PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uyku sorunu

Birbey 3.0
23 Mayıs 2022, 09:26
Arkadaşlar son zamanda uyku sorunum başladı. Gece 1 - 2'den önce uyuyamıyorum. Sabah'da 6 kalkıyorum ve sonradan tüm gün doğal olarak halsiz oluyor. Gündüz uyuysam uyurum ama gece düzgün uyku alamıyorum.

Ayrıca misal gece uyanayım, insanım normalinde gözünden uyku akar. Bende öyle şeyde yok artık. Normal Schalter açar gibi uyanıyorum. Yani derin uyku uyamıyorum.

Doktor birşey bulamadı.

Kafama takdığım anormal birşey yok. Herkes gibi sadece gündelik normal streslerim var sırf. Maddi manevi çok şükür sorunum yok.

Acaba ofisde yorulmuyorum bedensel olarak diye bahçede falan iş yapıyorum. İlk zamanlar bahçe işinde yoruluyordum, şimdi alıştı herhalde vücut yorulmuyor. YOrulsa bile yine uyuyamıyorum.

Bildiğiniz üzere yeni eve taşındım. Orman kenarında gürültüden patırdınan uzak yaşıyorum yani.

Hiç böyle sorun yaşayıp çözen oldumu?

atsiz77
23 Mayıs 2022, 10:56
Bi ara bendede vardı , gece birden uyanır ve tekrar uyuyamazdım. Şimdi düzeldi kendi kendine tam tersine istesem daha fazla uyuyabiliyorum. Kullandığın haplarının dozunu düşür bakalım belki düzelir.

Birde yeni eve taşınmanın etkiside olabilir belki, bence zamanla düzelir.

Rammstein
23 Mayıs 2022, 14:02
Hergun en az 1 saat spor yap. Aksamlari yemek, abur cubur yeme, kahve cay icme.

MEGAbond
23 Mayıs 2022, 15:12
bende evde gürültü olursa uyuyabiliyorum,,sessizlik oldumu noluyo lan bir gariplikmi var diye sessizlikten uyaniyom,,

hatta hanim diyo top atsak uyanmican diyo. süpürge yapiyom,,cocuklar kiyameti kopartiyor,,sen tosur tosur uyuyon diyo.;)

cassano
23 Mayıs 2022, 15:56
Spor, yatarken kitap oku, aksamlari ay ve kahve yi azalt. Birde böyle dene.

fantoma
23 Mayıs 2022, 16:38
https://abload.de/img/lavandelloljvd.jpg

Yastığına bunu sık,elinle yastığın her tarafına yay.
Ben uyuyamadığım zaman böyle yapıyorum.
5-10 dakikada uyuyorum.

DM de 13 euro kadar galiba.

mxm
23 Mayıs 2022, 18:28
Vücut yorgunluguyla alakasi yoktur cünkü ben daha fazla yorulunca daha da beter uykuya dalabiliyorum.
Bende de bu sorun zaman zaman ortaya cikiyor, 10 gün kadar sürüyor sonra kendiliginden normale dönüyor, cayla kahveyle alakasini göremedim, hic icmedigim zamanlarda dahi uykum gelmeyebiliyor veya asiri cok ictigim halde hemen uyuyabiliyorum.

Belki isik farki olabilir, ben isikta ancak TV karsisinda belgesel seyredersem beyin yoruluyor galiba ve uyuyorum ama yoksa isik veya ses olunca asla uyuyamam, TV karsisinda niye öyle cözemedim henüz.

Ben uyuyamiyorum derken uyuduguma eminim cünkü kafamda dönderdigim bir konu varsa onun ne oldugunu hatirlamaya calisiyorum ki kaldigim yerden devam edebileyim, demek uyumusum ama farkinda degilim.

Yani zor bir konu, sebep bulmak da zor bence.

44Malatya
23 Mayıs 2022, 19:50
Öğlenleri 15 dakika sızmak onun bile etkisi büyük. Sen yapıyorsun demiyorum. Bende bir ara öyleydi, haftasonu kesin 15 dakika uyuyordum, yorgunluk felan kalmıyor, sonra gece uyku tutmuyordu.

