PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : FI-Schalter proplemi

umutcan1
18 Eylül 2022, 00:48
Arkadaslar buzdolabinin takili oldugu sigorta atti.Kontrol ettim ve tekrar asagiya inen sigortayi
tekrar actigimda fi shalter izin vermiyor. Yani sigortayi tekrar yukari kaldirdigimda otomatik olarak tekrar kapatiyor.
ne yapilabilir veya neden olabilir.

talo176
18 Eylül 2022, 01:08
Fazla cihaz takili prize..
(Kontakt grill, toast, mikro dalgasi vs)
Hepsini cikart ve tekrar dene..

webci
18 Eylül 2022, 01:23
Demekki bir schaltere asiri priz baglanmis..
Dagitim negativ..
Elektrikci cagirip sigortalar dagitim yapilmali..

atsiz77
18 Eylül 2022, 07:22
Arkadaslar buzdolabinin takili oldugu sigorta atti.Kontrol ettim ve tekrar asagiya inen sigortayi
tekrar actigimda fi shalter izin vermiyor. Yani sigortayi tekrar yukari kaldirdigimda otomatik olarak tekrar kapatiyor.
ne yapilabilir veya neden olabilir.

Buzdolabı bozulmuş olabilir kısa devre ver kompresörü bozulmuş olma ihtimali yüksek.

Buzdolabın fişini çıkar, ve FI Schutzschalter geri kaldır eğer yukarda kalırsa, o zaman sorun buzdolabı ile kaynaklı.

Evin panosunu görmeden uzaktan ne anlatsak hepsi hayal ötesi.

Ama ilk olarak yukarda yazdığımı dene.
Sigortanın kendiside bozulmuş olabilir.

Çok faktörü bi arıza fi sigortasının atma sebepleri…

umutcan1
18 Eylül 2022, 13:31
Herkese tesekkur ederim cevaplar icin.
Sorun giderildi. Arkadaslarin dedikleri gibi bütün takili aletleri cektim.Sonra tek tek geri taktim.
Bir tane verlängerung kabel vardi onu takinca tekrar fi schalter kapandi. Kontrol edince verlängerung kabelin icine biraz su gitmis nasil olduysa.O yüzdenmis proplem.

Selamlar saygilar herkese.

MEGAbond
18 Eylül 2022, 14:55
bir zamanlar mutfagin alt tarafina bizim hanim 3 lü seyyar kablo takmis,,,nerden bulduysa,,,bulasik makinasi cesmeye bagli oldugu icin,,sudan ilettigi icin,,cesme spülbecken ceryan carpiyordu,,yani titrettin beni yapiyordu. :cool::rolleyes:

baktik ki 3 lü kablonun icinde topraklama yok,,ondan titrettiriyormus.:rolleyes:

hemen baska bir toprakli kablo ile degistirdik ve olay halloldu.

ek bilgi olarak yazayim dedim.