PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Akrabalık

Birbey 3.0
04 Eylül 2022, 01:17
Bir konuya dek geldim. Sık sık buna raslıyorum.

Bazı insan eşinin akraba tarafını sadece idare ediyor. Misal gayınını ve bacağını ile kontağı vardır ama hatır için kırk yılın başı gider gelir. Kolay kolay arayıp sormazlar. Ararlarsada işleri düşünce. Ama kendi akraba cevresi için ölür biter nerdeyse. Eşinin tarafındaki akrabası ile bir soğluk getirecek bir olay olmamıştır.

Mutlaka bu forumda böyle insanlar vardır. Belki onlarda yanıt verebilir niye böyle yaptıklarına. Bu insanlar niye böyle yapıyordur?

webci
04 Eylül 2022, 02:50
Usta bu ne bicim konu??

Olaya akrabalik bagiyla mi bakmaliyiz..
Akraba olmasalardi bu insanlar birbirlerine nasil bakarlardi??
Bence cevaplanmasi gereken soru bu...bence bunun cevabi insanlarin kifayetsiz olmalaridir..
Gölgene lafim yok,oda seni adam sayip pesinden geliyor..
Akrabalik baglari gunumüzde böyle birsey,dunya yalansa dostluklarda yalan..
Önemli olan ak kasiktan ciktigi gibi kalabilmektir,varmi böylr bir tanidik??

hOrOz
04 Eylül 2022, 09:34
Günümüz de kan yoluyla akaraba olanların birbirini öldürdüğü bir zamanda (hatta baba-oğul bile) ne gibi akrabalık bekliyorsun

evlilik yoluyla oluşan akrabalık tan daha ne bekleniyorsunki ...

Tabiki karşi taraf onlarla büyüdü onlarl şakalaştı onlarla eğlendi çocukluğunu akraba bağlarıyla pekiştirdi

Bir eve evleninip gelince dış kapının mandalısındır (bu sadece erkekler için değil bazen gelinlerde öyle karşılanır)

Ben hiç birinin etlisine sütlüsüne karışmıyorum,bakıyorum zamanında kendimi boşa harcamışım

artık boş veriyorum hanımada söylüyorum abin, kızkardeşlerin kendi problemlerini kendileri halletsinler

talo176
04 Eylül 2022, 10:30
Deger verdigim insanlar, annem / eşim..
Baska söze gerek yok..

Birbey 3.0
04 Eylül 2022, 14:31
Kendim icin söylüyorum. Ben akraba makraba bakmiyorum. Kim düzgün adamsa ona saygimi gösteriririm. Kim yamuksa, akrab dahi olsa küfür etmeden geleni söylerim.

Öyle insanlar, arkadasinla daha iyi anlasiyor, arkadasi daha fazla yardim etmistir, yine akrabasini daha degerli görüyor. Akrabasini arar sorar, ama akrabasindan daha faydali insani arayip sormaz.