PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Corona ile ilgili Günlük Haberler

Memoli1976x
01 Nisan 2022, 13:37
Corona ile ilgili Günlük Haberleri bu konu altinda tekrardan paylasa bilirsiniz.

torpido
01 Nisan 2022, 20:51
Ustalar ne oldu şimdi bu maske işi,benim Firma Hessen eyaletinin kararına uymak istemiyor,1 ay daha iş yerinde maske takılmasını istiyor,BR karşı geliyor mahkemeye gideceklermiş bakalım ne olacak.Artık bir şekilde normale dönsek iyi olacak diye düşünüyorum.

gentlement
05 Nisan 2022, 10:46
Bizim eyalette (RLP) artik tüm alis veris dükkanlarinda maske mecburiyeti kalkti. Lidl, Aldi, Kaufland vs. hepsini tek tek gezdim, insalarin yarisi maskeli yarisi maskesiz...

Su alinan karardan sonra hala daha maske mecburiyeti "maduriyete" girer kimse kusura bakmasin!

Bircok yerde farkli organizasyonlarda onbinlerce insan toplanir, tepinir, icer icer sarhos olur maske yok ama is alis-veris ve ibadete gelince maske, yok yaaa...

smeilet
05 Nisan 2022, 11:09
Hayat pahaliligi coronanin önüne gecti.Kimse corona ile ilgilenmiyor.Zaten ilgilenecek hali kalmadi.

Acemibiri
05 Nisan 2022, 14:13
Su an insanligin derdi maske falan degil.
Savasdan dolayi olusan ekonemik bunalim.Heryerde pahalilik var kimse önünü göremiyor.

boni
07 Nisan 2022, 22:07
1-Wirtschaft Kirzi.
2-Corona Kirizi.
3-Savas Kirizi
4-????

hOrOz
11 Nisan 2022, 17:00
4. ayçiçek yağı krizi

Dün Belçika da bir kaç markete baktım bir şişe bile yok.

3 hafta önce Türkiye de BİM markette iki palet 5l lik Pet şişe doluydu
Keşke 5l yağ getirseydim

Birbey 3.0
11 Nisan 2022, 21:24
Eminim ayçicek yağı diye şurup satanlarda vardır. Bakalım ne zaman çıkacak ortaya.

atsiz77
11 Nisan 2022, 21:42
Evde 10litrelik büyük bidon yağ vardı hep Metrodan alırım ben büyük bidon, geçen babama söyledim sabah git erken bulursan yağ al gel dedim. Gitmiş metroda yok diye, burda Türk toptancı var 3x 10 L bidon almış gelmiş 38€ tanesi.

ALLAH (cc) razı olsun.

Şimdilik bana yeter, metroda ve başka büyük toptancılarda Pflanzenfett var katı olarak Palmöl bubların fiyata hala 10kg 18€ civarı, alternatif bunu kullanabilirsiniz

neco54
11 Nisan 2022, 21:50
Ben su anda Türkiyedeyim Coronayi kimse konusmuyor
An itibariyla Coronali olani kimseden duymadim yasadigim bölgede

Yag ve un her markette dolu ama Türkiye sartlarina göre epey pahali

Dikkatimi ceken millet sayi yada gramla aliyor pazarda

44Malatya
11 Nisan 2022, 22:10
Geçenlerde alman usulü yaptım, 10 tane ay çöreği yağı aldım, kasaya gidip, ikişer, ikişer banda dizdim, 5 tane fiş aldım.

atsiz77
11 Nisan 2022, 23:36
Aslında şu anki durumu Türkiye akıllı davransa lehine çeviririm ve büyük pay sahibi olur ticarette.

Türkiye coğrafya olarak un ve yağ üretmek için ideal, tarla sahiplerine büyük teşvik verecek tarladan ekmeleri için.
Hem kendi ekonomisi düzelir birde Avrupa’ya satar ve rus/Ukrayna’ların elinde olan bu pastayı ellerinden alır.

gentlement
13 Nisan 2022, 18:30
Aslında şu anki durumu Türkiye akıllı davransa lehine çeviririm ve büyük pay sahibi olur ticarette.

Türkiye coğrafya olarak un ve yağ üretmek için ideal, tarla sahiplerine büyük teşvik verecek tarladan ekmeleri için.
Hem kendi ekonomisi düzelir birde Avrupa’ya satar ve rus/Ukrayna’ların elinde olan bu pastayı ellerinden alır.

Öyle değil işte usta, Türkiye’de insanlar maalesef tamamen tüketime odaklanmış. Üretim artık tüketimi karşılamıyor… Birçok sektörde böyle! Aslında devletin çiftçiye ciddi yardımları var ancak artık çiftçilik git gide bitiyor… Neden peki, çok basit yeni nesil çiftçiliğin yanına yaklaşmıyor…

Dünyada ayçiçek yağı sıkıntısı yaşanmasının sebebi, dünyanın %70 stopunu Ukrayna-Rusya ikilisinin karşılaması…

matrix64
16 Nisan 2022, 01:14
Şu anda Türkiye uçuşlarında hala aşı veya test zorunluluğu varmi? Böylesi bilgileri en sağlıklı nereden ulaşabilirim?

banane78
16 Nisan 2022, 23:06
Şu anda Türkiye uçuşlarında hala aşı veya test zorunluluğu varmi? Böylesi bilgileri en sağlıklı nereden ulaşabilirim?

var evet. ben ADAC (https://www.adac.de/news/urlaub-tuerkei-corona/#wichtig-fuer-die-einreise-in-die-tuerkei)'den bakıyorum.

Reisende ab zwölf Jahren*müssen bei der Einreise*eines*der folgenden Dokumente vorlegen:

vollständige Impfung (mindestens 14 Tage vor Ankunft abgeschlossen)

negativer PCR-Test (nicht älter als 72 Stunden)

negativer Antigen-Schnelltest (nicht älter als 48 Stunden)

oder Nachweis einer Genesung von einer Covid-19-Infektion (nicht älter als 6 Monate)

matrix64
17 Nisan 2022, 00:43
Şu an icin en mantıklısı Antigen-Schnelltest gibi duruyor. Cevap icin ayrıca teşekkür ederim.

neco54
17 Nisan 2022, 11:50
Ben dun Turkiyeden daha yeni geldim. Türkiyede havalimaninda sordular asi yada PCR testini
Türkiyede schnell antigen testi olayi yok.

Canki
17 Nisan 2022, 12:46
Corona gecirenler, neler kullandiniz iyilesmek icin?

3 gündür bas agrisi gecmiyor..

webci
17 Nisan 2022, 13:16
Ibuflam.....
Ve bol hava
Bol su..
Bol acili corba..
Karabiber kirmizi biberli...
Lieber Dampfen als rauchen yasak;)

banane78
17 Nisan 2022, 16:04
Ben dun Turkiyeden daha yeni geldim. Türkiyede havalimaninda sordular asi yada PCR testini
Türkiyede schnell antigen testi olayi yok.

var, Istanbul Havalimaninda/Kayseri'de yapiyorlar.
Almanya ya da Türkiye girislerinde antijen de yetiyor artik. En son Kayseri de 250 TL ücreti vardi.

Canki
17 Nisan 2022, 16:17
Tesekkürler, bir kac gündür Aferin hapi kullaniyorum da biraz faydasi oldu sadece...

