PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kurban Bayrami güvenilir Bagis yapabilecegimiz Kurumlar Vakiflar hakkinda bilgi

galaxy
01 Temmuz 2022, 08:58
Selam Arkadaslar
Malum önümüz Kurban Bayrami ve cogumuz Kurumlara Vakiflara bagis yapiyoruz, magdur olan insanlar icin.
Sanalda ve TV larda cok kurum var Bagis icin ama hangisi güvenilir verdigimiz niyetlerin yerine ulasmasi acisindan insan tereddütlü oluyor,gecmiste basimiza geldi.
Aslinda Türkiyede direkt yardim yapmak en güzelide yurtdisindayiz olmuyor.
Tavsiyeler nedir kimler güvenilir kimler tavsiye edilmez......
bilgi paylasimi lütfen....

fun2010
01 Temmuz 2022, 09:17
Selam Arkadaslar
Malum önümüz Kurban Bayrami ve cogumuz Kurumlara Vakiflara bagis yapiyoruz, magdur olan insanlar icin.
Sanalda ve TV larda cok kurum var Bagis icin ama hangisi güvenilir verdigimiz niyetlerin yerine ulasmasi acisindan insan tereddütlü oluyor,gecmiste basimiza geldi.
Aslinda Türkiyede direkt yardim yapmak en güzelide yurtdisindayiz olmuyor.
Tavsiyeler nedir kimler güvenilir kimler tavsiye edilmez......
bilgi paylasimi lütfen....

Arkadaslar ,

Galaxy Arkadas gibi bende Kurban bagisimi güvenilir yere yapmak istiyorum , bizleri tecrübelrinizle bilgilendirmisiniz , tesekürler

murat39
01 Temmuz 2022, 09:23
Ben sahsen Diyanete DITIP e veriyorum.

zipzop
01 Temmuz 2022, 09:38
En güvenilir bagis yapilacak yer Kuran ilmi ögrenen talebelerin yetisdigi yurtlar. Bunun üstünü bilmem. Diger yerleri kötülemem ama güvenmem.
Ben kendimi bildim bileli kurban, zekat, bagis ve tüm diger yardimlarimi oralara veriyorum.

deniz2000
01 Temmuz 2022, 10:11
ben ve aybim türkiyedeki fakir akrabalarimiza zekat ve diger yardimlarimizi yapiyoruz

fantoma
01 Temmuz 2022, 11:05
Ben dün buraya bagis yaptim,gecen senede DITIB e bagis yapmistim.

https://www.ditib.de/kurban/index.html

atsiz77
01 Temmuz 2022, 14:23
Bu çok hassas bi konu, bana kalırsa 100% güvenilir bir kuruluş maalesef yok. Bende veriyorum bazı kuruluşlara benim adıma video kayıt yapıp gönderiyorlar ispat olarak.

O yüzden herkes kendisi hangi kuruluşa güveniyorsa oraya versin verirken içiniz rahat olması önemli.

Genelde verdiğim kuruluşlar Türk coğrafyasında Fakir Türk soydaşlarımıza dağıtımlarını yapıyorlar.

ALLAH (cc) herkesin kurbanlarını kabul etsin.

fantoma
01 Temmuz 2022, 16:36
Bu çok hassas bi konu, bana kalırsa 100% güvenilir bir kuruluş maalesef yok.

DITIB e de güvenilmezse kime güvenelim. smilie_denk_07

Bagis yerine getirilmezse bile,

Allah bizim ne niyet ile bagis yaptigimizi biliyor,

ögle degilmi? ok78rcp

Abi
01 Temmuz 2022, 19:38
Ben senelerdir Islamic Reliefe yolluyorum ve insaallah yerine gider diye dua ediyorum,Internet sayfalarinda takip ettigim kadar birseyler yapiyorlar ama 100% emin olabilirmiyiz bilemiyorum ,ama adamlar senelerdir bu isin icinde, Tekin olmazsa herhalde duyulurdu diye inaniyorum.
En iyisi tabiiki gidip bir yerde kendi elinle Fakirlere teslim etmek,Allah hepimizin niyetini kabul etsin.

Galaxy2003
01 Temmuz 2022, 20:54
Bende DITIB IHH TDV ve KIZILAY kuruluslarina veriyorum genelde dogerleri hakkinda bir sey söylemek bana düsmez herkes kendi aklinin yattigi icinin rahat olacagi bir yere vermeli bence

Birbey 3.0
01 Temmuz 2022, 21:08
Gecen sene Lösev'e vermistim kredi kartiyla internet'den.

akbaba
02 Temmuz 2022, 00:01
Dinimiz,en makbulu bilip tanıdığınız insanlara verin diyor. etrafınızda hiç mi kurban kesemeyen insan yok?
bir sürü kuruluş Türkiyede kurban parası topluyor, memleketlerinizde bunların dagıttığı kurbanlardan alan kimse duydunuz mu? veya bu kuruluşlar binlerce kurban kesiyor, nereden alıyorlar kurbanlıkları? memleketinizde bu kuruluşların kurbanlık satın aldığını duydunuz mu?

