PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gez ile ilgili sorunlari burda paylasalim

Uppsallla
04 Haziran 2015, 19:53
Arkadaslar bu konuyu eski beceriksizler sayfasindada acmistim . Zaman icinde 2013 senesinde cikan yasadan sonra artik bir cözumun olmadigini yazip konuyu takip etmekten vazgecmistim. Arada sirda bakiyordum ama cozumden cok tekrar tekrar ben odermiyim tarzinda sorular oluyordu. Bu sebeble ben gez ile anlasma yoluna gidip borcumu taksitlendirmistim. Buraya kadar 3 asagi bes yukari bilindik seyler.

Bugun isyerinden bir arkadastan farkli bilgiler aldim ve oldukca ilgimi cekti. Facebook da oldukca yogun bir orgutlenme var ve gez gercekten karsilar. Soyledikleri sey cok basit bu cikan sey kesinlikle yasa degil diyorlar. Ve temel olarak dikkat edilmesi gereken seyleri soyluyorlar.
1. Odemeyi hemen durdurun ve mektuplar gelene kadar bekleyin diyorlar. Mektuplar geldikten sonra borcunu borcunu hala odemezssen inkassoya veriyorlarmis. Borc un olusma sekli vetrag ile olurmus yani biz bu adamlarla vetrag yapmadigimiz icin aslinda borcumuzda olmuyormus. Bizim odememiz gereken sey beitrag ise istege bagli oldugundan istemesek odemeyebiliyormusuz.

2. Nokta ise inkasso gorevlisinin elindeki kagit... bilmemkacinci yasanin bilmem kacinci maddesine gore adamin elindeki kagidin mahkemeden imzali ve muhurlu olmasi gerekiyormus. Ve bu kagitlar mahkemeden imzalanmiyormus.
3. Nokta ise borcumuzu odeyecegimiz sahis kim. Orda aslinda gez in mudurunun baskaninin her kimse onun adinin olmasi gerekiyormus. Orda yazan beitrag service icra yasasinin bilmem kacinci paragrafina gore gecersizmis...

Inkassodan gelen adamin adini not edip ben bu borcu odeyecegim ama once su odeme kagidini mahkameye bir muhurletin sonra odeyecegim sahsin adini yazin gelin dedigin zaman. Inkassodaki adam bir daha gelip seni rahatsiz etmiyormus...

Gelin bizde orgutlenelim ve hakkimizi ogrenelim... burda ben odermiyim amcam oder mi diye soracagimiza almanlar neler yapiyor bir bakalim... benim netten ogrendiklerim bu. Almancam iyi ama muttersprahe degil. O yuzden almancasi iyi arkadaslar youtubeden ve facebookdan bu orgutlenmeleri arastirip bize yol gosterirse sevinirim

hope41
04 Haziran 2015, 19:57
face de benimde gözüme carpmisti böyle bir sey. Kimi diyor ki kacis yok artik mecbur, kimileride yasal degil diyor. Almanya gibi neredeyse herseyin yani kanunlarin neredeyse dört dörtlük isledigi bir yerde böyle seylerin olmasina anlam veremiyor insan yani yasal ise herkesin vermesi lazim, yok degil ise resmen soygun... karisik mesele :)

Uppsallla
04 Haziran 2015, 20:02
Adamlar cok ciddi. Yasanin bosluklarini bulmuslar... arastirmakta fayda var... vaktim olursa facebookdaki sayfayi yazicam... soru olunca bir suru kisi yardim ediyor ma almanca oldugu icin benim icin sikintili biraz... almanca iyi olmasina karsin hukuk dili eksik...

avni64
05 Haziran 2015, 18:45
Bende senelerdir bu adilere para ödedim,2014 ocak ayindan itibaren baska sehirden ev alip tasindim bankayida degistim.
Arada bir mektup geliyordu adreside nerden buluyorlarsa,bugün hacizciden mektup geldi belli bir tarih vermisler ödemem icin.

04.14 bis 12.14 icin 212 eur 25.06.2015 tarihine Kadar ödememi istiyorlar. Bakalim neolacak Evden televizyonumu götürecekler.
Pazartesi vakit olursa uzman bir avukat bulsam iyi olacak,bunlarin cektigi para miktar olarak beni öldürmez ama yinede milletten zorla para
almalari beni kizdiriyor.

Uppsallla
07 Haziran 2015, 23:14
Bende senelerdir bu adilere para ödedim,2014 ocak ayindan itibaren baska sehirden ev alip tasindim bankayida degistim.
Arada bir mektup geliyordu adreside nerden buluyorlarsa,bugün hacizciden mektup geldi belli bir tarih vermisler ödemem icin.

04.14 bis 12.14 icin 212 eur 25.06.2015 tarihine Kadar ödememi istiyorlar. Bakalim neolacak Evden televizyonumu götürecekler.
Pazartesi vakit olursa uzman bir avukat bulsam iyi olacak,bunlarin cektigi para miktar olarak beni öldürmez ama yinede milletten zorla para
almalari beni kizdiriyor.

Usta benim yazdiklarimi iyice oku. Hacizciyle bir randevu al gorus. Adamin elindeki kagida bak. Youtubede ve facebookda bir suru link var... hacizcinin elindeki kagit mahkemede imzali olmasi gerekir diyorlar. Ve imzali olmuyormus... gelen adama da oducem borcum borc ama elindeki kagit yasal degil diyeceksin... youtubede anlatilan bu...

talo176
08 Haziran 2015, 09:14
buraya bir göz atin arkadaslar.. (http://www.focus.de/finanzen/news/wirtschaftsjournalist-hat-geniale-idee-mit-diesem-bargeld-trick-treiben-sie-die-gez-in-den-wahnsinn_id_4733288.html)

Satalyamur
08 Haziran 2015, 23:22
Bence var ya hiç kafanızı yormayın. O kadar millet ödüyor.... Madem TV ve Radyo kullanıyorsunuz ödeyin yasal dır.

talo176
08 Haziran 2015, 23:26
arkadasim peki ben ard ve zdf bakmiyorsam..?
bakamdigim kanal icin neden ödeyeyim ki?

bambumbam
09 Haziran 2015, 12:24
Ben Ödemiyorum 5 Ay Oldu Tasinali Hep mektpub geldi cöpe attim.

https://www.facebook.com/groups/rundfunkbeitragsklage/670083139788485/?notif_t=group_comment_reply

Burayi biraz takip edin.

Wiederruf yazin almasinlar paranizi

özfenerli
09 Haziran 2015, 13:41
Ben wiederspruchung kopyasını bugün postayla gönderdim.
Hadi hakkımızda hayırlısı.
Eskiden 3 ayda bir mektup geliyordu artık aydan aya göndermiye başladılar.

dalga
10 Haziran 2015, 14:46
buraya bir göz atin arkadaslar.. (http://www.focus.de/finanzen/news/wirtschaftsjournalist-hat-geniale-idee-mit-diesem-bargeld-trick-treiben-sie-die-gez-in-den-wahnsinn_id_4733288.html)

https://www.youtube.com/watch?v=j75-iD_o8zg

Kardesim bu bir Tuzak. Adamlara ödemeyi tavüt ediyorsun. Birnevi anlasmayida kabul ediyorsun. Onun birde Aciklamali videosu var Bar Zahlung Falle diye. Pesin ödeme tuzagi.
Saygilarimla.

Uppsallla
16 Haziran 2015, 19:24

kardes bir cevap gelirse burda paylasirsan sevinirim...

Almanlar ödememenin caresini bulmus... bakalim biz basarabilecekmiyiz...

Burclu
28 Haziran 2015, 02:57
Arkadaşlar bende itiraz Mektubu yazmıştım bundan 2 Sene önce 3 defa hemde hiç birine Net bir cevap vermediler hep ayni cevap Almanyada bu bir kanun ve mecbursunuz ödemeye diye yani otomatik bir Standard yazı, bende hiç ödemedim şimdiye dek, arada hep gelir Rechnung hepsını topluyorum ve cevapda yazmıyorum ödemiyorumda.

Aslında bu Kibarca halktan Haraç almak bnce, başka bir şey deyil.

Uppsallla
01 Temmuz 2015, 00:59
Arkadaşlar bende itiraz Mektubu yazmıştım bundan 2 Sene önce 3 defa hemde hiç birine Net bir cevap vermediler hep ayni cevap Almanyada bu bir kanun ve mecbursunuz ödemeye diye yani otomatik bir Standard yazı, bende hiç ödemedim şimdiye dek, arada hep gelir Rechnung hepsını topluyorum ve cevapda yazmıyorum ödemiyorumda.

Aslında bu Kibarca halktan Haraç almak bnce, başka bir şey deyil.

en son ne zaman geldi kardes mektup? 2013 senesinden sonra hic mektup geldi mi?

Burclu
01 Temmuz 2015, 09:06
Geldi belki 10 tane gelmişstir, yazdığım mektuba cevap yerine Rechnung gönderiyorlar ve her defasında son İhtar diye yazıyor, bakalım hala ödemiyorum ortalama 500€ cıvarında olmuş.

bambumbam
02 Temmuz 2015, 03:12
Geldi belki 10 tane gelmişstir, yazdığım mektuba cevap yerine Rechnung gönderiyorlar ve her defasında son İhtar diye yazıyor, bakalım hala ödemiyorum ortalama 500€ cıvarında olmuş.

Ben kendilerine mektub bile göndermedim.
Fakat bana arada sirada bir yoklama yapiyorlar rechnung ile :)
Ödemeyi düsünmüyorum.

Dolunay35
04 Temmuz 2015, 22:00
Arkadaslar bu olay herkesi ilgilendirdigi gibi beni de ilgilendiriyor,bunu iyice arastirmak lazim,bu gez mi dir nedir milletin basina bela olmus,simdiye kadar benim yerime arbeitsamt ödüyordu,bundan bir ay önce arbeitsamttan ciktim,adi herifler benim konto dan üc ayligina 87 euro kesmisler yani 7.8 ve 9.uncu ay icin.Almanlar bizim gibi degiller adamlar herseyi inceden inceye arastiriyorlar,biz de o yok,aman ödeyelimde kurtulalim diyoruz.iNSALLAH bir cözüm bulunur.Alman hükümetinin isi gücü vergi adinda milleti soymak.

Uppsallla
04 Temmuz 2015, 22:14
Arkadaslar bu olay herkesi ilgilendirdigi gibi beni de ilgilendiriyor,bunu iyice arastirmak lazim,bu gez mi dir nedir milletin basina bela olmus,simdiye kadar benim yerime arbeitsamt ödüyordu,bundan bir ay önce arbeitsamttan ciktim,adi herifler benim konto dan üc ayligina 87 euro kesmisler yani 7.8 ve 9.uncu ay icin.Almanlar bizim gibi degiller adamlar herseyi inceden inceye arastiriyorlar,biz de o yok,aman ödeyelimde kurtulalim diyoruz.iNSALLAH bir cözüm bulunur.Alman hükümetinin isi gücü vergi adinda milleti soymak.
dolunay en önce kontoyu degistir bence yada bankayla konus otomatik odeme talimatini kaldir... ben pensip olarak mecbur olmayan hic birseye otomatik odeme talimati vermiyorum... en fazla bir uyari mektubu alirsin unutursan...

fuk_18
09 Eylül 2015, 13:22
Arkadaslar bu GEZ herkes bilir ama bazi arkadaslarin hic bu parayi odemedigini duydum yani evlerine ödeme kagdi gelmiyormus,ve 2 3 yil bu sekilde odemeyen hatta yillarda ödemeyen kisilerin oldugunu duydum,

Simdi bu GEZ de evinde Televizyon olmayanda ödemek zorundami ?

Kagit geldiginde evimde Televizyon yok kirildi attim ne bileyim bir bahane ile itiraz etsek ödememe gibi bir ihtimalimiz varmi

bu konu hakkinda bilgi alabilirmiyim?

Cihan
09 Eylül 2015, 14:30
Kacis yok öyle sanirim ama Hart 4 yardimi aliyorsan Kesin ödemiyorsun. Ben bunu biliyorum birde ( Harfli )özürlü raporun olmasi gerkli ancak böyle ödemirsun

cassano
09 Eylül 2015, 15:00
benim bildigim tek televizyon degil, internet radyo oldu mu da ödüyorsun. Yalnisim varsa düzeltim beni.

rumix40
09 Eylül 2015, 15:18
bende cok arastirdim ve okudum ama su zikkim gez'den bir kacis bulamadim. öylede böylede ödememiz gerekiyor simdilik.. böyle bir sacmalikta tek almanyada var zaten..

dalga
09 Eylül 2015, 17:13
Sevgili Kardesim.

