PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiye özel sigortalar

durak78
03 Temmuz 2022, 18:15
Merhaba arkadaşlar, benim Almanya'da özel sağlık sigortam var (Reisekrankenversicherung) yalnız Türkiye de özel hastaneye gittiğimde herşeyi cepten ödüyorum sonra faturaları topluyor almanya ya döndükten sonra sigortaya gönderip parayı geri almaya çalışıyorum, ancak sürekli sorun çıkarıyorlar. Acaba diyorum Türkiye deki özel sigortalar kısa süreli sigorta yapmıyorlar mı? İzin süresi içinde kendimizi turkiye de özel sigortalamayiz mı?

tr-22
03 Temmuz 2022, 18:25
ADAC ye yaptir geldiginde kesinlikle sorun yasamazsin,faturalari veriyorsun iki haftada paran hesaba geliyor.

durak78
03 Temmuz 2022, 18:29
Ben Türkiye de hiç para ödemek, fatura toplamak istemiyorum, o yüzden var mı öyle bir imkan diye araştırıyorum.

talo176
03 Temmuz 2022, 23:35
AOk dayim, ve bugüne kadar hic sorun yasamadim..
4 veya 5 kere TR de hastanede verdigim parayi hemen AOK dan geri aldim..

Özel felan da degil.. gesetzlich! :)

durak78
05 Temmuz 2022, 12:17
Turkiye de özel hastaneye gitmiyorsunuz sanırım..

atsiz77
05 Temmuz 2022, 12:38
Turkiye de özel hastaneye gitmiyorsunuz sanırım..

sen herhalde keyfi olarak hastaneye gidiyorsun Türkiye’de.

Yıllardır adac özel sağlık sigortam var bu zamana kadar sadece 1 kere kullanmışımdır oda yanlış hatırlamıyorsam 2005 yılındaydı.

Bu zamana kadar ALLAH (cc) şükürler olsun hastaneye gitmek gibi bi durum olmadı.

Cengiz Bond
05 Temmuz 2022, 13:01
sen herhalde keyfi olarak hastaneye gidiyorsun Türkiye’de.

[...]

bende aynisini düsündüm, arkadas herhalde Reisekrankenversicherungu normal Hasta-sigortasi zannetdi.

benim her iki kredi kartimda birde extra signal idunadan var sigorta, 20 sene icinde daha bir kere kullanmadim (Allaha sükür).

bir kere adac bürosunda isim olmustu, sirada beklerken sahit oldum, vatandas türkiyeden bir cuval hesap ile gelmis, sigortadan geri istiyor.