa versin.

Murat01
05 Ekim 2022, 03:22
Cok gecmis olsun usta.
Rabbim sifalar versin,bundan sonra daha dikkatli olmalisin.
3 seneye bir checkup hakkimizi kullanalim arkadaslar.
Cogumuz birseyim yoktur diye gitmeyip ihmal ediyor.
Umarim tez vakitte sagligina kavusursun.

Burclu
26 Ekim 2022, 08:24
Şu an Reha dayım ve dün Sosyal Danışman ile Randevum vardı ve iyice kafamı karıştırdı.

Bana Rentenkasseden Mektup geldi gösterdim ve dediki bunun bir bölümünü iş yerine gönderin ve diyerinide Krank olduktan 6 Hafta sonra eğer Krank durumunuz devam edecekse doldurun ve Rentenkasseye gönderin çünkü sizin son aylığınızdan 75% ini Rentenkasse verecek.

Wiedereingliederung isterseniz ve doktorunuzda buna tamam derse o zaman haftalık 2 saat vs. başlarsınız ve gene Krank sayılıyorsunuz paranızı gene Rentenkasse öder 75% den.

Yok ben bu işimi devam yapamam derseniz o zaman Rentenkasse size Umschulung vs. gösterir ki bir an önce işe dönüp kasaya devam para yatırasınız diye (şimdiki emeklilerin aylıklarını ödemek için)

Schwerbehinderung içinde (GdB) Antrag veririz ama belli olmaz ya hiç vermezler ya 20-30% verirler yada 50% verirler, bilemeyiz dedi, Hipertansiyon ve Stent var bende günde toplam 10 ilaç alıyorum.

3 Vardıya çalışıyorum ve doktor zaten burda bunu kesinlikle tavsiye etmez dedi.

Ağzında birde Maske vardı tabii ve konuşmasıda tam anlaşılmayınca Süper oldu tabiiki, siz düşünün haftaya bir termin daha veririm size söylersiniz dedi.

Şimdi beni ayrıca burda Psikologa da gönderecekler Depressionda olabilir sizde diye.

İşin aslı aynı işi devam yapmak istemiyorum, stresli ve ağır iş ve ortam çok pis ve yağlı bir iş. Makinada ama severek yapıyordum işimi.

Nasıl bir yol tavsiye edersiniz, veya buna benzer bir durum başınızdan geçtimi, yaş 44 ve yeniden Umschulung vs. kesinlikle istemem, bildiklerim bana yeter, 25 sene oldu.

metrofm
26 Ekim 2022, 10:27
Merhaba ArkadaÅŸlar,

Pazar günü öğlen kalp krizi geçirdim, ambulans vs. çağırıldı ve Acilen Helikopterle en yakın Kardioloji olan Hastaneye götürdüler, 1 tane Stent taktılar ve şu an Hastanedeyım.

Çok şükür şimdi daha iyiyim ama kontrol amaçlı 2-3 gün daha kalacağım, sonra 1-2 Hafta evde kalıp 3 Hafta Reha diye önerdi Hastane istersem Hastaneden direk Rehayada gidebilirmişim ama ben istemiyorum, şöyle eve gidip 1-2 Hafta sonra daha iyi olur bence.

Asıl Soruma gelince acaba ne gibi Haklarım var bundan sonra, 1 Stent kıldı ve 5-6 Senedir yüksek tansiyon var Hipertansiyon, Tansiyon ilacı kullanıyorum 2 tane ve sanırım şimdi Blutverdünnerde eklenecek. GdS alma gibi bir hakkım varmı bunu nereye danışabilirim?