Böyle uygulamaya gecilmesinin sebebi olarak insanlarin benim evimde Tv yok , Ben kullanmiyorum vs,, sonra bir Karar alinacagi vede insanlarin 5.50€ EV basi ödeyecekleri söylendi.
Sonra Herkesin ödemesi gerektiginde karar kilindi.
Burda Hangi durumlarda GEZ ödemeden Muaf ve Kismi Muaf tutuldugunu
Örnek verecek olursam Sakatlik derecesi % 80 Olup Sozial etkinliklere katilamayan kisiler icin RF Basvurusu yapinca sadece 5.50€ yani 17.50€ yerine.
Kismi körler %60
issizlik iki. Emekli olupda geliri yetmenyenler Grundsicherungda olan vs,,
http://www.rundfunkbeitrag.de

Antrag auf Befreiung und Ermäßigung

Saygilarimla.

fuk_18
09 Eylül 2015, 17:28
Bende devamli oduyorum ama bir arkadasim 1,5 senedir beskurus para ödememis evime diyor gez den bir kagit gelmedi diyor ondan sordum ve bu sekilde odemeyenlerin de oldugunu okudum internetten biz ödeyip her 3 ayda bir bir basklasi odemeyince bu benim zoruma gidiyor buna istinaden sordum nasil kacilabilir veya hangi yollar ile odeyemeyiz diye

Emmoglu67
10 Eylül 2015, 11:06
hic kacid yok arkadaslar bende aylardir ödemedim her mektubu cöpe atim sonunda herseyi uygun sekilde haciz mektubu geldi imzali mühürlü avukatda hicbirsey yapamadi mecbur ödedim tek ev tasindimi kacis oluyor hata bende öyle olmusdu tasindikdan sonra bildirmedim yaklasik 1 bucuk sene günün birinde aksam vakti adam geldi iste gezden geliyorum ausweissi gösterdi oanda enselediler beni tv yok dicekdim ama tvnin sesi o kadar acikdiki itiraz edemedim . o günden itibaren ödemeye basladim hem tv yok desen adamlar evdeki pc, radyo, cep teli arabadaki radyo bütün hersey gecerli

Musti
10 Eylül 2015, 11:42
Ben 5 seneden berli ödemiyom.
Gelen Mektuplara nicht zustellbar yazin geri yolayim��

Paparazi39
10 Eylül 2015, 20:05
birgün yakalanip yüklü miktari ödetimesinler musti arkadas

Musti
10 Eylül 2015, 20:21
En fazla 3 sene geriye istiyebilirler

fuk_18
10 Eylül 2015, 21:47
2000 euro yani 3 sene geriye demek aslinda risk alinabilecek bir rakam üstüne faiz gelmez ise yada baska yan giderler 2000 euro icin denemeye deger yaptigini tesekkürler

En fazla 3 sene geriye istiyebilirler

Memoli1976x
10 Eylül 2015, 23:30
2000 euro yani 3 sene geriye demek aslinda risk alinabilecek bir rakam üstüne faiz gelmez ise yada baska yan giderler 2000 euro icin denemeye deger yaptigini tesekkürler

2000 € yu nasil hesapladin Arkadasim?

Ayda 17,50 € den Senede 210 € eder.

Buda 3 Senede 630 € eder.

fuk_18
11 Eylül 2015, 15:46
he ya abi ben yanlis hesapladim aylik 56 dan hesapladim pardon :) 3 ayda bir 56 odedigimizi atladim.

2000 € yu nasil hesapladin Arkadasim?

Ayda 17,50 € den Senede 210 € eder.

Buda 3 Senede 630 € eder.

Yigido
11 Eylül 2015, 23:15
Bende bi kacis bulamadim. Elbet ödettiriyorlar malesef

Prens-66
22 Eylül 2015, 13:54
Özür yanlış oldu..

gentlement
05 Kasım 2015, 15:18
Ben kendi evimde herkez gibi normal bir sekilde ödüyorum. Zamaninda artik ugrasmamak icin ödemeye karar verdim. Esim 1 ay önce kendisine "Kleingewerbebetrieb" acdi ve is yeri adresi olarak evimizi verdi, evden dogru calistigi icin. Gewerbe acildiktan birkac gün sonra mektup geldi GEZ´den, Beitrag ödemesini istiyorlar. Ben tabiki zaten ödedigimizi bildiren mektup yolladim onlara. Bugün SWR den mektup geldi. Bizim sahis olarak ödedigimizin, sirketler icin ödenecek olan ile alakasi olmadigini ve su durumda ayda 2 kere ödememiz gerektigini yazmislar.

Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi acaba?

Muhammed
12 Kasım 2015, 18:23
Ben kendi evimde herkez gibi normal bir sekilde ödüyorum. Zamaninda artik ugrasmamak icin ödemeye karar verdim. Esim 1 ay önce kendisine "Kleingewerbebetrieb" acdi ve is yeri adresi olarak evimizi verdi, evden dogru calistigi icin. Gewerbe acildiktan birkac gün sonra mektup geldi GEZ´den, Beitrag ödemesini istiyorlar. Ben tabiki zaten ödedigimizi bildiren mektup yolladim onlara. Bugün SWR den mektup geldi. Bizim sahis olarak ödedigimizin, sirketler icin ödenecek olan ile alakasi olmadigini ve su durumda ayda 2 kere ödememiz gerektigini yazmislar.

Bu konu hakkinda bilgisi olan varmi acaba?

Bisey cikti mi bu konuyla ilgili ?

gentlement
13 Kasım 2015, 10:34
@Muhammed;

kardes SWR´den gelen mektuba http://gez-gebuehren.de/rundfunkbeitrag-selbststaendige-freiberufler/ burada buldugum yaziyi yolladim. Daha henüz herhangi bir cevap gelmedi. Bende bekliyorum.

Selbstständige und Freiberufler, die von zu Hause arbeiten, brauchen in Zukunft keinen zusätzlichen Rundfunkbeitrag mehr zu bezahlen. Wenn sich das Büro in der Mietwohnung oder im privaten Eigenheim befindet, ist die Beitragspflicht bereits durch den privaten Rundfunkbeitrag abgedeckt. Hier gilt aber zusätzlich die Regelung, dass sich die Betriebsstätte im Privatbereich der Wohnung befinden muss. Ist sie über ein Treppenhaus oder einen separaten Hauseingang erreichbar kann der Beitragsservice dafür auch Rundfunkgebühren verlangen.

Burada yazdigina göre, Gewerbebetrieb evin icerisindeyse ödemene gerek yok ancak mesela "Keller"´da isletiyorsan sen firmani o zaman ödemen gerekiyor...

aglasazim
26 Kasım 2015, 19:04
selam arkadaslar bana bugün amsgecrichten mektup geldi einschreibenli ,, 2 hafta soraya avukat termin vermis gel görüselim diye ödemem gereken rakam 407 euro ama dahada var ödenecek yani 3 yillik ,,, sizede geldimi böyle mektup

Muhammed
27 Kasım 2015, 15:52
@Muhammed;

kardes SWR´den gelen mektuba http://gez-gebuehren.de/rundfunkbeitrag-selbststaendige-freiberufler/ burada buldugum yaziyi yolladim. Daha henüz herhangi bir cevap gelmedi. Bende bekliyorum.

Selbstständige und Freiberufler, die von zu Hause arbeiten, brauchen in Zukunft keinen zusätzlichen Rundfunkbeitrag mehr zu bezahlen. Wenn sich das Büro in der Mietwohnung oder im privaten Eigenheim befindet, ist die Beitragspflicht bereits durch den privaten Rundfunkbeitrag abgedeckt. Hier gilt aber zusätzlich die Regelung, dass sich die Betriebsstätte im Privatbereich der Wohnung befinden muss. Ist sie über ein Treppenhaus oder einen separaten Hauseingang erreichbar kann der Beitragsservice dafür auch Rundfunkgebühren verlangen.

Burada yazdigina göre, Gewerbebetrieb evin icerisindeyse ödemene gerek yok ancak mesela "Keller"´da isletiyorsan sen firmani o zaman ödemen gerekiyor...

hic mi ödemeye gerek yok? benim anladigim kadariyla kücük bi miktar ödenmesi gerekiyor?

aglasazim
07 Aralık 2015, 18:59
Selam Arkadaslar

01.01.2013 yilinda cikan yadasan itibaren GEZ Tv vergisini hic ödemedim , her bikac ayda bir ARD ZDF den mektup geliyordu önemsemedim ,, tabi 3 yil boyunca devam etti,, ve en son gecen hafta bana bu mektup Amsgerichtten Geldi ,, is ciddiye binmis gibi bu ayin 16 sina Temin vermisler ,, Bilgisi olan arkadaslar bana bu konuda yardimci olabilirlermi..

saygilar

hOrOz
07 Aralık 2015, 19:50
hocam is mahkeme karaina kadar gitmis gideceksin tipis tipis ödeyeceksin ...
zaten termine gitmezsen senin tutuklanmana karar verilmis ve uygulayacaklarmis

ikinci mektup da eger parayi 14.12. kadar ödemezsen mahkeme de 16.12 terminin var orada yeminli ifade vereceksin

yeterli gelirin veya maddiyatin varsa pesin ödemek zorunda kalabilirsin

bu termine gitmezsen polis tutuklayarak getirecek

gelirlerin isyerin para durumun sorulacak ona göre haciz gelecek ..

kagittaki yazilan bütün belgeleride götür ..yalan ifade verme yoksa basina daha büyük isler acarsin

Durch die Vermögensauskunft informiert sich der Gläubiger über Ihre Einkommens- und Vermögenssituation. Interessant sind für ihn unter anderem:

Adresse des Arbeitgebers

Kontoverbindung
Auto
Lebensversicherung
und andere Vermögenswerte.

Der Gläubiger erfährt so, ob und wo er etwas pfänden kann.

fuk_18
07 Aralık 2015, 20:07
peki bu arkadas sadece yukarda yazan parayimi öder yoksa mahkeme avukat diger masraflarida bu arkadasa yukleyip cok daha fazlami para ödemek zorunda kalir?

Prens-66
07 Aralık 2015, 20:19
Mahkemeye fırsat vermez ise sadece yazılan meblağı öder

Mahkemeye gittikten sonra ücretler üstüne gelir.

30€ Ayda ödese, daha iyi olur ve ona göre ilerideki Aylar'a taksim edilir, bu arada yeni faturalar gelmez sanırım.

hOrOz
07 Aralık 2015, 20:21
peki bu arkadas sadece yukarda yazan parayimi öder yoksa mahkeme avukat diger masraflarida bu arkadasa yukleyip cok daha fazlami para ödemek zorunda kalir?

bu isin mahkeme yani kalmamiski

sanirim arkadasa daha öncede ödemesi icin bildiri yapilmis ama ödeme yapmamis ..

Steueramt FFM haciz yoluna gitmis

Hacizci de islemi uygulamaya sokmus hatta mahkemede termin bile alinmis

zaten termine gitmezse polis zoruyla götürelecek yönünde de karar alinmis -...

cikarilan hesap 01.2013 - 06.2014 tarihine kadar bundan sonraki tarihleride yakinda ödemesi gerekecek .....

Amstgerichten gelen ödemeleri dikkate alin ödemezseniz adami hemen iceri aliyorlar

aglasazim
07 Aralık 2015, 20:41
hocam is mahkeme karaina kadar gitmis gideceksin tipis tipis ödeyeceksin ...
zaten termine gitmezsen senin tutuklanmana karar verilmis ve uygulayacaklarmis

ikinci mektup da eger parayi 14.12. kadar ödemezsen mahkeme de 16.12 terminin var orada yeminli ifade vereceksin

yeterli gelirin veya maddiyatin varsa pesin ödemek zorunda kalabilirsin

bu termine gitmezsen polis tutuklayarak getirecek

gelirlerin isyerin para durumun sorulacak ona göre haciz gelecek ..

kagittaki yazilan bütün belgeleride götür ..yalan ifade verme yoksa basina daha büyük isler acarsin

Durch die Vermögensauskunft informiert sich der Gläubiger über Ihre Einkommens- und Vermögenssituation. Interessant sind für ihn unter anderem:

Adresse des Arbeitgebers

Kontoverbindung
Auto
Lebensversicherung
und andere Vermögenswerte.

Der Gläubiger erfährt so, ob und wo er etwas pfänden kann.

cevap icin tskler ,,,

daha evvel tabiki her bikac ayda bir bana GEZ den mektuplar geldi ama umursamadim ,, cünkü tandik bazi arkadaslarin basina gelen olaylardan sora dolandiricilik olabilir düsüncesi ile ödeme yapmadim ,,, internette hatta haberlerde bile cikti ,, sahtekarlar ayni kagitlari yolluyor kendi kontolarini veriyorlar bu yüzden umursamadim bide cevremde cogu insan ödemedigi icin bende ödemedim ...

hOrOz
07 Aralık 2015, 21:06
bence parayi öde kurtul kendinide sikintiya sokma
zaten yakinda da 06.2014 den bugüne kadar olanlari isteyeceklerdir
yani bu is daha bitmedi

simdi mahkeme senin sundugun gerekceleri saymayacaktir cünkü yeterli kazancin var
senin Türkiye ye 1000 € prara göndermissin göndememissin onlari ilgilendirmez ...

gelen resmi kagitlari dikkate al

aglasazim
07 Aralık 2015, 21:35
bence parayi öde kurtul kendinide sikintiya sokma
zaten yakinda da 06.2014 den bugüne kadar olanlari isteyeceklerdir
yani bu is daha bitmedi

simdi mahkeme senin sundugun gerekceleri saymayacaktir cünkü yeterli kazancin var

gelen resmi kagitlari dikkate al

ne yapmam lazim peki .. GEZ i arayip nekadar borcum var ögrensem ona göre raten yapsam olmazmi ? aylik örnegin 20 € ödeme yaptigim zaman havalelerde açıklama kısmına “Çekinme Kaydı” (Kaydı İhtirazi, Almancası: Unter Vorbehalt) ifadesi ekleyebilirmisiz.. internette bi makalede okumustum ...

