PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sucuk

zennon
18 Nisan 2022, 00:04
slmlar,

haftaya Lidl sucuk geliyor delights markasi deneyin varmi bu sucuku acaba helal mi yoksa uzak mi duralim.

tskler

furkan2541
18 Nisan 2022, 00:24
Merhaba

Biraz arastirdim Helal Damgasi Paket üzerinde Basilmamis yani uzak durmak daha iyi olur
ama alip yemek isteyene de birsey diyemeyiz

Iyi Aksamlar

talo176
18 Nisan 2022, 00:25
Delights domuz eti de satiyor..
Sakincali..

murat39
18 Nisan 2022, 00:33
Aynen ustalarin dedigi gibi.

https://www.facebook.com/groups/helalgermany.gruppe/posts/1893763443975558/

Helal degil.

Lidl "1001 delights Lammwurst, 300g"
Von: <[email protected]>
Datum: Montag, 4. Juni 2018 um 15:25
An: <[email protected]>
Betreff: Referenz #35227000: Ihr Anliegen
Ihr Anliegen vom 04.06.2018 - "1001 delights Lammwurst, 300g"
Sehr geehrter Herr D...,
vielen Dank für Ihre Anfrage und Ihr Interesse an unseren Produkten.
Nach Rücksprache mit unserem Lieferanten können wir Ihnen mitteilen, dass das o.g. Produkt nicht halal ist.
Wir hoffen, Ihnen mit diesen Informationen geholfen zu haben und würden uns freuen, Sie auch weiterhin als zufriedenen Kunden in unseren Filialen begrüßen zu dürfen.
Mit freundlichen Grüßen
i.A. C.... S......
Telefon: 0800-4353361
Lidl Dienstleistung GmbH & Co. KG - Kundenservice, Rötelstraße 30, 74172 Neckarsulm
Sitz: Neckarsulm, Registergericht Stuttgart HRA 103756
Lidl Dienstleistung GmbH & Co. KG bearbeitet im Auftrag der Lidl Digital International GmbH & Co. KG Kundenanfragen und wird somit im Namen von Lidl Digital International GmbH & Co. KG tätig.

atsiz77
18 Nisan 2022, 01:32
Et tavuk mamullerinden mümkün olduğunca tanınmış markalardan tüketmeyi dikkat edin bence.
Mesela Wiesenhof tavukları helal sertifikalıdır ama sorsan bizim Türklere 99% emin almazlar helal olmadığını düşünürler.

Bakkaldan aldığımız tavuk but kanatlar ben 90% eminim helal olmadığına ama ıspat edemem ambalajın üzerinde yazıyor ve Türk marketinde satılıyor diye alıyoruz. Oysa hepsi Hollanda damgalı sırf ambalajı siparişe göre değişiyor.

Aynısı sözde kızartmadık sosis ve burgerler keza onlarda öyle, son zamanlarda Mekke Food ile başlayan bu iki ürün şimdi kaç çeşit marka adında satılıyor.

Almanya Egetürk/Efepaşa ve Fulya kendi üretimleri mezbahları mevcut diğer markaların mezbah ve üretim yerlerini duyan gören yok, Tuna / Selçuklu bunlarında ayrı üretim yerleri olduğu söyleniyor.

webci
18 Nisan 2022, 04:45
Tam ben yazacaktim..
Eke gerek yok..
Kendiniz bismillah cekip kesmedikce süpheyle yaklasin..
Devamli icindekilere bakin..

Tefekkürlü olalim..
Domuz yemeyin..
https://youtu.be/LCUeFEUPebs

gentlement
19 Nisan 2022, 13:39
Bakkaldan aldığımız tavuk but kanatlar ben 90% eminim helal olmadığına ama ıspat edemem ambalajın üzerinde yazıyor ve Türk marketinde satılıyor diye alıyoruz. Oysa hepsi Hollanda damgalı sırf ambalajı siparişe göre değişiyor.

Aynısı sözde kızartmadık sosis ve burgerler keza onlarda öyle, son zamanlarda Mekke Food ile başlayan bu iki ürün şimdi kaç çeşit marka adında satılıyor.

Mevcut tüketim rakamlarina bakacak olursak zaten "helal" kesim mevzularinin artik gittikce zorlastigini görüyoruz.