Cok Gecmis Olsun! Bende 2 Stent var, hastaneye yürüyerek gittim, kapida "galiba kalp krizi gecircem " dedim, hemen iceri aldilar. Sigara halen iciyorum, bide az degil. Sekerde var ama Typ 2. Stres en kötü etki yapiyor bence. Haftada 1 kere istedigimi yiyiyorum. Yeme seklini degistirin. Pilav cok az yigin. Zeytin yagi yemeklere, Pindik ve Ceviz yagi tüketin (ALDI'de var). Pilavi, Makernayi, Beyaz Ekmegi bayaa azaltin. Onun yerine bol bol Salata. Bence cok sey kafa isi. Saglikli Yasamak Zor Degil. Haplarinizi Alirsaniz, aksatmadan hic bisey sorun olmiyacaktir. Benim Tabiiki Sigarayi Birakmam Lazim.

atsiz77
26 Ekim 2022, 10:34
Burclu işyeri ile konuş seni başka bölüme almalarını iste, hatta sendika kuruluşu varsa onlarla irtibata geç. En azından 3 vardıya yerine tel vardiye işe dönmeye bak ilk olarak. İşten çıkmayı düşünme, bu zamanda güvenilir sağlam iş yeri bulmak zor.

Burclu
26 Ekim 2022, 10:45
Burclu işyeri ile konuş seni başka bölüme almalarını iste, hatta sendika kuruluşu varsa onlarla irtibata geç. En azından 3 vardıya yerine tel vardiye işe dönmeye bak ilk olarak. İşten çıkmayı düşünme, bu zamanda güvenilir sağlam iş yeri bulmak zor.

@atsiz77 iş yerinden çıkmayı zaten kesinlikle düşünmüyorum çünkü çevremde en yakın ve IG Metall de olan iş yeri tek bu, şu anki çalıştığım abteilung çok rahat ama dediğim gibi bazen stressli olabiliyor ve ağır kaldırmada var, mümkün olduğu kadar bunlardan uzak durmak istiyorum yani stress ve ağır işi istemiyorum.

Şimdi diyeceksin her işin kendine göre stresi var ama ben oldukca uzak durmak istiyorum, aslında bana göre en uygunu Homeoffice, ama gel gelelim oda imkansız, iş yeri bunu desem adamlar güler bence, çünkü derler ne yapmayı düşünüyorsun Homeoffice de.

oguzsinan
31 Ekim 2022, 00:03
Merhaba ArkadaÅŸlar,

Burcu arkadaşım büyük geçmiş olsun Allah uzun ömür versin. Ben bir Bulgar Türkü arkadaşın schwebehinderung Antragini doldurdum ve yolladimdi cepten. Arkadaşta anjiyo olup Stent takilmisti. Kardiolog ve ev doktorunu yazmıştım. Arkadaşa yüzde 40 verdiler. Senin Neurologa gitmen de lazim. Arkadaş ev doktorundayken bir defa Neurologa gitmiş. %20 Kardiolog ve %20 Neurologdan almış. Ben kendim içinde doldurdum kağıtları fakat bana yolladigimdan 4 gün sonra rededildigini yazan mektup geldiydi. 3 defa sol omuz ameliyatı Ortapedi, Neurolog, Kardiolog anjiyo yapılmıştı ve yüksek tansiyon, Göz doktoru ve kulak doktorunu yazdığım halde reddedildi.

esmerkral
31 Ekim 2022, 01:54
öncelikle gecmis olsun kalp krizi gecirdigimde 4 tane stent taktilar damar 97% tikanmis kura gittik stentin 10-15 yil kadar gidecegini söylediler tabikine sevindik aradan bir yil gecti birseylerin farkinda olmadigini hissettim hasta arabasi cagirdik kalp krizi dediler koldan girerek 5 tane stent daha taktilar oldumu tam 9 tane stent aradan bir yil daha gecti muayneye gittik doktor dediki ben ellersem nallari dikersin stent falan olmuyor dediler beni essen uniklinike gönderdiler orada acik kalp ameliyati yaptilar yani bypass aradan tekrar bir yil gecti 60% iyisin dediler kendimi su anda sükürler olsun iyi hissetmekteyim ama ara sira zorlastiriyor bende biliyorum fazla sürmiyecek korktugum, kafama taktigim sadece yakin zamanda her mutlulugu hak eden canim esimi, cocuklarimi ve doyamadigim torunlarimi geride birakacam bir gün öylede böylede alarm caldiginda mutlaka olacak Allah,im dan tek istedigim yataklara düsmeden, elden avuctan düsmeden hayirlisiyla insallah sizleri korkutmak amacigiyla degilde bilgilendirmek istedim seker, tansiyon, yaglanma üstüne benim gibi sigarada icerseniz Allah korusun olacagi benimki gibi aman aman cok dikkat gerek saglicakla kalin

webci
31 Ekim 2022, 02:11
Eyvallah usta..
Demek gerekirki ALLAH hayirli ölüm nasip etsin..
Bunlar bir sebep..
Ölüm muhakkaki yakin..
Aslinda stend yerine direk bypass yapabilirlerdi..
Simdi merak ettigim niye damarlar bu kadar cok tikandi..
Kendine nr eziyet ettin..