Antakya
07 Aralık 2015, 22:12
degerli aglasazim,

sana Amtsgerichten, hacizden mektub geliyor ve sen hala "unter vorbehalt" ödemek istiyorumdan falandan filandan bahsediyorsun.
anlasilan sen olayin ciddiyetini hala anlamadin.

sana söyle kisa yazayim. haline sükret eger bu sadece mektuptali meblagda kalirsa.

Allah yardimcin olsun.

aglasazim
08 Aralık 2015, 19:23
degerli aglasazim,

sana Amtsgerichten, hacizden mektub geliyor ve sen hala "unter vorbehalt" ödemek istiyorumdan falandan filandan bahsediyorsun.
anlasilan sen olayin ciddiyetini hala anlamadin.

sana söyle kisa yazayim. haline sükret eger bu sadece mektuptali meblagda kalirsa.

Allah yardimcin olsun.

Hocam ben durumu arzettim ki ayni mektuptan,, baskarinada gelmismi gelmemismi diye yanii öyle bir yorum yapmissiniz ki beni tuttunuz sanki büyük bir suc islemisim de sucumu kabullenmiyormusum gibi duruma düsürdünüz ,, ben sadece fikir almak istedim burda abartilacak bi durum yok .. bu sizlere örnek olsun ,,, hani GEZ den gelen kagitlari yirtip cöpe atiyorum ödemek zorunda degilim diyen arkadaslarada sessleniyorum ... son durum bu bizlerde sizlere uyduk ödemedik ve simdi care kalmadi ödemek zorunda kaldik..

bugün ögle vakti icra memurunu aradim 407 € yu ödemek istedigimi söyledim sordu nakitmi yoksa taksitlemi diye aylik 20€ da yapabilirsiniz komplede ödeyebilirsiniz dedi bende iki taksit yaptirdim 200€ bugün 207€ öbür aya ve ayin 16 sindaki mahkeme iptal oldu olay bu yani,, Rabbim iyi insanlarin yardimcisi olur Arkadasim merak etme sen ,, ben bir bilene sorayim dedim ama siz olayi yanlis anladiniz galiba ...

"unter vorbehalt" olayida yazmak isteyen yazabilirrmis olurya ilerde kanunlar degisirde iptal edilirse belki geri ödeme hakki dogabilirmis olay bu yani sizin yorumlara okudum bunalima girdim resmen ,,, böyle yardim olmaz biraz daha yapici yorumlar yapin yikici degil ....

Doktor-ismail
08 Aralık 2015, 21:06
Hic bosuna ugrasmayin derim. Inkassoya vermiyorlar direk kaldiginiz sehrin finanzkassesi devreye giriyor.
Hatta bana bile pfändung yapmislardi bankaya.
Kasse Hamburg ve ödedim o parayi catir catir

tutu2004
09 Aralık 2015, 06:08
ama arkadaslar her evde sadece bir kisi oder degilmi,gecen anneme geldi akside bagladik.ama dun banada geldi.arayimmi soyleyimmi annemin taksitle odedigini yoksa benimdemi odemem lazim?

Ufuk006
14 Aralık 2015, 02:56
Selam Arkadaslar.
banada mahnung geldi bu hafta ard zdf swr'den. Borcum 650 Euro civariymis. Ayda bir mektup yolluyorlardi ama ben hic önemsemeyip ödemedim. Mahnungda eger parayi ödemezseniz haciz yollayacaklarini ve maasimi kontoma el koyacaklarini yazmislar.
böyle bir haklari varmi?
ne yapayim parayi ödeyeyim mi?

bambumbam
14 Aralık 2015, 12:18
Arkadaslar sizlerden ricam suraya üye olmanizi ve 10.000 kisi olduktan sonra herkez birkere 10 € verip bir Sammelklage baslatacaklarmis
10€ bizler icin cok para degildir bende suan ödemiyorum ama icimizde hep korku var ne yapalim ne yapalim diye
http://rundfunkbeitragsklage.de/

https://www.facebook.com/groups/rundfunkbeitragsklage/?fref=ts

hOrOz
14 Aralık 2015, 12:51
Arkadaslar sizlerden ricam suraya üye olmanizi ve 10.000 kisi olduktan sonra herkez birkere 10 € verip bir Sammelklage baslatacaklarmis
10€ bizler icin cok para degildir bende suan ödemiyorum ama icimizde hep korku var ne yapalim ne yapalim diye
http://rundfunkbeitragsklage.de/

https://www.facebook.com/groups/rundfunkbeitragsklage/?fref=ts

senin 10€ fazla ise sen öde istersen

Arkadaslar bu kanun Federal Devletin eyaletler le yaptigi Rundfunkbeitragsstaatsvertrag (https://de.wikipedia.org/wiki/Rundfunkbeitragsstaatsvertrag) ile düzenlenmistir ..
yani bunu mahkeme de öyle böyle bir yerde kaldirilmasi cok zordur
bugüne kadar yapilan bütün basvuralar ret edilmistir

Seit 2012 kam es zu mehreren Gerichtsverfahren. Im Januar 2014 wurde berichtet,
dass nach Angaben des SWR zum damaligen Zeitpunkt deutschlandweit 600 Klagen anhängig seien.[22]

Mehrere instanzgerichtliche Entscheidungen der Verwaltungsgerichte und Oberverwaltungsgerichte liegen vor.
Revisionsentscheidungen des Bundesverwaltungsgerichts sind bisher nicht erfolgt.

Drei Landesverfassungsgerichte haben bisher zu Fragen der Vereinbarkeit
des Rundfunkbeitragsstaatsvertrages mit dem jeweiligen Landesverfassungsrecht entschieden.
Der Staatsgerichtshof für das Land Baden-Württemberg hat am 19. August 2013 eine Verfassungsbeschwerde insbesondere aus Gründen der Subsidiarität als unzulässig zurückgewiesen.
Der Verfassungsgerichtshof Rheinland-Pfalz hat am 13. Mai 2014 eine Verfassungsbeschwerde[24]
und der Bayerischen Verfassungsgerichtshof Popularklagen[25] am 15. Mai 2014 als unbegründet abgewiesen.

Das Bundesverfassungsgericht hat am 12. Dezember 2012 eine Verfassungsbeschwerde aus Gründen der Subsidiarität nicht zur Entscheidung angenommen.[26]

Bambini
14 Aralık 2015, 13:34
Adamlar yilda dünyanin parasini topluyor, bu yöntemle.

Bu is bu kadar kolay olsaydi, simdiye kadar bir Avukat cikar ve bu ise son verirdi.

Ve o Avukatin, bunu basarsaydi, bundan daha büyük Reklam olmazdi onun icin.

Gidin 10€´yu ihtiyaci olana verin, cünkü o hayirin sonu belli.

Bu isler oradan buradan para topluyarak olmaz.

100.000€´ya Milyarlari topluyan kisiyemi kafa tutacaklar. :confused:

redbull911
15 Aralık 2015, 06:39
kacis yok gibi görünüyor ben 18senedir ödemiyorum, ama yeni cikan kanun ile benide kafalarina göre melden yapmislar ve ilk tabiki gelen mektuplari acmadan cüpe attim. Sonra gerichtvollsicher dan mektup geldi termin vermis gittim ve adama sordum benim hallikda malkemeden alinmis bit titel varmi diye yok dedi bu ard den geliyor bende dedim titel yoksa ödemiyorum öyle bildirin dedim tamam dedi,sonra inkassodan mektup geldi postaneye gittim burda böyle biri oturmuyor diye geri yolladim hafta sonu ard den geldi onuda bu gün alip postaneye götürdüm burda böyle biri oturmuyor dedim ,bakalim ne zamana kadar bu kacis devam edicek.

fuk_18
15 Aralık 2015, 22:36
adam yukarda acik acik yaziyor nasil kactigini bravo sana :)

depream
23 Aralık 2015, 15:59
Komik olan benimde ayni sey basimda :)
Birde ben ögrenciyim, gelirim yok, yalniz yasiyorum diye benimde basima eskiya kesildiler :) Ama fazla kalmayacagim zaten o evde, Uni bitince sorun ortadan kalkiyor zaten :) Bence her seyin bir caresi vardir. Gerichtsvollzieher evime gelse bile, birsey alamaz :) Yok cünki :)

hOrOz
23 Aralık 2015, 16:44
kacis yok gibi görünüyor ben 18senedir ödemiyorum, ama yeni cikan kanun ile benide kafalarina göre melden yapmislar ve ilk tabiki gelen mektuplari acmadan cüpe attim. Sonra gerichtvollsicher dan mektup geldi termin vermis gittim ve adama sordum benim hallikda malkemeden alinmis bit titel varmi diye yok dedi bu ard den geliyor bende dedim titel yoksa ödemiyorum öyle bildirin dedim tamam dedi,sonra inkassodan mektup geldi postaneye gittim burda böyle biri oturmuyor diye geri yolladim hafta sonu ard den geldi onuda bu gün alip postaneye götürdüm burda böyle biri oturmuyor dedim ,bakalim ne zamana kadar bu kacis devam edicek.

senin burada böyle biri oturmuyor demen sadece kendini kandirman
onlar bütün meldedatenlara girp bakabiliyorlar
zaten yeni sistem de bir kisi tasindi mi bütün meldedaten lari ototmatikman GEZ bildiriliyor

redbull911
23 Aralık 2015, 17:09
senin burada böyle biri oturmuyor demen sadece kendini kandirman
onlar bütün meldedatenlara girp bakabiliyorlar
zaten yeni sistem de bir kisi tasindi mi bütün meldedaten lari ototmatikman GEZ bildiriliyor

istedigi yere baksin arkadasim, benim elime ulasmis bir sey yok ise benim gecerli bir kararda yoktur ve bunu sonuna kadar gittigi yere kadar uzatacagim,sonucta canimi alacak degiller.
bu gün bana gerichtvollsicher bir sey yapamiyor ise bu konuda demekki ellerinde bu parayi alacak bir belgeleri yok demektir.
bana ulasmayan bir belge yüzündende hic bir sekilde ne pfändung yapabilirler nede kontoma el koyabilirler cünki ellerinde benim adima kesinlesmis tittel leri yok olsa zaten adamin cigerini söker bunlar.

fedayi77
27 Aralık 2015, 12:15
Bende 1 senedir ödemiyorum Rechnung geliyor hep Rechnung baska bisey yok bakalim nereye Kadar gidecegiz .

fuk_18
27 Aralık 2015, 14:27
neden ödemiyorsunuz peki. maddi durumunuz mu iyi degil

Bende 1 senedir ödemiyorum Rechnung geliyor hep Rechnung baska bisey yok bakalim nereye Kadar gidecegiz .

Paparazi39
27 Aralık 2015, 17:41
ödenmesi gereken (mecburiyeti olan) bir bedelin ne sorunu olabilir?

Bu devletin hizmetlerinden yararlanmasini biliyoruz......

Fakat is ödemeye gelince ????

fuk_18
28 Aralık 2015, 01:44
ödemek istemeyen yada ödemeyen cok ama daha sonra ortaya cikiyor ve diger sayfada arkadasda oldugu gibi mahkeme kagdi gelince buraya yazmaya giriyoruz, aslinda bende sacma buluyorum almanlarin umrunda degil pek onlarin önlerine ne versen yerlerde, benimde canim sikiliyor ama mecbur oduyoruz 57 euro 3 ayda bir, benim bildigim bu gesetzlich yaniliyorsam özür dilerim,

Ama gesetzlich olan birseyden kacmak biraz zor gibi, birde su sekilde dusunuyorm o zaman diyorum araclarin steuer sinida ödemeyelim, ondan kacan varmi acaba?

redbull911
28 Aralık 2015, 04:01
ödenmesi gereken (mecburiyeti olan) bir bedelin ne sorunu olabilir?

Bu devletin hizmetlerinden yararlanmasini biliyoruz......

Fakat is ödemeye gelince ????

bu devlette yillarca hartz4 alanda var onlara söyle birazda bir sey bence.

redbull911
28 Aralık 2015, 04:02
ödemek istemeyen yada ödemeyen cok ama daha sonra ortaya cikiyor ve diger sayfada arkadasda oldugu gibi mahkeme kagdi gelince buraya yazmaya giriyoruz, aslinda bende sacma buluyorum almanlarin umrunda degil pek onlarin önlerine ne versen yerlerde, benimde canim sikiliyor ama mecbur oduyoruz 57 euro 3 ayda bir, benim bildigim bu gesetzlich yaniliyorsam özür dilerim,

Ama gesetzlich olan birseyden kacmak biraz zor gibi, birde su sekilde dusunuyorm o zaman diyorum araclarin steuer sinida ödemeyelim, ondan kacan varmi acaba?

evet kanun var su an icin ama kanunuda sonucta insanlar koyuyor bu sefer bunu koydular yarinda kalkma ihtimali olabilir yada ucuzlama.

fuk_18
28 Aralık 2015, 12:34
ee yani sonuc ne simdi insanlar koydu diye insan icadi diye ödemeyelimmi ben de diyorumki calistigin maasindan kesilenlerde gökten inmiyor onlarda insan icadi
onlarida ben ödememiyorum diye biliyormuyuz bunu kast ediyorum

evet kanun var su an icin ama kanunuda sonucta insanlar koyuyor bu sefer bunu koydular yarinda kalkma ihtimali olabilir yada ucuzlama.

