PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Polis Ariyor Taniyan Var Mi ?

TipiTip
25 Ekim 2018, 20:59
https://bilder.bild.de/fotos-skaliert/wer-kennt-die-frau-mit-der-pistole--200955576-58033256/14,w=596,q=high,c=0.bild.jpg
https://bilder.bild.de/fotos-skaliert/auch-dieser-mann-hatte-eine-waffe-dabei-200955579-58033272/1,w=596,q=high,c=0.bild.jpg

Eine Hochzeitsgesellschaft in Siegburg (NRW), fröhliche Gesichter, festliche Kleidung.
Dazwischen: Eine Frau mit Kopftuch und ein Mann im Anzug – beide mit Schusswaffen!

Die Fahndungsfotos wurden von den Behörden am Donnerstag veröffentlicht.

Der Vorfall ereignete sich bereits am 29. April gegen 14.20 Uhr in Siegburg vor einem Mehrfamilienhaus.
Wie auf den Fotos zu sehen, feuerten damals mehrere Personen während der Feierlichkeiten Schüsse ab.

Laut Polizei wurden auch sogenannte Bengalos gezündet.

Die Kriminalpolizei ermittelt gegen die Unbekannten wegen Verstößen gegen das Waffengesetz.
Bei den Schusswaffen handelte es sich offensichtlich nicht um „scharfe Waffen“,
sondern um Gas- oder Schreckschusspistolen, wie die Polizei mitteilte.
Die Szenen wurden von Anwohnern aufgezeichnet.

Hinweise an die Polizei unter Tel.: 02241 541-3121.

Alintidir (https://www.bild.de/regional/koeln/koeln-aktuell/siegburg-bei-tuerkischer-hochzeit-fielen-schuesse-polizei-fahndet-58033072.bild.html)

Bu ne ya ? Bu ne ALLAH askina ???

Bu Vahsilikten baska birsey degil !!!
Bu Kültürsüzlük , Bu Vahsilik , Geri Zekalilik , yaw ne derseniz deyin !!!!!!

Ayni Sorun bizdede var
Son 3-4 Hafadir inanin Mahallede Cumartesi Pazar günleri disari cikmaya korkuyoruz
Gelin Almaya gelenlerin ayni sekilde Silah atmasindan

Simdi bazilari diyecek bunlar Kuru SIKI , yaw hadi icinde bir ikisi Kuru SIKI degil
ALLAH göstermesin kim vurduya gittin

Buna Töre diyen , Buna Örf Adet diyen VAHSIDIR !!!!
Buna Hosgörü ile yaklasana ne denir ???

Birde bir Bayanin elinde , terbiyeden yoksun insanlar !!!!

Ben tanisam aninda polisi arardim !!!!!

Insallah icinizde taniyan cikarda Polisi arar ,
Vericeksin bunlara güzel bir ceza
digerlerien ders olsun

gentlement
25 Ekim 2018, 22:08
yıllar önce eşimi evden çıkarmaya gittiğimizde, Karadenizli oldukları için tam evden çıktığımızda o kadar çok kişi silah çıkardı ki ben mal gibi baka kaldım!

Ben ani bir hareket ile orada bulunan siyah çöp kutusunun üstüne çıkarak, “şuanda burada silahlarını ateşleyecek olanların benim düğünümde işi yok ya o silahları yine yerine koyun yada defolup gidin” diye bağırdım! Oradaki hanımın akrabalarının o andaki şok olmuş vaziyetleri gözümün önünde hala daha. Hatta hanımla ara sıra hala daha düğün videomuzda o ana bakıp bakıp güleriz!!!

scamt
26 Ekim 2018, 01:11
evet ben vahsiyim sen evcil ol;

ben has trabzonluyum silahi seviyoruz. her karadenizlide olmasada cogunda atmaca vardir... simdi sen dugunde yapilan isi gelipte genelleme yapamazsin. tipitip sen hemen polisi ara.

TipiTip
26 Ekim 2018, 01:20

ben has trabzonluyum silahi seviyoruz. her karadenizlide olmasada cogunda atmaca vardir... simdi sen dugunde yapilan isi gelipte genelleme yapamazsin. tipitip sen hemen polisi ara.