deniz2000
31 Ekim 2022, 09:26
öncelikle gecmis olsun kalp krizi gecirdigimde 4 tane stent taktilar damar 97% tikanmis kura gittik stentin 10-15 yil kadar gidecegini söylediler tabikine sevindik aradan bir yil gecti birseylerin farkinda olmadigini hissettim hasta arabasi cagirdik kalp krizi dediler koldan girerek 5 tane stent daha taktilar oldumu tam 9 tane stent aradan bir yil daha gecti muayneye gittik doktor dediki ben ellersem nallari dikersin stent falan olmuyor dediler beni essen uniklinike gönderdiler orada acik kalp ameliyati yaptilar yani bypass aradan tekrar bir yil gecti 60% iyisin dediler kendimi su anda sükürler olsun iyi hissetmekteyim ama ara sira zorlastiriyor bende biliyorum fazla sürmiyecek korktugum, kafama taktigim sadece yakin zamanda her mutlulugu hak eden canim esimi, cocuklarimi ve doyamadigim torunlarimi geride birakacam bir gün öylede böylede alarm caldiginda mutlaka olacak Allah,im dan tek istedigim yataklara düsmeden, elden avuctan düsmeden hayirlisiyla insallah sizleri korkutmak amacigiyla degilde bilgilendirmek istedim seker, tansiyon, yaglanma üstüne benim gibi sigarada icerseniz Allah korusun olacagi benimki gibi aman aman cok dikkat gerek saglicakla kalin

esmerkral ustam cok cok gecmis olsun. sana stent takmalarinin sebebi kalp krizi gecirirdigin icin. önceden doktora gitmis olsaydin senin durumun bypass ,likti
tekrardan gecmis olsun
saygilar

samsunlu
31 Ekim 2022, 09:56

Üzdün beni be bilader!!! ALLAH seni sevenlerine bagislasin.

atsiz77
31 Ekim 2022, 10:27

Moralini yüksek tut be Ustam, ben ne insanlar tanıyorum Ameliyat olupta şu anda 70 yaşlarında. Biraz zorlamayacaksın kendini yiyip içtiğine dikkat et Ustam.

ALLAH (cc) seni sevdiklerine uzun yaşamlar nasip etsin.

Yaş kaçtı bu araba ?

Birbey 3.0
31 Ekim 2022, 13:41
Esmer Kral geçmiş olsun.

Zaten arkadaşlar yeterince bence birşeyler söylemiş.

Sana tavsiyem bir Türk Ernährungsberater ile konuşman. Belki yediklerinik etkisi vardır. Berlin'de Türk bir bayan bir Ernährungsberaterin ile online tedavi görüyorum. 5-6 haftada 12 kg verdim. Kendisi Türkiye'de ve Almanya'fa Lebensmitteötechnikerin okumuş ve şimdide piskoloji okuyor.

Allah hepimize gecinden ve hayırlı ölüm versin.

hOrOz
31 Ekim 2022, 15:05
Genellikle bizim yeme alışkanlıklarımız çok ters

makarnayla pilav la ekmek yemek, aşırı et tüketimi, yağlı hamurlu yiyecekler gibi

ağır şekerli tatlılar daha doğrusu ağır kalorili yakın doğu mutfağı

Zamanında millet bağ bahçe ve tarla da çalıştıkları için yemek kültürü olarak yüksek kalorili yiyeceklare yönelmişler

Türk Mutfağı daha çok karbonhidrat ağırlıklı olduğu içinde kilo çabuk aldııyor ..

