PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyeden kiradan gelen parayi almanyaya her ay nasil aktaririm

roney26
15 Temmuz 2022, 23:03
slm arkadaslar

Almanyada yasiyorum alman vatandasiyim fabrikada calisyorum burdaki kazandigim para yetmiyor turkiyeden kira olarak aldigim ayliigi almanyaya nasil aktarabiliirim sorunsuz bir sekilde Finanzamt ile bir sorun olmadan varmi bir yolu veya imkasni yoksa burada vergiye tabi tutmaya mecburmuyum ?

Ejderabi
15 Temmuz 2022, 23:10
Türkiyede bir bankayla konuş yardımcı olurlar. Online hesap aç.

Para her ay gelirse kesinti çok olur havale ücreti ama olur.

Finanzamta da sene sonunda bildirirsinde ozaman geçmişide sorarlar. Bildirmen Finanzamta şart yoksa suç işliyorsun.

CorumluM
16 Temmuz 2022, 01:44
Slm karden hic aktarmayla ugrasma ,
tr de kiranin geldigi bankadan visa karti cikart ,
o kart la burdan alisverisini harcamani yap ,
kimseye hesap vermek zorunda kalmazsin.!

hOrOz
16 Temmuz 2022, 09:58
slm arkadaslar

Almanyada yasiyorum alman vatandasiyim fabrikada calisyorum burdaki kazandigim para yetmiyor turkiyeden kira olarak aldigim ayliigi almanyaya nasil aktarabiliirim sorunsuz bir sekilde Finanzamt ile bir sorun olmadan varmi bir yolu veya imkasni yoksa burada vergiye tabi tutmaya mecburmuyum ?

Yurtdışı gelirlerini Finanzamt a bildirmeye mecbursun.

Senin yerinde olsam parayı resmi yollardan getirmemeye bakarım

Burclu
17 Temmuz 2022, 16:37
Sana tavsiyem aynı bankada cari € Hesabı aç ve her ay kira gelince TL deki cari hesaptan cari € Hesabına gönder, ben bu şekilde yapıyorum, illa paranın buraya gelmesini isiyorsanda her 2-3 ayda bir Western Union ile buraya kendi adına gönderirsin.

roney26
20 Temmuz 2022, 14:39
bilgileriniz icin tesekkurler