Bilsem kim olduklarını sana sormam ararım

Bu gibi olaylara normal bakan ve bunu destekleyene ben diyeceğimi dedim

Ben silahinizi sevmeyin demedim

Silah ile yapılan olaylara karşıyım

Benim Rahmetli babam ölücegini öğrendiğinde

Oğlum burda burda iki silah var dedi

1962 almıştım birini diğerini 1978 demişti

Bir kere görmedim rahmetliyi silah elinde

Niye aldın baba diye sorduğumda

Silah namustur evde bulunmalı dost var düşman var

Olurya Allah göstermesin Namusumuzu ailemizi kollamak gerekir diye almıştım dedi

Bir kere bir düğünde havaya atmadı görmedim

Mahalle arasında toplu insanların olduğu yerde bunu bir b*k varmış gibi hava ateş atmak VAHSILIKTIR

elektroniker
26 Ekim 2018, 09:55

ama kaza ile ölenlere ne diyorsun ???

Impostor
26 Ekim 2018, 19:58

özgüveni ancak silahla elde edebiliyorsan amenna bir sözüm yok, ama bunu karadenize has örf adet töre gibi sacma sapan bir yere cekme lütfen...

hekimoglu
26 Ekim 2018, 20:12
Karadenizliyim benimde silaha karşı tutkum var silahı öyle ulu orta toplum içinde sırf hava atmak değişik saplantılarını tatmin etmek için kullanan magandalara adam demem bende öyle bir maganda tarafından bir karadeniz köy düğününde 12 yaşımda vurulan biriyim kimse bana gereksiz anlamsız ulu orta silah kullanmanın masumiyetinden bahsetmesin.

scamt
26 Ekim 2018, 23:37
Bilsem kim olduklarını sana sormam ararım

Bu gibi olaylara normal bakan ve bunu destekleyene ben diyeceğimi dedim

Ben silahinizi sevmeyin demedim

Silah ile yapılan olaylara karşıyım

Benim Rahmetli babam ölücegini öğrendiğinde

Oğlum burda burda iki silah var dedi

1962 almıştım birini diğerini 1978 demişti

Bir kere görmedim rahmetliyi silah elinde

Niye aldın baba diye sorduğumda

Silah namustur evde bulunmalı dost var düşman var

Olurya Allah göstermesin Namusumuzu ailemizi kollamak gerekir diye almıştım dedi

Bir kere bir düğünde havaya atmadı görmedim

Mahalle arasında toplu insanların olduğu yerde bunu bir b*k varmış gibi hava ateş atmak VAHSILIKTIR

benim de dedigim bu iste;
bazi kendini bilmezler hayatinta hic silah eline almamis ama senin baban gibi eve silah koyup sonrada bir bok varmis gibi gizli gizli alip adiyorsa suc kimde babadami yoksa cocuktami.? bilmiyorum sen nerde buyudun ama türkiyede buyuduysen bu islerin nasil oldugnu bilmen gerekiyor.

burda hava adacak diye silah adamsaymak mesele degil, meslemiz neden insanlarimizin ucretsiz atisyerleri yok? neden insanlarimiza atmak isteyenler icin tecrubeli ve guvenli bir yerde egitim vermiyorlar? kimse adamliktan bahsetmesi, herkesim adamligi kendine ama böyle yasaklarla olmaz. kimsede hattini asibta yok yobazlikmis yok adam degimis yok terbiyesizlik diye bir durum yok egitimler icin bilgi ve hevesi olanlarin ucretsiz yabablecek yerler yapilmasi lazim.
burda yok var demesinler.

ben burda almanyada atis yerine gidiyorum; 15 euro isdedigim silahi kiraliyorum ve 50 mermi aliyorum toplam 55 euro öduyorum her arkadas baska model silah aliyor ve arkadaslar arsi degistiryoruz. ben hevesimi aliyorum.

kimse klavye adamligi yapmasin lutfen. herkes o baskasi yerine koysun ve nasil duzelir diye dusunmesi gerekiyor. hakaret ederek sadece hakaret eden kisi kendine yabar bunun bilinmesini isterim
saygilar ;; dahada cevap yazmayacam

TipiTip
27 Ekim 2018, 10:04
Devlet vatandasina ücretsiz silah atis egitimi versin ???

bunu ancak Terör Devletleri yapar !!! Türkiye yada Almanya ne zamandir Terör Devleti ???