Ibuflam'i anca sali tatilden sonra aldirabilirim, o zamana kadar pek birsey kalmaz herhalde... buna da sükür...

deniz2000
25 Nisan 2022, 13:36
is yerinde maske veya disarda maske takan arkadaslar. eyer nefes almakta zorluk cekiyorsaniz
bu ebayda satilan parcayi kullanmanizi tavsiye ederim nefes almada katki sagliyor
ben aldim denedim faydasini görüyorum. ayni zamanda uyurken horlayan kisilerede yardimci oluyor

https://www.ebay.de/itm/185339037791?var=693121546235

webci
25 Nisan 2022, 22:45
Usta bu horlayanlar icin..

deniz2000
25 Nisan 2022, 22:54
Usta bu horlayanlar icin..

aynen usta horlayanlar icinde faydasi var, nefes almayıda kolaylaştırıyorok78rcp

https://www.youtube.com/watch?v=r8ub4KYqPho&ab_channel=Mathematik%2CHaarwuchs%2CProduktVideosu ndmehr

webci
25 Nisan 2022, 23:25
aynen usta horlayanlar icinde faydasi var, nefes almayıda kolaylaştırıyorok78rcp

https://www.youtube.com/watch?v=r8ub4KYqPho&ab_channel=Mathematik%2CHaarwuchs%2CProduktVideosu ndmehr

Okey usta......
24edq50

DJ TENAY
01 Mayıs 2022, 11:30

@ deniz2000 Usta, horlama sorunu burunda degilde, Girtlak bölgesinden oluyorsa nasil olacak caresi ?

deniz2000
01 Mayıs 2022, 12:52
DJ TENAY usta ,horlama Girtlak bölgesinden oluyorsa o da bir soru i$areti ?
Doktora danismak gerekir ..

Casanova
21 Mayıs 2022, 06:12
Eski yazılanlar neden silindi ? keşke kalsaydı bi bakardık kim ne demiş ?
Bu arada hale aşı olmadık ama nedense yaşıyoruz çözemedim..
Çok güzel aşı reklamı yapan arkadaşlar vardı burada onların yazdıklarını okumak isterdim aslında…
Çok şükür kötü günleri geride bıraktık. Şimdi sırada daha kötü günler var..
Maske takmaya devam…..

Prof dr.bill gates:

https://twitter.com/erkantrukten/status/1526252792171704322?s=21&t=iG6kpym2uP-MVOEExPRuSQ

atsiz77
21 Mayıs 2022, 10:27
Casanova mesajların silinmesi board ile ilgili senlik bi durum yok.

Aşı olmayanlar bu işten galip cıkan insanlar oldu.. bakalım şimdi yeni maymun virüsü ile neler gelecek başımıza bekleyelim.

yenidoganli06
23 Mayıs 2022, 17:46
Selam Arkadaşlar,
nasip olursa inşallah Haziran ayın da Frankfurt Ankara ya uçuş yapacağım. Benim Sorum Corona Test Nachweis uçuş için PCR Testi şartmi yoksa Antigentest yeterli olurmu?

S & S

Wasser1907
24 Mayıs 2022, 11:47
Gittigin sirkete bagli,babam Sun Express ile 12.05.22 de uctu,impnachweiss (3x geimpft) tam oldugu icin bir sorun yasamadi!

samu
24 Mayıs 2022, 15:29
Daha kalkmadimi testler Türkiyeye ?

samu

neco54
24 Mayıs 2022, 17:35
Ben daha carsamba gunu yeni Istanbul,dan geldim. Gidiste ve geliste hir bir yerde sormadilar
ama testlerin yapilmasi gerekiyor. Baska ucakla gelenlerde sormuslar

delimurat
26 Mayıs 2022, 15:57
Araba ile gidislerde yine asi sarti olacaktir sanirim. 4 üncü ayda 4 günlügüne ucakla gittim geldim asi belgesi yada test istediler. asiyi gösterdim genesen ve tek asi , schalterdeki görevli süren dolmus test yaptirdin mi dedi yok dedim sonra bir baska arkadasina
sordu geldi daha 3 ay varmis süresi asinin. Simdi araba ile yaz izinine gdecegim, asiyi tazelemem mecburmu yoksa bu sekilde gidebilirmiyim?

sen81.6
20 Haziran 2022, 18:34
Arkadaslar artik Türkiye ye gidecekler icin Aşı ve Testler tümüyle kalkti diye biluyorum. Öyle mi?

atsiz77
20 Haziran 2022, 19:12
Arkadaslar artik Türkiye ye gidecekler icin Aşı ve Testler tümüyle kalkti diye biluyorum. Öyle mi?

Evet hiç bi kayıt Test veya aşı belgesine gerekmiyor.

cassano
24 Haziran 2022, 13:22
Bende bir haftalik Türkiye tatili yapacam. 27.06.2022 gidis, simdilik hic Asi veya test hazirlik yapmadim. Bakalim havalimanlari nasil.

atsiz77
24 Haziran 2022, 13:28
Bende bir haftalik Türkiye tatili yapacam. 27.06.2022 gidis, simdilik hic Asi veya test hazirlik yapmadim. Bakalim havalimanlari nasil.

Almanya havaalanlarında şuan corona tedbirleri almaya kalkarlarsa ( zaten şuan hiç kontrol yok ) herkes yolda kalır her yer full.

Pazartesi çocukları göndereceğim yarım gün izin aldım erkenden gitmek için.

Uçak akşam 19:50 kalkmasına rağmen 6 saat önceden gitmeyi düşünüyorum.

Temmuz ayından itibaren bedava testler kalkıyor test başı 3€ ödenmesi gerekecek

sen81.6
25 Haziran 2022, 22:29
Usta benim cuma günü 17:20 de düsseldorfdan ucagim kalkacakti. Senin gibi endisem vardi haberlerden dolayi. Bu yüzden 5 saat önce ordaydim. Pegasus dan ucagim vardi. Schalterlerde normal zamanlardan bile az sira vardi. Schalterlerde Alle Flüge yaziyordu. Cünkü yaklasik 1-2 saat ara ile ucuslari vardi. Benim önümde daha 3 ucak vardi kalakacak bu yüzden siraya girmedim ailemle oturmayi tercih ettim. Tabiki ayni zamanda bi gözümle sirayi kontrol ediyordum. Yarim saat sonra sira halen ayniydi. Yogunluk hic yoktu. Bende girdim siraya ve cabucak sira geldi bavullarimizi verdik. 6 Schalter acikti. Sonra Sicherheitskontrolleyi kontrol ettim orasida bosdu. Ucagimiza daha 4 saat vardi. Bizde yaklasik 30-45 dakika oralarda oturup biseyler atistirip su ictik. Hatta çok kalırız endişesiyle baya içicek götürmüştük. Onları eşim oradaki çocuklara ve ailelere dağıttı. Kontrollere gittik bütün siralar acikti. Oradan da cabuk gectik. Polis kontrolünde 4 polis vardi. Orada hic sira beklemeden gectik. Boarding yerine erken vardigimiz ve ucagimiz geciktiginden dolayi baya bi bekledik. Hayırlısıyla kazasız belasız uçtuk ve Türkiye’ye ulaştık. Demek istediğim Düsseldorf Havaalanında Allah’tan hiçbir sorun olmadı. Aldığım duyumlara göre bayağı bir personel alınmış. Hatta Türkiyeden gelen elemanlar var diyenler bile oldu

Birbey 3.0
25 Haziran 2022, 22:49
Usta benim cuma günü 17:20 de düsseldorfdan ucagim kalkacakti. Senin gibi endisem vardi haberlerden dolayi. Bu yüzden 5 saat önce ordaydim. Pegasus dan ucagim vardi. Schalterlerde normal zamanlardan bile az sira vardi. Schalterlerde Alle Flüge yaziyordu. Cünkü yaklasik 1-2 saat ara ile ucuslari vardi. Benim önümde daha 3 ucak vardi kalakacak bu yüzden siraya girmedim ailemle oturmayi tercih ettim. Tabiki ayni zamanda bi gözümle sirayi kontrol ediyordum. Yarim saat sonra sira halen ayniydi. Yogunluk hic yoktu. Bende girdim siraya ve cabucak sira geldi bavullarimizi verdik. 6 Schalter acikti. Sonra Sicherheitskontrolleyi kontrol ettim orasida bosdu. Ucagimiza daha 4 saat vardi. Bizde yaklasik 30-45 dakika oralarda oturup biseyler atistirip su ictik. Hatta çok kalırız endişesiyle baya içicek götürmüştük. Onları eşim oradaki çocuklara ve ailelere dağıttı. Kontrollere gittik bütün siralar acikti. Oradan da cabuk gectik. Polis kontrolünde 4 polis vardi. Orada hic sira beklemeden gectik. Boarding yerine erken vardigimiz ve ucagimiz geciktiginden dolayi baya bi bekledik. Hayırlısıyla kazasız belasız uçtuk ve Türkiye’ye ulaştık. Demek istediğim Düsseldorf Havaalanında Allah’tan hiçbir sorun olmadı. Aldığım duyumlara göre bayağı bir personel alınmış. Hatta Türkiyeden gelen elemanlar var diyenler bile oldu

Bence tesadüf olmuş. Ayrıca senin uçağın 17:20'deydi diyorsun. 5-6 saat kala gittim diyorsun. Yani öğlen ordaydın. Öğlen daha okullar açıktı. Çocuğu okula giden kişi senin akşam 17.20 biletine almaz.