Birbey 3.0
24 Mayıs 2022, 08:34
Bu gece biraz olsun uyumuşum.

Bu arada drogerielerde Melatonin satılıyor. Bu doğal uyku hormonunun takviyesi. Öyle bayma falan yapmıyor. Yatacağınıza yarım saat kala alıyorsunuz sonra normal şekilde uykunuz geliyor.

Wasser1907
24 Mayıs 2022, 11:15
Ben 4 Vardiye calisan biri olarak,uyku düzenim bayagi bozuktur!Özellikle sabahcilik benim icin ölüm gibidir gece insaniyim birtürlü erken uyamam ama yinede erkenden yatarim hadi uyursam diye.

Uyku sorununu ilac ile gidermek hic iyi birsey olmadigini bende biliyorum,ama hic uyumadan yada az uyuyup güne baslamak yada ise gitmek dahada kötü oldugundan malesef bu yollara basvuruyorum

Melatonin kullaniyorum 5gr,ondan haric doktorun yazdigi ve cogunlukla faydasini gördügüm "Trimipramin-neuraxpharm" Tavsiye edebilirim,bende sorun sadece uykuya dalmak degil,zor daldigim gibi birde gece uyaninca geri dalamiyorum bu damlayi kullandigim zaman cogunlukla geri uykuya dalabiliyorum...

webci
24 Mayıs 2022, 12:41
Ben 5 saat uyuyorum gunde..
Kus gibi hafifim..
Cok uyumayin arkadaslar...@ birbey usta senin uyku sorunun pisikolojik olabilir..
Bildigim kadariyla ilac kullaniyordun ve burayada yazmistin..

fantoma
16 Haziran 2022, 20:30
Bu gece biraz olsun uyumuşum.

Bu arada drogerielerde Melatonin satılıyor. Bu doğal uyku hormonunun takviyesi. Öyle bayma falan yapmıyor. Yatacağınıza yarım saat kala alıyorsunuz sonra normal şekilde uykunuz geliyor.

Öglen vakti 2 tane Melatonin ictim,hayret uyuttu beni. (1 saat kadar);)

haveri68
25 Temmuz 2022, 22:35
Ben schlaflabora gitim bir faydasini göremedim simdi bir daha gidecegim bunda saurstoffla yatacagim üc gün bende sabah cok yorgunum hic uyamis gibi halsizim .

Birbey 3.0
25 Temmuz 2022, 22:40
Bende hep öyle. Arasıra sıra biraz uyuyorum.

Öglen vakti 2 tane Melatonin ictim,hayret uyuttu beni. (1 saat kadar);)

Bir saat sonra etkisi geçiyor. Retrard alırsan tüm süreye dağıtıyor. Ama mutlaka yapmadan önce doktoruna sor.

webci
25 Temmuz 2022, 23:09
Valla enseyi yataga koydumu 12 saat hic uyanmadan uyurum..ama 5 saat yeterli..
Uyuyama,anlarin ALLAH yardimcisi olsun..

Wasser1907
26 Temmuz 2022, 02:21
Bende hep öyle. Arasıra sıra biraz uyuyorum.

uyumak icin yatmayi bazen hic sevmiyorum,uyamiyorum,uyursam en ufak birseyde uyaniyorum uyandimi geri dalamiyorum ama sebebi belli yillari yili vardiye calismak bana göre...

smeilet
26 Temmuz 2022, 08:59
Spor yap ve yeme icmelerine dikkat et rahat uyursun.

Birbey 3.0
26 Temmuz 2022, 12:47
Valla enseyi yataga koydumu 12 saat hic uyanmadan uyurum..ama 5 saat yeterli..
Uyuyama,anlarin ALLAH yardimcisi olsun..