Yasak olmaz diyorsun ??? Herkese Silah Alma Bulundurma Tasima imkani sahlansin yani

Amerikaya tasin , Afrika bir cok Ülke var oraya tasin bunu istersen

Kisacasi : sen ne yazilanlari anlamis durumdasin , nede yazdiklarinin ne anlama geldigini biliyorsun
hangi ruh halinde okudugunu yazdigini bilemem

sana kolay gelsin

Ve TEKRAR ediyorum !!

Yukaridaki olayi destekleyen bunda ne var bu cok dogal
Almanyada olsun Herhangi baska Ülkenin bir Sehrinde yada Mahalle icinde sorun yok yapilsin diyen VAHSIDIR !!!!!

Not : Silah Bulundurma Tasima Ruhsati olan herkes Poligonda atisini yapabilir
hangi ülkede olursa olsun sorunsuz Poligona gidebilir.
bunu evini daminda yada mahalle arasinda dügünde
yapmasina gerek yok !!!!!

Acemibiri
28 Ekim 2018, 13:16
Amerikada herkes silah tasiyor, orda insalar her dügünde, eglencede silah cekip ates ediyormu?
Adamlar ates edecegi zaman kendilerine serbest edilen alanlara gidip orda ates ediyor.
Silah kullanmak bir kültürdür.
Heryerde , ulu orta silah cekilip ateslenmez.Hatta silah devamli evde kalmalidir ki evine biri saldirirsa koru diye. Yaninda ancak güvenligi tehlikede ve izinli kisiler tasimali.

Ve kabile devleterdeki gibi silah cekip dügünlerde ates etmek Memleketeimizin imajinida karaliyor.

xTARKANx
28 Ekim 2018, 15:41
......Asirlar öncesinde kirsal alandan yapilan dügünlerde silah atilirdi.Bu gelenek yada görenek degil.Ondan daha öncede kiliclar cekilirdi.Eger örf adet olayina takilacak isek kilicta kalalim.Yani dügünlerde sagli sollu er kisiler kilicini ceksin dizilsin aralarindan evlenen cift gecsin....yani zaman gectikce örf ve adetlerde degisiyor.Örf adet degisiyorsa bu gelenek görenek olmaktan cikiyor.Eskiden kina yakilirdi geline,simdi geline dövme mi yaptiralim.Hala geline kina yakiliyor.

.....Yani dügünlerde,asker ugurlamalarinda silah atmanin gelenek görenek oldugu konusunda lütfen atip tutmayalim.Yani bu önemli günlerde hangi toplumun gelenek görenegini yasatmaya calisiyorsak bunu kafamiza göre modernize etmeyelim.Barut icat edilemeden dügünlerde ne atiliyordu okmu,ok icat edilmeden önce ne atiliyordu sapanla tasmi,ya daha önce....eger günü göre modernize ediyor isek bugünün toplum anlayisinda silah atmak oldukca yanlis cünkü yüzlerce kötü sonuclarla biten olaylarla karsi karsiyayiz.Nerede ise silah atilan her 3 dügünün ikisinde yaralanmalar yada ölümler oluyor.Soruyorum bu noktadan sonra o dügün insana nasil mutluluk verir.Herkes mutlu bir sekilde evlerine dönecek iken ya hastahane yada mezarliga gitmek sizce hosmu ve bunun adina gelenek görenek demek ne kadar dogru.Hadi diyelim Allah korusun ölen sizde biri aranizda bana su olgunlugu gösterecek olan varmi ""...önemli degil oglum öldü ama dügün sag olsun gelenek göreneklerimiz sagolsun""""....yok degilmi.Ne böyle gelenek görenek olsun nede böyle kayiplarimiz olsun....

.....Yine denmis ki Amerikada herkesde silah var adamlar dügünde mi ates ediyor.Bakin simdi size bir resim anlatayim..

2017 yili amerikada 60 bin silahli saldiri 15 bin ölü,
Stephen Paddock 22bin kisilik konser alanina otel odasindan ates ediyor.....sonuc 60 ölü.Bu adamin daha önce herhangi bir suca karismisligi yok ve herhangi bir örgütlede alakasi yok
Teksas da saldiri silahi ile kiliseye dalan biri 26 kisiyi öldüryor 20 kisiyi yaraliyor
Arkansas da konsere düzenlenen bir saldiri 28 kisi yaralaniyor
Bu silahli saldiri vakalarini sayan kurum saldirgan haric 4 kisiden fazlasinin yaralandigi yada öldügü durumlari silahli saldiri olarak nitelendiriyor buna göre 2017 yilinda bu sekilde 340 saldiri olmus.

