PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede dayremi satim otomatik bilgi paylasımı

.onur
26 Eylül 2022, 18:24
Merhaba arkadaşlar ben Türkiye’de dairemi sattım

Alıcı ya parayı bankaya yatır öyle tapıya gidelim dedim
Alıcı parayı bankaya yatırırken açıklama kısmına ne yazarsa ileride otomatik bilgi paylaşımında başım ağrımaz

Bir fikir verirseniz çok memnun olurum

webci
26 Eylül 2022, 18:32
Usta sen zaten daireni satiyorsun,paranin kaynagi belli..
Alicinin senin parayi ne maksatla aldigina dair birsey yazma yükümlülügümü var,ilk defa duydum..

Ejderabi
26 Eylül 2022, 19:11
Bueada Hartz4, Bafög veya ev kirasini bildirmme (Finanzamt) olaylarin yoksa kafana takma fazla birsey olmaz.
Diger durumlarda bilemeyecegim.

.onur
27 Eylül 2022, 09:17
Bueada Hartz4, Bafög veya ev kirasini bildirmme (Finanzamt) olaylarin yoksa kafana takma fazla birsey olmaz.
Diger durumlarda bilemeyecegim.

Burada hic bir yerden yardim almadim çocuklarimda bafög gibi hiç bir yardim almadi.
Ama yinede ileride bu otomatik bilgi paylaşımından dolayı finanzamat Bu para nereden geldi o diye sorarsa acaba başım ağrır mı diye düşündüm

Acaba alıcıya parayı bankaya yatırırken açıklama kısmına borç ödeme diye yazdırsammı.birde düşünüyorum bu kadar yüklü para ne borcu diye sorarlarmı.

.onur
27 Eylül 2022, 09:22
Usta sen zaten daireni satiyorsun,paranin kaynagi belli..
Alicinin senin parayi ne maksatla aldigina dair birsey yazma yükümlülügümü var,ilk defa duydum..

Bankadan havale yaparken açıklama kısmına mutlaka birşey yazılmıyormu? Parayı gönderen ev satın aldım diyede yazar başka birseyde yazar

Acemibiri
27 Eylül 2022, 09:54
Parayi TR'demi tutacaksin Almanyaya mi cikaracaksin?
TR'de kalacaksa ve ilerde Sosyalhilfe, Hartz 4 falan davasi olmayacaksa sorun olmazki.

Birde sen Daireni satiyorsun kanunsuz birsey degilki.

.onur
27 Eylül 2022, 12:58
Parayi TR'demi tutacaksin Almanyaya mi cikaracaksin?
TR'de kalacaksa ve ilerde Sosyalhilfe, Hartz 4 falan davasi olmayacaksa sorun olmazki.

Birde sen Daireni satiyorsun kanunsuz birsey degilki.

Parayı türkiyede tutacağım.ileride hiç bir yardım olmayacak.

webci
27 Eylül 2022, 13:26
Usta sayet ileride yardim alma durumun olursa parayi bildirirsin..
Zaten kaynak belli..
Bu bir nevi ticarettir,,
Bunun sikintisini cekenler vergi kaciranlar..devlete bildirmeyenler.

.onur
27 Eylül 2022, 17:52
Usta sayet ileride yardim alma durumun olursa parayi bildirirsin..
Zaten kaynak belli..
Bu bir nevi ticarettir,,
Bunun sikintisini cekenler vergi kaciranlar..devlete bildirmeyenler.

Yani seneye vergi denkleştirmesi yaparken Almanya’da ben 2022 yılında ev sattım şu kadar para aldım şu kadar param var Türkiye’de demem mi gerekiyor

hOrOz
27 Eylül 2022, 18:36
Yani seneye vergi denkleştirmesi yaparken Almanya’da ben 2022 yılında ev sattım şu kadar para aldım şu kadar param var Türkiye’de demem mi gerekiyor

evi satman önemli değil onu bildirmen gerekmiyor sadece bankadan aldığın faizi bildirmen gerek

Finanzamtı ilgilendiren yurtdışı gelirleri..

Nedense bizim millet her türlü yardımı alırken hep bana hep bana

Vergi ödemeye gelince tu kaka

Birbey 3.0
27 Eylül 2022, 19:01
Merhaba arkadaşlar ben Türkiye’de dairemi sattım

Alıcı parayı bankaya yatırırken açıklama kısmına ne yazarsa ileride otomatik bilgi paylaşımında başım ağrımaz

Bir fikir verirseniz çok memnun olurum

Ustam aciklama kismi Verwendungszweck. Öyle basit degil söyle yazarsam yirttim.

Daireni sattigin önemli degil. Ama yardim aliyorsan az veya cok bir yerden o parayi yardim yerine bildirmen gerek.

.onur
27 Eylül 2022, 21:13
Ustam aciklama kismi Verwendungszweck. Öyle basit degil söyle yazarsam yirttim.

Daireni sattigin önemli degil. Ama yardim aliyorsan az veya cok bir yerden o parayi yardim yerine bildirmen gerek.

