PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trade Republic

Wasser1907
22 Temmuz 2022, 20:04
Merhaba

Bu hafta Trade Republic e üye oldum ve depot actim,100€ yatirdim karsiliginda apple aktien verdiler,amacim yavas yavas bu Borsa Dünyasini koklamak...

Benim sorum ise bu borsa Etf Aktien ile ilgilenen arkadaslar varmi aramizda varsa ne gibi tavsiyelerde bulunur ne gibi seylere dikkat etmemi önerir

Mehmet 1.
23 Temmuz 2022, 10:28
kolay gelsin

neden etf. koklamak istiyorum demissin etf cok yükselmez cok düsmez.

eskiden bankaya banka hesaabina para yatirip faiz aldigin gibi.

etf lerde birkac borsa var tencerenin icnde onlarin gidisine göre kar payi alirsin. koklamak icin daha genis acilmak lazim . örnegin dünyaca en pöpüler madde yada firma yada maden ne ise ona yönlen ( örnegin elektrik wasserstoff ilac petrol chip gibi)

Wasser1907
23 Temmuz 2022, 16:40
Takip edebilecegim bir Youtuber varmi bu konularda,Rio tinto ve Basf düsünüyorum cünkü dividendeleri iyi duruyor ETF olarak herkezin yaptigi MSCI world düsünüyorum ne dersin Mehmet1 ??

Mehmet 1.
24 Temmuz 2022, 08:52
BASF iyi derim, önemli olan alista kar yapman, alis gününü iyi ayarlamak. cok büyük sansin olamsi lazim agustos ilk haftasi cok cikabilir. cikmassa düserlerse bu sene yatirim yapma. sadece haberleri oku. savas bitsin.

Mehmet 1.
24 Temmuz 2022, 08:56
Nvidia
Livent
Nel asa
pug power
bloom energy
fuelcell
nikola

AMC enterteiment

bunlara göz at, takip et, al diye önermiyorum .

Canpolat1988
25 Ağustos 2022, 17:31
Arkadasim simdi önce sunu bilmen gerek.
Borsa da ya einzelajtie alacaksin ve satacaksin, yani traden.
Yada uzun vadede yatirim olarak görüyorsan etf sparplan yapicaksin.

Kisaca alip satacam risk severim, para kazanmam lazim diyosan aktie veya etf al sat.

Uzun vadeli 15 20 sene ben bir plan yaptim kendime diyosan. Kafani aktie ile agritma git etf sparplan yap biraz yaslandiginda keyfini sür

Youtube : Finanzfluss und finanztip sind meine favoriten

idrevadüh
01 Mart 2023, 13:37
Eger merak edersen.. You tube veya google HKCM ver .. Videolarini takip edebilirsin. Fikir olur..