......Simdi amerikada herkes silah alabiliyor dügünlerde atesmi ediliyor diye soran arkadasada arastirmadan saga sola bir göz atmadan yorum yapmasin diyorum.

......uzun lafin kisasi silah ancak vatan namus bayarak savunmasinda güzel,bu yolda kullanan uzmanlarin eline yakisan bir aractir.Bundan gerisi ""benim icin"" yanlistir

TipiTip
28 Ekim 2018, 15:53
......uzun lafin kisasi silah ancak vatan namus bayarak savunmasinda güzel,bu yolda kullanan uzmanlarin eline yakisan bir aractir.Bundan gerisi ""benim icin"" yanlistir

aynen öyle usta

Gurbetcisaban67
28 Ekim 2018, 17:59

arkadasimizi terbiyeye davet edecek yokmu?
Bu forum basi bos olamaz,lutfen sakin olun derin nefes alin,Türkiyede olmadiginizi huzur para ve demokrasi yüksek hayat standartlari icin geldiginiz Almanyayi bozmaya hakkiniz yok,sanirim bu hakki da size bu Almanya vermez,
saygilar

BuraK!
28 Ekim 2018, 18:35
Böyle vahsi insanlari almanya yurtdisi etsede, akli baslarina gelse.

Mossad
28 Ekim 2018, 18:56
Bu Board nekadar Polis varmis Vay be.

TipiTip
28 Ekim 2018, 19:19
Bu Board nekadar Polis varmis Vay be.

Gizli Servis mensubu arkadaşlar var , polis olmuş çok mu ??

Acemibiri
28 Ekim 2018, 19:36
......Asirlar öncesinde kirsal alandan yapilan dügünlerde silah atilirdi.Bu gelenek yada görenek degil.Ondan daha öncede kiliclar cekilirdi.Eger örf adet olayina takilacak isek kilicta kalalim.Yani dügünlerde sagli sollu er kisiler kilicini ceksin dizilsin aralarindan evlenen cift gecsin....yani zaman gectikce örf ve adetlerde degisiyor.Örf adet degisiyorsa bu gelenek görenek olmaktan cikiyor.Eskiden kina yakilirdi geline,simdi geline dövme mi yaptiralim.Hala geline kina yakiliyor.

.....Yani dügünlerde,asker ugurlamalarinda silah atmanin gelenek görenek oldugu konusunda lütfen atip tutmayalim.Yani bu önemli günlerde hangi toplumun gelenek görenegini yasatmaya calisiyorsak bunu kafamiza göre modernize etmeyelim.Barut icat edilemeden dügünlerde ne atiliyordu okmu,ok icat edilmeden önce ne atiliyordu sapanla tasmi,ya daha önce....eger günü göre modernize ediyor isek bugünün toplum anlayisinda silah atmak oldukca yanlis cünkü yüzlerce kötü sonuclarla biten olaylarla karsi karsiyayiz.Nerede ise silah atilan her 3 dügünün ikisinde yaralanmalar yada ölümler oluyor.Soruyorum bu noktadan sonra o dügün insana nasil mutluluk verir.Herkes mutlu bir sekilde evlerine dönecek iken ya hastahane yada mezarliga gitmek sizce hosmu ve bunun adina gelenek görenek demek ne kadar dogru.Hadi diyelim Allah korusun ölen sizde biri aranizda bana su olgunlugu gösterecek olan varmi ""...önemli degil oglum öldü ama dügün sag olsun gelenek göreneklerimiz sagolsun""""....yok degilmi.Ne böyle gelenek görenek olsun nede böyle kayiplarimiz olsun....

.....Yine denmis ki Amerikada herkesde silah var adamlar dügünde mi ates ediyor.Bakin simdi size bir resim anlatayim..