Bende 8 saat yatakdayım. Hele hafta sonları 10 saat belki ama berduş gibi uyuyorum. Durmadan uyanıyorum. Son derin uyuduğumda miğdeme hortum salladıklarındaydı. 10 dakikada uyumuşum ama 4 saate bedel. Uyanınca kıza dedim, ne varsa bundan bana ver. Demesinmi Michael Jackson'da bunu kullanıyordu hep sonunu biliyorsun.

Wasser1907
26 Temmuz 2022, 19:33
Spor yap ve yeme icmelerine dikkat et rahat uyursun.

46 yasindayim haftada 3-4defa Fitnesse giderim,beslenmeme dikkat ederim sigara kullanmam alkohol ayda yilda bir,yani anlayacagin bunlar etkili degil uykuda

Birbey 3.0
26 Temmuz 2022, 21:13
Geçen pazar 3 ton odun dizdim kışlık garajın içine. Kulunç olmuşum ertesi gün fark ettim. Yorulduğum halde uyku yok
banamısın demiyor. Gece 2-3 den önce uyuyamıyorum. Havanın sıcaklığıda mutlaka etki ediyordur. Sabah 6.15 kalkdım. 7.30 ofise vardım. Saat 12'ye kadar yorgun bitkin çalışabildim. Ama işi bıraksam eve gelsem bitkin olduğum halde yine derin uyuyamıyorum. Kahve falanda teshir etmiyor. Ancak Redbulk veya Cola içersem onun içindeki Coffein açıyor. Aksam bu saatlerden sonra artık vücut kendini toparlıyormu ne. Sonra dönüyorum yine başa.

Çok şükür öyle derdim falanda yok.

Alkol, sigara, şeker bendede yok.

Ama 22 yıl oldu işe başlayalı. Onun etkisi var.

Önceleri Norma'da Benedikter Bärenruhe diye çay vardı. O uyutuyordu. Cayı kaldırdılar. İçinde ne var biliyorum ama karışım oranını bilmiyorum. Adamlara yazdım söylemiyorlar tam karışım oranlarını.

Gençken 25 yaşında falan gezerdik arkadaşlar ile kafelerde falan. Gece 2'de.eve gelirdim. Bir güzel uyku akardı gözümden.

Birde şunu fark ettim, yatağa yatınca kendimi salamıyorum.

webci
26 Temmuz 2022, 22:28
Usta senin isin cok zor..
Bu hayat cekilmez böyle....
Biran evvel acil cözüm üretmen lazim..

Birbey 3.0
26 Temmuz 2022, 23:22
Aslında ben sorunu tahmin ediyorumda anlayan yok.

Misal hep denir ya "Oh Büro'da çalışıyorsun, gel keyfim gel".

Davulun sesi uzaktan hoşgeliyor. Bu diyenler sadece bedensel olarak düşünüyorlar. Çünkü kendileri bedensel olarak çalıştıkları için zihinsel yorgunluğu anlamıyorlar.

Bedensel yorgunluk kendini hemen belli ediyor. Dinlendinmi belirli bir süre geçiyor. Ama zihinsel yorgunluk sinsi birşey.

Milim milim içten yiyor ama fark etmiyorsun. Belirli bir süre sonra ancak uykunda fark ediyorsun. Misal bundan 10 sene önce rüyamda bile çalışırdım. İnsanlara dert anlatacağım diye anlat dur.

Allah'dan el frenini çektim. Ama zihnin dinlenmesi bedensel gibi kısa sürede olmuyor. Bazende hiç olmuyor. Hatda tükenmişlik sendromuna kadar gidiyor.

Ama gelde millete anlat. Adam sırf kendi işini görüyor ve diyorki ben 3-4 vardiya çalışıyorum ama sen benden daha fazla alıyorsun. Başlarım böyle adalet mi olur diyor.

Bende diyorumki, madem benim işim hafif kolay bu işverenler salak mı daha fazla veriyor.

