PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Urlaubsanspruch nach Kündigung

depream
10 Ağustos 2022, 17:04
Selam arkadaslar,

bir sorum olacak.. calistigim firmada yillik 25 izin günüm var ve suan 15 izin günü hakkim kaldi. 31.10. son calisma günüm. Firma suan benden 4 gün cekme hakkina mi sahip? Bana denilen su ki, fazla kalan günlerin yani o 4 günü yeni isverenime vereceklermis. Bu bana sacma geldi ama yardimci olabilen varmi?

mxm
10 Ağustos 2022, 17:37
Sacma degil aynen öyle. Simdiki isyerinden alsan bile yeni isyeri senden Urlaubbescheinigung istediginde yeni isyeri o kalan günleri sana hak olarak tanimaz.

huess
11 Ağustos 2022, 11:25
Selam arkadaslar,

bir sorum olacak.. calistigim firmada yillik 25 izin günüm var ve suan 15 izin günü hakkim kaldi. 31.10. son calisma günüm. Firma suan benden 4 gün cekme hakkina mi sahip? Bana denilen su ki, fazla kalan günlerin yani o 4 günü yeni isverenime vereceklermis. Bu bana sacma geldi ama yardimci olabilen varmi?

Aleykümselam, simdi hesabi söyle oluyor bir senelik 25 gün izin hakkin var. (25 gün / 12 ay = 2,08 gün her Ay icin) yani her ay icin 2,08 gün.

Sen 31.10.22 (10 ay) calistigin icin 20,83 gün (21 gün) izin hakkin oluyor. Yani is yerin dogru söylüyor.

Yeni is yerine basladiginda kalan iki ay icin senin yeni isyerinde izin hakkin doguyor (01.11. basladigin taktirde)

resadiyeli
22 Kasım 2022, 20:48
selam,ayni olay benimde basima geldi,önceki calistigim is yeri iflas etti,bende bütün iznimi kullanmistim,simdi yeni bir yerde ise girdim ,bana eski iznimin olup olmadigini sordular,iznim yok dedim,onlarda yilbasinda bana iki gün parasiz izin iki günde o vakite kadar yapacagim mesailerden düsecekler.bilsem izinlerimi harcamazdim.

hOrOz
22 Kasım 2022, 21:11
selam,ayni olay benimde basima geldi,önceki calistigim is yeri iflas etti,bende bütün iznimi kullanmistim,
simdi yeni bir yerde ise girdim ,bana eski iznimin olup olmadigini sordular,
iznim yok dedim,onlarda yilbasinda bana iki gün parasiz izin iki günde o vakite kadar yapacagim mesailerden düsecekler.bilsem izinlerimi harcamazdim.

aynen her yeni işyerine girince 30 gün izin mi verecekler?

Zaten tam izin hakkını elde etmek için 6 ay aynı iş yerinde çalışmak gerekli

murat39
22 Kasım 2022, 23:39
Izin hakki söyle.

Haftalik kac gün calisma Vertragi varsa ona göre Kanunen
Sechstagewoche: mindestens 24 Urlaubstage
Fünftagewoche: mindestens 20 Urlaubstage

Kanuni boyut bu. Isyerinde Sendika olur. 30 gün ayarlanir.Fazlasi Isyerinin anlasmasi. Minimum kanuni boyut yukarda yazdigim gibi.

https://www.ihk-muenchen.de/de/Service/Recht-und-Steuern/Arbeitsrecht/Bestehende-Arbeitsverh%C3%A4ltnisse-K%C3%BCndigung-und-Sozialversicherung/Gesetzlicher-Urlaubsanspruch/

resadiyeli
29 Kasım 2022, 21:12
selam,en son kac günü iznin kaldi ise onu personal büroya gösterirsin,kalan günleri yilbasinda kullanirsin