Acemibiri
02 Temmuz 2022, 09:03
Bende DiTiP 'e yaptim bagisimizi. Allah hepimizin bagislarini kabul etsin, insallah ihtiyac sahibi kullarina ulastirsin.
https://www.ditib.de/kurban/index.html

smeilet
02 Temmuz 2022, 10:46
Ditib Yada Hasene olabilir.

Wasser1907
02 Temmuz 2022, 13:09
Tabiki DITIB bana göre en güvenilir yer

hOrOz
02 Temmuz 2022, 15:32
Tabiki DITIB bana göre en güvenilir yer

Geçen senelerde DİTİB de yanlış işler dönmüştü.

Artık Denizli de arkadaşların kurduğu bir yardım derneği varhersene onlara gönderiyorum.
Sadece kurban değil elektrik su gaz kira yiyecek giyecek yardımı yapıyorlar.
Geçende birinin elektrik borcunu ödemiştim

www.deyadd.org

galaxy
02 Temmuz 2022, 16:41
Sagolun Arkadaslar
Ben bu yil https://www.darussafaka.org/ kimsesiz Cocuklarin egitimi icin yapacagim.

Birbey 3.0
02 Temmuz 2022, 17:59
Türkiye'de oturduğunuz mahallenin muhtarını arayıp kimin durumu kötü öğrenip ona bağışlayabilirsiniz.

fantoma
02 Temmuz 2022, 19:10
Bu sayfayada çok güveniyorum.

2 tane adağım vardı,adak kurbanım için buraya ödeme yaptım.

Kesim videolarını gönderdiler.

Bir kişi benim ismimi elindeki listeden okudu,vekaletimi kesen kişiye bildirdi.

Oda kabul ettim dedi,ve kesti.

https://www.ihlasvakfi.org.tr/bagis/#Kurban-Bagisi

akbaba
02 Temmuz 2022, 22:58

arkadaşım hepimiz iyi niyetli insanlarız, amellerde niyetlere göredir zaten. kimseyle tartışma niyetimde yok ama yazmadan da edemeyecegim,
bir Müslüman bir yılan deliginden sadece bir kez sokulurmuş diye hadis var, bu ihlas daha ne yapsında aklımız başina gelsin? bir sürü insanın parasının üstüne yattılar, vermediler, sözde tarikatlı müslümanlar, daha yeni ihlas'ın başındaki eşcinselin bir erkekle seviştiği videoye sedat peker internete koydu. hala bunlara kurban gönderenlere hayret ediyorum

Rammstein
02 Temmuz 2022, 23:41
Losev e veriyorum. Bircok bankadan direk hesaplarina bagis yapilabiliyor.

Kucuck cocuklarin aci cekmesi beni derinden etkiliyor. Allah hepsinin sifasini versin.

Murat01
03 Temmuz 2022, 05:10
Ben DITIB ve IHH yolluyorum.
Insallah hepimizin kurbani emin ellerdedir.
Allah herkesin kurbanini kabul etsin.

talo176
03 Temmuz 2022, 09:08
Zekatimizi hep köyümüzde fakirlere (bir fakir olan ailesine), kurban parasini da ya hasene ya da Ditib'e..

Allah ibadetlirimizi kabul etsin, Amin..

webci
03 Temmuz 2022, 10:41
ALLAH kurbanlarinizi makbül buyursun dostlar. Onlarin kani ve eti degil niyetleriniz ALLAH a ulasir..
Üzerimize düsen dini vecibemizi yerine getirip takdir ALLAH dandir diyelim..yanlislik olursa veya bu olaya ticari olarak bakip bazi gözü dönmüsler olursada günahlari onlarin mübali boynuna diyelim..

gök36
03 Temmuz 2022, 14:00
Lösemi vakfı ben hersene oraya yapıyorum kurban bagisimi

ilhamikarakoc
15 Temmuz 2022, 13:08
ismail hünerlice hoca var ... sultan dernegi

neco54
15 Temmuz 2022, 18:46
Bütün vakıf, dernek ,hocalar, hacılar olsun hiç birine vermem. Cent dahi olsada.
Kendi gözünüzle tanıdığınız kişilere verin.
Bayramlar yaklastığında hit sürüsü reklam yapmaya başlıyorlar.
Biliyorsunuzki reklam vermek Tv,lerde parali. Çaldiklarının gerisini siz düşünün

moralist
15 Temmuz 2022, 19:21
Haseneye verdik bu sene

tirisan
16 Temmuz 2022, 19:00

Bu ihlas holdinge güvenilmez. Avrupa ve Türkiye deki vatandaşların paralarını vermediler. Şahsen bunlara zerre kadar güvenmem. Patronları Amerika da . Ne iş yaptıkları belli değil.