Türkiye'den eleman falan geldiği yok. Bizim milletin Almancası yeterli olmadığı popusundan anlıyor lafı. 2000 kişi getirme niye var Almanya'nın. Önce on göre bakanlıklardan izin çıkaçak. Sonra iş ve işci bulma kurumu Türkiye'deki kurumlar ile irtibata geçecek. Yani ölme eşşeğim ölme...

Bayern'de daha tatil değil. Sende pek bir sıkıntı olmaz.

atsiz77
25 Haziran 2022, 22:54
Pazartesi çocuklar 19:50 Corendon ile Düsseldorf havalimanından uçacaklar ben 13:00 yola çıkar ve 14:00 gibi orda olurum diye tahmin ediyorum.

Ne kadar erken o kadar iyi, orda havaalanında fazla bekleyeceğimden dolayı artık 9€’luk bilet alıp götüreceğim çocukları. Hanım biraz burun kıvırıyor ama o kadar saat ne yapacağız diye ben işimi sağlam alırım.

Benim için hava hoş isterseniz normal saatde giderim uçağı kaçırırsanız kalırsınız evde dedim. [emoji23]

webci
25 Haziran 2022, 22:58
Evet usta artik 4 saat erken irda olunacakmis..paralar otomatiklere tikanacak;)
Havaalani anababa gunu..

sen81.6
25 Haziran 2022, 22:58
Hayır usta öyle değil. Benim 3 çocuğum var. Küçük kızım kindergartene gidiyor. O son gün gitmedi. Diğer 2 çocuğumuz da okula gitti. En geç çıkan çocuğumuz 11:00 de çıktı okuldan. Biz de yaklaşık 11:45 de evden çıktık. Karneler alındığı günler hep erken çıkıyorlar. Onu bilerek biletimi cumaya almıştım. Hem aldığımda böyle kaos ortamı yoktu. Yani 2-3 saat önce orada olurdum. Düsseldorf bana 40km.

Birbey 3.0
25 Haziran 2022, 23:00
Sen ozaman rahatsın. Yakın olması avantaj.

Benim uçak 05.08.'da. Münih'den 10:50 kalkacaktı. Tesadüftür ya 08:15 çekmişler. Uyanıklar uçak yine 10:50'de kalkarda ama ama milleti sabah 5'de oraya toplayacağız. İki küçük çocuk ile yine rezil olacağız.

atsiz77
25 Haziran 2022, 23:11
Evet usta artik 4 saat erken irda olunacakmis..paralar otomatiklere tikanacak;)
Havaalani anababa gunu..

Ben o yüzden trenle gideceğim 9€ bilet kişi başı artı 45 dakika sürüyor arabayla ortalama aynı sürüyor.

Zaten tren havaalanın altına kadar gidiyor, ortalama park ücreti 25€ civarı buluyor.

2 büyük oğlanlar zaten trenle gidecekler mecburen büyük arabayı sattık fiesta normal şartlarda arkaya en fazla 2 bavul sığar evde maşallah 5
Bavul var gidecek sanki Almanya’yı götürüyoruz Türkiye’ye neyse…o yüzden oğlanları trenle göndereyim arabadan yer olsun dedim

webci
25 Haziran 2022, 23:46
Ben o yüzden trenle gideceğim 9€ bilet kişi başı artı 45 dakika sürüyor arabayla ortalama aynı sürüyor.

Zaten tren havaalanın altına kadar gidiyor, ortalama park ücreti 25€ civarı buluyor.

2 büyük oğlanlar zaten trenle gidecekler mecburen büyük arabayı sattık fiesta normal şartlarda arkaya en fazla 2 bavul sığar evde maşallah 5
Bavul var gidecek sanki Almanya’yı götürüyoruz Türkiye’ye neyse…o yüzden oğlanları trenle göndereyim arabadan yer olsun dedim

Hic sorma..benim bacanak gitti 6 kisi ye ait bagaj yükünü doldurduklari gibi birde bunun uzerine 10kg fazla almislar arti el valizleri;)

elektroniker
29 Haziran 2022, 16:06
merhaba arkadaslar, allah nasip ederse 7. ayda ucakla izin var

türkiye ve almanya icin gidis ve dönüs de -- daha corona test, hes code ve Einreiseanmeldung lazimmi ??

Tesekkürler

atsiz77
29 Haziran 2022, 16:43
Hic bişey gerekmiyor şimdilik .

sen81.6
01 Temmuz 2022, 23:22
atsiz77 usta, pazartesi ailen ucacakti. Uctular mi? Ve durum nasildi, nekadar bekledin?

atsiz77
01 Temmuz 2022, 23:38
atsiz77 usta, pazartesi ailen ucacakti. Uctular mi? Ve durum nasildi, nekadar bekledin?

Evet uçtular sorunsuz şekilde, 4 saat önce gitmeye gerek yok her şey normal şekilde işliyor.

Ben 14’de oradaydım uçak 19:50’de uçacaktı bizimle birlikte tabiiki herkes erken gelmiş dolayısı ile check in önleri hepsi kalabalık oluyor ister istemez , sen istediğin kadar erken git check-inler vakti gelmeden açılmıyor.

16€ park ücreti verdik [emoji41]

Birazdan bende Havayoluna doğru yola çıkacağım 00:45 trene bineceğim uçak 07:30 kalkıyor erken gideceğim evde uyuya kalır uçağı kaçırırım diye riske girmek istemiyorum.

Genel olarak havaalanlarına normal 3saat önce varılırsa yeterli.

fantoma
02 Temmuz 2022, 04:26
Corona test yine ücretli oldu.

1 temmuzdan itibaren 3 euro.

sen81.6
02 Temmuz 2022, 22:37
Evet uçtular sorunsuz şekilde, 4 saat önce gitmeye gerek yok her şey normal şekilde işliyor.

Ben 14’de oradaydım uçak 19:50’de uçacaktı bizimle birlikte tabiiki herkes erken gelmiş dolayısı ile check in önleri hepsi kalabalık oluyor ister istemez , sen istediğin kadar erken git check-inler vakti gelmeden açılmıyor.

16€ park ücreti verdik [emoji41]

Birazdan bende Havayoluna doğru yola çıkacağım 00:45 trene bineceğim uçak 07:30 kalkıyor erken gideceğim evde uyuya kalır uçağı kaçırırım diye riske girmek istemiyorum.

Genel olarak havaalanlarına normal 3saat önce varılırsa yeterli.

Yani aynen bizim gibi gerceklesmis. Iyi tatiller kardesim

wwgokhanww
11 Temmuz 2022, 13:15
slm
biraz halsizdim doktora gidecektim doktor test yaptir öyle gel dedi sonuc positif cuma günü tekrar test yaptirmam gerek negatif cikmazsa sali günü italya tatilim yaniyor peki cuma günü test yaptirmazsam ne olur ?

hOrOz
11 Temmuz 2022, 13:34
slm
biraz halsizdim doktora gidecektim doktor test yaptir öyle gel dedi sonuc positif cuma günü tekrar test yaptirmam gerek negatif cikmazsa sali günü italya tatilim yaniyor peki cuma günü test yaptirmazsam ne olur ?

