PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anmeldung

Serseri
19 Mayıs 2022, 14:16
Slm arkadaslar sizden bir konu hakkinda bilgi edinmek istiyorum, umarim yardimci olursunuz.
benim anmeldung Dortmunda, bir akadasin sattin aldigi bir apartmana 1 posta kutusu taktim anmeldung orayi gösterdim, ben ise düsseldorfta calstigim firmanin bize kiraladigi evde kaliyorum, arkadas aradi demin ve binayi sattigini söyledi, bu durumda kendimi ordan abmelden yapamam lazim, bu durumda kendimi nerde anmelden göserebilirim acaba, tanidim cogu kisi genelde yardim aliyor

webci
19 Mayıs 2022, 16:06
Arkadasim hicbiryerde anmeldunglu gösteremessin..
Yani sorun yanlis..
Hukuka aykiri..
Yalniz kalabilecegin basks bir arkadasin varsa orayi göster..
Hatta anmeldung yapmadan mesela
Bei özdemir olarak sana yazsinlar ve tabi bu durumda sadece kendin adreslerini verdigin kisi ve kurumlar sana yazar mektuplari ulasir..
Digerleri gargara olup geri gider..

Serseri
19 Mayıs 2022, 18:08
peki anmeldun olmadan kac ay durabiliniyor.? veya mektuplarimi gitmesi icin baska bir adres göstersem olurmu, kardesleriminden birinin adresini versem. ama onlarda yardim aliyor stadt tan
sayet olmasa bu durumda evmi kiralamam lazim ? oturmiyacagim bir yere 300-400 euro verecegim sadece anmeldung icin :-((

webci
19 Mayıs 2022, 21:23
peki anmeldun olmadan kac ay durabiliniyor.? veya mektuplarimi gitmesi icin baska bir adres göstersem olurmu, kardesleriminden birinin adresini versem. ama onlarda yardim aliyor stadt tan
sayet olmasa bu durumda evmi kiralamam lazim ? oturmiyacagim bir yere 300-400 euro verecegim sadece anmeldung icin :-((

Usta kardeslerinle konusman lazim..
Yardim aliyorlarsa veya nasil bir yardimsa bildirip bildirmemekte zarar varmi orasini onlar bilecek..
Birsakinca yoksa onlarla konus..
Senin kafana göre olmuyor bu isler..
Sen 400 euro vermek istemeyebilirsin ama anmelde pflicht diye bir kanun var..zamanini bilmem ama isini simdilik görür,yerine göre sana ikametgah dairesi yazi yazar veya simdilik bisey olmaz..
Auf dauer du musst..
Anlasilan batti balik yan gider yasiyorsun..

banane78
19 Mayıs 2022, 22:09
düsseldorfta calstigim firmanin bize kiraladigi evde kaliyorum

^ Buradaki adrese olmuyor mu? Işyeri ile konuşsan?

Normalde yeni bir adrese taşındıktan sonra 2 hafta içinde bildirmek gerekiyor. Her eyalette 2 haftadir bu süre.

Serseri
27 Temmuz 2022, 23:21
Slm arkadaslar, bana Anmeldung yapa bilmem icin ucuz bir yer lazim, Anmeldung yapailecegim her yer olabilir Keller bahce kücük bir oda nere olursa olsun, Düsseldorf ve 100km cevresi olabilir, Ben iki yildir bir pansiyonda kaliyorum, parasini patronum ödüyor, Ben daha önce Dortmund da bir arkadasin Evi üstüne Anmeldung yapmistim, ama arkadas apartmani satti bu ayin 20 sinde, bu yüzden acil Anmeldung yapabilecegim bir yer ariyorum, arkadas ve akrabalarimin cogu yardim aldigi icin yapamiyorum, bu yüzden kücük ucuz bir yer ariyorum , orda kalacak degilim Anmeldung icin lazim umarim yardimci olursunuz

Birbey 3.0
27 Temmuz 2022, 23:37
Oturmadigin yerde Anmeldung yasak ve suctur. Yalanci Anmeldung ile kazandigin haklar geri alinir. Özellikle oturum ile alakali.

Serseri
10 Ağustos 2022, 20:31
Oturmadigin yerde Anmeldung yasak ve suctur. Yalanci Anmeldung ile kazandigin haklar geri alinir. Özellikle oturum ile alakali.
ben alman vatandasiyim

Arkadaslar bana gelen mektuplari is yerine yönlendire bilirmiyim. cünkü 1 da bir kez eve gidiyorum genelde düsseldorfta kaliyorum, istedigim mektuplarim ben adresse degil calistigim yere gelsin böyle bir imkan varmi, ve bu yönlendirme isini ne kadar zaman kullana bilirim

atsiz77
10 Ağustos 2022, 21:10
ben alman vatandasiyim

Arkadaslar bana gelen mektuplari is yerine yönlendire bilirmiyim. cünkü 1 da bir kez eve gidiyorum genelde düsseldorfta kaliyorum, istedigim mektuplarim ben adresse degil calistigim yere gelsin böyle bir imkan varmi, ve bu yönlendirme isini ne kadar zaman kullana bilirim

Postane üzerinden yönlendirebilirsin toplu halde ücret karşılığında…

Düsseldorf’a kalıyorsan neden ordan bi daire tutmuyorsun evinde kalmıyorsun, yanlış anlama lütfen senin işler biraz karışık oluyor [emoji1]

hOrOz
10 Ağustos 2022, 22:04
ben alman vatandasiyim

Post Auftrag yap mektupları istedigin adrese yönlendir

önceden bedava yapıyorlardı şimdi 30,90 € civarı senelik bir şey istiyorlar

https://www.deutschepost.de/de/n/nachsendeservice.html