PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Adres degistirme tr.

Ankarali erko
01 Haziran 2022, 11:47
Selam arkadaslar

Gecen sene gecerli adres olarak muhtarliktan belge alarak adresimi türkiye yapmistim,bazi nedenlerden dolayi simdi tekrar almanya adresini türkiyeye yazdirmak icin
bir kac gün sonra türkiyeye gidiyorum onun icin meldebehöde den kagit aldim baska birse lazimmi diye türkiye nufusa telefon actim ordaki calisan buraya degil konsolosluga müracat
etmen lazim dedi forumda simdi bulamadigim ama daha önce okudugum konuda türkiyede yapiyorlardi bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa memnun olurum.

Acemibiri
01 Haziran 2022, 14:06
Selam arkadaslar

Gecen sene gecerli adres olarak muhtarliktan belge alarak adresimi türkiye yapmistim,bazi nedenlerden dolayi simdi tekrar almanya adresini türkiyeye yazdirmak icin
bir kac gün sonra türkiyeye gidiyorum onun icin meldebehöde den kagit aldim baska birse lazimmi diye türkiye nufusa telefon actim ordaki calisan buraya degil konsolosluga müracat
etmen lazim dedi forumda simdi bulamadigim ama daha önce okudugum konuda türkiyede yapiyorlardi bilgisi olan arkadaslar yazarlarsa memnun olurum.
Tam anlayamadim TR'ye ikamet yaptirdin simdi Almanyaya mi yaptirmak istiyorsun?
Sanki Türkiyeye yaptirmak istiyormussun gibi yazmissin zaten 1 yil önce yaptirmissin.
Tam aciklarmisin?
Ikametgahini TR'ye yaptirmak istiyorsan bunu E-devlet üzerinden yapabilirsin.

Ankarali erko
01 Haziran 2022, 23:46
Tam anlayamadim TR'ye ikamet yaptirdin simdi Almanyaya mi yaptirmak istiyorsun?
Sanki Türkiyeye yaptirmak istiyormussun gibi yazmissin zaten 1 yil önce yaptirmissin.
Tam aciklarmisin?
Ikametgahini TR'ye yaptirmak istiyorsan bunu E-devlet üzerinden yapabilirsin.

yasadigimiz yer olarak yaptirmistim yani almanyada kalirken yasadigim yeri tr.olarak degistirmistim yaptigimin yanlis oldugunu düsünüyorum
onun icin tekrar 1 nci adresi almanya olarak göstermek istiyorum ilk degisikligi tr,de yaptigim icin ordada tekrar düzeltirim diye düsünmüstüm
forumumuzda buna benzer bir konu okumustum tam hatirlamiyorum o konuyu bulamadim orda bir arkadas meldebescheinigung türkceye cevirip
degisiklik yapiliyor diye yazmisti memur kafami karistirdi

Mafyan
02 Haziran 2022, 18:56
Birsey yapmana gerek.Zaten 6 ay sonra TR ikamet adresinde seni bulamazlarsa siliniyor. eski adsesin ikamet yerin olarak kabul ediliyor.

Ankarali erko
02 Haziran 2022, 19:37
Birsey yapmana gerek.Zaten 6 ay sonra TR ikamet adresinde seni bulamazlarsa siliniyor. eski adsesin ikamet yerin olarak kabul ediliyor.

Nasil 6 ayda bir insanlar nasil kontrol ediliyor öyle birsey duymadim isme özel bir sey teblig edilmek istenirse belki öyle

banane78
02 Haziran 2022, 20:31
Ilk adresiniz Türkiye gözükürse size genel saglik sigortasi prim borcu cikabilir. Bu konu çok önemli.

Nüfus dairelerinde adres degisikligini yapabilirsin. edevlet'de yapilabilir ama biraz karısik ve yurtdisi adresi galiba sadece dairelerde yapilabiliyor.

Mafyan
02 Haziran 2022, 22:17
Nasil 6 ayda bir insanlar nasil kontrol ediliyor öyle birsey duymadim isme özel bir sey teblig edilmek istenirse belki öyle

Muhtarlar tarafindan yapiliyor.

Ankarali erko
03 Haziran 2022, 00:05
iki gün sonra gidecegim bakalim görecegiz sonucu yazarim

Ankarali erko
28 Haziran 2022, 11:05
Arkadaslar sordum evet almanya adresim türkiyede kayit yapilmiyor bulundugun yedeki konsoloslukta yapiliyor ayrica muhtarda herhangi birsey icin seni adreste bulmassa oda seni
o adresten düsürüyor ama sonrasini bilmiyor yukarda bir arkadas eski adrese dönüyor yazmis buda olabilir sonuc nerde yasiyorsan orda kayit yapiliyor