İnanırmısın bazen çocuklara bile kafam gelmiyor. İnsan ile uğraşmak çok zor. Hele birde uğraştığın kişilerin maddiyatı ve maneviyatı ile alakalıysa, dahada zor.

webci
27 Temmuz 2022, 00:30
Ben senin derdini bimiyorum..

fantoma
05 Eylül 2022, 17:48
Arkadaşlar dün akşam tesadüfen bu videoya tıkladım.
Biraz seyrettim,öyle bir esneme başladı,yatağa zor attım kendimi.
Deneyin bakalım,sizde durum ne olacak.
Gece izleyin...

https://www.youtube.com/watch?v=b9EVRcm8zCM&

https://www.youtube.com/c/EhrlingmusicTHR/videos

Birbey 3.0
05 Eylül 2022, 18:46
Ben senin derdini bimiyorum..

Buyur ozaman çaresini söyle.

moralist
05 Eylül 2022, 21:10
Schlaflabora gitcen maske takcan bişey varsa Alet verecekler hortumlu onunla uyuycan

44Malatya
05 Eylül 2022, 22:11
Nisan ayından beri schlafmaske kullanıyorum. Bu sefer kendimi mecbur tuttum, 2012 yılında vermişlerdi, hortumla yatilmaz diyerek kabul etmedim. Benim çok sık Atemaussetzer var ve uyandığımda genellikle gergin bir şekilde geri soluk almaya başlıyorum. Bu yıl nisan ayında yine Schlaflabor da yattım, acilen schlafmaske önerdiler. Kendimi ilk zamanlar zorunlu tuttum, şimdi alıştım, onsuz yatamıyorum. Eskiden çok yorgun uyaniyordum, öğlenleri uykum geliyordu, şimdi onlar yok, daha dinç hissediyorum kendimi.

Birbey 3.0
05 Eylül 2022, 22:33
Gitmesine giderizde Schlaflabora, ama biz uyumadan geliriz orada.

Uyusam yorgun bitkin kalksam o zaman diyeceğim nefesden. Ama bende uyku yok. Gece uyanıyorum. Bitkinlik falanda yok. Uykum falan akmıyor.

Bazı insanlar vardır gece kuşudur. Bende öyle bir huy var.

Rammstein
05 Eylül 2022, 23:01
Usta; istersen dpktoruna bir sor seresta (https://pharmacielequere.pharmavie.fr/medicament-produit-parapharmacie/76849-seresta-50-mg-comprime-secable) diye bir hap var.
Mecbur kalirsan uyumaya ve dinlenmeye hafta sonunda 1 tane atarsin.

Birbey 3.0
06 Eylül 2022, 06:39
Bayıyormu?

Rammstein
07 Eylül 2022, 00:01
Uyku ilaci degil, kirmizi receteli. 10mg olani arada kullaniyorum. Sakinlestirici bir ilac.

Baymiyor ama ilaci aldiktan yarim saat sonra uyumamak mumkun degil. Cok derin bir uyku oluyor. Normalden biraz daha fazla uyutuyor.

fantoma
07 Eylül 2022, 05:00
Sağ tarafıma yatıyorum.

Sağ elimi yüzümün sağ yanına koyuyorum.

Bacaklarımı hafif karnıma doğru çekiyorum.

LA İLAHE İLLALLAH “Allah’tan başka ilah yoktur.”

zikrini tekrar tekrar mırıldanıyorum.

Birde bakmışımki uyumuşum.

Tavsiye ederim...

Birbey 3.0
07 Eylül 2022, 08:32
Uyku ilaci degil, kirmizi receteli. 10mg olani arada kullaniyorum. Sakinlestirici bir ilac.

Baymiyor ama ilaci aldiktan yarim saat sonra uyumamak mumkun degil. Cok derin bir uyku oluyor. Normalden biraz daha fazla uyutuyor.

Fransada ne demek kırmızı reçete bilmiyorum, ama burada bu sakinleştiri grup ilaclardan.

Rammstein
07 Eylül 2022, 13:17
Recete liste 1 e giriyor. Liste 2 var birde.

