PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : eski esim benden kira istiyor

bigboss79
01 Mayıs 2022, 20:33
Selam Arkadaslar,
buna benzer bi kac ay önce bi konu daha acmistim ama silinmis herhalde.

yaklasik 6 aydir esimden ayriyiz . anlasamadik evden giti.
ben evde kaliyorum ev kendimizin ikimizin ismi geceiyor grundbuchta.
mahkeme karaiyla evi bölüscez.
krediyi ben ödüyorum benim hespatan kesiliyor. yani onun hemen hemen hic bi katkisi olmuyor krediye.... Neyse

gecen hafta karsi avukat bize yazmis, evi ben kulaniyorum diye kira ödemem gerekmis
evin degeri 800€
400€ benden istiyorlar 6 aylik acik var 2400€.
aklim bulandi baya
ben hala krediyi ödüyorum devam ediyor yani

Nutzungsentschädigung

bu konuda bisey yapabilirlermi?
hakki varmi gercekten?

cvp icin simdiden tesekkürler

talo176
01 Mayıs 2022, 23:42
Istemeye hakki varmi yokmu bilemiyacagim acikcasi, ama zannedersem var.. yanlis bir sey de demek istemiyorum..
En iyisi avukat bilir bunu..

Fakat bunu söyliyebilirim, eski esin de olsa ve sadece sen ödüyorsan aydati, o evin yarisi onundur..
Evin degeri ne ise, yarisi onundur..
2 secenegin var, kredi cekip parasini vereceksin, ya da satip parayi paylasacaksiniz..

Sermet
02 Mayıs 2022, 02:18
sende ödedigin kredinin yarisini iste
o sana kredinin yarisini ödesin
sende kiranin yarisi ödersin.
avukati istedi diye, seninde hemen ödeme mecburiyetin yok

evin borcu bitmemis kredi devam ediyor,
kredi ödemelerinde ortak olmuyor, ama kiranin yarisini istiyor
sende kredinin yarisinin hesabini cikart onlara,

bayern
03 Mayıs 2022, 13:34

Bu ülkede kadına karşı hak talebinde bulunurken iki kez hatta üç kez düşünmen lazım çünkü mahkeme polis hakim savcı hepsi kadını tutuyor Avrupa diyorlar kadın erkek eşit diyorlar ama ben hiç bir yerde bu eşitliği görmedim her yerde kadın öncelikli haklıda olsan kadın haklı oluyor ben bunu tecrübe ettim şimdiye kadar

tr-22
03 Mayıs 2022, 21:18

ayni fikirdeyim,sende avukat araciligiyla mektup yaz,ev ortak olduguna göre ortakda ödenmesi lazim,ödedigi taktirde sende ona geri kira bedeli ödersin,olacak seymi hem evden ayrilacak sonrada kira öde,tersinide yapabilirsiniz,esin eve gecsin,sana kira ödesin,mademki demokrasi var,her sey yari yariya,sizlerde bu sekil karsi tarafa iletin.

cemo1975
04 Mayıs 2022, 07:10
Slm.
Kardesim öncelikle cok gecmis olsun
Senin bu hanim cok ayip etmis ya,hem suclu hem güclümü saniyo kendini?
Bu tazminat meselesi ne anlamadim kendisi coook özür diliom defolup gidio ide bunlarimi isdio bunlar cok sey isderler onlarin avukat dener tabiki.Sonicda mahkeme önemli benim fikrim yanlisam düzeltin arkadaslar.
Cok üzüldüm senin adina kardes.
Insallah önce Allah sana güc ve sabir sonra avukat bide Burdaki arkadaslar sana fikir
weriler yardimci olurlar.
Saygilar

gentlement
04 Mayıs 2022, 16:28
Evet, ödemek zorundasin. Ancaaak, evin her ay ödenen kredisi de her iki taraf tarafindan ödenmek zorunda!