Buna bağlı aşırı kilo,yüksek tansiyon,şeker ve bunlara bağlı diğer hastalıklar

Almanya da çalışan kesim için monoton hayat, ev-iş-ev üçgeni buna bağlı olarak spor yapan çok az

Bizim kasabanın sayfasında ölümlerle anket yayınlamışlar, ölümlerim %80 hepsi kalp ve damar ile ilgili

Türkiye de bizim oralarda kuyruk yağı, koyun kuzu eti olmazsa olmazlardandır..

esmerkral
31 Ekim 2022, 15:39
yasim 57 dünya halinin iyisinide, kötüsünüde gördüm inanin esim, cocuklarim o kadar destek oldularki halen olmaktalar dünyanin en mutlu insanim ben onlardan raziyim Allah,imda kendilerinden razi olsun hastaligim aklimin ucundan bile gecmiyor moralimi oldukca iyi tutmaya calisiyorum tek üzüntüm sevdiklerimi birakacam asiri kilom yok benim tahlihsizligim damar hastaligi yani damarlarin cok ince olmasi ne kadar sonuclar iyi ciksada seker ve sigaranin olmasi malesef bu noktaya getirdi fazla yazmakla sizleri dahada üzmek istemiyorum malesef hayat devam ediyor yazdiklarimi dikkata alip kendinize dikkat edin saglicakla kalin iyi niyet temenlilerinizden dolayi hepinize tesekür ederim

atsiz77
31 Ekim 2022, 16:03
esmerkral daha uzun yılların var be Ustam.
İlk olarak insanın morali iyi olacak gerisi kolay.

Göreceksin burda Boardda hep birlikte daha uzun yıllar olacağız.

esmerkral
31 Ekim 2022, 16:11
usta cok tesekür ederim insallah tabikine Allah ne derse ona inaniriz gün, vakit geldiginde yapacagimiz birsey yok bahaneler olacaktir bizimkisi sadece tahmin

Birbey 3.0
31 Ekim 2022, 17:23
usta cok tesekür ederim insallah tabikine Allah ne derse ona inaniriz gün, vakit geldiginde yapacagimiz birsey yok bahaneler olacaktir bizimkisi sadece tahmin

Abi sen benden yasca daha büyüksün. Yani nasihat vermis gibi olmayim.

Ama sunu söyleyim. Vaden geldyise, basinda bes tane kalp profesörü olsa yine seni kurtaramaz, vaden gelmediyse yolda kalp krizi geciren insani yoldan gecen birisinin kalp masaji hayatini kurtarir. Yani kimse ne ömrüne bes dakika ekleyebilir, nede calabilir.

Onun icin, sen artik beyaz un'dan ve sekerden uzak dur, gerisi Allah'in takdiri. Birde kirimi eti birak ve sekeri unut. Kisacasi Ernährungsberater bunu yapti. Ilk üc 3-4 hafta cok zorlandim. Simdi pek zorlanmiyorum. Bride dietist Light ve Zero icecikleri hemen hemen serbest birakti. Cok kafam tatli cekerse onu kullaniyorum ve nefsimi köreltiyorum.

esmerkral
31 Ekim 2022, 19:01
estafurullah akil yasta degil bastadir bende yazdigin gibi ayni fikirdeyim sunu bilinki bizleri yaratan Allah sabrinida veriyor inanin vadenin gelecegi aklimin ucundan gecmiyor atsiz arkadasimizin dedigi gibi morel yukarda Allah,im ne verirse hayirlisini nasip eylesin

moralist
31 Ekim 2022, 19:11
Can boğazdan gelir ömür zaten kısa bu Dünyanın nimetlerinden faydalamak lazım

murat39
31 Ekim 2022, 19:38
Esmerkral abi
Benim babam da sigara icerdi 63 yasinda kalp krizi sonucu,komada ne kaldi.Kalp 65% calisiyor.Kalp krizi sonucu beyin oksijensiz kalmis, hastaneye varana kadar.
Sonunda sigarayi birakti.15 senedir sigara icmiyor. Su an 78 yasinda. (Doktorlar la görüstügümde sigaranin tahribatini cok iyi gördüm.)
Sükür sigarayi birakti kendine dikkat ediyor,yasantisini problemsiz bizim yardimimiz olmadan götürüyor.

