PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede Passport yenileme

Galaxy3764
28 Mayıs 2022, 12:41
Arkadaşlar annemin pasaportunun 11/2022 de süresi bitiyor. Annemi 07/2022 de 1 aylığına Türkiyeye getireceğim. Türkiyede bu sürede yeni pasaport çıkarıp eski pasaport+yeni pasaport+ oturumkartı ile beraberimde Almanyaya uçakla uçuşunda sorun çıkarmı?
Türkiyede pasaport nufus dairelerinde çıkarılıyor diye duydum bu sadece illerdemi yoksa ilçelerdede oluyormu?
Kaç gün içinde elime geçer?
Çıkaranlar bilgilerini aktarırlarsa sevinirim.

Gesendet von meinem SM-A528B mit Tapatalk

banane78
28 Mayıs 2022, 13:08
eski pasaport+yeni pasaport ve oturum karti ile sorunsuz ucabilirsin. ayni sekilde ben daha önce seyahat ettim.

Türkiye'de pasaport harclari Almanya'ya göre biraz fazlaydi. Hala öylemi bilmiyorum. Euronun yükselmesi ile daha da ucuza gelebilir.

Bazen 2 hafta da bazen 6 hafta da teslim edilebiliyor. Yoğunluğa bağlı biraz.

En yakin nüfus müdürlüğüne gitmen gerekiyor.

Rookie
28 Mayıs 2022, 13:11
Sorun çıkmaz, her nüfus müdürlüğünden müracaat edebilirsin, pasaport postayla adresine geliyor.
Önce randevu alıp internet üzeri yada vergi dairesine harcını yatırman lazım.
Bir resim ve nüfus cüzdanıyla müracat edeceksin.

Galaxy3764
30 Mayıs 2022, 08:10
Acaba Almanyaya geri gelincekonsolosluğa bildirilecek mi pasaportun değiştiğini yoksa otomatikmi oluyor?

Birbey 3.0
30 Mayıs 2022, 10:34
Konsolosluk görebiliyor değiştiğini.

Sami-42
31 Mayıs 2022, 02:18
Slm arkadaşım ben İstanbul pasaportu yeniledim 24 sağıt postayla geldi..

Galaxy3764
31 Mayıs 2022, 08:18
Eski pasaportu deliyorlarmı? Yurtdışına çıkarken bu geçersiz yazısı veya delinmesi sorun olamaz.

Birbey 3.0
31 Mayıs 2022, 08:49
Oturumlu sayfayı delmiyorlar veya iptal etmiyorlar.

Galaxy3764
31 Mayıs 2022, 11:28
Oturumlu sayfayı delmiyorlar veya iptal etmiyorlar.Zaten oturum kartlı.

Galaxy3764
27 Temmuz 2022, 20:09
Arkadaşlar aramızda yakın zamanda Türkiyede pasaport çıkaran varmı?
Kaç gün sürdü?
Bir chip sıkıntısından dolayı uzun sürüyor diyorlar.

Cengiz Bond
27 Temmuz 2022, 21:00
Kaç gün sürdü?

bizim bir pasaport ankarada 6 haftadan beri ön kontrol de.
biz almanyada konsolosluktan siparis etmis olsak da, hepsi ayni matbadan cikiyor.

hOrOz
27 Temmuz 2022, 21:20
bizim bir pasaport ankarada 6 haftadan beri ön kontrol de.
biz almanyada konsolosluktan siparis etmis olsak da, hepsi ayni matbadan cikiyor.

Usta E Devlete bakıp kanma bana da oldu 5-6 hafta konrolde diye yazıyordu.

Pasaport bilgileri internet ortamında paylaşıldiğı için pasaportlar 2-3 gün içerisinde hazır oluyor

Benim Pasaport verdim iki gün sonra basıldı dağıtımı hazır bekledi ve 3-4 gün sonra konsolosuktan teslim aldım

Mart ayında hanımın Pasaportuna başvurduk aradan iki ay geçti ses seda yok

Konsolosluk Çağrı Merkezini +49 30 56 83 73 099 aradım pasaport E-Devlet te böyle böyle görünüyor durum nedir

İletişim bilgilerini aldılar ertesi günü mail geldi pasaportunuzu konsoloslugumuzdan alabilirsiniz diye ..

