PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ameliyat oldum iş yeri çıkış verdi

dadaloglu3865
28 Temmuz 2022, 21:45
Hayırlı günler başlıkdada belirtim 57 yaşındayım 11 kere eklemlerden ameliyat oldum yirmidörtyıldır büyük bir firmada çalışıyorum 40% behinderungu Gleichstellung Kündigungschutz var üç hafta önce omuzdan ameliyat oldum iş yeri LWL çıkış vermek için müracaat etmişler 7 ayda süre vermişler ordan mektup ve doldurup gönderiniz diye bir belge geldi bende avukata verdim gerekeni yaptı şimdi cevap bekliyorum sonuç ne olur arbeitzamt ne zaman müracaat edeceğim spere verirlermi çıkış nedeni çok krank yapmışım ondan mış kaç yıl işsizlik parası hakkım var cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

hOrOz
28 Temmuz 2022, 22:14
Usta geçmiş olsun.

Ne yazıkki işverenler işçisinden ümidi kesince çıkış verebiliyorlar ...

Çıkış yazısı gelince Arbeistsamta başvurabilrsin

kendin çıkıs almadığın sürece Arbeitsamt sana sperre veremez

55 yaşından itibaren 18 ay ,58 yaşından itibaren 24 ay işsizlik parası hakkın var.

Bence Krank basmaya devam edersin mümkün olduğu süreci devam ettir .. 78 hafta Krankengeld alabilirsin

Bir süre Arbeitsamt erken emeklilik için zorlayabilir ..Kura gitmeyi önerebilirler .. artık bakarsın emeklilik durumu olurmu

dadaloglu3865
28 Temmuz 2022, 22:28
Usta geçmiş olsun.

55 yaşından itibaren 18 ay ,58 yaşından itibaren 24 ay işsizlik parası hakkın var.

Bence Krank basmaya devam edersin mümkün olduğu süreci devam ettir .. 78 hafta Krankengeld alabilirsin

Bir süre Arbeitsamt erken emeklilik için zorlayabilir ..Kura gitmeyi önerebilirler .. artık bakarsın emeklilik durumu olurmu
Çok teşekkür ederim kardeşim şimdilik cevap bekliyorum çıkış onaylarsa LWL iş mahkemesine itiraz edecek avukat şunumu anlıyorum çıkış kesnleşince çıkış tarihde arbeitzamta bildireyim ama kranka devam edeyim o zaman işsizlik süresi uzarmı

xedox
29 Temmuz 2022, 04:35
Usta geçmiş olsun.

Bu durumda ayrica Abfindung alabiliyormu?

hOrOz
29 Temmuz 2022, 08:37
Bu durumda ayrica Abfindung alabiliyormu?

Normal de işveren çıkış verdiği için tazminat hakkı doğuyor önce Kündigungs sebebi belli olsun

Hastalıktan dolayı çıkışlarda tazminat hakkı doğar

Avukat zaten gerekli işlemleri yapacaktır

Ejderabi
31 Temmuz 2022, 14:12
arkdaslar yorum yapmislar. Ben ek olarak iyi bir avukat bul derim ya isine geri dönersin yada iyi bir para koparirsin.

Kac senedir calisiyorsun ? Gleichstellung var ise Schwerbehindertenvertretung veya Betriebsratda devreye girecek. Sadece krankla cikis veremezler bunu son yillarda her sene 6 haftadan fazla yaptiysan öyle yapabilirler. Bu isler ince isler.....

hOrOz
31 Temmuz 2022, 15:56
arkdaslar yorum yapmislar. Ben ek olarak iyi bir avukat bul derim ya isine geri dönersin yada iyi bir para koparirsin.

Kac senedir calisiyorsun ? Gleichstellung var ise Schwerbehindertenvertretung veya Betriebsratda devreye girecek.
Sadece krankla cikis veremezler bunu son yillarda her sene 6 haftadan fazla yaptiysan öyle yapabilirler. Bu isler ince isler.....

Usta firmalarında hukuk bölümü ve veya danışmanları onlar araştırmıştır

yoksa Personel Şef sabah işe elip bugün Ali yi işten atın demez.

Çok sık krank yaparsan firmalar bunun iyileşme umudu yok diye çıkış verebilirler

Birde Schwerbehindert diye fazla sırtınıza dayanmayın eğer iş yerinde belirli bir yüzde üstünde Schwerbehindert çalışıyorsa çıkışta verebilirler

dadaloglu3865
05 Ağustos 2022, 02:22
Usta firmalarında hukuk bölümü ve veya danışmanları onlar araştırmıştır

yoksa Personel Şef sabah işe elip bugün Ali yi işten atın demez.

Çok sık krank yaparsan firmalar bunun iyileşme umudu yok diye çıkış verebilirler

Birde Schwerbehindert diye fazla sırtınıza dayanmayın eğer iş yerinde belirli bir yüzde üstünde Schwerbehindert çalışıyorsa çıkışta verebilirler

Aynen geçen yıl 500 kişinin çıkışını durdurmuşlar çıkış versin itiraz etmeyeceğim LWL iş mahkemesine gidicek orası ne kadar verirse razıyım artık iyice soğudum iş yerindende çalışmam orda artık alsalar dahi