Bir inat edip sigarayi birakabilsen.Ikinci si de kilo varsa kilolari atmak.Abilerin dedigi gibi yeme aliskanligini kismi olarak düzene koymak.

Insallah sigarayi birakirsin. Sevdiklerin icin birakirsin.

https://www.youtube.com/watch?v=ZdP446CUakw

https://www.youtube.com/shorts/I0qxqsDtLUg

https://www.youtube.com/watch?v=WfpQicJMAL4

https://www.youtube.com/watch?v=PKH1XNgd1rE
https://www.youtube.com/watch?v=uEb2HccQzFc

feza
31 Ekim 2022, 22:27
@esmerkral

geçmiş olsun ve Rabbim acil şifalar versin.

.onur
31 Ekim 2022, 22:28
Herkese bunu kulanmayi tavsiye ederim
https://youtu.be/2FCYgy00YEs

atsiz77
31 Ekim 2022, 23:01
Herkese bunu kulanmayi tavsiye ederim
https://youtu.be/2FCYgy00YEs

Ne bu kafadan bişeyler uydurup reklamını yağıyor gibi geldi bana. Bi zamanlar Türkiye’de baya ünlüydü Dr. Ömer Çoşkun o bilene kanserden öldü kendisini ABD tedaviye yaptırdı.

Ha tabii insan çaresiz olunca her şeyden medet umar hale geliyor o ayrı.

Biz Türkler akşam 20’de çerez fıstık cips vs bunları bırakmadığımız süre bizlerde hastalık bitmez, kendimden bahsedeyim gittim demin bi mandalina yedim bu vakit oysa yanlış. Şimdi birazdan yatarım mide vücut ne yapsın…

webci
31 Ekim 2022, 23:12
Can boğazdan gelir ömür zaten kısa bu Dünyanın nimetlerinden faydalamak lazım

Evet guzel espri..
Can bogazdan gelir diyen alt etmis..
Bu sözü aburcuburculara mal etmek gerek..
Bilakis can bogazdan cikar cok dogru bir kelime,,velhasil ruhun da zaten ayaklardan cekilip bogaza dayanacak ve ordan da canin cikacak..
Insan midesinde biriktirdigi cöpden baska birseye hamallik yapmaz..mide yemekleri ögutmek icin belli bir zaman ayarlar ama siz 2 saatte bir yemek yerseniz eskiler devamli benzin deposundaki benzin gibi alta biriktirir ve hastalik yapar..
Ayrica acikmadan yemek hem haram hemde israftir...midenin bayram yaptigi tek ay ramazan ayidir,..

webci
31 Ekim 2022, 23:15
Ne bu kafadan bişeyler uydurup reklamını yağıyor gibi geldi bana. Bi zamanlar Türkiye’de baya ünlüydü Dr. Ömer Çoşkun o bilene kanserden öldü kendisini ABD tedaviye yaptırdı.

Biz Türkler akşam 20’de çerez fıstık cips vs bunları bırakmadığımız süre bizlerde hastalık bitmez, kendimden bahsedeyim gittim demin bi mandalina yedim bu vakit oysa yanlış. Şimdi birazdan yatarım mide vücut ne yapsın…
Evet bizim tvler milleti malesef böyle seylere tesvik ediyor ve acken sen sen degilsin diyerek raydan cikariyor..

hOrOz
31 Ekim 2022, 23:15

aynen Usta yok şu yağmış yok şu otmus hepsi hikaye

belki küçük bir etkisi olur ama esas problem yeme alışkanlıklarımız

Biz hamur işlerini, pasta börek poğaça ya, kebap lahmacun devam edersek

baklava künefeye talim edersek ..

Gidin Türkiye deki AVM lere küçücük çocuklara bakın hepsi yarım dünya olmuşlar

Yanlış beslenme çocuklara fast food alıştırmışlar

MC Donaldslarda çocuklar Hamburgere talim ediyorlar

Birbey 3.0
01 Kasım 2022, 00:34
Aynen abur cunur en büyük sorun.

