PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bozuk araba

yarali/kurt
12 Haziran 2022, 21:07
Merhaba dostlar,
Gecenlerde privat dan araba satin aldim , probefahrt da yaptim fakat farketmedim kendim birsey, vertragi yaptikdan ertesi gün arabayi tamirciye gösterdim ya getriebe yada differenzialda sorun var diyor, vorbesitzere söyledim durumu inkar ediyor, avukata vercem diyom ver diyor, benkm bu durumda negibi hakkim var ??? resmen kazigi yedim..

mxm
12 Haziran 2022, 21:32
Avukata ver halleder o.

https://www.12gebrauchtwagen.de/ratgeber/autokauf-von-privat/kaputtes-auto-von-privat-gekauft-rueckgaberecht-geltend-machen-so-geht-s

hOrOz
12 Haziran 2022, 21:45
Avukata ver o halleder

benim bacanak bir Mercedes almıştı sonradan takonun manipule edildiği orataya çıktı

Satıcı arabayı geri almadı bacanak avukata verdi

belki dava on sene sürdü arabanın parasını faizi ile geri aldı

atsiz77
12 Haziran 2022, 23:21
Araba sözleşmesinde neler yazıyor ?
Aldığın araba kaç senelik kaç km gitmiş bunlarda önemli dediğin yerde hata “ Verschleiß „ sorunuda olabilir.

Ha avukatlık sigortan varsa şansını denersin cebinden belki 150SB çıkar.

Bu devirde araba satmak bi dert araba almak ayrı bi dert oldu maalesef.

hOrOz
13 Haziran 2022, 00:10
Aldığın araba kaç senelik kaç km gitmiş bunlarda önemli dediğin yerde hata “ Verschleiß „ sorunuda olabilir.

Bazı satıcılar önemsemiyor ama hukuk yolu devamlı açık

Piyasada yeni araba olmadığı gibi kullanilmış veya kiralık araba yok.

Ben geçende 11750€ ya 2017 Ford C-Max 120PS dizel aldım

Satıcı HUK-Coburg muş sigorta şirketi Düsseldorf ta araba alıp satıyormuş https://www.huk-autowelt.de/

Araba Chech Up yapılmış , 1 sene Garanti verdiler , yeni TÜV bütün bakımları yapılmış

araba full extra

Parayi elden vermiyorsun banka üzeri havale ediyorsun

Arabayı mobilde.de den görmüştüm oraya varınca mobile.de den mesaj geldi araba 1000€ ucuzladı diye satıcı birde 200€ daha düştü

Cengiz Bond
13 Haziran 2022, 06:43
privat alindiysa ve satan kisinin sorundan haberi yok idi ise, hic birsey yapamazsin.

sen bile fark etmemissin.

yarali/kurt
13 Haziran 2022, 09:39

Araba 2012 model, bmw 325 xdrive coupe automatik, 14 bşn € e mal oldu,aldığım kişi bana teminat verdi şöyle temşz böyle gepglegt, işde hep kalt und warm gefahren, güzellemeler yaptı bende farketmedim aldandım aldım arabayı, kayfvertrag adac ın şimdi tam bilmiyorum neyazıyor, yarın bmw servicinde terminim var avukata başvurdum zaten avukatta bmw nin befundları bekliyor