PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Almanya’da emeklılık basvurusu!!

Bykus1
09 Eylül 2022, 15:45
Sevgılı arkadaşlar,erken emeklılık ıcın renther kasse ya antrag verılırse ne kadar sürer,örnnegın (6,7,8) ay,emeklılıgım kabul olunduğunda geriye dönük kaç aylık maaşımı verırler,başvuru tarıhımı yoksa onaylanan tarıhden ıtıberenmı?Saygılar….

hOrOz
09 Eylül 2022, 16:45
Usta belli olmaz 7-8 ay sürebilir.

Eğer Arbeitsamttan veya Krankkasse den aylık alıyorsan emekli kasası ile kendi aralarında hesaplaşırlar.
Sanırım Başvuru tarihi olur

tr-22
10 Eylül 2022, 13:05
Sevgılı arkadaşlar,erken emeklılık ıcın renther kasse ya antrag verılırse ne kadar sürer,örnnegın (6,7,8) ay,emeklılıgım kabul olunduğunda geriye dönük kaç aylık maaşımı verırler,başvuru tarıhımı yoksa onaylanan tarıhden ıtıberenmı?Saygılar….

Kabul edilirse ilk bas vuru tarihi emekliligin baslar,ne kadar sürer dersen en erken 3-4 ay en fazla dersen bes yilda sürer on yilda sürer,kendinden fazla aciklama yapmamisin,mesela yasin kac,bas vurmak istedigin erken emeklilikmi malulen emeklilikmi olmak istiyorsun?hepsinin ayri prosüdürleri vardir.

Mayis-Haziran ayinda ben rehadaydim,biriyle tanistim 6 yildir emekli olmaya calisiyormus,bundan dolayi senden taraf fazla bilgi alamadigimiz icin fazla bir sey söyleyemecegim.

Bykus1
11 Eylül 2022, 19:32
Tesekkürler sevgili arkadaşlar,hOrOz arkadaşım cevabından hemen sonra teşekkür mesajı yazmısdım ne yazıkkı cevaplama moduna yanlış gırmısım,tr-22 arkadasım sanada ayrıca cevabın ıcın tesekkürler.Saygılar….

muzzy1
08 Ocak 2023, 15:22
Tesekkürler sevgili arkadaşlar,hOrOz arkadaşım cevabından hemen sonra teşekkür mesajı yazmısdım ne yazıkkı cevaplama moduna yanlış gırmısım,tr-22 arkadasım sanada ayrıca cevabın ıcın tesekkürler.Saygılar….

Emekli oldunmu bari onu aciklasaydin.Herkes ona göre bilgi sahibi olurdu.