PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : AOK Versicherungsschutz Formular nasıl dolducam?

mustimercan
29 Nisan 2022, 00:38
Arkadaşlar bı arkadas geçen sene işi Kündigung yapip Polonya'da gitti temelli olarak.ama orda yapamadı ve yaklaşık 2 ay sonra geri geldi.gelir gelmez arbeitslos anmelden yaptı kendini ve tabiki AOK ya..şimdi AOK buna demiş bu 2 ay neredeydin.polonyaya araba ile gittiği için ispatlayamamis .şimdi bı kağıt yollamis ve Versicherungsschutz formuler.bu kağıdı doldurup yollayin yada para cezası ödemek zorundasınız diye..
Bu formu nasıl doldurulur? yardımcı olabilimisiniz acaba?ben pek anlıyorum ve yanlış bişey yazmak istemiyorum.

cenk1978
29 Nisan 2022, 01:49
Formu buraya yüklerseniz daha kolay yardimci olunur

mustimercan
30 Nisan 2022, 00:42
https://imgyukle.com/f/2022/04/29/RhoOaY.jpg

Böyle bir formuler .neler yazılır acaba?

V/S
30 Nisan 2022, 18:36
Önemli olan Tarih. Polonya dan 11.12.2021 de mi geldi ? Evet ise 11.12.2021 den itibaren Rückwirkend Sigorta yaparlar.

Öyle yada böyle, Evet yada Hayir, Polonyada oldugunu ispatlayamaz ise, süresiz Sigorta olmasi sart. Kendi sahsi fikrimi söyleyim,
bunu doldurmaz ise, kendileri bir Fiyat bicip Sigorta parasini alirlar.

Bu süre icinde issiz se Arbeitslos oldugunu ve geliri olmaadigni belirtirse, Sigorta pirimi düsük olur. Cevap vermezse onlar belirler.
Almanyada Sigortali olmali zorunlugu var, bunlar sahsi fikrim, Avukat degilim, hic bir yasal sorumlulugum yokdur.