Antakya
28 Aralık 2015, 15:43

Vay be.

Ödememek icin ne güzel Mantik. Tamam bende bu mantiga dayanarak bundan sonra artik ne gelir vergisi ödüyorum nede araba vergisi.

insanlarin koymus oldugu kanunlar her an degisebilir veya ucuzlayabilir. belki yarin, belkide yarindan daha yakin

Geylani
28 Aralık 2015, 17:01
neden ödemiyorsunuz peki. maddi durumunuz mu iyi degil

Ne Alakasi var maddi durumla bir haksizlik var ortada. Ben üstüne basa basa söylüyorum ben 2011,in 01.07. beri(öde mi yo rum) Galiba 4 yili gecti hatta kac seneden veri acmiyorumda mektuplari sizlerede ispat edebilirim gelen mektuplari. Eger haklari olsaydi herhalde bir seyler olurdu bu zamana kadar. Ben kullanmadigim seyin parasini neden ödeyeyimki!!!!!! tahminim 1000 euroya ulasmistir. Mektuplari görmek isteyen bana Mail yoluyla yazsin burayada yazsaniz olur ama islerden dolayi pek girmeye vaktim olmuyor sonra buraya yazarsiniz cevap gelmez bu seferde derlerki bak demekki yalan söylüyor.

Saygilar Geylani

fuk_18
28 Aralık 2015, 17:10
yok est. ciddi sordum madi durumu iyi olmayanlar sanirim jop centere kayitli olanlar ödemiyor, ve kullanmadigim dediginiz sey evinizde tv radio yokmu bunumu kast ediyorsunuz, ve neden inanmayalim dogrudur tabi yalanci diyemeyiz kimseye

Ne Alakasi var maddi durumla bir haksizlik var ortada. Ben üstüne basa basa söylüyorum ben 2011,in 01.07. beri(öde mi yo rum) Galiba 4 yili gecti hatta kac seneden veri acmiyorumda mektuplari sizlerede ispat edebilirim gelen mektuplari. Eger haklari olsaydi herhalde bir seyler olurdu bu zamana kadar. Ben kullanmadigim seyin parasini neden ödeyeyimki!!!!!! tahminim 1000 euroya ulasmistir. Mektuplari görmek isteyen bana Mail yoluyla yazsin burayada yazsaniz olur ama islerden dolayi pek girmeye vaktim olmuyor sonra buraya yazarsiniz cevap gelmez bu seferde derlerki bak demekki yalan söylüyor.

Saygilar Geylani

redbull911
28 Aralık 2015, 20:12
Vay be.

Ödememek icin ne güzel Mantik. Tamam bende bu mantiga dayanarak bundan sonra artik ne gelir vergisi ödüyorum nede araba vergisi.

insanlarin koymus oldugu kanunlar her an degisebilir veya ucuzlayabilir. belki yarin, belkide yarindan daha yakin

Antakyali ustam sacma sapan konusmayalim ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim?? ben sky bakiyorum parasinida her ay ödüyorum ne bakiyorsam onu öderim, madem o kadar bakmadigin seyleri ödemek hosuna gidiyor bana yeni rechnung geldiginde sana yolliyayim onuda öde nasilsa bakmadigin seyleri ödüyorsun bir iyilik yapmis olursun.
saygilar.

redbull911
28 Aralık 2015, 20:13
ee yani sonuc ne simdi insanlar koydu diye insan icadi diye ödemeyelimmi ben de diyorumki calistigin maasindan kesilenlerde gökten inmiyor onlarda insan icadi
onlarida ben ödememiyorum diye biliyormuyuz bunu kast ediyorum

fuk ustam onlarida hartz4 alanlar icin ödüyorum, onlarin calisma yetebekleri yok.

redbull911
28 Aralık 2015, 20:14
konuya bakin birde burda bizim insanlarin yazdiklarina ,insanlar birbirine yardimci olmak icin var bence yoksa birbirini tenkit etmek icinmi biurda arkadaslara yapabileceginiz en iyi sey tenkit etmek yerine ne yapabilecegini söylemeniz bilgilerimiz yok ise bu konudada susmaliyiz bence.
saygilar.

Paparazi39
28 Aralık 2015, 22:18
Antakyali ustam sacma sapan konusmayalim ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim?? ben sky bakiyorum parasinida her ay ödüyorum ne bakiyorsam onu öderim, madem o kadar bakmadigin seyleri ödemek hosuna gidiyor bana yeni rechnung geldiginde sana yolliyayim onuda öde nasilsa bakmadigin seyleri ödüyorsun bir iyilik yapmis olursun.
saygilar.

---------ard zdf bakmiyorum bakmadigim seyi neden ödüyeyim??--------

redbull911 arkadasim.......bence bu yalnis düsünce..........is bulamayan vatandaslarimiz issizlik parasi aliyor hartz 4 aliyor diye bende simdi devlete steuer veya arbeitslosengeld ödemeyeyim mi yani????

burasi sozial bir devlet............herseyden faydalanmaya bilirsin..........

Bazi insanlarin cocuklari olmuyor onlar simdi devlete gidip bizde cocuk parasi istiyoruz cocugumuz olmuyorsa biz ne yapalim diyorlarmi???

redbull911
29 Aralık 2015, 00:18
neyse bu konu hakkinda yorum yapmayacagim artik ,isteyen istedigini ödeyebilir ama tek bilmek istedigim almanlar bile ödememk icin her seyi yaparken hic melden olmamis arkadaslar neden bu kadar ödemek icin can atiyor .

Memoli1976x
29 Aralık 2015, 00:21
Arkadaslar Konuyu lütfen baska yerlere cekmeyin.

sekilsef
29 Aralık 2015, 14:12
hala olayin ciddiyetinden uzak yorumlar yapiliyor ... önce evinize icra geliyor evdeki esyalar karsimazsa sorasinda maasiniza el konuyor ..

Geylani
29 Aralık 2015, 19:05
hala olayin ciddiyetinden uzak yorumlar yapiliyor ... önce evinize icra geliyor evdeki esyalar karsimazsa sorasinda maasiniza el konuyor ..

Bana Gelmedi 2011,den beri icra herhalde beni unutmuslardir. 4 yildan beri gelen mektuplarda bu son uyari yaziyor, demekki uyari mektubunu yazarlarken unutmuyorlar icraya vermek isterlerse bana kesin Torpil yapiyordur icra memuru. Sen benim yazimi iyi okumadin galiba bana neden 4 yildir icradan yada Mahkemeden bir yazi gelmedi!!!! Demekki kanunca haklari yok. isteyen öder isteyen ödemez ben Mahkemelik olana kadar bekleyecegim..

Sadece bilgi icin: Ben 27.06.2011 , kadar düsük bir maasla calisiyordum ama hartz 4 dende yardim aliyordum orasi ödüyordu o tarihe kadar. Yukaridaki yazdigim Tarihten itibaren yüksek gelirli i$ buldum, 1ay sonra bana GEZ den mektup geldi hartz 4 ödemiyor xxxx tarihten itibaren siz ödeyeceksiniz diye bende O günden bu güne kadar ödemedim. Halada mektup gelmeye devam ediyor.

Geylani

resadiyeli
29 Aralık 2015, 20:35
selam, eger bir gün gelipde sizden o ödemediginiz yillarin parasini isterler ise sasirma,adamlar hic bir seyi unutmuyorlar.

sekilsef
29 Aralık 2015, 22:23
Bana Gelmedi 2011,den beri icra herhalde beni unutmuslardir. 4 yildan beri gelen mektuplarda bu son uyari yaziyor, demekki uyari mektubunu yazarlarken unutmuyorlar icraya vermek isterlerse bana kesin Torpil yapiyordur icra memuru. Sen benim yazimi iyi okumadin galiba bana neden 4 yildir icradan yada Mahkemeden bir yazi gelmedi!!!! Demekki kanunca haklari yok. isteyen öder isteyen ödemez ben Mahkemelik olana kadar bekleyecegim..

Sadece bilgi icin: Ben 27.06.2011 , kadar düsük bir maasla calisiyordum ama hartz 4 dende yardim aliyordum orasi ödüyordu o tarihe kadar. Yukaridaki yazdigim Tarihten itibaren yüksek gelirli i$ buldum, 1ay sonra bana GEZ den mektup geldi hartz 4 ödemiyor xxxx tarihten itibaren siz ödeyeceksiniz diye bende O günden bu güne kadar ödemedim. Halada mektup gelmeye devam ediyor.

Geylani

Gez bu meseleyi eylaletlere devretti ,, yasadigin bölgenin nufus yogunlugu ile alakali olabilir ama eninde sonunda sanada icradan mektup gelir ,, 01.2013 yilindindan buyana 1 kurusu birakmiyorlar ,, icradan gelen mektuptna sora zaten yapacak hicbirseyin yok faizi ile islem masraflari ile toplu aliyorlar mahkemde zaten kaybedeceksin kacari yok

ANKARAGÜCÜ
23 Ocak 2016, 22:24
selam ustalar..
ben 18 yildir Almanyadayim hic ödemedim rundfunkbeitrag ....yaklasik 1 yildir bana rechnung yolamaya basladilar hic cevap vermedim ,, bu gün de 657 € ceza geldi kontoma el koyacaklari yaiyor .. basina gelen varmi ne yapacagim ...mecbur ödeyecekmiyim .. evde ne tv ne radyo nede öyle birsey var ...

hOrOz
23 Ocak 2016, 22:27
arabada da mi yok ?

ANKARAGÜCÜ
23 Ocak 2016, 22:58
araba var araba eski caddy icinde radyo var

fuk_18
24 Ocak 2016, 15:06
18 sene nasil kactin ödemedin ya helal olsun..

araba var araba eski caddy icinde radyo var

redbull911
24 Ocak 2016, 20:31
18 sene nasil kactin ödemedin ya helal olsun..

bende uzun cok uzun zamandir ödemiyorum oda bir arkadas sayesinde olmustu is arkadasi bana demisti neden cikis vermiyorsun diye tabiki o zamanlar cikis veriliyordu bende cikis yazdim, bir kac defa telefon ettiler ama maddi durumum kötü televizyon almadim dedim ve yeni kanun cikana kadar hic bir daha rahatsit etmediler.
Bakalim yeni kanun ile direniyorum henüz taki mahkemeden haciz kararlarini alana kadar ödemiyecegim gerisinde cikarsa öderiz.

sekilsef
24 Ocak 2016, 20:58
selam ustalar..
ben 18 yildir Almanyadayim hic ödemedim rundfunkbeitrag ....yaklasik 1 yildir bana rechnung yolamaya basladilar hic cevap vermedim ,, bu gün de 657 € ceza geldi kontoma el koyacaklari yaiyor .. basina gelen varmi ne yapacagim ...mecbur ödeyecekmiyim .. evde ne tv ne radyo nede öyle birsey var ...

evet mecbur ödemelisin,, banada Amsgerichtten icra memuru yolladi 400€ geldi ,,, 01.012013 ile 06.06.2014 araligi yani 1 bucuk yillik ,,,, ödemessem eve icra gelecek oda karsilamssa maasima el koyacaklarini yazmislar ,, bende aradim 2 taksit yapip ödedim ,, ama bitmedi tabiki henüz 300€ daha bekliyorum 06.06.2014 ile 01.01.2016 yillari arasi,, ve artik 3 ayda bir ödeme yapicam kacari yok

Yurtta Sulh
28 Ocak 2016, 23:38
ben ödedigim paralarin trilyonda birisini helal etmiyorum bu konuda

ossisen
04 Şubat 2016, 01:15
Selam beceriksizler ailesi
GEZ soygununa dur diyecek kimse çıkmayacak anlaşılan.
1 Cent'in hesabını yapan Almanlar nasıl oluyor da
Bu soyguna hala ses çıkarmıyor anlam veremiyorum doğrusu.
Bana 2013 ten beri Rechnung gönderiyorlar
Geçen sene mecburen hepsini birden ödedik.
Mahkemeye verecegiz falan diyorlardı. Neyse sonuç olarak yine birikti Rechnung bakalım sonuna kadar ugraştıracağım.
Eğer herkes böyle yaparsa birşeyler değişir diye umuyorum.
Gerçi günde 1 000 000€ dan kimse vazgeçmek istemez.
Evet bunların aldığı haraç günde 1 milyon € arkadaşlar
Uyan Almanya diyorum herkese saygı ve selamlar...

hOrOz
04 Şubat 2016, 01:32
Selam beceriksizler ailesi
GEZ soygununa dur diyecek kimse çıkmayacak anlaşılan.
1 Cent'in hesabını yapan Almanlar nasıl oluyor da
Bu soyguna hala ses çıkarmıyor anlam veremiyorum doğrusu.
Bana 2013 ten beri Rechnung gönderiyorlar
Geçen sene mecburen hepsini birden ödedik.
Mahkemeye verecegiz falan diyorlardı. Neyse sonuç olarak yine birikti Rechnung bakalım sonuna kadar ugraştıracağım.
Eğer herkes böyle yaparsa birşeyler değişir diye umuyorum.
Gerçi günde 1 000 000€ dan kimse vazgeçmek istemez.
Evet bunların aldığı haraç günde 1 milyon € arkadaşlar
Uyan Almanya diyorum herkese saygı ve selamlar...

hocam niye soygun oluyor
kanunen hersey yasal hatta anayasaya bagli bir yasa

Almanlar bu sayede ulusal kanallarini ve radyolarini finans ediyor
yolda giderken dinledigin radyo trafik radyosu ve diger hizmetler icn bu parayi kesiyor ..
Türkiye de elektrik hesaplari üzerinden TRT pay aliyor ..

ossisen
05 Şubat 2016, 13:28
hocam niye soygun oluyor
kanunen hersey yasal hatta anayasaya bagli bir yasa

Almanlar bu sayede ulusal kanallarini ve radyolarini finans ediyor
yolda giderken dinledigin radyo trafik radyosu ve diger hizmetler icn bu parayi kesiyor ..
Türkiye de elektrik hesaplari üzerinden TRT pay aliyor ..