Ne diyelim Usta geçmiş olsun

Usta Cuma günü test yaptırmazsan bir şey olmaz

ama pozitif olduğunu bile bile herkese virüsü bulaştırmanın ne alemi var? izinden çok mu değerli ?

Ha benim için izin önemli diğerkerini canı cehennme dersen başka

Gideceğin şirketi ara belki Corona yüzünden kolayllık sağlarlar

Benim kız geçende Rodos tan geldi ..orada Virüsü kapmış evde karantinaya girdi

wwgokhanww
11 Temmuz 2022, 13:50
yani bu hava alaninda ortaya cikmazmi ? isim felan pasaport istediler durdurmasinlar havaalaninda ? tabiki baskalarinin hayati önemli ama zaten karantinada bekliycem karantina bittikten sonra ucucam bide etrafimdaki bir cok kisinin basina geldi postif cikiyor sonra pcr testinde negatif cikiyor o yüzden dedim bosuna yanmasin tatil

hOrOz
11 Temmuz 2022, 14:25
yani bu hava alaninda ortaya cikmazmi ? isim felan pasaport istediler durdurmasinlar havaalaninda ? tabiki baskalarinin hayati önemli ama zaten karantinada bekliycem karantina bittikten sonra ucucam bide etrafimdaki bir cok kisinin basina geldi postif cikiyor sonra pcr testinde negatif cikiyor o yüzden dedim bosuna yanmasin tatil

Usta Almanya da Türkiye deki gibi merkezi bir kayıt sistemi yok

Türkiye de TC No üzerinden heryerde kontrol edebiliyorlar

Almanya da her eyalet başka telden çalıyor kim aşı oldu kim olmadı kim pozitif kim negatif bilmiyorlar

PCR Test te yanlış bulgu sıfır gibi hızlı testler yanıltıcı ve yanlış çıkabiliyor

eğer PCR Test pozitif ise pozitiftir burada esas alınacak PCR Test idir gerisi hikaye

Bu kadar detaylı sorduğuna göre benim kanaatime göre sen pozitif olduğunu bile bile İtalya ya gitmeye niyetlisin

moralist
11 Temmuz 2022, 20:52
Valla herkes hasta oldu zaten karışsın dursun da herkes kapsın hiç olmazsa sürü olarak oluruz

haveri68
16 Temmuz 2022, 13:42
Sonunda bende coranaya yakalandim tahminimce ucakta yakalandim cünkü kimsede maske yoktu,bende önemsemedim ve yakalandim ,baya bir agir atlattim kemiklerim kiriliyor gibi agridi öksürük
nefes sorunu sükür atlattim ,ucakta bir kisi de corana varsa herkese bulasiyor ,onun icin maske mesafe hijjene devam .

webci
16 Temmuz 2022, 14:43
Gecmis olsun...

Casanova
31 Temmuz 2022, 03:33
Arkadaşlar aşı olduktan sonra sorun yasiyanlar oldumu durumlar nasıl ?
inşallah herkez iyidir, benim aileden iki kişinin kalp ritim bozukluku var… (trde yasiyorlar)
Sizde durumlar nasıl?
Ben bu arada asi olmadim.

@haveri68
Kaç doz oldun? O dozları niye oldun? Şimdi neden soruyor diyeceksin.
Ben hiçbir aşıyı olmadım maske de takmıyorum ama nedense hiç birşey olmuyor bana?
istersen birdaha hasta olursan adresini ver bana yanına gelim !

Saygilar

https://youtu.be/uPdL7ul9p2U

fedayi77
04 Eylül 2022, 00:01
Hic Asi olmadik ailemle hepimiz bu güne kadar bitane asimiz yok ve iyikide yapmamisiz hergün is yerine test ile gidiyordum ve sonunda ben kazandim.

steve
04 Eylül 2022, 10:01
Bende olmadim ve ailemi yaptirmadim. Hergün cesitli yerlerden test yaptirip ise gittim ...
is yerinin önündede cadir vardi ama cok bekletiyorlardi ... Gec geldigin zaman da saatleri kesiyorlardi ... her hafta pazardan cesitli yerlerden eczane, test stelle havaalani gibi randevu yapip isime öyle gittim .
simdiye kadar iyi gitti. Bakalim ayin 24 den sonra ne olacak ... Durum hic iyi görünmüyor. Yine bir sürü yeni asilar alinmis . Adamlar 7. ci 8 inci asidan bahsediyorlar... Maske ve test zorunlulugu da geliyor ...
Allah sonumuzu hayir etsin .... Yaptirmadik ve sonuna kadarda direnecegiz...

Birbey 3.0
04 Eylül 2022, 14:53
Hic Asi olmadik ailemle hepimiz bu güne kadar bitane asimiz yok ve iyikide yapmamisiz hergün is yerine test ile gidiyordum ve sonunda ben kazandim.

Ailecek hepimiz asi olduk ve iyikide yapmisiz. Sonunda biz kazandik cünkü hicbirimiz corona olmadi.

Casanova
03 Ekim 2022, 21:47
cumhurbaşkanlığı 11. kalkınma planı sayfa: 17 madde:61

„Sağlık bilimlerinin gelişimiyle biyoteknolojik ürün ve bireyselleştirilmiş ilaçlar gelişmekte, vücut değerlerini ölçen deri altı çipler, akıllı saatler ve bileklikler gibi giyilebilir sağlık teknolojilerinin çeşitlenmesi ve kitlesel kullanımlarının yaygınlaşması beklenmektedir.“

https://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2022/07/On_Birinci_Kalkinma_Plani-2019-2023.pdf

Cip le dalga gecen arkadaslar vardi okumalarini tavsiye derim ;)

Madde 62 de cok vahim tabi anlayana

Saygilar

atsiz77
03 Ekim 2022, 22:02
cumhurbaşkanlığı 11. kalkınma planı sayfa: 17 madde:61

„Sağlık bilimlerinin gelişimiyle biyoteknolojik ürün ve bireyselleştirilmiş ilaçlar gelişmekte, vücut değerlerini ölçen deri altı çipler, akıllı saatler ve bileklikler gibi giyilebilir sağlık teknolojilerinin çeşitlenmesi ve kitlesel kullanımlarının yaygınlaşması beklenmektedir.“

https://www.sbb.gov.tr/wp-content/uploads/2022/07/On_Birinci_Kalkinma_Plani-2019-2023.pdf

Cip le dalga gecen arkadaslar vardi okumalarini tavsiye derim ;)

Madde 62 de cok vahim tabi anlayana

Saygilar

Bu cip olayı uzun zamandan beri var yeni değil, NFC cip istediğin zaman şu an taktırabilirsin. Ödemelerini paramatikleri telefonu veya Kartını değil parmağını tutup ödersin.

Babam şeker hastası mesela o buna benzer bir cip kullanıyor telefonla veya onların verdiği cihaz ile şeker değerini her zaman ölçüyor iğne batırmasına gerek yok… bunlarda kullanan kişilerin bilgilerini toplayıp satıyorlar …

Casanova
03 Ekim 2022, 22:18
Kardeşim onu bizde biliyoruz, anlamadığım olay neden 2019-2023 kalkınma planına yer alıyor bu?
Bu arada karbon ayak izi hakkında ne düşünüyorsun ?

neco54
03 Ekim 2022, 22:25
Ailecek hepimiz asi olduk ve iyikide yapmisiz. Sonunda biz kazandik cünkü hicbirimiz corona olmadi.

