PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yemen türküsü gitar ile

gitarist
28 Mayıs 2019, 02:27
https://soundcloud.com/user-626193704/burasi-mustur
arkadaslar yemen türküsünü naylon telli gitar ile söyledim caldim,3 ses üzeri fena olmadi sanki

gitarist
24 Nisan 2020, 15:36
https://soundcloud.com/user-626193704/yigidim-aslanim2
bunu sadece seslendirmeye calistim

Hemso27
24 Nisan 2020, 20:55
Slm,

Güzel yorumlamış sın tebrikler, ses tonun Hayko Cepkine benzemiş :D Gitar Akustik, sanki bass gitar damı var bana bi ara öyle bir tını geldi! Bende Bağlama çalıyorum kendi çapımda.

S&S HEMSO27

gitarist
24 Nisan 2020, 21:10
Slm,

Güzel yorumlamış sın tebrikler, ses tonun Hayko Cepkine benzemiş :D Gitar Akustik, sanki bass gitar damı var bana bi ara öyle bir tını geldi! Bende Bağlama çalıyorum kendi çapımda.

S&S HEMSO27

tesekkürler arkadasim evet akustik gitar disinda bir sey yok.
keske bir güzel türkümüzün altyapisini calsan bende seslendirmeye calissam hatta gitar ile arkaplanda akor tutsam güzel olurdu.

MEGAbond
25 Nisan 2020, 05:36
https://soundcloud.com/user-626193704/burasi-mustur
arkadaslar yemen türküsünü naylon telli gitar ile söyledim caldim,3 ses üzeri fena olmadi sanki

yemen türküsünde ustam sanki biraz kosturmus gibisin melodide ve seste,,,bir tik yavas gitsen sanki daha da bir güzel olucak.

yigidim aslanim parcasinda da zil sesi cok güclü cikiyor, parcanin tiz orani cok yüksek,,,yukarda cok baskin gidiyor,,biraz arka fona cekilmis olsa kisilmis olsa,,daha hos olur,,yoksa zil sesi kulagi cok yoruyor. tahminime göre melodi sana ait degil sadece üstüne okudun heralde !!!

bu arada paylasimlar icin tsk ederim emegine saglik

saygilarimla

Hemso27
25 Nisan 2020, 15:31
tesekkürler arkadasim evet akustik gitar disinda bir sey yok.
keske bir güzel türkümüzün altyapisini calsan bende seslendirmeye calissam hatta gitar ile arkaplanda akor tutsam güzel olurdu.

Rica ederim olabilir hangi ton da okuyorsun "La" sanırsam? Birde hangi türküyü seslindermek istiyorsun yaz 1 kaç tane bakalım elimden geleni yaparım!

S&S HEMSO27

gitarist
26 Nisan 2020, 22:58
yemen türküsünde ustam sanki biraz kosturmus gibisin melodide ve seste,,,bir tik yavas gitsen sanki daha da bir güzel olucak.

yigidim aslanim parcasinda da zil sesi cok güclü cikiyor, parcanin tiz orani cok yüksek,,,yukarda cok baskin gidiyor,,biraz arka fona cekilmis olsa kisilmis olsa,,daha hos olur,,yoksa zil sesi kulagi cok yoruyor. tahminime göre melodi sana ait degil sadece üstüne okudun heralde !!!

bu arada paylasimlar icin tsk ederim emegine saglik

saygilarimla
yemen türküsünde ve tüm canli cekimlerde takt olayini yapamamistim.aslinda programda vardi ama ses kulakliga gelmiyordu bu cekim o zamanlara ait,simdi sorunu hallettim.
kosturma olayi bu cekimi yaparken kulagima kendi sesimi verememistim bu yüzden sesi kacirmamak icin kulakliktaki müzigi cok kisik yaptim bu kezde ritmi kacirdim.
yani cekim tecrübelerini gelistirdim ama daha cok yol var.
ses ayarlarini kulaklik ile yapiyorum galiba bu sebepten tiz olayini kaciriyorum.box lara vermem gerek sesi
mix yine ayri bir tecrübe isi hatalardan ögreniyorum.
yigidim aslanim aynen bana ait sadece seslendirme yaptim.
stüdyo tecrübesi gerek her konuda cok hevesliyim umarim bir gün basaririm.

gitarist
26 Nisan 2020, 23:32
Rica ederim olabilir hangi ton da okuyorsun "La" sanırsam? Birde hangi türküyü seslindermek istiyorsun yaz 1 kaç tane bakalım elimden geleni yaparım!

S&S HEMSO27

bunlardan baslayalim hangisi olursa artik.

Mihriban" mi yada re
sunam" do yada si
zamansiz yagmur" si/do/re olabilir
benim sadik yarim kara topraktir " mi yada re
uzun ince bir yoldayim" mi yada re
neredesin sen" mi

selamlar