Yasalaşması soygun olmadığı anlamına gelmiyor
Devlet açık açık soyuyor ve bize bunu kabul ettiriyor
Almanya'da 40 milyon insandan bu parayi alıyorlar
Hepimizde akıllı telefonlar var trafik bilgilerine ulaşmak
Saniyelik iş,ayrıca bazı navi programlarının içinde trafik bilgileri
Mevcut.
Kanallara gelince o kanalları %1 bile izleyen olduğunu
Düşünmüyorum.
Bu kadar büyük bir parayı kimsenin ruhu duymadan kasalarina indiriyorlar.
Bugün Mahnung geldi açıkça tehdit ediyorlar maaşına el koyarız, depozitondan alırız falan filan.
Sonu olarak mecbur ödeyeceğiz başka yol bırakmıyorlar
Selametle...

Cengiz Bond
05 Şubat 2016, 22:59
GEZ, yeni ismi ile Deutschlandradio, senede 8 milyar EURO topliyor. yukardaki bahsi edilen radyo ve trafik bilgilerini 10 Mio ile halledersin.

Ingilterede bunun dörtde biri anca toplaniyor ve obicim kaliteli radyo ve tv yapiyorlar. almanyada ard ve zdf de calisanlar cennet de gibi yasiyorlar.

ondan haric, ard ve zdf devlet yani iktidardaki partinen dedigini yapiyor. tarafsiz degil.

benden aldiklari her kurus haram olsun.

fuk_18
06 Şubat 2016, 02:10
hala ödemem diyenler var bu gez parasini mumkun degilmi hala böyle birsey eninde sonunda patlak verirmi biryerde bu,

TATLIMELEK
06 Şubat 2016, 03:13
Bende ödemiyorum senelerdir, yeni kanun cikana kadar televizyonum yok dedim. Ki saka maka bi yana, benim televizyon 3 ayda bir belki DVD icin acarim. Kullanmadigim, birseye para ödemem sacma ve cidden haksizlik. Elhamdüllilah, bir isim var ama cidden o kadar kiziyorum ki, bunun icin isimi birakirim, giciklik olsun :D Bu da benim protestom olur, pasa pasa onlar bana öder her ay. Magdem o kadar kanunen birsey, istiyorlar, kiralardan ceksinler, veya maasimizdan neden bunu yapamiyorlar ?! Neden telefon actigimizda, matikli birsey söyledigimizde, telefonu yüzümüze kapatiyorlar? Arkadaslar bir kanun var, ben elden ödemek istedigimi söyledim, olmaz dedi. Kanunu söyledim, telefonu yüzüme kapadi :D Ayni sekilde mektupda yazdim öyle, sesleri cikmadi 1 senedir. Birde yeni kanuna göre insanlari oyuna getirdiler, bir kisi kalinca evde daha az ödüyorsun ama gönderdikleri kagitlari imzalamaniz lazim, yani o zaman onlarla bir sözlesme yapmis oluyorsunuz. Bana geldi ama hep doldurdugumda, imzasiz gönderdim, imza yerinede kücük bir not düsdüm : Benim isteyim disinda ben bir sözlesme bu, onun icin imzayi gerek duymuyorum! diye yazdim. Ne demisler: Batti Balik yan gider ! Onlara birgün bu parayi ödesem bile, islerini zorlastiracagim ve onlarinda ceplerinden birseyler cikmasini saglayacagim ! Bunu herkez yapsa altindan kalkamazlar ve baska cözümler bulurlar. En azindan kafalarina göre davranamazlar !

gamberoglu2000
06 Şubat 2016, 03:34
odemeyen arkadaslarim burada efelik satan kardeslerim bir gun gelecek hepiniz fazlasiyla bu bedele dahil olacaksiniz bu er veya gec olur ama bundan en kucuk kuskum yok odemiyorum ben vermem demekle baskalarina gaz vermekle olmuyor bu adamlar okuz degil senin su andaki girdigin internet baglantisina kadar biliyorlar onun icin bir birimizi kandirmamiza gerek yok saygilarimla.

TATLIMELEK
06 Şubat 2016, 04:01
odemeyen arkadaslarim burada efelik satan kardeslerim bir gun gelecek hepiniz fazlasiyla bu bedele dahil olacaksiniz bu er veya gec olur ama bundan en kucuk kuskum yok odemiyorum ben vermem demekle baskalarina gaz vermekle olmuyor bu adamlar okuz degil senin su andaki girdigin internet baglantisina kadar biliyorlar onun icin bir birimizi kandirmamiza gerek yok saygilarimla.

Bu efelik degildir, ki efe de olmam mümkün degil :) Benim yapim-felsefem bu, diger arkadaslari bilemem. Herseye atlayip, bu böyledir diye kabulenmem. Evet, herkez ugrasamaz, bir yerde tikanir, ben dahil, ama tikansam bile filmi basa alirim :) Benim hayatimi zorlastiranlara ben niye onlarin hayatini kolaylastirmaya firsat vereyim ki :) Emin ol, ARD izlemekten daha zevkli bu ;) saygilarimla Kardesim !

gamberoglu2000
06 Şubat 2016, 11:14
kolay gelsin deyim ben sana o zaman bol eglenceler.

yasin7575
06 Şubat 2016, 23:42
Bu mahkemeye gidenler ne oldu hic birsey yazmiyorlar ne oldu diye

esmerkral
07 Şubat 2016, 04:12
boardlarda kestiler bictiler milleti gaza getirdiler simdide ceza olarak kat kat ödüyorlar ne olacak :)

hoca
13 Şubat 2016, 21:11
Selam Millet,
yahu kimse kimseyi gaza getirmiyor. Her geniş görüşe basit düşünce ile cevap vermeyin.
Board Kurallarına bir konunun daha eklenmesini titizlikle arz ediyorum:
Sadece bir konuda çekirdek bilgiye sahip olan konuşsun ve bizi bilgilendirsin.

Şimdi konuya gelince:
Federal Alman hükümeti uyguladığı kanunlar ve gerekçeler ile yasaya nekadar hüküm ettiklerini, almanyada yaşayan bizler gibi karınca beyinliler medya ve politika da yapılan endoktrinasyon sayesinde inandık ve saygı gösterdik. 2001 yılında Türkiyeden Almanyaya sefer yapan basit bir kamyoncu (adı Mehmet Soysal) Avrupa Anayasa Mahkemesine başvurarak alman hükümetinin
yabancılar yasasında aldığı kararların türkler için geçerli olmadıgını savundu ve kazandı
(Standstill-Klausel 2009). Bizde sap gibi kalakaldık.
Türklere Almanya için vize uygulanması yasal değil diyen Avrupa Anayasa Mahkemesine
karşı geliyor pis alman hükümeti.
bakınız: http://www.tuerkei.diplo.de/Vertretung/tuerkei/de/02-visa/0-visa.html

Alman hükümeti 2009 dan beri bu kararı uygulamankta direndi ve hala direniyor.

GEZ ye gelince:
Rundfunkstaatsvertrag alman hükümetinin Televizyon Kurumu ile yapmış olduğu bir anlaşmadır.
Hasan ile Hüseyin arasında yapılan anlaşma kesinlikle Ali veya Mehmete intikal etmez.
bakınız (https://newstopaktuell.wordpress.com/2014/03/12/nachtrag-zum-gez-und-rundfunkgebuhrenbetrug/)

Bu hükümetin yaptığı tek pislik bu GEZ değilk
http://www.cleanstate.de/Bananenrepublik_in_Sichtweite.html/"]Norbert Schlepp Richter Finanzgericht Niedersachsen (http://www.cleanstate.de/Bananenrepublik_in_Sichtweite.html)
Wülfgüng Schüblü (https://youtu.be/-rDpDWA6LfQ?t=5m59s) burada almanlara
Türkiyede yapılan bir pislik olarak anlatılıyor kendi adilikleri. Bakın birde nasıl gülüyorlar.

Selamlarımı sunar büyüklerimin ellerinden
küçüklerimin de gözlerinden öperim

Öperim vallahi!

hoca
13 Şubat 2016, 21:57
Ben yukarıda izah verdiğim konudan dolayı almanyada yaşayan 40 sene sonra bile hala bir yabancı
olarak bilinmemden ve hakkımı savunan bir hükümetin olmadığını anladığımdan dolayı
Uluslar arası Milletler Yasasının Madde. 9 A/RES/56/83 gereğince kendi fiili Devletimi ilan etmek
için araştırma çabasındayım.
Bana katılmak isteyen (arkasına güvenen) varmı?

Alman hükümetinin inceliklerine inmek arzusunda bulunan Board-Arkadaşlarıma
bu sayfayı tavsiye ederim:
Der Runde Tisch Berlin. (http://www.der-runde-tisch-berlin.info/)

Tekrar selamlarımı sunar büyüklerimin ellerinden
küçüklerimin de gözlerinden öperim

ertugrulTR
27 Kasım 2016, 14:50
yaklaşık 12 senedir ödemedim Mahnung Mahnung üstüne mahkeme mektupları falan derken en sonunda Schufa ya vermişler ve bekliyorum en son ne yapacaklar bakalım

bambumbam
27 Kasım 2016, 14:54
yaklaşık 12 senedir ödemedim Mahnung Mahnung üstüne mahkeme mektupları falan derken en sonunda Schufa ya vermişler ve bekliyorum en son ne yapacaklar bakalım

Ayni dert benim de basimda,
merak ediyorum hic onlare mektup yazdiniz mi ?
Veya Kontonuzu Pfänden yaptilarmi ?
belki size yardim aldigim kisi ayni zamanda yardim edebilir sosyal medyada,

Putkiran
28 Kasım 2016, 15:40
Ben iki sene önce işe girdim. 1.5 sene GEZ ten bişey gelmedi. Bende hiç sesimi çıkarmadım. Dediğim gibi ise başladıktan 1.5 sene sonra ilk mektubu aldım. Mayıs ayının sonunda Befreiung bitiyor diye yazmislar. Hiç bişey anlamadım 1.5 senedir zaten odemiyodum. Sonra 3 aylık normal ödedim tabii.

fuk_18
28 Kasım 2016, 16:45
banada geldi ödemedim bakalim ne zaman kapimi calcaklar ödemeyide dusunmuyorum

dedebar2017
22 Ocak 2017, 02:04
ee son durum nedir arkadaslar? Herhangi birine mahkemeden kagit geldimi? yani mahkemeye verilen varmi? bence gerichtsvorzieher de brsey yapamaz. Tecrübeleri olan bahsedebilirmi acaba?

fuk_18
22 Ocak 2017, 03:51
ikinci kagdi göndermisler eski borcu lütfen ödeyin diye yine ödemicem bakalim ne cikacak alistik zaten mahkemelere birde bunun icin cikariz

dboxcu
28 Ocak 2017, 11:52
Arkadaslar Argeden 09.2016 da ciktik , fakat en son cikmadan GEZ icin Argenin ödemememiz icin verdigi kagidi yollamistik.Gez de 07.2017 e kadar ödemenize gerek yok diye mektup yollamisti.

Ben konuyu burada görünce aklima geldi , sizce ne yapmaliyim ?

Bildirip ödemeye simdi baslayayim mi yoksa 07.2017 den itibaren mi hic birsey olmamis gibi yolladiklari 3.aylik parayi ödeyeyim ?

haveri68
28 Ocak 2017, 12:36
Arkadaslar Argeden 09.2016 da ciktik , fakat en son cikmadan GEZ icin Argenin ödemememiz icin verdigi kagidi yollamistik.Gez de 07.2017 e kadar ödemenize gerek yok diye mektup yollamisti.

Ben konuyu burada görünce aklima geldi , sizce ne yapmaliyim ?

Bildirip ödemeye simdi baslayayim mi yoksa 07.2017 den itibaren mi hic birsey olmamis gibi yolladiklari 3.aylik parayi ödeyeyim ?
hic bir sey yapma 07.2017 sonra onlar sana otamatik hesap yollarlar diger aylar icin.

