PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yedek lastik

durak78
15 Haziran 2022, 21:35
Arkadaşlar benim arabada yedek lastik yoktu, bu senede yolda çok lastik patlama olayları olmuş, gittim bir cant ve lastik aldım arkaya attım, bagaji biraz küçülttü, siz nasıl yapıyorsunuz? Yedek lastik koyuyor musunuz yoksa yol yardımını mi bekliyorsunuz lastik patlayınca? Yada tamir kiti mi kullanıyorsunuz?

mxm
15 Haziran 2022, 21:40
30 senede bir kez civata girdi lastige, ben hic yanimda tasimiyorum, o kit var ama nasil yapildigini bilmiyorum bile.

talo176
15 Haziran 2022, 22:21
Hehe, ben de de kit var (son 3 kullandigim arabalarda), ama acikcasi bende bilmiyorum nasil kullanildigini, hic gerek olmadi henüz..

Youtube amcamiz söyler (gösterir) ama, eger bir zaman lazim olursa.. hehe..

murat39
15 Haziran 2022, 22:48
Kit ne kadar saglikli.??? Kullanim günü var. Kimsenin aklina gelip de bakiyor mu.??? Bende lazim oldu. Bir ise yaramadi. ADAC cagirdim.En yakin tamirhaneye cekiyorlar.

Tekerlerin ufak Notrad lar var. 80 km en fazla hiz yapiliyor.Fazla yer de kaplamiyor.Normal tekere göre.

Kit kullanimi.
https://www.youtube.com/watch?v=5_sc19j0xGc

Rookie
16 Haziran 2022, 09:37
Arkadaşlar Kit hiç bir işe yaramıyor.
Ben bir seferinde kullandım, olmadı arabayı lastikçiye çektirdim.
Lastikçi dediki bu kit durduğu yerde inmişse işe yarayabilir yoksa teker bir tur bile dönmüşse işe yaramaz çünkü döndüğünde lastiğin yapısı hasar görüyor.
Yanlarına arkadaşında önerdiği gibi not rad almaları, yoksa yolda bir problem yaşadığınızda size çok daha pahalıya ve sıkıntıya mal olabilir ve çakallara çarpılmaya mecbur kalabilirsiniz.

durak78
16 Haziran 2022, 18:35
Teşekkür ediyorum cevaplar için, bir lastik patladığında ben lastiği değiştirmem ortalama 30 dakika civarında alıyor, hiç aranızda servis çağıran oldu mu, ne kadar sürüyor servisin gelip lastiği tamir etmesi vs.? Çünkü bazı arkadaşlar bagaji ağzına kadar dolduruyor, sadece bagaji boşaltmak sonra tekrar koymak 1 saat alır. O zaman yedek teker yerine servisi çağırmak daha mantıklı olabilir. Bir de servisi adac üzerinden yada sigortanın Schutzbrief i üzerinden çağırıyorsunuz ama lastiğin tamirini kendi cebinizden mi ödüyorsunuz? Öyle ise kaça mal oluyor bilgisi olan var mı?

MEGAbond
16 Haziran 2022, 22:08
bende de kit var,,bende bilmiyom nasil kullanildigini:o arastirma geregide duymadim. kit e ihtiyac olursa youtube yi acar bakariz. artik ne kadar isimize yararsa.:cool:

benim kombi de arka bagajda yedek tekerlek yeri var,ordayada bir tane yuvarlak sert köpükten birsey koymuslar cikardim kelaya koydum.

o bölüme ki$lik tekerleklerden birini koydum her ihtimale karsilik bulunsun dedim. simdiye kadar hic gerek olmadi sükür.

olursada bagaji indirir degistiririz artik,,adac beklemekten iyidir.

izin yolunna kesinlikle yedek tekerleksiz cikmayin, ne olur ne olmaz.

sülli
26 Haziran 2022, 17:09
Merhaba arkadaslar sommerreifen lerin profieleri kaca inince deyisdirmek lazim 5mm 4mm veya 3 mm
Benimkiler önler 5 mm arkalar 4 mm

Mafyan
26 Haziran 2022, 22:18
Merhaba arkadaslar sommerreifen lerin profieleri kaca inince deyisdirmek lazim 5mm 4mm veya 3 mm
Benimkiler önler 5 mm arkalar 4 mm
1,6mm olunca.

Birbey 3.0
26 Haziran 2022, 22:20
1,6 mm olunca mecbur. Ama 3 mm altina inince fren mesafesi uzayabiliyor.

komandoffm
27 Haziran 2022, 12:03
RunFlat reifen alirsan düsünmene bile gerek yok böyle konulari !

edem1978
04 Temmuz 2022, 11:20
RunFlat reifen alirsan düsünmene bile gerek yok böyle konulari !

Adac olanlarin tekeri patlayinca Adac cagirirsak ücreti bizmi ödememiz lazim bende Kit var insallah kulanmak zorunda kalmayiz kocaman lastik arabaya koymak istemiyorum Bmw F11 18 Zoll

murat39
04 Temmuz 2022, 11:40
ADAC yi cagirdim.Cagirirken Teker ihtiyacim oldugunu söyledim.KIT vardi fayda etmedi.

ADAC bizim teker servisimiz yok dedi.En yakin tamirhaneye cekip birakiyor.

Para almiyor.ADAC Plus olmasina karsin önceden eve kadar cekiyorlardi simdi ise en yakin tamirhaneye cekiyor. Tekrar dan bir paket daha cikarmislar.O paket yapilirsa uzun mesafe 100 km ye kadar cekiyorlar.

https://www.adac.de/mitgliedschaft/mitglied-werden/leistungsvergleich/adac-mitgliedschaften/