PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 14 yasindaki Kizi Londraya yolamak?

Babacko
23 Eylül 2015, 18:46
Selam,

benim büyük kiz 14 yasinda Gymnasiuma gidiyor. Tuturdu birdahaki ay 2 kiz arkadasiyla Londraya gitmek istiyor.
Bizim Sparkassenin Jugendring mi Gencler Clubu mü ne böyle tur organize ediyor.
Cuma aksami otobüs ile Fransa üzeri vapurla londraya ve Pazar sabahi geri dönüyorlar.
Yani Cumartesi gezip döncekler.Otobüsde uyuyacaklar.

Bu gezinin icinde betreut geziyorlarmis. Ama belirli bi Freizeit da veriyorlarmis.
Anmeldungda extra hinweisen yapiyorlar.Nicht durchgehend betreut diye.
Size sormak istedigim.Sizin basinizdan böyle seyler gecti mi.Tavsiye edermisiniz yolamaya?
Londra da öyle kücük bir yer degil.
Dogruyu söylemek gerekiyorsa benim hic icime yatmiyor ama kizim cok israrci.

Yardimlariniz ve tavsiyeleriniz icin simdiden tskler.

Herkese hayirli Bayramlar!

mercanadasi
23 Eylül 2015, 19:06
slm ustam sana acizane tavsiyem hic kizini kirma gönder nasil olsa yalniz degil toplu gidiyorlarmis bir sorun olmaz ikinciside bizleri ailelerimiz hic bir yere göndermediler sanirim yas itibariyle ayni generasyondansiz hatirlarsiniz dolayisiyla birak kizin gitsin bilgisi olsun hani bir ata sözüyle yoruma son vereyim cok yasayanmi bilir yoksa cok gezenmi diye bir sözüde hatirlatirim saygilar.

ElTurco
23 Eylül 2015, 20:48
Merhaba arkadas,

bencede gönder gitsin. Hic olmasa nereye gittigini biliyorsun. Bugün göndermesen, yarin zaten senden gizlice gidecek, fakat ozamanda hic haberin olmayacak. Icin rahat olmasa bile sIk disini ve severek gönderdigini düsünsün. Aranizda (belki zor'da olsa) arkadaslik kur sana güvensin ve zor günlerinde sana herseyi anlatsin.

rumix40
23 Eylül 2015, 22:36
selamlar.. betreuter Aufenthalt diyorsun.. o zaman hic sikinti yapma yolla bencede.. hem kizin icinde iyi olur.. kizina gösterdigin güveni illa ki ileride ondan sana karsi iyilikle geri görürsün diye düsünüyorum..

saygilar

f4scistx
23 Eylül 2015, 22:43
yolla arkadasim. yolla her seyi görsün etsin ne güzel okula da gidiyor . cogu zaman okur da gym giden cocuk. allaha sükür bizim oglan da okuyor cogu seyine evet dedim bende senin gibi tabi üstüne düsdüm hep.
güven kizina burda bi tanidik cocugunu 12 ! yasindakana londraya yolladi orda okula yazdirdi, 6 ay da bi geliyor . düsün .. bu gercekten zor

yerine göre kiz cocugu daha zordur bana göre.. daha güzel gizler her seyini. oglanda her sey bellidir :(

arkadas
23 Eylül 2015, 22:45
Selam yolla gitsin cocuklar biraz dünyayi gezsinler. Benim kizimda 16 yasinda sinif gezisine Londraya gidiyorlar. Bizim zamanimizda böyle imkanlar yoktu. Ne güzel iste.
Allah a emanet olun

Babacko
24 Eylül 2015, 21:49
Cevaplariniz icin tessekürler. Biraz olsun icim rahatladi.
Galiba yolucam. Benim tek düsündügüm sey gezinin bir bölümü unbetreut olmasi.
Yani 3 arkadas kendi baslarina 2-3 saat gezebilirler.Birde baya uzun ve yorucu yolculuk.
Artik ne yapalim sIkIcam disleri yolucam. ALLAHA emanet deyip.

beyazkurt
26 Eylül 2015, 09:45
Bencede yolla,hevesini kirma.Ayrica bu gezi onu okula dahada motive eder.Cocuklarimiza güvenmek zorundayiz.

Don Juan
26 Eylül 2015, 11:35
korkacak bisi olmadigini düsünüyorum gönder dedim kendine güveli yetissin

ayrica bende kizimi Ostern de 2 hafta ilgiltereye gönderecegim dil kursu icin

antika
27 Eylül 2015, 19:26
arkadasim acikca söylüm sana kizimiza güveniyorsan gönder cünkü kizin kendine güveni gelir birde arkadaslarinin icinde SIKILmaz ben sahsen gönderdim kizim cok memnun kaldi benim gönderdigim icin arkadaslarinin iicnde rahatca birde cocuklar arasinda laf olunca ailesinide savunuyor ailem bana güveniyor gönderiyor diye vede sizelere karsi daha güven ilgi sevgi olur bunlarida düsün derim arkadasim tabiki tercih sizlerin hayirlisi olsun sizin iicn derim

Talha'linho 7
01 Ekim 2015, 12:16
Babacko sana tavsiyem yolama bir ata sözü derki kizini dövmiyen dizini döver diye (bu kizina güvenmedin anamina gelmesin!)
ama zaman kötü basina birsey gelir;iti var ugursuzu var
kizim yok ama senin yerinde olsam ben sahsen yolamam ben nere o oraya!

Babacko
02 Ekim 2015, 12:36
Fikirleriniz icin sagolun arkadaslar.
Otobüs gezisine yolamicam ( Kendisi de otobüs cok yorucu ve uzun oldugu icin vazgecti zaten). Onun icin firsat buldukmu ucakla bremen den ucucaz kismetse.
Berarber gidicem kismetse kizimla.

saylia
03 Ekim 2015, 01:13
Fikirleriniz icin sagolun arkadaslar.
Otobüs gezisine yolamicam ( Kendisi de otobüs cok yorucu ve uzun oldugu icin vazgecti zaten). Onun icin firsat buldukmu ucakla bremen den ucucaz kismetse.
Berarber gidicem kismetse kizimla.

bence, olmasi gerektigi gibi olmus, Allah samimiyetinden dolayi isini ayarlamis.

hope41
06 Ekim 2015, 10:50
Ryanair de cok uzuz biletler oluyor erkenden alirsan tabi, 7 EUR ya bile oluyor bazen tek yön. London icin bilgi lazim olursa yardimci olabilirim, birkac kez gezmeye gitmistim esim orda master yaparken.

Babacko
03 Kasım 2015, 20:52
Selam,

hepinizin samimi cevaplari ve tavsiyleri icin tessekür ederim.
Kizim geziye gitmek istedi. Bende o kadar istiyorsan git o zaman dedim.ALLAH a emanet ol dedim ve yoladim.
Gidip geldiler ve Londrayi cok begendi.
Cok sükür sag salim gidip geldi.

Herkese iyi aksamlar.