Stephen Paddock 22bin kisilik konser alanina otel odasindan ates ediyor.....sonuc 60 ölü.Bu adamin daha önce herhangi bir suca karismisligi yok ve herhangi bir örgütlede alakasi yok
Teksas da saldiri silahi ile kiliseye dalan biri 26 kisiyi öldüryor 20 kisiyi yaraliyor
Bu silahli saldiri vakalarini sayan kurum saldirgan haric 4 kisiden fazlasinin yaralandigi yada öldügü durumlari silahli saldiri olarak nitelendiriyor buna göre 2017 yilinda bu sekilde 340 saldiri olmus.

......Simdi amerikada herkes silah alabiliyor dügünlerde atesmi ediliyor diye soran arkadasada arastirmadan saga sola bir göz atmadan yorum yapmasin diyorum.

Kardesim sen bizim Dügünlerde silah atan ile Amerikada psikolejik sorunlari nedeniyle saldiri yapmis insanlari nasil mukayese ediyorsun ki? Ona kalirsan bizdede kafasi atan, arsa, para yüzünden olusan olaylarda silah kullananlari bahsedersek Amerikayi aratmayiz? Biz burda Eglencede,dügünde atilan silshtan bahsediyoruz, kriminel olaylarda kullanilan silahlardan degil.
Ayrica neden beni elestirdiginide anlamadim.
Bende dügünlerde atilan silahlarin ters oldugunu ve memleketimizin görünümüne gölge düsürdügünü yazdim.
Sen simdi dügünlerde, asker ugurlamalarda atilan silahlarin normal olduguna mi inaniyorsun?
ABD'de Kriminel olaylarda kullanilan silah ile Dügün,eglencelerde atilan silahi nasil karsilastirdin mantigini anlamadim.

Iyiki ABD'nin tüm Dünyaya sattigi silah ve dölülen kanlarla, bizde dügünlerde atilan silahlari mukayese etmemissin.

hekimoglu
28 Ekim 2018, 19:39
Arkadaşlar mesele ciddi bir toplumsal sorunumuz bizzat ben bu magandalığın mağduru olduğum için yazılanların bir kısmını şaşkınlıkla izliyorum birgün kendiniz ya da çok sevdiğiniz birisine zarar geldiğindemi aklınız başınıza gelecek yoksa başkalarından banane düşüncesimi böyle düşünmenize sebep oluyor unutmayın sizde bu toplum içinde birilerine göre başkalarından birisiniz bugün banaysa yarın sana olmayacağının garantisimi var.

Doğru olanı toplumun kalabalık olduğu ortamlarda sebebi ne olursa olsun yetkisiz kişilerin gelişigüzel silah kullanıp hem kendi hem başka insanların hayatını tehlikeye atma hakkı yoktur. Başka insanların yaşama hakkını hiçe sayıp kendi egosunu tatminde ısrar eden sorumsuzluğa söylenecek okadar çok söz varki ben dilime almayı kendime yakıştıramıyorum.

Lütfen konunun ciddiyetini sulandırıp alay konusu yapmayalım.

Prens-66
28 Ekim 2018, 19:49
@Acemibiri

Ustam her şahsiyet olayı farklı yorumlar, sen gel takılma istersen.

Silahın olduğu yerde sukünet olmaz ve kıyas hiç olmaz.

Birileri Hayatını ve Namusunu korumak için taşır, kimileri maksat olsun diye taşır ve bunun sorumluluk ve aklın selim olma ile alakası vardır.

Gelenek diyoruz ama bu gelenek ile birilerine zarar veriyoruz.. kültürümüze ve canlarımıza ve bu kadar ucuz düşünmemeli.

Bugün düğün dernek için sıkarsın yarın gasp ve soygunlarda, şeytan araya girmesin.

Ben açıkcası bu ucuz düşünenleri kınıyorum!

Acemibiri
28 Ekim 2018, 19:49
@hekimoglu
Tabiki olay ciddi bir olay.
TV'lerde duyor ve görüyoruz.Kendini bilmezlerin egolarinin yüzünden hic sucu olmayan kisiler ölüyor veya sakat kaliyor.
Kesinlikle kirsal kesimlerde dahi Jandarma veya Karakol dügün ve asker ugurlamarinda silah kullanmaya izin vermemeli.
VE HERKES SILAH TAŞIYAMAMALI.

xTARKANx
28 Ekim 2018, 21:48
....Sevgili dostum acemibiri....keske önce yaziyi pastakopy yapmak yerine okusaydin.Yazimda ne dügünlerde ne de asker ugurlarken silah kullanimini onaylamiyorum,kesinlikle karsisindayim.Bunun bizim gelenek ve göreneklerimizde de yeri yok,bunlarin arkasina siginarak bu eylemleri legalmis gibi savunulmasinada karsiyim.

