PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Frankfurt Havaalaninda Calismak

akilsiz
14 Eylül 2022, 08:36
Merhabalar,

Yaklasik 20 senedir calistigim yer maalesef kapatiyor. Ve artik bu sektör de devam etmek istemiyorum malum artik hersey online filan yapiliyor.

Arkadasim bana Havaalani cok isci aradigini soyledi, tabiiki zor isler ama artik mecbur yapmam gerekiyor.

Sicherheits icin baktim ama Kilo ya cok önem veriyorlar. Frachtabfertiger ile Gepäck arasindaki fark ne oluyor ? Ve bu LufSig icin sinav yapmam lazimmis ne kadar suruyor kolay mi zor mu ?

Yardimci olursaniz cok sevinirim

torpido
14 Eylül 2022, 21:33
Çok mecbur deyilsen girmeni pek tavsiye etmem,yıllar önce çalışmıştım Gepäck‘te zor bir iş,bel kol mahvoluyor ,Fracht biraz daha kolay ama yinede zor bir iş, önceleri meslekli insanları alıyorlardı şimdiki durumu bilmiyorum, muhtemelen sen direk Fraport işçisi deyil de kiralık firmadan alınacaksın ,düşük ücret ile çalışacaksın Fraport’tun kendi işçisi senden daha yüksek maaş alacak aynı işi yaptığınız halde, genelde Havalimanı işi zor Gepäck olsun ,Uçak yükleme işi olsun yada Fracht olsun çalışanların % 80-90 sanı belden sakatlanıyor,başta yazdığım gibi çok mecbur deyil isen girme bence.

akilsiz
15 Eylül 2022, 11:28
Çok mecbur deyilsen girmeni pek tavsiye etmem,yıllar önce çalışmıştım Gepäck‘te zor bir iş,bel kol mahvoluyor ,Fracht biraz daha kolay ama yinede zor bir iş, önceleri meslekli insanları alıyorlardı şimdiki durumu bilmiyorum, muhtemelen sen direk Fraport işçisi deyil de kiralık firmadan alınacaksın ,düşük ücret ile çalışacaksın Fraport’tun kendi işçisi senden daha yüksek maaş alacak aynı işi yaptığınız halde, genelde Havalimanı işi zor Gepäck olsun ,Uçak yükleme işi olsun yada Fracht olsun çalışanların % 80-90 sanı belden sakatlanıyor,başta yazdığım gibi çok mecbur deyil isen girme bence.

cevabiniz icin tesekkür ederim, bana birisi Cargo bölümünde calis daha rahat dediler. Cargo ucaklarin Container yükleme daha kolay diye.

Hayatimda ilk defa Kündigen yapildim (yapildik) mecbur birseyler yapmam lazim.

antika
15 Eylül 2022, 17:45
ben münihde gittim görüstüm hava alani ile saniyorum ordada aynisi suan para vermiyorlar bunu bil duyduguna inanma git görüs önce karari sen ver dilden ziyade testlerden gecmen lazim dr kontrol de icerde veya disarda calisma sansin var söylersin orda ama para husuna dikkat et ben para icin gitmedim ulasimini falanda dikkate al gece vardiyesi yok bilgine almanyada gece ucus yok bilgine bol sans dilerim suan tüm havaalanlari ariyor zeitfirma üzerinden veya yandas firma üzerinden hayirlisi dilerim senin adina not suan piyasa cok iyi takip et

ich
15 Eylül 2022, 19:40
Frankfurt havaalanında Gepäck bölümünde çalışacak isen vucudunun çok sağlam olması gerekiyor. Kargo bölümü Vorfeld'e göre daha rahat ama orada da Taşeron firmalara girersen çok zorlanırsın. Ben 15 Sene Kargo bölümünde çalıştım en sonunda sağlık sebebi ile bırakmak zorunda kaldım. Luftsicherheit en erken 4 hafta da çıkıyor bazen daha da uzun olabiliyor.

bambumbam
15 Eylül 2022, 22:58
Flugsicherheit Assistent olayina bide giz at,

Firma fra sec isci almiyor
Ama i Sec aliyor diye okudum

Gesendet von meinem 22041216G mit Tapatalk

akilsiz
16 Eylül 2022, 08:23
Hepinize cok tsk ediyorum.

Flugsicherheit yapmayi cok isterdim ama BMI 30u gecmemesi lazimmis. Yani 6 ay icinde 30 kilo vermem lazim oysa boyum 187 ;-(