Bir yerde pasaportlar takılıyor ya Türkiye de yada burada konsoloslukta

Konsolosluları boşuna aramayın mesai saatleri içinde cevap vermiyorlar

Konsolosluk Çağrı Merkezi

Konsolosluk işlemleriniz hakkında bilgi almak için Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni
7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Telefon Numaralarımız

ABD ve Kanada'dan: +1 888 566 7656
Almanya'dan : +49 30 56 83 73 099
Avusturya’dan : +43 800 00 70 90
İngiltere'den : +44 203 608 8090
Hollanda'dan : +3110 766 0007
Fransa'dan : +33 180 146 335

Diğer Ülkelerden : +90 312 292 29 29

Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni arayan vatandaşlarımız, askerlik, pasaport, nüfus, evlenme, vatandaşlık,
noterlik gibi konsolosluk işlemlerinin yanısıra, vize, seyahat uyarıları gibi çok çeşitli konularda yönelttikleri sorulara cevap alabilmektedirler.

Konsolosluk Çağrı Merkezinde, Türkçe’nin yanısıra yedi ayrı yabancı dilde
(İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca, Flamanca, Rusça ve Arapça) bilgi sunulmaktadır.

Konsolosluk Çağrı Merkezine, bu numaraların yanı sıra, Başkonsolosluklarımızın büyük bir bölümünün
telefon santrallerinde mevcut bant kayıtlarındaki seçenek üzerinden ulaşılması da mümkündür.

mustafa200222
28 Temmuz 2022, 00:54
Kaç gün sürdü?

Gesendet von meinem SM-A528B mit TapatalkAynen arkadasim çip sikintisi varmış. 2 ay sürüyormuş. Ama ucak biletin varsa bileti gösterirsen hemen veriyorlarmis. Beim kardesimde pasaporta basvurmustu. 2 ay sürer demişler. Reisebüro vardi ordan formalite icabi bilet kesti.göstermi pasaportu hemen geldi

Gesendet von meinem SM-N960F mit Tapatalk

Cengiz Bond
28 Temmuz 2022, 09:31
Usta E Devlete bakıp kanma bana da oldu 5-6 hafta konrolde diye yazıyordu.

Pasaport bilgileri internet ortamında paylaşıldiğı için pasaportlar 2-3 gün içerisinde hazır oluyor

Benim Pasaport verdim iki gün sonra basıldı dağıtımı hazır bekledi ve 3-4 gün sonra konsolosuktan teslim aldım

Mart ayında hanımın Pasaportuna başvurduk aradan iki ay geçti ses seda yok

Konsolosluk Çağrı Merkezini +49 30 56 83 73 099 aradım pasaport E-Devlet te böyle böyle görünüyor durum nedir

İletişim bilgilerini aldılar ertesi günü mail geldi pasaportunuzu konsoloslugumuzdan alabilirsiniz diye ..

Bir yerde pasaportlar takılıyor ya Türkiye de yada burada konsoloslukta

Konsolosluları boşuna aramayın mesai saatleri içinde cevap vermiyorlar

dün ön asama kontrol yaziyordu, bugün "Pasaportunuzun basımı tamamlanmıştır." yaziyor. herhalde memurlar bayram tatilinden döndü :-)

gecen sene bende almistim, benim ki iki hafta olmadan gelmisti eve.

resadiyeli
29 Temmuz 2022, 11:34
selam,Ben gecen yil ilce nufüs müdürlügünde yaptirdim,5 günde gelmisti,eski pasaportu deliyorlar ama yinede yaninizda bukunsun,türkiye cikisinda ise yeni pasaportunuzu göstermek zorundassiniz cünkü eskisi iptal ediliyor,Almanya ya geldiginizde hemen yabancilar dairesine gidip hemen yeni oturum karti almak icin basvurun,cünkü oturum kartinizda eski pasaport ile ayni süre icin gecerli.