Yanilmiyorsam (googleden baktim).Aralarindaki fark, liste 1 ilaci belirli doktorlar yazabiliyor. 1 recete ile 1 defa ilac alinabiliyor. Doktor receteyi eliyle yazmasi gerekiyor. Yazicidan degil.Senede 5 defa yazilabiliyor. Gibi bir fark var normal receteden.

Cengiz Bond
07 Eylül 2022, 13:57
ben size bir "saft" tavsiye edeyim. 100% musul musul uyursunuz.

Dr. Brinkmann's einschlafsaft arayin googlede.

haveri68
08 Eylül 2022, 21:31
Bende size bir Kitap tavsiye edeyim Prf .Mathis Walker Ömrünü uykuya adamis kendi cocuklarinda ögrencilerinde binlerce deney yapmis ve bir sonuca ulasamamis simdi Yeni gelen nesiller devam etsin ,ben care bulamadim diyor ,ilk zamanlar kisa bir sürede uykuyu cözecegine inamis ama uykunun o kadar karma karisik bir olay oldugunu yaziyor yine de bir kac tafsiye yapiyor ,her insanin uyku düzeni farkli oldugunu söylüyor ve kesinlikle ilacla uymaya calismayin ilaclarin daha fazla zarari var diyor
( Kendimde bunu Kabul ediyorum Ilaclar benim uyku düzenimi bozdo ) Yakinda yine schlaflabora gidecegim cünkü onlarda benim uyku düzenimin bozuk oldugunu söylüyorlar bendeki uyku bozuklugu insomani ,gercekten bir gün cocuklugumdaki gibi uyuya bilsem ayda bir kere bana yeter .

steve
08 Eylül 2022, 22:01
Uykusuzlugun sebebini bilmeden bulmadan yapilan , alinan ilac ve icilen her sivi yanlis olabilir .
Önce insan agrisi olan yerden Bas,Dis , Bel ve karin agrisi gibi bir cok rahatsizliktan kurtulmali , borclu durumda, Aile icinde huzursuzluk , is yerinde mobbing veya begenmediginiz is , bazi
seyleri fazla düsünüp kafaya takmak ve buna benzer bir cok durumlar insan farketmesede uykuyu engeller iyi uyutmaz ...
Sayet her hangi bir sorununuz yok ise Ihlamur, Ada cayi, Lavanta cayi gibi sifali otlardan yapilan caylar iyi bir uykuya yardimci oluyor ...
Bir cok arkadasim uyku hapi alip uyurdu ... Belli bir zaman sonra Haplar eskisi gibi etki göstermiyor ve az geliyor . Yani vücut artik alisiyor. Takviye olmadan uyku yok .
Siz siz olun hap yerine dogal caylar ile müzik ile ve birazda kuran dinleyipte yatin inanin daha iyi ...
Allah sifalar versin ! Iyi uykular ; )

moralist
08 Eylül 2022, 22:21
Ya şu Cbd uyku sprayi var onu al rahat uyu işte

Rammstein
08 Eylül 2022, 23:55
Uykusuzlugun sebebini bilmeden bulmadan yapilan , alinan ilac ve icilen her sivi yanlis olabilir .
Önce insan agrisi olan yerden Bas,Dis , Bel ve karin agrisi gibi bir cok rahatsizliktan kurtulmali , borclu durumda, Aile icinde huzursuzluk , is yerinde mobbing veya begenmediginiz is , bazi
seyleri fazla düsünüp kafaya takmak ve buna benzer bir cok durumlar insan farketmesede uykuyu engeller iyi uyutmaz ...
Sayet her hangi bir sorununuz yok ise Ihlamur, Ada cayi, Lavanta cayi gibi sifali otlardan yapilan caylar iyi bir uykuya yardimci oluyor ...
Bir cok arkadasim uyku hapi alip uyurdu ... Belli bir zaman sonra Haplar eskisi gibi etki göstermiyor ve az geliyor . Yani vücut artik alisiyor. Takviye olmadan uyku yok .
Siz siz olun hap yerine dogal caylar ile müzik ile ve birazda kuran dinleyipte yatin inanin daha iyi ...
Allah sifalar versin ! Iyi uykular ; )

Konuya yazilan en iyi yorum olmus bence.

