PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yegenimin ev sorunu?

akheneton
04 Eylül 2022, 00:46
S.Aleykum dostlar bir soru sormak istiyorum.benim yegenim(kiz)21 yasinda okula gidiyor simdilik bizde kaliyor.kisacasi anne ve babasi ile iyi gecinemiyor.benimde ev dar iki cocugum var 2 odada kaliyorum size sorum yegenim ev tutmak istioyor nerelere müraacat etmeli kimlerden yardim istemeli?bu konuda bilgili olan arkadaslar varsa yardim etseler dua ederiz.

Birbey 3.0
04 Eylül 2022, 01:06
Geliri yoksa ev tuttuğu an Hartz4 alabilir.

Ama geliri olmayanı bırak Hartz4 olanlara ev vermiyorlar.

Bilindiği gibi ev kıtlığı var.

Ancak eş dostun evi varsa oda sana güvenerek ev verir.
Ama bir Türk ev sahibi kolay kolay 21 yaşındaki kıza eve vermez. Kız düzgün olsa bile aklına 99 düşünceler gelir.

Yeğenim diyorsun. Yani ya dayı ya amcasın. Herhalde ailesi ile barıştırmaya çalışmışsındır ama demekki aşılamayacak konular var.

Tek çare eğer kültürel farklılıklar varsa kadını destekleyen dernekler var. Onlar yardımcı olmaya çalışır.

Anladığım kadarıyla sende durumdan memnun değilsin.

Allah kolaylık versin. O yaşta normalinda okumuyorsa gelin olarak yavaş gitmesi düşünülür.

Düşündükce moralim bozuluyor.

Öğrenci olduğu için belki bir öğrenci yurdu kabul eder.

hOrOz
04 Eylül 2022, 01:08
Usta eğer evdekilerle geçinemiyor problemi varsa Jobcenter e ev kirası için başvurabilir

25 yaşın altındakileri biraz problem çıkarıyorlar

Belirli koşulları var en iyisi önceden Jobcentere danışmak

murat39
04 Eylül 2022, 08:41
Yigeniniz okula gidiyor ve 21 yasinda. Olay gelir durumunda dügümlenir.
Ev bulabilmesi icin ev sahipleri güvence isterler.
Siz veya Aile Mietvertraga kefil olursa, daire bulmak zordur ama bu durumda mümkün.
Ünversite gibi durumda üniversitelerin kendi yurtlari, o da baya bir doluluk orani varmis.

Geriye tek imkan Privat veya Wohngemeinschaft dedikleri birkac kisi birlesik daire tutup kalmasi.Masrafi paylasiyorlar.

Gelir boyutu:
Bafög imkani varsa oradan.
https://www.studentenwerke.de/de/content/voraussetzungen-f%C3%BCr-baf%C3%B6g

Horoz ustanin dedigi gibi Job center destekler mi.??

Kiz cocugu ve biraz daha idare etmek sahip cikmak sizin yaninizda kalmasi saglikli olabilir.
Veya Ailesiyle konusup arayi düzeltmek.Ailesinin yanina dönmesi daha saglikli olur.

Disarisi güzünün yasina bakmaz,olay gecim parayla dönüyor.Yanlis yol ve arkadas heran ensesinde olur.
Tek basina ve parasizlik ve caresizlik her seye yönlendirir.Onun icin sahip cikin.

steve
04 Eylül 2022, 10:11
Cocuk okula gidiyorsa cocuk parasida aliyor... Cocuk parasi cocuk nerede kaliyorsa onun alma hakki var...
Anne - baba istemiyorsa evde kalmasini o zaman nafaka ödemek zorunda ... sosyal yardim alabilir ama yasi henüz tutmadigi icin biraz zor olabilir...
Bazi arkadaslarin dedigi gibi bu islerden anlayan basindan gecmis olan birine sorularak bilgi edinebilinir....
Kiz cocugu biraz sahip cikmak lazim ... cok cabuk alman genc bayanlara karisir bizim kültürden uzaklasabilir ...
Aslinda anne-baba kiza biraz anlayisli yaklasmasi lazim... Gec olduktan sonra pismanlik hic bir ise yaramiyor....
Allah kolaylik versin ...