4 kez asi yaptırıp 2 kez yakalanlarıda gördük.
7 kişilik bölümde calisiyorum, hepsi 2.kez yakalandilar.
Ama sükürler olsun bende daha bir seyler yok

talo176
03 Ekim 2022, 22:40

Aşı yaptiktan sonra vucudunda corona tasidigini biliyorsundur umarim..

Ben ve ailem hic olmadik aşı, bir kere hepimiz ailece corona olduk (yani bildigimiz normal grip) ve cok hafif atlattik.. ve Allah dan aşı olmadim diyorum..

Aşı olup ve genc yasla rahmetine kavusan 3 arkadasim vardi..
3ü de kalpden öldü (güyaaaaa, biz de inandik)..

Birbey 3.0
03 Ekim 2022, 22:59
Yok bu bilgi doğru değil. Reaktif olmuş virüs vurulmuyor Corona aşısında. Sadece vücuta virüs dna'sı nasıl çalıstığı veriliyor.

Senin dediğin grip aşısında öyle.

Biz hepimiz aşı olduk ve hiç birimizde corona olmadı çok şükür.

Aşı olmayıpda rahmete giden sayısı kat kat daha çok.

talo176
03 Ekim 2022, 23:18
Tabi sen halen mainstream e inaniyorsan öyledir..

Casanova
04 Ekim 2022, 00:10
Aşı olmayıpda rahmete giden sayısı kat kat daha çok.

Bunu kanitla gidip hemen asi olacam, ilk bastan beri diyoruz hastanede yatan,ölen
Kisilerin asili olup olmadiklarini aciklasinlar ama nedense aciklanmiyor…
Sence niye?

Birbey 3.0
04 Ekim 2022, 07:53
Arkadaşlar herkes nasıl kendini rahat istiyorsa öyle yapsın.

steve
04 Ekim 2022, 21:33
Siz hic evinde coronadan öleni duydunuz mu ? Ben duymadim. Nedense hep hastanedekiler öldü. Yanlarinada kimseyi almadilar...
Eve iki hafta kapandik , sonra iyi olduk ise gittik , okula gittik....
Bir sürü ücüncü asiyi olanlar defalarca coronaya yakalandilar.... yok gebostert yok üc asi hepsini olanlar bizden fazla yakalandilar...
Olmadik olmayacagiz ... Test yaptirdilar yildiramadilar ...
Ben olana karismam ama olaninda bana karismasini istemem....
Can benim karar benim....

neco54
04 Ekim 2022, 22:30
Siz hic evinde coronadan öleni duydunuz mu ? Ben duymadim. Nedense hep hastanedekiler öldü. Yanlarinada kimseyi almadilar...
Eve iki hafta kapandik , sonra iyi olduk ise gittik , okula gittik....
Bir sürü ücüncü asiyi olanlar defalarca coronaya yakalandilar.... yok gebostert yok üc asi hepsini olanlar bizden fazla yakalandilar...
Olmadik olmayacagiz ... Test yaptirdilar yildiramadilar ...
Ben olana karismam ama olaninda bana karismasini istemem....
Can benim karar benim....

Coronadan evde öleni bende duymadim. Coronayana yakalanlar kesinlikle hastahaneye gitmesin.
Gidenler sag cikmadi. Ama genede herkes kendisi bilir.
Cevremden gördügüm kadari ile yaziyorum.

Ekleme: 4 asi olanlar 2 sefer coronaya yakalandilar firmada

Rammstein
05 Ekim 2022, 00:31
Asiya direnenler, yaptirmayanlar adeta bir kahramanlik yapmis gibi yaziyorlar.

Milyonlar ve hatta milyarlarca insan asi yaptirdi ve onlar aptal. Cumhurbaskanlari, milyarderler, bilim adamlari, sanatcilar, doktorlar vs... cok aptal, siz akillisiniz oyle mi ?

Asi yaptirmanin amaci , hastaliga yakalanmamak degil ! hastaligi daha hafif atlatmak oldugunu hala kavrayamadiniz mi ? Yani asi olanda hastaliga yakalanabilir.

Youtubeden, ordan burdan kulaktan duyma seylerle gelipte burada insanlarin aklini karistirmayin. Belkide sizlerin yazilarini okuyup, asi olmaktan vazgecenler olacak, belkide asi olmadigi icin vefaat edecekler.Hic mi dusunmuyorsunuz ?

Asi yaptirmadiysan eger bu senin dusuncen. Buraya gelipte ovunmenin bir anlami yok.

Casanova
05 Ekim 2022, 18:47
@ Rammstein

Yok biz aptaliz siz akillisiniz.
Ilk basta sen asi nedir diye bi arastir ondan sonra yorum yap bence (Klinik faz çalışmaları) ilk bundan basla.
Benim asi olma dedigim kisilerin hepsi yasiyor, ama asi olupta hemde 4 doz corondan ölüm raporu alani biliyorum.
Cumhurbaskanlari, milyarderler, bilim adamlari asi olmuslar nerden biliyorsun olduklarini?
Sen her gördügün duydugun seye hemen inanan birimisin?
kimseye asi olmayi tavsiye etmiyorum,ama yinede secim sizin.
Milleti asi olmaya zorlayanlari cabuk unutmus birileri bu arada.

talo176
05 Ekim 2022, 19:27
@casanova.. degmez,birak arkadasim..
Olmak isteyen olsun..
Burda binlerce asiya karsi olan video paylasabilirim..0815 normal insanlardan degil.. fakat doktorlarin hepsine bundesärztekammer-präsident den mektup geldigi icin, herkes suskun.. susturma talimat gibi bir mektup diyebilirim..

Benim abimin bacanagin abisi hamburg da herzchirug..
Tabi onada geldi o bahsettigim mektubu..
Fazla yazmak istemiyorum, sadece bu kadar, önceden de cok calisiyormus, ama son 2 sene daha da cokmus..

xedox
05 Ekim 2022, 19:34
@casanova.. degmez,birak arkadasim..
Olmak isteyen olsun..
Burda binlerce asiya karsi olan video paylasabilirim..0815 normal insanlardan degil.. fakat doktorlarin hepsine bundesärztekammer-präsident den mektup geldigi icin, herkes suskun.. susturma talimat gibi bir mektup diyebilirim..

Aynen kardes, bu kadar kendimizi yirttik anlatmaya calistik ama anlamamakta hala israr ediyorlar. Allah onlarada uyanmayi nasip etsin.

murat39
05 Ekim 2022, 19:37
Asi sonrasi Imungsystemde de degisiklikler oldu bende.Grip daha önce farkli atlatirken simdi asi sonrasi farklilik var.
Ilginc bir Video.

https://www.youtube.com/watch?v=DA9OEgHoc7A

talo176
05 Ekim 2022, 19:59
Asi sonrasi Imungsystemde de degisiklikler oldu bende.Grip daha önce farkli atlatirken simdi asi sonrasi farklilik var.
Ilginc bir Video.

https://www.youtube.com/watch?v=DA9OEgHoc7A

Akil var mantik var, sen 6 ay da bir asi cikarirsan, olacagi bu zaten..

deniz2000
05 Ekim 2022, 20:06
bendede Imungsystemde de degisiklikler oldu ben 3 kere asi olmustum.
simdi bir ayda bir öksürük oluyorum ve bu öksürük 1 hafta gitmiyor bende asilardan süpeleniyorum
kim ne derse desin. eski nefesimde kalmadi. yorulma nedir bilmezdim simdi cabuk yoruluyorum

lami cimi yok bu asilarla bizlere birseyler kakaladilar.

not :asi olanada olmiyanada saygim var

talo176
05 Ekim 2022, 20:10
Gecmis olsun arkadasim, bi sey sormak istiyorum sana..
4üncü kez asi olmak istermisin?

deniz2000
05 Ekim 2022, 20:15
Gecmis olsun arkadasim, bi sey sormak istiyorum sana..
4üncü kez asi olmak istermisin?

yok usta istemem ve de olmucam .

talo176
05 Ekim 2022, 20:16
Tesekkür, bu kadari yeter..