Birbey 3.0
28 Temmuz 2023, 04:56
Arkadaşlar aramızda uykusuzluk sorunu olupda cözüm bulan oldumu?

Ben çocukluğumdan beri gece kuşuyum. Ama şimdiki kadar değil.

Yatağa yatınca çocukken bile 1 ile 2,5 saatden uyuyamazdım. Ama dalıncada rahat uyurdum.

Gençkende öyle. Hafta sonu en geç 00:00 - 01:00 gezmeden gelince kuş gibi hafif uyurdum.

Son zamanlarda artık uyku sürem 3 saate düştü. Şu anda saat 04:47. Gece 00:00'dan beri bekliyorum uyku gelecek diye yatakda. Gelmiyor.

Allah'a şükür kafama takdığım bir sıkıntı yok. Maddi ve manevide sıkıntım yok şükür.

Gündüzleri kendimi yormaya çalışıyorum. Bahçe işi yapıyorum, geçen gün arabamı temizledim Wagenaufbereiter gibi ince, saatler sürdü. Uyku yok.

Geceleri uyuyamayınca gündüzleri gözüm kapanıyor. Ama yatsam uyuysam bile geceki gibi olmuyor. Daha çok uyanık uyumak arasında birşey.

Rossmann'dan Meltonin (=Doğal uyku hormonu) aldım. Hic fayda etmedi. Melotonin sadece uykuya dalma süresini kısaltıyormuş.

Ev doktoruna gittim. Bağımlı yapmayan bir uyku ilaçı yazdı. İçtim. Bana mısın demiyor. Sonra gündüz ama biraz sarstı. Bir gözüm kapalı, bir gözüm açık günü akşam ettim.

Koffein'den uzak durmaya çalıştım. Normalinde günde 3 bardak kahve içerim. Oda fayda etmedi.

İzinden gelince bir CBD-Öl alıp deneyim diyorum. Bakalım faydası olacakmı.

Benzeri bir durum yaşayıpda sorunu çözen olduysa tavsiyelerini teşekkür ederim.

webci
28 Temmuz 2023, 05:19
Ben bu sorunu yorularak cozdum .
Daha cok calisman lazim .
Ne kadar yorgunluk okadar iyi uyku .
Cocukken bende uyuyamazdim..
Dun gece 5bardak cay ve iki fincan kahve ictim misilmisil uyumusum..
Simdi su dokmeye kalktim ve uyumaya gidiyorum..

kuckam
28 Temmuz 2023, 05:30
erken yatmayi dene

Birbey 3.0
28 Temmuz 2023, 08:26
Ben bu sorunu yorularak cozdum .
Daha cok calisman lazim .
Ne kadar yorgunluk okadar iyi uyku .
Cocukken bende uyuyamazdim..
Dun gece 5bardak cay ve iki fincan kahve ictim misilmisil uyumusum..
Simdi su dokmeye kalktim ve uyumaya gidiyorum..

Vücutsal olarak asla yorulmuyor. Zihinsel yorgunluk her zaman var. 15,5 sene okul ve 16 yasindan beri araliksiz calismak zihinsel olarak iz birakiyor. Cogu kisi anlamiyor, saniyorki masa basinda calisinca yorulmuyor insan. Zihinsel yorgunluk fotografi yok iste.

erken yatmayi dene

Kisin kolayda, yazin imkansiz. Bayern'de yazin hava saat 22'de karariyor. Almanya'nin kuzeyinde saat 23'ü buluyor. Aydinlikda uyku hic gelmiyor. Kepenkleri falan kapatmak hikaye. Bilinc alti biliyor daha aydinlik oldugunu. Sabah'da erkenden günes doguyor. Misal skandinavya ülkelerinden en cok intihar olaylari. Yazin uyku yok, kisinda D Vitamini yok, cünkü aydinlik yok. Ekonomik olarak kralsin belki orada ama cografi olarak berbatsin.

