PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Eski Pasaporttaki oturum izini ile arabayla diger Ülkelerden gecilebilir mi?

Berlin
09 Temmuz 2022, 10:58
Baslikta belirttigim gibi, Yeni Pasaportumu aldım fakat Oturum izini icin Termin alamadım. Ancak 2 ay sonraya Termin var dediler.
Uçakla sanırım Gidis - Dönüş te sorun cikmiyor. Türk vatandaşı oldugum icin Turkiye zaten girmem de sorun yapmıyor.
Geri dönerkende Eski Pasaporttaki süresiz oturum iznini gösterincede sorun olmaz.

Araba ile giderken problem yasarmiyim onu bilmiyorum. Bu konu hakkında tecrübesi yada kesin bilgisi olan var mi?

talo176
09 Temmuz 2022, 11:14
2 pasaportla rahat cikabilirsin yola.. sıkıntı yok.. bende bir kere öyle cikmistim yola yeni ve eski pasaportla..

arapkarizma
09 Temmuz 2022, 14:26
ayni sizin gibi sorunu olan bir bayan videolu yayin yamisti facede
bu konu face de islendi bir kadini bulgar gecirmemis ve gecici vize almasi icin bulgar konsolosluguna göndermis ama sila yolu adminleri yunan dan gitmeyi deneyin diye bir yol gösteriyorlar ve de yunan da bir sorun olmadan gecebilmis

atsiz77
09 Temmuz 2022, 14:26
TikTokta tesadüfen görmüştüm bu sene bir Bayan Bulgarda sorun yaşamış iki pasaport ile geldiği için…

Artık gümrüklerdeki memurun insiyatifine bağlı biraz bu olay

Kumgibi
09 Temmuz 2022, 16:39
eski pasaport yaninizda olsun yeni pasaportu belediyede GECICI olarak bir süreligine YENI PASAPORTA 3 ay 6 ay diye gün belirleyerek YAPISTIRIYORLAR o zaman sorun yok(Oturum kartini beklemek istemeyenler icin)
NOT:Ucakla geri dönüste mutlaka oturum karti isteniyor!!

Berlin
10 Temmuz 2022, 16:39
eski pasaport yaninizda olsun yeni pasaportu belediyede GECICI olarak bir süreligine YENI PASAPORTA 3 ay 6 ay diye gün belirleyerek YAPISTIRIYORLAR o zaman sorun yok(Oturum kartini beklemek istemeyenler icin)
NOT:Ucakla geri dönüste mutlaka oturum karti isteniyor!!

Uçakla gidecek oldum, yolda sorun çıkarsa cocuklarla zor olur diye dusundum.
Bu arada Uçakla dönerken eski Pasaporttaki oturum iznini göstersem sorun olmaz sanırım? Eski Pasaportun ilk 2 sayfasını deldi Konsolosluk, oturum izni olan sayfa normal duruyor.

murat39
10 Temmuz 2022, 18:45
Ayni durum bendede var.
eski PAsaportunuzun daha gecerlilik süresi varsa iki pasaportunuzu da yaniniza alirsiniz.Gidersiniz.
Eski pasaportun günü izin süresinde bitmis se buradan gidersiniz geri Türkiye de gümrük problem yapar.

Kumgibi ustat yazmis.Belediye ye bildiriyorsunuz. kisa süreli hemen oturum veriyorlar.

Arkadas Konsoloslugu aradi aynisini söylemisler.Zaten yogun bir zaman ve elinizdeki oturum karti da yok hükmündeyse günü gecmis se problem olur.

Birbey 3.0
10 Temmuz 2022, 21:52
2 pasaportla rahat cikabilirsin yola.. sıkıntı yok.. bende bir kere öyle cikmistim yola yeni ve eski pasaportla..

Bulgaristan ve Yunanistan sorun yapıyor son zamanlarda. Kastende olsa yasal olarak haklılar. Oturum kartın üzerinde yazıyorki sadece şu şu numaralı pasaport ile geçerli. Yani pasaport iptal olunca kartda iptal olmuş oluyor. Personel eksikliği Almanya'nın iç sorunu.

Berlin
11 Temmuz 2022, 21:02
Evet eski pasaportun süresi 17 Temmuzda bitiyor, benim dönüş 7 Ağustos. Tr den Almanyaya dönerken eski Pasaportun süresi bitmiş oluyor çoktan.

Eski Pasaporttaki oturum iznim ama SINIRSIZ oturum izini. Süreli degil, bu yüzden beni Almanyaya alırlar diye düşünüyorum.

Bu oturum Sinirsiz oluncada mi Pasaporttaki geçerlilik süresi onemli?

Telefon açıp sorayım diyorum ve 30 dk telefonda bekliyorum genede açmıyorlar.. Carsamba günü ogluma Yeni Pasaport çıkaracak hanim, benim durumuda belirtmiştik ama 6 hafta sürer dedi Yeni oturum kimlik kartları.

murat39
11 Temmuz 2022, 21:16
Araba hic tavsiye olmaz.
Ucak daha toleransli.Gitmeniz gerekiyorsa.

Birbey 3.0
11 Temmuz 2022, 21:44
Evet eski pasaportun süresi 17 Temmuzda bitiyor, benim dönüş 7 Ağustos. Tr den Almanyaya dönerken eski Pasaportun süresi bitmiş oluyor çoktan.

Eski Pasaporttaki oturum iznim ama SINIRSIZ oturum izini. Süreli degil, bu yüzden beni Almanyaya alırlar diye düşünüyorum.

Bu oturum Sinirsiz oluncada mi Pasaporttaki geçerlilik süresi onemli?

Telefon açıp sorayım diyorum ve 30 dk telefonda bekliyorum genede açmıyorlar.. Carsamba günü ogluma Yeni Pasaport çıkaracak hanim, benim durumuda belirtmiştik ama 6 hafta sürer dedi Yeni oturum kimlik kartları.

Oturum kartı bir belgedir. Belgenin geçerliği pasaporta ekli çünkü üzerinden şu numaralı pasaport ile geçerli olduğu. Süresiz olması fark etmez. Söyle düşün, nihakda süresiz, ama boşanılmayacak diye birşey yok.