....demissin ki amerikada silah serbest onlar dügünlerde ates ediyormu gidip poligonlarda ates ediyorlar....Bende diyorum o öyle degil amerikada belki dügünlerde ates edilmiyor ama hemen hemen her ortamda eline silah alan saga sola ates ediyor.Bu muhterem Amerikada 10 yilda 300 bin insan ölmüs silahin serbest satilmasindan ötürü.Her yasi 21 olana sabika kaydi yok diye eline silah verirsen,sana dönüsüde bu sekilde olur,ey sevgili amerika...

.....Silah bir kültürdür.....dogru,ama dedigin gibi kitap okumakta kültürdür ama kitap okuma yazma bilenin eline,silahta onunu egitimini alan eline verildiginde yerinde kullanildiginda kültürdür.Silah savas kültürünü bilenlerin elinde bir degerdir.Her önüne gelenin elinde ancak ""ölüm makinasidir""

....Yazimin tamami bu baslikta yazan herkesedir.Sadece sana karsi yazilmis bir yazi degil.

Cengiz Bond
29 Ekim 2018, 10:41
......

ama konu baska. konu dügünlerdeki silah kullanimi. sanki türkiye sokakta, evde, isyerinde hic silahla katliam olmuyor? bu aksam haberleri ac, 10 tane katliam görürsün.

ben hic amerikadan duymadim, dügünde eglence olsun diye silah atarken biri yaralandi veya öldü diye.

saygilar

Acemibiri
29 Ekim 2018, 11:25
@xTARKANx
kardesim hala konuyu uzatiyorsun.
Bizim burdaki konu Kriminel olaylardaki silah kullanimi degil !!
Bizim burdaki konumuz ve üzerinde fikirlerimizi söyedigimiz, Memleketimizdeki bazi Magandalarin Dügünlerde, Eglencelerde ve Askerlik ugurlamalarindaki havaya actiklari Ates.
Bende Amerikayi su nedenle örnek verdim.
ABD'de silah serbest olmasina karsin, orda kimse Eglencelerde, Dügünlerde havaya silahla Ates etmiyor.
Ama bu demek degildir ki ABD'de kriminel olaylarda silah kullanimi azdir, ben böyle sey demiyorum.ABD'de Psikopatlarla dolu bir Ülke.Tabiki orda kriminel olaylarda silah kullanimi fazladir.
ABD'de adamin bahcesine gir, o adamin sana silahla Ates etme hakki var.Yada 3-5 kafayi cekmis kisi marketi silaha basip Ates ediyor.Bunlar Kriminel olaylar.

Sen Magandacilikla Krimeinel olaylari mukayese ediyorsun, ABD'de bizdeki olaylardan cok oluyor diyorsun.Olaya Kriminel olaylar olarak bakarsak dogru haklisin.
Ama unutmak bu Kriminel olaylar bizim Ülkemizdede oluyor, ac TV'leri hergün on türlü olay, basit anlasmazliklardan dolayi adam cekiyor silahi vuruyor.

Biz burda Magandaciligi konusuyoruz. Eglencede, Dügünde, Askerlik ugurlamalarinda,üzülünce, sevinince öldürme niyeti ile degilde, iste Ego tatmin etmek amaciyla havaya rastgele ates edilen hos olmayan görüntülerden bahsedyoruz.
Ikisi farkli seyler. Kolay gelsin…!

Tigin
29 Ekim 2018, 21:46
Selam

hicbirinde fark yok bence. Olay silah tasinmasi ve sorumsuzca kullanilmasi. Ya da bu kadar kolay elde edilmesi.
Tasimak icin herkes bir bahane buluyor, yok kendini korumak icin yok kimisi karadenizli oldugu icin, yok kimisi dogulu oldugu icin.
Peki kullanmayanlari kim bunlardan yani silahi yaninda tasiyanlardan koruyacak. Bir insanin böyle bir zevki olamaz.