fantoma
28 Temmuz 2023, 12:11
Arkadaşlar,birde bunu deneyin.
Sağ tarafınıza yatın,sağ elinizi sağ yanağınıza koyun,ve aşağıdaki zikri devamlı tekrarlayın.
"La ilahe illallah"
Ne zaman uykuya daldığınzı bilemiyeceksiniz.
Denenmiştir,tavsiye ederim...

webci
28 Temmuz 2023, 14:02
Arkadaşlar,birde bunu deneyin.
Sağ tarafınıza yatın,sağ elinizi sağ yanağınıza koyun,ve aşağıdaki zikri devamlı tekrarlayın.
"La ilahe illallah"
Ne zaman uykuya daldığınzı bilemiyeceksiniz.
Denenmiştir,tavsiye ederim...

Tabi gerceklik payi var..yalniz bilmemiz gereken ihtiyacimiz veya bir derdimiz oldugunda degil,,devamli zikirle mesgul olmaliyiz..
Insanlarin cogu gaflette ve gafil avlaniyor.. Hz.ALLAH dan baska bir sevgi kalbe yerlesirse oradan Hz.ALLAH cikar..
Hz.ALLAH herseyi birseyde gizlemistir..
Bundan anca ihlasli kullar haberdar olur..
EL HABIR olan Hz ALLAH herseyin onunude arkasinida bilir..O EL FA'AL dir herzaman herseye mudahildir,,YA ILAH ligiyla kimseye birsey ispatlama ihtiyaci yoktur..
Uyumak
Yemek
Icmek
Uyanmak
Dusunmek
gorduren duyduran aciktiran O dur..tum bu lezzetler ve riziklar sen bilmeksizin bir omur sana karsiliksiz ve sen birsey yapmadan veriliyor..
Insan degil sukur iadeyi bunlarin farkinda bile degil...

cenyal
31 Temmuz 2023, 08:40
Was ist Schlafapnoe

Schnarchen ist eine Volkskrankheit. Während im Alter von unter 20 Jahren weniger als jeder Zehnte schnarcht, sind ab dem 65. Lebensjahr 40 bis 50% der Menschen betroffen. Das so genannte primäre oder einfache Schnarchen ist durch laute Atemgeräusche, die in den oberen Atemwegen entstehen, gekennzeichnet. Es stellt an sich keine Gefahr für die Gesundheit dar und muss deswegen in den meisten Fällen nicht behandelt werden. Unregelmäßiges, lautes Schnarchen jedoch ist nicht nur eine lästige Eigenschaft, sondern kann zudem auf ernst zu nehmende Atmungsstörungen hinweisen.

Schlafapnoe-Syndrom
Etwa 2 bis 3% der erwachsenen Bevölkerung leidet am so genannten Schlafapnoe-Syndrom. Mit steigendem Alter nimmt die Wahrscheinlichkeit zu, eine Schlafapnoe zu bekommen, wobei vor allem Männer betroffen sind. Schlafapnoe bedeutet übersetzt „Atemstillstand im Schlaf“. Bei einer Schlafapnoe sind die Atemwege der Betroffenen so verengt, dass die Atmung nicht nur deutlich erschwert ist, sondern sogar vollständig aussetzt. Das Schnarchen kann in manchen Fällen eine Lautstärke von bis zu 90 Dezibel erreichen, was in etwa der Lautstärke eines Presslufthammers entspricht. Die typischen Geräusche des Schnarchens, bei denen sich Atempausen mit heftigem Luftschnappen abwechseln, geben das Aus- und Einsetzen der Atmung akustisch wider. Bei der Schlafapnoe unterscheidet man zwischen einer obstruktiven und einer zentralen Apnoe.

Obstruktive Schlafapnoe
Vor allem Männer höheren Alters leiden an der obstruktiven Schlafapnoe. So sind etwa 20% der 40- bis 60-Jährigen und bis zu 60% der 65- bis 70-jährigen Männer betroffen. Frauen bleiben auf Grund einer anderen Anatomie im Halsbereich meist bis zur Menopause verschont. Danach sinken die Unterschiede zwischen den Geschlechtern.