Benimde bir sorum olacak ben emekliyim maasim 900 € esimde 800 € kazaniyor ben nasil befreiung yapabilirim cünkü yardima müracat etmiyoruz etsek ev yardimi alabiliriz belkit ,ama asil mesele argeden yardim almadigimiz icin befreiung verecek merci yok böyle bir sey yasayan oldumu cevrenizde .

hOrOz
28 Ocak 2017, 13:19
Toplam 1700€ iyi gelir sayılır sanırım kira yardımınıda unut ve GEZ Befreiung da ...

dboxcu
28 Ocak 2017, 14:51
hic bir sey yapma 07.2017 sonra onlar sana otamatik hesap yollarlar diger aylar icin.

Benim korkum bana nezaman Arge den ciktiniz diye sormalari ve ödemedigim aylari faiziyle geri istemeleri , sizce bu tarz bir durumla karsilasirmiyim ?

guengoer52
28 Ocak 2017, 15:15
GEZ befreiung sadece Grundsicherung ve BAFÖG alanlar icin gecerlidir, bunun disindaki basvurular kabul edilmez.

haveri68
28 Ocak 2017, 15:37
Toplam 1700€ iyi gelir sayılır sanırım kira yardımınıda unut ve GEZ Befreiung da ...
sagolasin horoz ustam

GEZ befreiung sadece Grundsicherung ve BAFÖG alanlar icin gecerlidir, bunun disindaki basvurular kabul edilmez.

Yaniliyorsun ustam gez yardim alan herkese verilir hatta geliri az olup calisana argede olana hartz 4 olana saymakla bitmez yardim alan herkes gez befreiung yapabilir .

hOrOz
28 Ocak 2017, 15:41

Schwerbehindertenausweis "RF"" yazanlar
Grundsicherung zur Rente alanlar
Hilfe zum Lebensunterhalt HArtz4
Hilfe zur Pflege parası alanlar
Pflege- oder Seniorenheim kalanlar
Asylbewerberleistungsgesetz mülteciler

Ihnen wird keine pauschale Befreiung gewährt,
wenn Sie als Rentner lediglich eine sehr niedrige Rente beziehen bzw.
wenn Sie im Allgemeinen nur ein extrem geringes Einkommen erhalten.

guengoer52
28 Ocak 2017, 16:39
Schwerbehindertenausweis "RF"" yazanlar
Grundsicherung zur Rente alanlar
Hilfe zum Lebensunterhalt HArtz4
Hilfe zur Pflege parası alanlar
Pflege- oder Seniorenheim kalanlar
Asylbewerberleistungsgesetz mülteciler

Ihnen wird keine pauschale Befreiung gewährt,
wenn Sie als Rentner lediglich eine sehr niedrige Rente beziehen bzw.
wenn Sie im Allgemeinen nur ein extrem geringes Einkommen erhalten.

Konuya aciklik getirip eksigimide düzelttiginiz icin sagolun arkadaslar. Benim bildigim Grundsicherung miktarindan düsük gelirlilerinden bundan yararlandiklariydi hepsini ayri ayri yazmaktansa onu yazim demistim ama hakkiniz var eksik bilgi, tesekkür ederim.

dedebar2017
28 Ocak 2017, 23:31
malesef sacma olan sey; tipki kindergeld de oldugu gibi sabit bir paranin olmasi yani GEZ i milyon lar kazananlarda 17 euro oduyor 800 euro kazananda, bari buna bir ayarlama getirsinler

fuk_18
29 Ocak 2017, 15:45
ya bende ödemek istemiyorum baya dir ödemedim bundan sonrada dusunmuyorum bakalim ne cikacak

elektroniker
29 Ocak 2017, 22:08

ne oldu arkadas -- hic cevab yazmamisin -- sonuc ne ??

Impostor
02 Şubat 2017, 15:18
ya bende ödemek istemiyorum baya dir ödemedim bundan sonrada dusunmuyorum bakalim ne cikacak

bana 15 ay sonra stadtdan vollstreckungbescheid geldi, taksit yaptim ödüyorum suan...

dedebar2017
06 Şubat 2017, 01:52
bana 15 ay sonra stadtdan vollstreckungbescheid geldi, taksit yaptim ödüyorum suan...

Stadt dan derken Gerichtsvorzieher mi? yoksa Mahkeme yada Amt dan mi?

fuk_18
06 Şubat 2017, 13:26
esninde sonunda aliyorlar bu parayi öylemi o zaman simdiden ödesek daha iyi diyorsunuz.

hOrOz
06 Şubat 2017, 13:46
esninde sonunda aliyorlar bu parayi öylemi o zaman simdiden ödesek daha iyi diyorsunuz.

Almanya da en sağlam kanunlardan biri Anayasa koruma altında 16 eyalet Devlet Anlaşması yaptı

nereye kadar gidecek bir gün Kuckkuck gelecek

Allahtan hapis cezasını kaldırdılar gecen sen bir kadında ödemeyi inat etmiş hapise girmişti
http://www.chip.de/news/Knast-wegen-GEZ-Wer-nicht-zahlt-muss-hinter-Gitter_101976938.html

Putkiran
11 Şubat 2017, 17:17
Online boykot başlatmışlar...

https://online-boykott.de/unterschriftenaktion

hOrOz
11 Şubat 2017, 17:23
Online boykot başlatmışlar...

https://online-boykott.de/unterschriftenaktion

1 milyon imzalasa ne olur... hiç bir şey ... bu yasa anayasadan daha sağlam

Memoli1976x
11 Şubat 2017, 17:29
1 milyon imzalasa ne olur... hiç bir şey ... bu yasa anayasadan daha sağlam

Bundan önce de dünyanin imzasi topladi, hic bir seyde degismedi.

Adamlar birsey yaptinmi istedigin kadar imza topla, hersey ayni devam ediyor.

Bu ilseri boykot etmek imza ile olmaz. Madem boykot edeceksin cik disariya toplan yürüyüs yap Boykot et. Ama Almanyanin Milleti nedense hep klavye arkasindan, kendi aralarinda boykot ederler. Is ciddiye bindinmi birtanesini disarda göremezsin.

Zamaninda Benzinin Litresini 2 Mark yapmak istediklerindede dünyanin Tantanasi olmusdu, neden simdi kimsenin sesi cikmiyor, Litre Fiyati cevirsek 2 DM i gecti bile. Iste bu Almanlar herseye sessiz kaldikca daha cok Vergi Yasa cikarir bu Hükümetler.

Selam
11 Şubat 2017, 18:17
Madem boykot edeceksin cik disariya toplan yürüyüs yap Boykot et

Sunu hic unutmayin, Almanlar hicbir zaman disari cikip hükümetini elestirmez veya boykot etmez...takiii... arabalarini finanse edemeyecegi ve icecegi birasini alamayacagi vakite kadar.
Yoksa Gez veya Gema veya ona benzer seyler icin ne kadar karsi gelse bile aktif olarak kilini bile kopartmaz.

Memoli1976x
11 Şubat 2017, 18:57
Sunu hic unutmayin, Almanlar hicbir zaman disari cikip hükümetini elestirmez veya boykot etmez...takiii... arabalarini finanse edemeyecegi ve icecegi birasini alamayacagi vakite kadar.
Yoksa Gez veya Gema veya ona benzer seyler icin ne kadar karsi gelse bile aktif olarak kilini bile kopartmaz.

Arkadasim ben baska birseymi yazdim, devaminida alinti yapsaydin bari. :D

fuk_18
11 Şubat 2017, 18:57
yani asil koyun bu almanlar o zaman uzakda aramamak gerek bende ayni fikirdeyim bu almanlarin yasantisini kisitlama agizlarina..s... birsey demezler benzin 1.50 dayandi agzini acan yok hayat git gide zorlasiyor millet ay sonunu zor getiriyor laf eden yok bakalim nereye kadar gidecek bu devran

yesilmavi37
18 Şubat 2017, 14:57
B i almanin kac maas aldigini biliyormusun bilemezsin soylemez senin iki kati maas alir soylemez onun icinde sesi cikmaz.senin benim gibi 2 bin 2500 lira almiyolar.kendim sahit oldum .personel sefi kendi agziyla soyledi biz herkeze ayni parayi vermiyoruz diye

gamberoglu2000
18 Şubat 2017, 15:32
Ede
B i almanin kac maas aldigini biliyormusun bilemezsin soylemez senin iki kati maas alir soylemez onun icinde sesi cikmaz.senin benim gibi 2 bin 2500 lira almiyolar.kendim sahit oldum .personel sefi kendi agziyla soyledi biz herkeze ayni parayi vermiyoruz diye

neden acaba?bak arkadasim almanlarin cogunlugu okur okuyor ben buyuk bir firmada calisiyorum yuksek pozisyonda duranlar %99 alman kalan %1 ya italyan yada ingiliz simdi sesin cikmama sebebini soyleyim hic dil bilmiyorum diyen almanlar ingilizceyi bile yabanci dil gibi gormuyor cunku siradan bilinmesi gereken bir dil.ikinci nokta sen liesing firmada calisan kac alman gordun ?yuz kisiden bir tanedir oda ya yoneticidir yada kapodur otamatik salonlarinda kahvede bira saatleri haricinde kac alman gordun yada goruyorsun gorduklerininde penner tipli bos insanlardan ibaret oldugunu goruyorsun.peki simdi yabancilara bakalim salonlarda dolasan hep yabancilar kahvede sabahtan aksama oturan yabancilar alt konumda is yapan yabancilar peki bunun sebebi ne dusundunmu bu adamlar okul okuyor kitap okuyor biz fatiha okuyoruz bela okuyoruz sonrada neden ilerlenmiyor diye dusunuyoruz adamlarin sesinin cikmamasi normal cunku isleri her daim iyi cunku colugu cocugu okuyor okumadim diyen realden gimnasiumdan terk bu adamlar ne kaybedecek kendi memleketinde bu adamlarin en aptali bile yabancilarin en akillisinin uzerinde bu kadar basit.

dedebar2017
19 Şubat 2017, 00:15

o zaten pizza studi ile tespit edildi; bir almanin ayni isi yapan yabanci bir is arkadasina gore %60 a kadar fazla para aldigi. Bunu bende haksizlik olarak goruyorum. Tamam ise alimlarda almanlara öncelik veriyorlar versinler ama ise alindiktan sonra boyle bir haksizlik yapmalari kabul edilemez. Neyse konumuz GEZ. Galiba kac sene oldu bu yasa cikali ama henuz hic kimse hakim karsisinaa cikmadi. Dolayisiyla saniyorumki alamazlar bu parayi mahkeme karari olmadan, yani tek tek herkesi mahkemeye vermeleri gelecekki zaten ortada bir imzalanmis vertrag yok

Dolunay35
19 Şubat 2017, 16:00
Valla ben tıkır tıkır ödüyorum,ödemeyenler ileride sorun yaşayabilirler.

ich
19 Şubat 2017, 19:36
Bana bu hafta asagidaki mektup geldi ve Avukat arkadas sordum ödeme mecburiyetimin oldugunu söylediler... bu konuda ne yapabilirim. 3 yildir Televizyon kullanmiyorum. ama tabiiki Bilgisayar mevcut...

http://i.hizliresim.com/BrX249.jpg (http://hizliresim.com/BrX249)
http://i.hizliresim.com/LyP3EG.jpg (http://hizliresim.com/LyP3EG)

depream
04 Mart 2017, 13:20
Selam arkadaslarim, abilerim,

ben suanda üniversite okuyorum ve eski oturdugum yerde sürekli GEZ geliyordu ama ben bu güne kadar hic ödemedim ve o evden ciktim. Suan oturumum halen orasi gözüküyor, ama yaklasik 200 km uzakta oturuyorum suan. Son gelen mektuplari hic acmadim, icinde yazani da okumadim (yaklasik 2 senedir geliyordu). Simdi baska yere Anmeldung yapacam kendimi (tekrar annemlerin yanina) ve aslen baska yerde oturacagim. Sizce bu yasal olarak sorun yaratir mi? Cünki Annemlere gelen mektuplar da elime geciyor.

Sizce GEZ tekrar beni bulabilir mi veya o ödemedigim paralar basima dert olur mu?

Dolunay35
04 Mart 2017, 15:21
Bulmasına bulurlar seni,ödemediğin paralar ileride sorun çıkarabilir.ödemeni tavsiye ederim.yakalandığînda ceza yiyebilirsin.

dalga
04 Mart 2017, 15:29
Sevgili Kardesim

Malesef Sacma sapan bir yasadan dolayi bütün Insanlar madur edilmekte. Siz ister Televizyona bakin bakmayin , Ikamet ettiginiz bir yer bilidiriminden itibaren otamatik olarak herkese yansiyan Televizyon Vergisi. Mahkeme kararlariyla bu Parayi öyle veya böyle kisilerdern aliniyor malesef.
Siz Annenizin yanina Ikametinizi Devletin dairesine yaptiginiz andan Itibaren. Ortak bilgi paylasimindan Sizin Annenizin yaninda Ikamet ettiginiz anlasiliyor.
Burda belki söyle bir uygulamayada gidebilirler Sizin ayri odaniz oldugundan dolayi sizinde kendinize ait bir Televizyonuz oldugu kanatine varilara Vergi talebinde bulunabilirler.
Ödemeyenen vergilerden dolya Basinizi agriyacagi kesindir. Suanki duruma vede sonuclara bakilirsa bunun bir caresi vede Ödemem diye bir yolu bulumus degil.
Saygilarimla.