Birbey 3.0
05 Ekim 2022, 20:51
simdi bir ayda bir öksürük oluyorum ve bu öksürük 1 hafta gitmiyor bende asilardan süpeleniyorum
kim ne derse desin. eski nefesimde kalmadi. yorulma nedir bilmezdim simdi cabuk yoruluyorum

Öksürüğü bilmemde, ama yorgunluk ve halsizlik çoğu zaman depresyonun ilk belirtileri. Bir hekime danış. Belki bitkisel ilaçlar ile geçirebilirsin.

Diğer konuya gelince. Daha öncede yazdığım gibi. Herkes nasıl içi rahat ediyorsa öyle yapsın.

Ama şuna inanıyorum placebo ve nocebo effektleride mutlaka etki ediyordur.

deniz2000
05 Ekim 2022, 21:13
Öksürüğü bilmemde, ama yorgunluk ve halsizlik çoğu zaman depresyonun ilk belirtileri. Bir hekime danış. Belki bitkisel ilaçlar ile geçirebilirsin.

Diğer konuya gelince. Daha öncede yazdığım gibi. Herkes nasıl içi rahat ediyorsa öyle yapsın.

doktorlarda bir care bulamadi ayda bir yokluyor beni bu öksürük 3.asidan sonra basladi.murat39 usta bana bir recete yazdi onu uygulucagim

insallah iyi gelir

Birbey 3.0
05 Ekim 2022, 22:06
Yaşın, boyun ve kilon kaç?

deniz2000
05 Ekim 2022, 22:20
Yaşın, boyun ve kilon kaç?

yas 46 oldu boy 1.82 kilom 78 kiloyum
neden sordun usta

smeilet
05 Ekim 2022, 23:01
Kişisel bilgilerinizi ve resimlerinizi internette paylaşmanızı tavsiye etmem!
Ne olur ne olmaz!

Birbey 3.0
05 Ekim 2022, 23:08
yas 46 oldu boy 1.82 kilom kilom 78 kiloyum
neden sordun usta

istersen resimde koya bilirim

burdan
https://s2.dosya.tc/server19/awe5be/ben_ve_kucuk_oylum.rar.html

Kiloda yapabiliyorda ondan.

Annemde geçmedi iki yıl. Almanya'da bir sürü doktor halledemedi. Sonra birde Türkiye'de sordu. Doktor 40 günlük antibiotik yazdı. Geçmedi sonra birdaha gitti. Doktor dediki 40 tane daha içmen lazım. Annem dedi Almanyada kolay kolay bu kadar antibiotik yazmıyorlar. İkinci 40ı içerken geçti.

deniz2000
05 Ekim 2022, 23:24
Kişisel bilgilerinizi ve resimlerinizi internette paylaşmanızı tavsiye etmem!
Ne olur ne olmaz!

smeilet usta sosyal medya sakat haklisin.ama biz burda bir aile gibi olduk onun icin bir sakinca görmedim
arkadas merak etti bende sundum
saygilar

Kiloda yapabiliyorda ondan.

Annemde geçmedi iki yıl. Almanya'da bir sürü doktor halledemedi. Sonra birde Türkiye'de sordu. Doktor 40 günlük antibiotik yazdı. Geçmedi sonra birdaha gitti. Doktor dediki 40 tane daha içmen lazım. Annem dedi Almanyada kolay kolay bu kadar antibiotik yazmıyorlar. İkinci 40ı içerken geçti.

antibiotik bende aldim usta bir faydasini görmedim Türkiye'de malesef nezle olsan antibiotik al diyor doktor. bence yanlis birsey.

murat39 ustam doğal bilgiler verdi aynen onlari uygulucam insallah .

Birbey 3.0
06 Ekim 2022, 07:22
Ozaman baş kekik cayını 2-3 hafta.

webci
06 Ekim 2022, 09:06

Depresyon demeyelimde pisikolojik rahatsizlik diyelim,,depresyonun cok farkli sekilkeri olmakla beraber derin bir konu..
Gelip gecici rahatsizliklar,sikintilar,gunlük stress ,hayatin yorgunlugu,ekonomik anlik problemler,aile sorunlari,diyelim,,depresyon kalici ve devamli olabilir,,bunlar hemen hemen herkesin suan yasadigi sorunlar..depresyon şisofreni beraberinde getirebilir,yani sonu onla bitebilir,,
Depresyon da;
Uyku sorinlari devamli
Bitkinlik devamli
Korku hali devamli
Takip edilme devamli
Sesler duyma devamli
Öldürülme ve yok olma hali devamli
Birilerini devamli düsman edinme ve devamli birileri hakkinda hüsnü san..yani olumsuz düsünce..
Biz bunlara akilli deliler diyoruz,,cok normal bir hayat yasamakla beraber devamli kendi icinde bir rahatsizlik,disardan bakildiginda hic fark etmesenizde bir anda parlar ve ummadiginiz anda çanlar calabilir,,

banane78
06 Ekim 2022, 20:48

Deniz2000 Usta ayni şeyler bende de oluyor.
Ben sigara içmeyen, çok sağlıklı ve haftada 4-5 gün spor yapan spor bağımlısı biriyim.3 aşı oldum ve corona olmadım.
artik çok daha çabuk yoruluyorum. sabahları kalkamıyorum. sürekli yorgunluk ve uykusuzluk. ve tam 1 aydır öksürüyorum 2 pcr test negativ çıktığı halde. doktora 2 kez gittim. her şeye baktılar güya üşütmüşüm.
kurtulamadim gitti bu öksürükten.
aynen senin gibi düşünüyorum. Aşılarin yan etkisi belki de.
herkes kendi hayatında sorumlu .

olanlar da olmayanlar da gidecek bir gün..

deniz2000
06 Ekim 2022, 21:33
Deniz2000 Usta ayni şeyler bende de oluyor.
Ben sigara içmeyen, çok sağlıklı ve haftada 4-5 gün spor yapan spor bağımlısı biriyim.3 aşı oldum ve corona olmadım.
artik çok daha çabuk yoruluyorum. sabahları kalkamıyorum. sürekli yorgunluk ve uykusuzluk. ve tam 1 aydır öksürüyorum 2 pcr test negativ çıktığı halde. doktora 2 kez gittim. her şeye baktılar güya üşütmüşüm.
kurtulamadim gitti bu öksürükten.
aynen senin gibi düşünüyorum. Aşılarin yan etkisi belki de.
herkes kendi hayatında sorumlu .

olanlar da olmayanlar da gidecek bir gün..

banane78 gecmis olsun kardesim demekki bir tek ben deyilmisim

ben 3 hata iyisem 4. hafta öksürük basliyor ve bu bir hafta sürüyor.
sagolsun murat39 usta dogal bitkiler tavsiye etti onlari uygulucam

yapicak birsey yok Allah beterinden saklasin

insallah iyi oluruz
saygilar

fantoma
12 Ekim 2022, 08:34
Oğluma trende bulaşmış,1-2 gündür rahatsızdı.

Test pozitif çıkmış.

Bende 1-2 gündür rahatsızdım.

Benimde test pozitif çıktı.

Ateş,öksürürük yok.

Halsizlik var.

Bakalım ne olacak?

Allah hayırlısını versin...

talo176
12 Ekim 2022, 08:51
Gecmis olsun ikinize de..

nasip06
12 Ekim 2022, 08:54
Gecmis olsun.

webci
12 Ekim 2022, 09:49
@fantoma gecmis olsun usta..
Asi olduysan farketmeden atlatirsin..
Bende bir ara test positiv cikti ama farkmedim bile..
Hicbir belirti yoktu..
Nihayetinde bu musibette ne kadar insan elinden de olsa ALLAH dandir..
Ya SABUR
ya ŞAFI diyeceksin,herseyi ondan bileceksin..
Sade hasta olduginda degil saglikliyken bile ELHAMDULILLAH diyeceksin..
Yakinda yeni bir virüsün yayilacagi bunun cok etkili olacagi söyleniyor..
Bundan böylr rahat yok,,
Savas
Virüs..
Böylr devam..
Vay halimize;)

fantoma
13 Ekim 2022, 22:08
Arkadaslar,bu gün öglenden sonra birseyler oldu.

rahat nefes almaya basladim.

sizin dualariniz sayesinde.