Zentrale Schlafapnoe
Die Wahrscheinlichkeit, an zentraler Schlafapnoe zu leiden, nimmt mit steigendem Alter zu. Jeder Vierte der über 60-Jährigen leidet unter schlafbezogenen Atmungsstörungen. Sie sind meist eine Folge von Herz-Kreislauf-Erkrankungen.

nova
31 Temmuz 2023, 09:43
gecmis olsun bende ayni uyku sorunu yasiyorum bazem bu haplari kulaniyorum Mirtazapin hemann 15 mg

Kenank67
31 Temmuz 2023, 10:32
gecmis olsun bende ayni uyku sorunu yasiyorum bazem bu haplari kulaniyorum Mirtazapin hemann 15 mg

Selam.
Bende aynı hapı kullanıyorum ama uyandığımda sanki hiç uyumamış im gibi yorgun oluyorum

Birbey 3.0
31 Temmuz 2023, 11:28
Bir kere kullandım 7,5 mg. Uyutmadı hemen. Sonra uyumuşum ama öğlene kadar berduşdum biraz.

Ertesi gün gündüz uyku bassada zorladım kendimi uyumamaya. Akşam televizyon bakıyordum. Hanım koltukda uyumuş kalmış. Bende teras kapısını açıp televizyonuda kapatıp öyle uzanıyordum. Gece 01.30 bizim kücük oğlan yatağımızda bizi bulamayınca uyandırdım.

O gündür içmedim. Şimdilik çat pat uyuyorum.

Ama Türkiye'de sıcakda ne yapacağım merak ediyorum. Sıcakda hiç uyku tutmuyor beni. Tama uyuyacağım zamanda ezan uyandırıyor.

fantoma
31 Temmuz 2023, 14:08
"La ilahe illallah"

Zikri neden uyutuyor,nette okumuştum.

Bu zikri okumaya başlayınca Şeytan senin bu zikir sayesinde

sevap kazanmanı engellemek için,uykunu getirirmiş.

Allahım bunlar ne kadar adi yaratıklar.

Peki kazançları ne bunların?

Allah bizleri bu pis mahlukların şerrinden korusun.

Amin...

hOrOz
31 Temmuz 2023, 15:46

İyide hap bu uyku hapı değil ki depresyon hapı ...

Birbey 3.0
31 Temmuz 2023, 15:57
İyide hap bu uyku hapı değil ki depresyon hapı ...

Off-Label-Use hapı deniyor. Piskplojik etkisini 15 - 20 mg'dan itibaren gösteriyor. Daha düşük dozda bağımlı yapmadan uykuyu getirdiği ilaç piyasaya çıktıkdan sonra fark edildi. Onun için Off-Label-Use ilacı deniyor. Yani üstünde yazandan farklı şekilde kullanılması.

fantoma
04 Ekim 2023, 19:55
60 saniyede uyku

https://www.instagram.com/p/CxYxVB3ox07/?hl=tr

indir
https://s6.dosya.tc/server16/vkm18o/uyku.mp4.html

Ozanonur38
05 Ekim 2023, 10:27
Önemli olan uyumadan önce 30-60 dakkasina kadar Blaulichtden uzak durmak. Blaulicht, TV, Telefon veya herhangi bir Displayden gelebilir.
Blaulicht sizin uyku hormonunuzun vüdüdunuzda yayilmasini yavaslatir/durdurur. Böylece zor/hic uyuyamasiniz.

Cihazlardan uymadan önce uzaklasamiyorsaniz, Blaulicht Modus varsa telefonda onu kulanin veya Blaulichtfilterli gözlük takinin.

Haziran
05 Ekim 2023, 19:38
Mirtazapin 15 mg benim yillardir kullandigim Depression hapi.
Uyku sorunum olursa ki bazen oluyor Trimipramin kullaniyorum.
Aslinda Elektronik frekans yayan herseyi atacsksin odadan.