Dünya da bu denli devasa tüketime kim 100% helal kesilmis ürün yetistirebilir ki? Mümkün mü böyle bisey...

Ambalajlarda ki helal sertifikasi genellikle "ürünlerin hazirlanislarinin" helal oldugunu iceriyor! Yani hayvanin kesilis seklini kapsamiyor!

antika
19 Nisan 2022, 18:43
slm arkadaslar helal sa helaldir haramsa helaldir bunun bana göre tartismasi olmaz arkadaslarinda dediig gibi yemek isteyen alir yer neden nicin diye sorgulanmaz
ama sunu belirtmek isterim helal damgasi olan veya olmayan oda sizin tercihiniz tabiki almanyada helal seftikasi almak cok basit biliyorsunuz bir ara bilmem ne kadar dogru domuzada helal seftikasi verilmisti kendi adimi inandiigniz güvendiginiz yer en güzeli bende hengi marka veya nerden alma konusu tercihinize bagla
hayirli ramazanlar herkese

cmssys
19 Nisan 2022, 23:10
slm arkadaslar
helal damgasi olan veya olmayan oda sizin tercihiniz tabiki almanyada helal seftikasi almak cok basit biliyorsunuz.hayirli ramazanlar herkese

slm

Yok bu Sertifikayi Tescilli Müslümanlar a veriyorlarmis ben öyle duydum 7x Hac sarti varmis.
Ambalajlar a Arapca Halal yazmak o kadar zormu ki, derken ben bu isin Sertifikasi olduguna bile inanmiyorum.

Adamlar uyandi,Satis yapmak icin Halal basiyorlar.Bizim Burada bunu yapan sirketler var.
Müslümanlar alacak olsa emin olki özellikle Halal yanina birde Kabe resmi koyarlar, derken Müslümanlar i bu mesajla assagilamiyorum bende Elhamdulillah Müslümanim.

Lakin su konuda bir anlasmak gerekiyor.Konu baska elbette.
Alkoholfrei Almanyada hangi oradanda Alkoholfrei oluyor?
Als alkoholfrei dürfen nach deutschem, österreichischem und Schweizer Lebensmittelrecht Getränke bezeichnet werden, die maximal 0,5 Volumenprozent Alkohol enthalten.

Halal konusunda bilemiyorum belki bununda bir Prozenti vardir.Bu sirkette %10 Müslüman calisiyor diye.
Sertifika vs.. bunlar cidden hikaye.

Yani bak bunda Halal yaziyor aldim yedim.Sorumluluk sende gardas demek icin kimse kimse aldatmaya calismasin acikcasi.
Yani bu hikayeler sorumluluktan kacmak veya birilerinin malini haram kilipta kendininkini Helal kilma.

Belki bu tür oyunlar bundan 25-30 sene önce geciyordu.Ama artik insanlar yutmuyor.

Almanyada Dönerlerin cogu Polonyadan geliyor. Kendisi döner hazirlayan yer cok az.Domuz var demiyorum.
Kesim yerleri bu zamanda Helal veya Haram ile ugrasacak durumda degiller.Sanki 5 kisiye kesililiyor gibide.

Bu tüketim hizinda kim kime dumduma acikcasi, gercekci olmak gerek.
Helal kesim veya kesen yokmu?.Döner satan yokmu?
Elbette vardir.

Konuya dönecek olursak kenarindan Alkoholfrei i bir arastiralim Alkoholfrei gercekten de Alkoholfrei miymis hesabi :-)

webci
19 Nisan 2022, 23:15
Evet dostlar artik kimse pek dikkat etmiyor,helal haram ver ALLAH im deyip mideye indiriyor,domuz eti üretimhanesini basar gider lokantada yemek uzerine alkohol icer,ama ikiside haram degil mi..
Hatta alkohol domuzdan daha tehlikeli..
Herkes kendi bilir,umursamayan umursamaz..
Is bir tek domuz etine kaldi sanki..
Faiz de haram. Catir catir yeniyor..
Mesele itikat meselesi..
Bir insanin itikati bozuksa ,ALLAH la arasi iyi degilse saldim cayira mevlam kayira yapar..
Bence insanlar seytanla el ele tutusmus,ALLAH a kafa tutuyor..
Itiksto bozuk olan gece gunduz srcdede kalsin,ssbah aksam oruc tutsun,namaz kilsa bile o namaz kulaktan yukariya cikmaz..