Casanova
14 Ekim 2022, 22:56
@fantoma gecmis olsun usta..
Asi olduysan farketmeden atlatirsin..
Bende bir ara test positiv cikti ama farkmedim bile..
Hicbir belirti yoktu..

https://youtu.be/mnxlxzxoZx0

Arkadas sagolsun pfizer dan iyi biliyor asinin (gen terapisi) ne kadar korudugunu.
Tebrik ediyorum
saygilar sevgiler

fantoma
16 Ekim 2022, 21:19
https://abload.de/img/test32dkr.jpg

Arkadaşlar şimdi test yaptım,

negatif çıkti.

Elhamdülillah...

Casanova
18 Ekim 2022, 02:08
@fantoma
isterse positiv ciksin, fark etmiyor.
iki sene oldu ama millet anlamiyor yapacak birsey yok.
Ne yazık ki senin içinde geçerli.

https://youtu.be/wDiUJ57QMqs

Üc kere asi olmus durumu bizden kötü neden acaba :D

https://youtu.be/tYJslBDXX9c

https://youtu.be/Tp43lS24r7E

elhamdülillah asi (deney sivisi) olmadik!

talo176
08 Ocak 2023, 15:05
Dr. Hayri yi takip ediyormusunuz instagram da?
Kalp krizi vakamlarinda artis var..

Rahmetli erbakanin oglu fatih erbakan bir video paylasmisti, malesef yetkililer hemen sildi o video yu..

Bu daha baslangic..

Birbey 3.0
26 Şubat 2023, 22:00
Öksürüğüm yok, ama ayaklarım ve eklemlerim ağrıyor.

Ibu 400'de fayda etmiyor.

Ne olur olmaza, küt diye gitmekde var helaleşmeden.

Hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.

atsiz77
26 Şubat 2023, 22:08
Ohoo sen iyi grip olmuşsun Corona Ukrayna savaşının başlaması ile bitti.

hem daha dur bakalım iki Bayrak sallayıp Mehter çalacağız [emoji23]

ALLAH (cc) şifanı versin, senin ağrılar kullandığın hapların etkisindendir.

Rookie
26 Şubat 2023, 22:09
Ağzını hayra aç, inşallah tez zamanda sağlığına kavuşursun.
Geçmiş olsun

webci
26 Şubat 2023, 22:13
Öksürüğüm yok, ama ayaklarım ve eklemlerim ağrıyor.

Ibu 400'de fayda etmiyor.

Ne olur olmaza, küt diye gitmekde var helaleşmeden.

Hakkınızı helal edin. Benden yana helal olsun.

Sana ne dedimse faydetmedi;)dedigini okudun..

hOrOz
26 Şubat 2023, 22:25
Ben 2 ay önce çok ağir öksürük filan

Test yaptık pozitif gösterdi ..

öksürük epey uzun sürdü bir süre sonra geçti ama yediğim içtiğim şeylerin 3-4 haftadır tadı değişti

Cola içiyorum veya tatlı şeyler yiyorum ağzımda acımsı bir tat

Zamanla geçiyormuş ama

Covid daha ortadan kalkmadı geçende Karneval yüzünden bir çok kişi Pozitif oldu Almanya da sayılar yine arttı
https://www.t-online.de/region/koeln/id_100134922/folgen-des-koelner-karneval-corona-zahlen-steigen-massiv-an.html

Sadece ölümler yok oldu .. Grip, nezle veya üşütme gibi bir hastalık dönemi geçiyor

deniz2000
27 Şubat 2023, 10:25
Birbey 3.0 gecmis olsun bol bol vitamin c al bir seyin kalmaz

Birbey 3.0
27 Şubat 2023, 11:10
Herkese tesekkür ederim.

Dün herhalde hastaligin tepesini atlattim. Dün cok kötüydüm. Biraz daha agrilarim artsaydi, evin icin bagirarak yikardim.

Üc gündür yatiyordum. Belim kolum yatmaktan acidi. Kücük cocuk benimle ve esimle ayni yatakda yatiyor diye ve ona gecmesin diye koltukda ve yerde yattim.

Geceleri uyuyamiyordum. Gündüzleride baygin baygin uyuyordum aksamlara kadar.

Dün gece bir nebzede olsa uyuyabildim.

Hergün depremzedeleri düsündüm. Ben böyleyse onlar kim bilir nasil. Sükrede sükrede atlatmaya calistim.

Ozanonur38
27 Şubat 2023, 11:37
@Birbey 3.0
@hOrOz

Gecmis olsun.. sizin gibi degerli üyerlerimizin tez vakitde iyilesip burada muhabbet acmasini bekliyorum :D
Saka bir yana, tatsiz olaylariniz olduysa buda Nazar boncugunuz olsun. Buda gelip gecer.

Birbey 3.0
27 Şubat 2023, 12:47
Allah (c.c.) razı olsun.

deniz2000
27 Şubat 2023, 12:52
Ben 2 ay önce çok ağir öksürük filan

Test yaptık pozitif gösterdi ..

öksürük epey uzun sürdü bir süre sonra geçti ama yediğim içtiğim şeylerin 3-4 haftadır tadı değişti

Cola içiyorum veya tatlı şeyler yiyorum ağzımda acımsı bir tat

Zamanla geçiyormuş ama

Covid daha ortadan kalkmadı geçende Karneval yüzünden bir çok kişi Pozitif oldu Almanya da sayılar yine arttı
https://www.t-online.de/region/koeln/id_100134922/folgen-des-koelner-karneval-corona-zahlen-steigen-massiv-an.html

Sadece ölümler yok oldu .. Grip, nezle veya üşütme gibi bir hastalık dönemi geçiyor

horoz usta gecmis olsun , 3. asidan sonra bende öksürük basladi halen ara ara geliyor

nerdeyse 1 sene olucak denemedigim ilac kalmadi halen devam ediyor

sanada tekrar gecmis olsun

hOrOz
27 Şubat 2023, 13:17
horoz usta gecmis olsun , 3. asidan sonra bende öksürük basladi halen ara ara geliyor

Sağol Kardeş,

Bende zaten aldıgım ilaçlardan dolayı bende öksürük vardı hatta Akciğer doktorundan terminde almıştım ..

Aşı merkezinde veya diğer insanların çok girip çıktığı alışveriş merkezlerinde çalıştım hiç bir şey olmadı evde otururken şifayı kaptık.

Hanım illa test yapacağım dedi hızlı testlerde ortaya çiktı .

Virus Allah tan evrim geçirip Omikron tipine dönüştü

İlk çıkan dalga da Covid virüs türü öldürücüydü. Zaten o dalgada olanlar silip süpürdü vefat etti

Bu arada U.S Sağlık Kurumu virusun hayvanlardan bulaşmadığını ilan etti

Cengiz Bond
27 Şubat 2023, 13:45
Bu arada U.S Sağlık Kurumu virusun hayvanlardan bulaşmadığını ilan etti

US enerji bakanligida, coronanin cinde laboratuvar kazasi oldugunu acikladi.

Birbey 3.0
27 Şubat 2023, 14:09

Hakiki keki cayi denedinmi? Ama öyle sallama falan degil. 3 hafta devamli bir ic.

Bir asidan olmayabilir. Annemdede zaman zaman oluyor. Burdaki doktorlar geciremiyor. Türkiye'de doktor gecirdi. Anneme 20 antibiotik yazdi. Gecmedi. Sonra yine gitti. Doktor dur daha bakalim dedi. Ikinci pakette bitecek. Ikinci paketi bitirince gecti. Almanya'daki doktorlar fazla antibiotik yazmiyor uzun süreli.