Arkadaşlar tekrar yazıyorum ben hiçbir yerden yardım almadım almayıda planlamıyorum Allaha şükür gelirim yetiyor.

Şimdi bu otomatik bilgi paylaşımında Türkiye Almanya’daki Maliye’ye sayın onurun şu tarihte bankasına şu kadar para girmiş diye bildiriyor veya bildirecek diye biliyorum

Bundan dolayı Almanya maliye bana bu para nereden geldi diye sorarsa evimi sattım onun parası demem gereku mu?
Yoksa daha Türkiye maliye bildirmeden ben önümüzdeki yıl vergi denkleştirmesinde Türkiye’de şu kadar param var diye bildirmem gerekiyor mu bildirirsen buna vergi öder miyim bunu öğrenmek istiyorum

murat39
27 Eylül 2022, 21:55
Türkiyeden FAiz gelirin varsa Kira gelirin varsa Emeklilik ..Gelir varsa Finanzamt a bildirmen gerekiyor. (Faiz kira geliri ne yoksa Mülkiyeti bildirme mecburiyeti yok.)

Kendi oturdugun veya mülkiyetin gelir olmadiktan sonra onu da bildirmen gerekmez.

Hicbirsey yapmana gerek yok.Finanzamt sorarsa da daireni sattin parasini buraya getirdin.Tapu ve tarihler bildiren yazi yazar bildirirsin.Olay kapanir.

.onur
27 Eylül 2022, 23:17
Vermiş olduğunuz bilgilerden dolayı hepinize sonsuz teşekkürler

gentlement
28 Eylül 2022, 10:26

Türkiye´de bazi dolandiricilar hayali havale yapiyorlar. Yakin bir arkadasimin basina geldi. Yapmis olduklari ödemeyi ayni gün geri cekebiliyorlar ki benim arkadastan geri cektiler. Bu noktada para Türkiye´de hesabiniza gelince bankaniz ile görüsüp teyit ettirin! Sadece telefondan paranin geldigini görmek ile yetinmeyin! Mutlaka bankacinizi arayip hersey okey mi teyit alin...

.onur
10 Ekim 2022, 21:05
Peki arkadaşlar parayı almanyaya aktarırsam maliye ile bir sorun yaşarmıyım

Haziran
11 Ekim 2022, 13:13
Ben 84.000 eur yu Tr'deki Bankamdan burdaki Bankama aktardim.( 300 Dolar falan islem Parasi gitti)
Sonra Almanyadaki Bankama gittim haber vereyim diye.
Banka bana TR'den Banka'dan geldigi icin sorun olmaz dedi.
Zaten o para TR'deki bankadan geliyorsa o para temiz Paradir sorun olmaz dedi.Elle getirip yatirirsan Finanzamt sorabilir dedi.
Bu saate kadarda hic biryerden mektup falanda gelmedi.
Gelsede bende TR'deki Dairemi sattim elimde satis sözlesmesi ve Tapu devir kagitlari mevcut.Gidip ibraz edebilirim.

.onur
18 Ekim 2022, 09:10
Ben 84.000 eur yu Tr'deki Bankamdan burdaki Bankama aktardim.( 300 Dolar falan islem Parasi gitti)
Sonra Almanyadaki Bankama gittim haber vereyim diye.
Banka bana TR'den Banka'dan geldigi icin sorun olmaz dedi.
Zaten o para TR'deki bankadan geliyorsa o para temiz Paradir sorun olmaz dedi.Elle getirip yatirirsan Finanzamt sorabilir dedi.
Bu saate kadarda hic biryerden mektup falanda gelmedi.
Gelsede bende TR'deki Dairemi sattim elimde satis sözlesmesi ve Tapu devir kagitlari mevcut.Gidip ibraz edebilirim.

Bu güzel bilgi için çok teşekürler peki bu zamana kadar elime mektup gelmedi diyorsunuz ne kadar zaman oldu bir yılı geçtimi
Parayı trden almanyaya g tirmen

Haziran
18 Ekim 2022, 16:44
Bu güzel bilgi için çok teşekürler peki bu zamana kadar elime mektup gelmedi diyorsunuz ne kadar zaman oldu bir yılı geçtimi

Yok getireli iki ay oldu.
Agustos'da getirdim.
Ha Finanzamt sorursada elumde satiş sözleşmesi ve benim eski tapu ile sattigim kisiye ait yeni tapu var.

Haziran
18 Ekim 2022, 16:45
yanlislikla iki kere posten oldu..

hOrOz
18 Ekim 2022, 17:51

Onur Usta bu kadar niye korkuyorsun .. ?

Eğer Finanzamt bir şey çıkarsa ödersin bir kaç yüz €uro vergisini olur biter.

Bütün parana el koyacaklar değil ya .. vergi cezan varsa keserler ödersin

Alman Devletinin arkasında olduğu illegal veya bildirilmeyen faiz gelirleri, eğer yardım alıyorsan onlar

Yoksa daireni satmışın tarlanı satmışsın onları ilgilendirmiyor

O zaman Türkiye-Almanya arası bütün para trafiğinin durması gerek