Ürgüplü50
12 Mayıs 2017, 21:15
selamün aleyküm hayirli aksamlar arkadaslar sonunda stad ratingen den mektup geldi pfandungsankündigung ve 918€ istiyorlar konusmaya gittik stada ayda 76 arti yeni hesap gelecek dediler kabul etmedim ancak ayda 10 ödeye bilirim dedim o zam GEZ kendisini aramaniz lagzim dedi esim mail yazmis bir gün sonra tlf acmis calisan demis mail aldik su an islemde tekrar stadi aramis mailin islemde oldugnu söylemis ama memur gec kaldiniz evinize gelip haciz yapacagiz demis kapiyi acmazsanizda Schlüsseldinst actiririz demis bu arada 2012 yilinda kundigung yapmistim elimde belge olarak Abmeldebestatigun var

hOrOz
12 Mayıs 2017, 21:45
selamün aleyküm hayirli aksamlar arkadaslar sonunda stad ratingen den mektup geldi pfandungsankündigung ve 918€ istiyorlar konusmaya gittik stada ayda 76 arti yeni hesap gelecek dediler kabul etmedim ancak ayda 10 ödeye bilirim dedim o zam GEZ kendisini aramaniz lagzim dedi esim mail yazmis bir gün sonra tlf acmis calisan demis mail aldik su an islemde tekrar stadi aramis mailin islemde oldugnu söylemis ama memur gec kaldiniz evinize gelip haciz yapacagiz demis kapiyi acmazsanizda Schlüsseldinst actiririz demis bu arada 2012 yilinda kundigung yapmistim elimde belge olarak Abmeldebestatigun var

neyi kündigung yaptın ?

Ürgüplü50
12 Mayıs 2017, 22:00
GEZ 31.05.2012 tarihinde abgemeldet yaptim

hOrOz
12 Mayıs 2017, 22:05
GEZ 31.05.2012 tarihinde abgemeldet yaptim

o zamandan beri evde tv yok mu hiç radyo dinlemedin mi?

Ürgüplü50
12 Mayıs 2017, 22:30
o zamandan beri evde tv yok mu hiç radyo dinlemedin mi?

Isin asli TV var ama hic birsekilde tv izleme baglantimiz yok sadece cocuklarim kendi cocukluk video larina veya aldigim cizgi filmlerine bakiyorlar aile olarak okumayi cok seviyoruz

su yok mu bu yokmu gibi konulara girmek istemiyorum

hOrOz
12 Mayıs 2017, 23:32
Isin asli TV var ama hic birsekilde tv izleme baglantimiz yok sadece cocuklarim kendi cocukluk video larina veya aldigim cizgi filmlerine bakiyorlar aile olarak okumayi cok seviyoruz

yani sizin evde TV böyle duruyor

http://st2.myideasoft.com/shop/dr/32/myassets/products/322/pr_01_12322.jpg?revision=1436286415

Ergene
13 Mayıs 2017, 01:21

Yıllar önce bir yerlerde okumuştum:

Alman'ın biri GEZ Gebühren ödememek için itiraz etmiş. Gerekçe olarak ta
hiç TV seyretmediğini belirtmiş. GEZ Zentrale de ona TV veya radyo alıcısı
olup olmadığını sormuş. Adam verdiği cevapta TV cihazı olduğunu, fakat
Cihazın kartonun içinde paketli olarak Kellerde durduğunu, yani kullanılmadığını
belirtmiş. GEZ Zentrale tekrar Adamdan GEZ Gebühren talep etmiş. Gerekçe olarakta,
Siz belirttiğiniz üzre TV yayınlarını seyredebilmek için gerekli Ekipman'a sahipsiniz,
istediğiniz zaman TV Cihazınızı devreye sokarak TV yayınlarıni izleyebilirsiniz ve bu
yüzden GEZ Gebühren ödemek zorundasınız demiş. Ve Mahkemelik olmuşlar...
Adam'da Mahkemede Hakime, tamam bende o zaman devletten Çocuk parası istiyorum demiş.
Hakim, ama senin Çocuğun yok ve Bekarsın, hangi hakla Çocuk parası istiyorsun diye sormuş.
Ve Adam Hakime tam Kapaklık cevap vermiş:
Hakim bey, Çocuğum yok ama; Gerekli Ekipman ve Takım mevcut, istediğim zaman devreye sokarak
Çocuk sahibi olabilirim...

Haa, Sonuç ne mi olmuş? GEZ in istediği olmuş.

orhan_bln
17 Ağustos 2017, 10:59
Befreiung vom Rundfunkbeitrag bald rückwirkend möglich
Verbraucherzentrale erklärt Neuerungen 2017
http://www.verbraucherzentrale-brandenburg.de/aenderungen-rundfunkbeitrag-2017

fuk_18
17 Ağustos 2017, 21:15
bende suanda arbeitsamtdayim bu gez hala geliyor ödemek zorundamiyim bunu?

hOrOz
17 Ağustos 2017, 21:30
bende suanda arbeitsamtdayim bu gez hala geliyor ödemek zorundamiyim bunu?

evet sadece Harz4 de değil ama geriye dönük borcun varsa eğer borç borçtur

ibo40
21 Ağustos 2017, 21:12
Bende bu zorunlu ödeme ciktigindan beri ödüyorum ama vaktinde ödemiyorum. Bana ikinci uyari mektubunu göndermelerini bekliyorum hep. Giciklik degilmi madem ödüyosam benim paramla ikinci mektupu da yollasinlar.

Ürgüplü50
11 Eylül 2017, 20:11
GEZ“ Urteil: Zwangsvollstreckung unrechtmäßig

Das Landgericht (LG) Tübingen hat zahlreichen Zwangsvollstreckungsverfahren aufgrund des Rundfunkbeitragsstaatsvertrags (RdFunkBeitrStVtr) des Landes Baden-Württemberg ausgesetzt und den Europäischen Gerichtshof (EuGH) im Wege einer Vorlage gefragt, ob der Rundfunkbeitrag europarechtlich zulässig ist (Beschl. v. 03.08.2017, Az. 5 T 246/17 u. a.).

Wesentlich für die Neu-Bewertung ist vor allem die Annahme, es handele sich beim Rundfunkbeitrag um eine europarechtlich unzulässige Beihilfe. Der zwangsweise erhobene Beitrag sei nicht von einer Gegenleistung der Sender abhängig. Damit komme der Rundfunkbeitrag einer Steuer gleich, so das Gericht.

Aus diesem Grund handele es sich um eine staatliche Beihilfe, die zum Nachteil der konkurrierenden inländischen privaten Sender gehe. Auch ausländische Sender würden vom deutschen Markt verdrängt. Hierin liege ein Verstoß gegen das unionsrechtliche Gleichbehandlungsgebot und die Informationsfreiheit. Handelt es sich um eine staatliche Beihilfe, so könnte sie unter Art. 107 Abs. 1 des Vertrages über die Arbeitsweise der Europäischen Union (AEUV) fallen. Danach sind staatlich gewährte Beihilfen, die durch die Begünstigung bestimmter Unternehmen oder Produktionszweige den Wettbewerb verfälschen, mit dem europarechtlich geschützten Binnenmarkt unvereinbar, soweit sie den Handel zwischen Mitgliedstaaten beeinträchtigen.

Nach Art. 108 Abs. 3 Satz 1 und 3 AEUV muss zudem vor der Einführung oder Umgestaltung einer Beihilfe die Europäische Kommission um Zustimmung ersucht werden, was nicht geschehen ist. Eine Umgestaltung sei durch die am 01.01.2013 in Kraft getretene Gesetzesänderung aber erfolgt, so das Landgericht Tübingen.

Darüber hinaus sieht das Gericht eine unzulässige Benachteiligung von alleinerziehende Frauen und Ungerechtigkeiten in der Behandlung von Personen mit mehreren Wohnsitzen.

Damit stellte sich das Gericht gegen eine Entscheidung des Bundesverwaltungsgerichts (BVerwG), welches sich zur Verfassungsmäßigkeit des Rundfunkbeitrags geäußert hat.

Fraglich bleibt, wie der EuGH entscheidet. Sollte der EugH die Auffassung des LG Tübingen teilen, hätte dies weitreichende Konsequenzen.

mxm
11 Eylül 2017, 21:19
Iyi bir haber, umudum yok fazla ama kalkarsa veya ödemeleri normal bir seviyeye cekilirse süper olur, aylik 5 Euro cok bile.

Dünya kadar para toplayip car cur ediyorlar, gicik gicik diziler miziler, yüzlerce ayni kanal, aralarinda yiyorlar o parayi, hesap sorabilen de yok.

cassano
12 Eylül 2017, 12:21
Kimse Fransada oldugu gibi disariya cikip isyan etmiyorki, misil misil herkes ödüyor.

Memoli1976x
12 Eylül 2017, 15:49
Almanyada bu Disariya cikipta Protesto etme isini unut, bunlar burda ancak kendi aralarinda konusur, is ciddiye bindinmi, kimse disari cikmaz.

Ürgüplü50
12 Eylül 2017, 23:04
Burda disari cikma olayi yok ama düsseldorfda 3 tane bayan gazetelere filan cikmislardi gez ödemedigi icin hapse atilmislardi onlarla kontaga gecmistim youtube video lari var ama atladiklari devlettenn yardim alirken hapse girmislerdi birde o sira evime pföndung gelmisti o kadar avukata gittim care olmadi en sonunda anlastim simdi 12 ay taksitle 76,55 ödüyorum sirf eski borcu kapatmak icin am adaha vazgecmis deyilim GEZ ile ilgi en ufak yazi bulsam arastiriyorum

Ürgüplü50
14 Eylül 2017, 12:50
Für mehr Transparenz wollte die MDR-Intendantin Karola Wille sorgen, als sie vor anderthalb Jahren ihr Amt antrat. Sie ging mit gutem Beispiel voran und legte in der „Bild am Sonntag“ ihr Gehalt offen. 275.000 Euro erhält sie pro Jahr. Ihre Pensionsansprüche steigen je nach Länge der Beschäftigung bis auf maximal 75 Prozent des Grundgehalts, was 17.000 Euro im Monat oder 204.000 Euro im Jahr entsprechen würde. Das wäre mehr als zum Beispiel ein Altkanzler wie Helmut Kohl, der auf 12.800 Euro im Monat kam.

Nun legt zumindest die ARD auch ihre Gehaltsstruktur offen: An der Spitze stehen die Intendanten. WDR-Intendant Tom Buhrow erhält 399.000 Euro im Jahr, das sind 33.250 Euro monatlich. 367.000 erhält BR-Intendant Ulrich Wilhelm, und bei Lutz Marmor vom NDR sind es 348.000 Euro. Am Ende steht Thomas Kleist vom Saarländischen Rundfunk mit „nur“ 237.000 Euro.

Außertarifliche Gehälter, wie sie zum Beispiel Programmbereichsleitern oder Hauptabteilungsleitern bezahlt werden, liegen im Durchschnitt bei rund 11.000 Euro im Monat. Dazu gehören etwa NDR-Unterhaltungschef Thomas Schreiber oder „Tagesschau“-Chefredakteur Kai Gniffke, wie der Branchendienst „Meedia“ schreibt. Normale Redakteure erhalten bei der ARD monatlich 3524 Euro bis 9908 Euro.
Einer der Spitzenverdiener ist WDR-Intendant Tom Buhrow
Einer der Spitzenverdiener ist WDR-Intendant Tom Buhrow

Quelle: WDR/Herby Sachs/WDR Presse und Information/Bildk

„Durchschnittlich dauert es 20 Jahre bis zum Erreichen der letzten Vergütungsstufe einer Berufsgruppe“, schreibt die ARD auf ihrer Internetseite, auf der sie – weitgehend unbemerkt – die Gehaltsstrukturen am 1. September veröffentlicht hat. Was bedeuten würde, dass Redakteure der höchsten Vergütungsgruppe im Schnitt nach 20 Jahren über ein Gehalt von 9900 Euro im Monat verfügen.
Sekretärin verdient bis zu 6180 Euro

Auch andere Jobs bei der ARD sind vergleichsweise gut bezahlt. So erhält ein Kameramann oder eine Kamerafrau 2421 Euro bis 7691 Euro, ein Grafiker 2421 bis 6984 Euro pro Monat und eine Sekretärin oder ein Sachbearbeiter monatlich 2398 bis 6182 Euro. Auszubildende kommen auf einen Lohn von 694 bis 1020 Euro und Volontäre auf 1438 bis 2120 Euro. Branchenkenner kritisieren, dass in der Aufstellung die Gehälter der zweiten Führungsebene, der Direktoren, komplett fehlen.
„Tagesschau“-Chefredakteur Kai Gniffke gehört zu den außertariflich entlohnten ARD-Mitarbeitern
„Tagesschau“-Chefredakteur Kai Gniffke gehört zu den außertariflich entlohnten ARD-Mitarbeitern

Quelle: NDR/Thorsten Jander (M)/NDR Presse und Information

Bei der Sportberichterstattung sichert sich der Senderverbund mit einem langen Text vor den Zahlen ab. „Der hohe Wert für Publikum wie Programm spiegelt sich in den Vergütungen wider“, heißt es dort. Während der Fußball-Europameisterschaft im Sommer 2016 hatte es eine Debatte darüber gegeben, wie viel Honorar Sportexperten wie Mehmet Scholl bei der ARD oder Oliver Kahn beim ZDF bekommen.