Birde kilon varmi? Benimde vardi bir ara öksürük. Augsburg'un en iyi ciger doktorlari geciremedi. Hatda bazi ilaclari kendi aldim Krankenkasse ödemedigi icin. Sonra pes ettim. Ev doktorum dediki, gece uyurken migdeden gelebilir. Ben dedim gelse hissederim. Dediki kilosu fazla olan insanlarda migde kapagi tam uykuda kapanmaya biliyor. Sivi gelmese bile buhar olarak geliyor. Hortum salladilar. Migdede birsey cikmadi. Sonra 40 mg migde koruyucusu yazdiki iki kere ictim heme gecti öksürük. Doktr dedi bir kac kilo ver. 3-5 km verdim zor zar gecti öksürük.

webci
27 Şubat 2023, 14:46
Tam 3 defa asi oldum..
ALLAH a sukur bir sikinti yok..aradan 2 sene gecti..

hOrOz
27 Şubat 2023, 15:07
Tam 3 defa asi oldum..
ALLAH a sukur bir sikinti yok..aradan 2 sene gecti..

Ben bu boardda ilk aşı olan benim .. 3.kere aşı oldum ama yinede bulaştı

aşı virüsün ölümcül etkisinden koruyor ama bulaşımdan korumuyor

Ilk aşı olduğumda ben sandım ki artık virüs bulaşmayacak

Çalıştığım aşı merkezinde çalışan görevliler öyle olmadıgını maske ve mesafe korumaya devam demişlerdi

Birbey 3.0
27 Şubat 2023, 17:02
Ister Grip asisi olsun, ister Corona asisi olsun, fayda ettigini ispatlamak zor. Cünkü bekletiler cok farkli.

Hedef ölümü engellemek. Hersene grip asisi oldugu halde yine gripde ölen var. Coronada böyle.

Impfschade olayine gelince. Bu yeni birsey degilki. Herkes yeni birsey mis gibi coronada üstüne atladi. Ben 20 senedir emekli kurumundan calisiyor, ozaman bu zaman kadar Kurantraginda "Impfschaden" oldumu diye soruluyor.

Her ilacta oldugu gibi asidada yan tehsir ihtimali var. Ama bu belki milyonda bir oldugu icin, "Nutzung-Abwegung" olayi. Narkozda bir asi. Narkozdanda ölen var. Birakin narkozdan öleni dis doktorundaki lokal anestezinden bile ölen veya sakat kalan olmustur.

Bir tanidigim var, kizina hic birseye asi ettirmedi. Neymis efendim, Televizyonda duymus, asi iyi degilmis. Bunun gibi bir cok aptal yaptirmadi, kökü kazilan cocuk felci geri hortladi.

Misal blu cagina gelen kizlara simdi "Geburtmutterhalskrebse" karsi asi var. Yanlis hatirlamiyorsam 13 yasina kadar yapilabiliiyor. Yinede kanser olan olacak. Ama eskisi kadar olmayacak.

Youtube'de Dr. biri bunu dedi, baskasi sunu dedi ile olacak is degil. Tabiki temkinli olmak herzaman iyidir. Ama youtube arasitirmak icin iyi bir kaynak degil. Her delinin istedigini paylasabildigi bir yer. Ne kadar cok takipcisi olursa o kadar para kazaniyor.

Bu dünyada önce Allah'a ve sonra ilime güvenmekten baska caremiz yok. Allah kimseyi düsürmesin doktorlara.

Baska bir bayan arkadasim var. Egitimli ve dindar birisidir. Bastan beri corona asisina karsi. Babasi tam olacakti, babasinin aklini caliyor ve babasi corona olup öldü gitti. Bana whatsapp'dan yazar dertlesirdik, ama simdi ömür boyu "acaba olsaydi kurtulurmuydu" diye kendisine soruyor.

Ben konularda hep söyle karar veriyorum: Eger 100 doktordan sirf 3 - 5i olma diyorsa, ben o asiya güvenir olurum. Böyle yapmayada mecburum baska care yok.

webci
01 Ağustos 2023, 05:14
Corona bitti..
Simdi sirada kenelerden yayilan virus almanyayi etkisi altina aldi..
Bu isler bitmez .
Bu hayvanlari agressiv yaptilar bunuda disardan hayvanlara virus enjekte ederek genleri ile oynuyorlar..
Coronada labaratuarlarda uretilmisti..
Kongo
Ebola
Tavuk gribi
Domuz gribi
Bunlarda labaratuvarlarda uretilerek hayvanlara enjekte edildi..
Zavalli tavuklari cuvallara doldurarak canli canli kestiler..

haveri68
09 Ağustos 2023, 18:56
corana geri döndü ingilterede yeni varyant cikti

guney1
09 Ağustos 2023, 19:41
corana geri döndü ingilterede yeni varyant cikti

benim gelin ile oglum 1 haftadır,corona ile ugraşıyorlar.daha geçmedi.slm

moralist
09 Ağustos 2023, 20:48
Yeniden aşılar başlar

Dünya Sağlık Örgütü: "Daha tehlikeli bir Covid-19 varyantı çıkabilir."

Eğer olursa, yeniden aşı olur musunuz?

smeilet
09 Ağustos 2023, 20:52
Haydi millet yarin tuvalet kagidi almaya hücummm.:)

webci
09 Ağustos 2023, 21:40
Genemi yaw.....
Kene virusu
Covid 2023..
Teoristler is basina:)
Biraz yardim aliriz sonra gelsin zamciklar..

deniz2000
07 Eylül 2023, 13:38
massensterben durch corona erwartet neue c19
Corona nedeniyle kitlesel ölümler yeni c19'u bekliyormus

https://www.youtube.com/watch?v=Bdx-tYL-yyI

webci
07 Eylül 2023, 23:58
Izin donusune dek getirdiler..
Gene bu yurtdisindan geldi diyecekler;)
Anlayacagimiz temiz toplum pisikolojisi,digerleri hastalik vaka..

fantoma
24 Ekim 2023, 19:05
Bu gün sabah cok kötü kalktim yataktan.
Üsütme falan zennettim.
korona test yaptim,2 defa pozitif cikti.
oglum dan gecti.
kendiside hasta idi 2-3 gündür.
oda test yapti,sonuc pozitif.
insallah diger ogluma gecmez.
malesef korona bitti,gitti dedik,gitmemis,bitmemis melun virus.
kendinizi koruyun arkadaslar.

hOrOz
24 Ekim 2023, 20:37
Bu gün sabah cok kötü kalktim yataktan.
Üsütme falan zennettim.
korona test yaptim,2 defa pozitif cikti.
oglum dan gecti.
kendiside hasta idi 2-3 gündür.
oda test yapti,sonuc pozitif.
insallah diger ogluma gecmez.
malesef korona bitti,gitti dedik,gitmemis,bitmemis melun virus.
kendinizi koruyun arkadaslar.

Corona değişik variyantları ile devam ediyor fakat eski ölümcül etkisini kaybetti.

Ağır grip vakası gibi seyrediyor. Ama tedbiri yinede elden bırakmamak gerekli

Bugün doktorda her gelen Corona aşısını soruyordu

Hemşire kız konuşuyorduı yeni aşılar gelince hemen 4.aşıyı başlayacaklarmış.

Kızkardeşim iki hafta önce Türkiye den tatilden geldiler.

Koronaya yakalanmış.Grip gibi atlattı

webci
24 Ekim 2023, 23:32
Dunyayi cok buyuk bir bela bekliyor..
Bu defa cok siddetli olacak..

fantoma
31 Ekim 2023, 14:17
Arkadaşlar test negatif çıktı.

Elhamdülillah...

Musti
31 Ekim 2023, 14:53
ben 4 hafta önce corona oldum cok hafif gecti simdi üsütm daha berbat :)