Wer im gemeinsamen Haus wohnen bleibt, muss dem anderen Ehepartner Miete für dessen Eigentumsanteil bezahlen. Jedoch nur ab Aufforderung. Diese Miete heißt Nutzungsentschädigung.

Wer im Haus wohnen bleibt, zahlt die laufenden Kosten des Hauses.

Die Raten für den gemeinsamen Haus Kredit sind von beiden Seiten zu bezahlen.

Nutzungsentschädigung, Wohnvorteil und Darlehens raten können erheblichen Einfluss auf die Höhe des Ehegatten und Kindes Unterhalts haben.

elektroniker
04 Mayıs 2022, 20:13
evet bencede --sonunda evinde yarisini istemesini bilecek -- simdide kredinin yarsini ödesin

anlasilan paraya ihtiyaci var

cemo1975
12 Mayıs 2022, 09:07
Slm Arladaslar beimde sorum war size.
Bu Wohnungs Gutachtern(IHK) nekadar tutio?
Her eyalet deyisiomu?
Bilen warmi arkadaslar?
Saygilar

bayern
14 Mayıs 2022, 12:35
Bankanın Gutachterini 400 Euro civarı tutuyor ihk nınkini bilmiyorum

tirmik
19 Mayıs 2022, 16:55
Kardes aynisi basima geldi yarisini alir kira bedelinin bende borcu yalniz basima o demistim.Mahkeme karar verir ve kabul edilir.Nafaka davasi varsa onunla birlestirir satis yapacaksaniz privat satin paylasin mahkeme satarsa cok kaybiniz olur ikinizinde satin borcunu ödeyin artingini paylasin nöter hepsini yapiyor üzülme iunan hayirlisi olur

redbull911
22 Mayıs 2022, 19:06
Sen hata etmişsin hacı ,olan mala nasıl ortak ise olan borcada ortak çoluk çocuk varmı bilmiyorum ufak lakin kredinin yarısını ödemek zorunda mahkemeye çıksan orada hakim soruyor aynısı banada oldu.

MEGAbond
23 Mayıs 2022, 16:47
sat evi ugrasma,,,yoksa bayagi sömürür seni.

hesap kapandiktan sonra,,sepeti koluna herkes yoluna dersin. ba$in agrimaz en azindan.

gecmis olsun,,hayirlisi neyse o olsun.

fuk_18
23 Mayıs 2022, 22:33
ayriliklarda en sikintili sürec bu mal paylasimi daha zor gunler olacaktir elbet ama en mantiklisi iki tarafinda anlasarak evi ortak satmasi kredi ciktikdan sonra kalan parayi bölüsmen yoksa havadan yuzde 30 mahkeme avukat masrafi ödenir mali konularda kardes karedese acimiyor su devirme maleseft

fuk_18
23 Mayıs 2022, 23:21
Evden ayrılan esin kira isteme hakki varmi evde kalan esten ? Ve eğer mahkemeye giderse nasil oluyo bu surec ? daha Detayli bilgi verirseniz sevinirim

Kardes aynisi basima geldi yarisini alir kira bedelinin bende borcu yalniz basima o demistim.Mahkeme karar verir ve kabul edilir.Nafaka davasi varsa onunla birlestirir satis yapacaksaniz privat satin paylasin mahkeme satarsa cok kaybiniz olur ikinizinde satin borcunu ödeyin artingini paylasin nöter hepsini yapiyor üzülme iunan hayirlisi olur

cemo1975
24 Mayıs 2022, 07:12
Evden ayrılan esin kira isteme hakki varmi evde kalan esten ? Ve eğer mahkemeye giderse nasil oluyo bu surec ? daha Detayli bilgi verirseniz sevinirimAynen bende cok merak etim.bunlar borcdan düsüyomu?nasil bu kak bisey ödemeden nutzungsentschädigung isdio sanki ev kredisi bitmisde bunuda isdiomus.Ev sonucda Bankanin iki si ödemesi lazim.kadin keyif yapsin erkek ödeson oo negüzel.

Gesendet von meinem SM-G975F mit Tapatalk