In der Saison 2015/16 erhielten die 21 Sportmoderatoren insgesamt 1,88 Millionen Euro. Die acht Sportexperten wie etwa Scholl oder Franziska van Almsick kamen im selben Zeitraum auf insgesamt 1,2 Millionen Euro, im Schnitt also auf 150.000 Euro.

14 Cent des Rundfunkbeitrags fließen zudem jeden Monat umgerechnet allein in die Produktion von „Tatorten“, die pro Folge im Schnitt 1,4 Millionen Euro kosten. Die Hälfte davon entfällt auf Gagen und Honorare. Eine Sendeminute von „Tagesschau“, „Tagesthemen“ und „Nachtmagazin“ kostet rund 1820 Euro.

In einer vorherigen Version dieses Artikels fehlte im Satz „Was bedeuten würde, dass Redakteure im Schnitt nach 20 Jahren über ein Gehalt von 9900 Euro im Monat verfügen“ der erklärende Zusatz, dass es sich um Redakteure der höchsten Vergütungsgruppe handelt. Wir bitten diese Ungenauigkeit zu entschuldigen.

mxm
14 Eylül 2017, 19:04
Maasallah, kendilerine iyi fiat bicmisler akbabalar!!! Halk nasil olsa ödüyor keriz gibi, yiyin beyler yiyin.

varto
17 Şubat 2023, 00:24
Hayirli aksamlar
Ben ve kendi Ailem 01.10.2022 den itibaren tasindik, önceden babamlarla ayni binada oturuyorduk altli üstlü bir familienhausda oturuyorduk . ( Eigentum olarak hem ben hemde Babam ) Tapu da geciyoruz .
Ve bekar oldugum zamaninda 18 yasina girdigimde araba ehliyeti aldigim zamanda arabada radio oldugundan babamlar benim üstüme GEZ yapmistik aileden bir kisi ödesin diye ozaman benim üstüme GEZ yapmistik.
Ve ogünden beri GEZ Gebühreni ben ödiyorum .
Ve 01.10.2022 tasindim ve yeni oturdugum yere bildirmedim GEZ cünkü halen öbür evi ödüyorum diyerekten .
Bugün babamlarin evine gidip posta kutusunda GEZ den mektup gelmis babamin adina ve gebühren kayitli deyilsin diye mektup yollamislar . Baska biri ödüyorsa bu bina icin lütfen kayitnumarasini bildirin veya kayit olun yaziyor.
Babam 80 yasinda kendisi 10 ay Türkiyede kaliyor hauptsitz türkiye kayitli Kranken Versicherung türkiyede uzun kaldigi icin öyle ayarlamisti . Annemde 80 yasinda ama Pflegefall ve ablamlarda ( Frankfurta anmeldungu ) Ev suan kimse kalmiyor ev komple bos yani .
Simdi nasil bir yol almam gerekiyor , biri bana yol gösterebilirmi acaba ne yapmam gerekiyor ?
Saygilar.

Birbey 3.0
17 Şubat 2023, 13:45
Sen taşınınca ummelden yapmışsındır yeni adrese. Einwohnermeldeamtdan taşınığını öğreniyorlar ve ödediğin yeni yerin için sayılıyordur.

Baban sosyal yardım almadığı mecbur ödemeye. 10 ay Türkiye'de olmasına prim tanımazlar.

varto
17 Şubat 2023, 20:01
Cevabin icin Tesekkürler @Birbey 3.0
Evet büyük ihtimalle öyledir ama birazda tetirginim
Bugün babamin adina geldigi kağıdı benim ödedigim Beitragsnummeri yazip biri ödüyor isaretledim ve altinada kendi imzami attip Einschreiben olarak gönderdim .
Simdide tetirginligimin sebebiyse acaba benim basim agirmadan simdi oturdugumun evin GEZ beitragi sonucta ödemiyorum esimin üstüne yeni yapsamiydim , yoksa beklesemiydim onlar bana yazacaklarmi diye .
Ben mantiği böyle dünmüştüm sonucta o evde kimse suanlik yasamiyor ha o evi ödemisim ha burasi icin , ama öyle deyil kanunen . Biraz arastirinca aslinda tanisindigim zaman GEZ adres deyisikligi yapilmasi gerekiyormus .
Benimki tam düz mantik saten ödüyorum kopf-gegen-wand-smil

murat39
17 Şubat 2023, 21:24
Radio GEZ Beitrag dan kurtulus yok.
https://www.sueddeutsche.de/muenchen/rundfunkgebuehren-auswandern-ist-nicht-genug-1.2130600

Sonuc ta yardim almiyorsa Job center gibi.Anlasilan almiyor, yoksa uzun Türkiye de kalamaz. Veya (Schwerbehinderun kulak gibi bu durum da ödenmiyor.)
Ödemekden baska care kalmaz.
Siz esinizle evli ve beraber kaliyorsaniz biri ödemesi gerekir.

Birbey 3.0
18 Şubat 2023, 00:57
Cevabin icin Tesekkürler @Birbey 3.0
Evet büyük ihtimalle öyledir ama birazda tetirginim
Bugün babamin adina geldigi kağıdı benim ödedigim Beitragsnummeri yazip biri ödüyor isaretledim ve altinada kendi imzami attip Einschreiben olarak gönderdim .
Simdide tetirginligimin sebebiyse acaba benim basim agirmadan simdi oturdugumun evin GEZ beitragi sonucta ödemiyorum esimin üstüne yeni yapsamiydim , yoksa beklesemiydim onlar bana yazacaklarmi diye .
Ben mantiği böyle dünmüştüm sonucta o evde kimse suanlik yasamiyor ha o evi ödemisim ha burasi icin , ama öyle deyil kanunen . Biraz arastirinca aslinda tanisindigim zaman GEZ adres deyisikligi yapilmasi gerekiyormus .
Benimki tam düz mantik saten ödüyorum kopf-gegen-wand-smil

Mail yaz GEZe. Yanlis isaretlemis de. Düzelt bilgilerini mail olarak. Ozaman bir sikinti cikmaz.

delitürk
18 Şubat 2023, 13:34
Arkadaşla ödeme yapmak için benim hesap numaram yok banka hesabımda yok elden nakit ödeme yapacağım banka hesap no gönderiniz diye bu taktikla ödeme yapmama imkani oluyormuş ne derece doğru denemek lazım.

webci
18 Şubat 2023, 13:53
Ya usta senin suan oturdugun evine gez odemen lazim..
Adres nere kayitli ise orada ödeme zorunlulugun var..
Ben ayri yerde oturuyorum,babamin orayi benim adresde kendi hesabimi ödedigim icin orayi babamin hesabina sayiyorlar öyle birsey yok..benim anlamadigim ev bos diyorsunda,orada babanin uzerine kayitli yani einfamilienhaus..orada tv yoksa abmelden niye yapmiyonuz..tv veya radyo yoksa ve ev bossa niye para ödeyecek varto usta...
Yani cok basit biseyi komplex yapmisiniz..
Sen ändrungsantrag ausfüllen yapacaksin ve birtanede abmeldungsantrag..

varto
18 Şubat 2023, 14:19
@webci usta galiba yanlis anlasildim ,
Ben Oktober 2022 den beri ayrildim Babamin oradan , Ev 2 Familienhaus olarak geciyor aslinda , ama daire olarak aslinda deyil daire kapisi yok , bir kat benim üstümde bir kat babamin üstünde urkunde . Eskiden her tv veya radio icin ödeniyordu benim arabam oldugunda babam benim üstüme kayit ettirdi GEZ tek kisi ödesin diye , yoksa tv icin babam bende araba radiyosu ödemem gerektigi icin ( Babamin ehliyeti yok ) .
Simdi evden ayrildim ev bombos bende düz mantikla zaten ödüyorum ne fark eder adres düsünmüstüm.
Taki iki gün önce babamin evine mektup gelene kadar ve bende o ödedigim beitragsnummeri yazdim yolladim .
Artik tv olsun olmasin kactane tv olursa olsun 2013 den itibaren hic fark etmiyotmus , man muss 18,36€ im monat zahlen .

webci
18 Şubat 2023, 15:10
@varto usta dogru anlatmisin..
Ben belki 1996 dan butarafadir dauerauftrag verdim ve tv ya göre degil eve göre hesaplandigini bilmiyordum..

varto
20 Şubat 2023, 21:43
Iyi asksamlar Arkadaslar ,
Bugün GEZ aradim ve yeni oturdugum adresi ummelden yapacaktim ve bana dedilerki saten otomatikmen Einwohnermeldeamt bildirdigini ve hic birsey yapmama gerekmiyormus , yeni adresim saten ellerindeydi . Oktober 2022 den irtibaren de babami anmelden yapmak zorunda kaldim . Hauptsitz türkiye dedim ama nafile senede birgün de olsa mecbur ödiyecek yada oradan Abmelden yapmasi gerek.

webci
20 Şubat 2023, 22:41
Yani..
Senin konton onlarin ellerindeyse bisey yapmana gerek yok..
Babaninkide oturmassa abmelden olacak.
96 dan butarafadir 3 ev degistirdim hicbirsey yapmadim yazdim zaten..

iskete
21 Şubat 2023, 13:39
Hayirli aksamlar
Ben ve kendi Ailem 01.10.2022 den itibaren tasindik, önceden babamlarla ayni binada oturuyorduk altli üstlü bir familienhausda oturuyorduk . ( Eigentum olarak hem ben hemde Babam ) Tapu da geciyoruz .
Ve bekar oldugum zamaninda 18 yasina girdigimde araba ehliyeti aldigim zamanda arabada radio oldugundan babamlar benim üstüme GEZ yapmistik aileden bir kisi ödesin diye ozaman benim üstüme GEZ yapmistik.
Ve ogünden beri GEZ Gebühreni ben ödiyorum .
Ve 01.10.2022 tasindim ve yeni oturdugum yere bildirmedim GEZ cünkü halen öbür evi ödüyorum diyerekten .
Bugün babamlarin evine gidip posta kutusunda GEZ den mektup gelmis babamin adina ve gebühren kayitli deyilsin diye mektup yollamislar . Baska biri ödüyorsa bu bina icin lütfen kayitnumarasini bildirin veya kayit olun yaziyor.
Babam 80 yasinda kendisi 10 ay Türkiyede kaliyor hauptsitz türkiye kayitli Kranken Versicherung türkiyede uzun kaldigi icin öyle ayarlamisti . Annemde 80 yasinda ama Pflegefall ve ablamlarda ( Frankfurta anmeldungu ) Ev suan kimse kalmiyor ev komple bos yani .
Simdi nasil bir yol almam gerekiyor , biri bana yol gösterebilirmi acaba ne yapmam gerekiyor ?
Saygilar.

babani abmelden yaptir ozaman is halolur türkiyede kaliyor dersin zaten 10 ay kaliyorsa buradaki iliskiside otomatik bitiyor buradaki herseyden muaf oluyor ha biyerde kaydi bulunsuun diyorsan kendi evine anmelden yaptir ama baban kendi evinde kalsin gelince

Birbey 3.0
21 Şubat 2023, 14:13
babani abmelden yaptir ozaman is halolur türkiyede kaliyor dersin zaten 10 ay kaliyorsa buradaki iliskiside otomatik bitiyor buradaki herseyden muaf oluyor ha biyerde kaydi bulunsuun diyorsan kendi evine anmelden yaptir ama baban kendi evinde kalsin gelince

Yagmurdan kacinca doluya yakalanma sansi var Öyle abbmelden yaptinmi krankenkassen falan kapaniyor burada. Kas yaparken gözü cikarmamak lazim.

En güzeli ödemek ve konuyu kapatmak.

Abmelden eder birde Türkiye'de uzun kalabilir diye Bescheinigungu yoksa birde yabancilar polisi babasinin tepesine binelebilir, oturmayi öldürmeyi deneyebilir.

Herzaman derim forumda. Dagin önündekini degil, arkasindakini görmek önemli.

Ha babasi yanbacilar polisindan Bescheinigungu alirsa, yabancilar polisi aradan cikar. Ama Türkiye'dende emekliyse babasi, ozaman burdaki Krankenkassesi kapanir. Tüm yil sadece Türkiye'deki Krankenkasseyi kullanabilir

Kendi evine veya baska yere anmelden yapmasi suc. Anmeldung demek, yilin cogunu orada geciriyorum demek. Aksi takdirde yalanci Anmeldung oluyor ve suca giriyor. Zaten ozaman hükümsüz sayiliyor.

Maalesef su yalanci Anmeldung hep yapa yapa camiilerimiz bile ceza yedi.

W211
24 Mart 2023, 18:54
Arkadaşlar benimde zoruma gidiyor geze para yatirmam ne yapsak da ödemesek

webci
24 Mart 2023, 18:56
Ölürsen ödemessin;)