İşlenmiş olduktan sonra tüm gıdalardan uzak durmaya bakmak lazım.

.onur
01 Kasım 2022, 01:52

Ben kimsenin reklamini yapmiyorum, adamı ne tanırım ne bilirim.
Ben iki yıl önce Çekup yaptırdım Ve doktor bana acilen anjiyo olmam lazım dedi beynimden vurulmuşa döndüm hemen yiyeceklerime çok dikkat etmeye başladım ve yukarıda tavsiye ettiğim ürünü ayrıca kendim de limon sarımsak maydonoz suyunu yaparak 5.6 İçtim
Ve ayrı ayrı doktorlara gidip tekrar kalbimi kontrol ettirdim hiçbir şeyimin olmadığını çok sağlıklı olduğunu söylediler.

Belki yiyeceklerimi değiştirdiğimden belki benim yaptığım limon sarımsak maydanoz küründen belki de yukardaki tavsiye ettiğim üründen Allah’a 1000 şükür şu an hiçbir şeyim yok Anjiyo da yaptırmadım

hOrOz
01 Kasım 2022, 03:03
Ben kimsenin reklamini yapmiyorum, adamı ne tanırım ne bilirim.
Ben iki yıl önce Çekup yaptırdım Ve doktor bana acilen anjiyo olmam lazım dedi beynimden vurulmuşa döndüm hemen yiyeceklerime çok dikkat etmeye başladım ve yukarıda tavsiye ettiğim ürünü ayrıca kendim de limon sarımsak maydonoz suyunu yaparak 5.6 İçtim
Ve ayrı ayrı doktorlara gidip tekrar kalbimi kontrol ettirdim hiçbir şeyimin olmadığını çok sağlıklı olduğunu söylediler.

Belki yiyeceklerimi değiştirdiğimden belki benim yaptığım limon sarımsak maydanoz küründen belki de yukardaki tavsiye ettiğim üründen Allah’a 1000 şükür şu an hiçbir şeyim yok Anjiyo da yaptırmadım

Usta yeme içme sistemini değişikliğinden kan değerleri değişmiş olabilir

ama tıkanıklık veya daralma varsa halen duruyordur

Ama Anjiyo olmamakla kendini çok büyük tehlikeye ve riziko ya atmışsın.

Eğer kalp krizi geçirsen ne lacak tı? Asıl korkman gereken kalp krizi rizikosuydu

Anjiyo o kadar korkulacak bir şey değilki, teknik o kadar gelişmişki 10-20 dakika içinde bitiyor.

Hiç bir şey fark etmiyosunki ağrısı yok sızısı yok.

Ama dikkat et bir daha olmayacak garantisi yok çünkü Stent takılsa bile ileri zamanlarda tekrar daralma ve kapanma rizikosu var

Bir kere anjiyo detaylı bir kontrol muayene doktor ekran dan izliyor..

damardan bir miktar kontrast veriliyor ve röntgen altında damarlar kontrol ediliyor

nerede sıkıntı var görebiliyor . öyle ilaçla onunla bununla geçecek bir rahatsızlık değil

Bende bile 5-6 kere kan testi, efor testi yaptılar

Doktor bu rahatsızlık testlerle anlaşılmaz ancak röntgen de konrastmittel ile bakmak gerekir dedi

Stent takmayla anjiyoyu karıştırmayın .. Stent damarın içine geçirelen bir koruyucu bir ağ

Birbey 3.0
02 Kasım 2022, 13:51
Ne yaptın Esmerkral abi toparlamaya başladınmı kendini...

esmerkral
02 Kasım 2022, 22:28
arkadasimizin acmis oldugu konuyu fazla dagitmak istemiyorum iyi niyetinizden dolayi ictenlikle tsk. ederim

SesSizliK
08 Nisan 2024, 23:36
Merhaba Arkadaşlar,

Gecmis olsun nasil oldun neler yaptin hastalikla alakali ...Bende 5 hafta önce kalp kirizi gecirdim 1 tane stent takildi REHA yi bekliyorum ..