PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pitbull köpeklerinin çocuklara saldırısı...

gentlement
24 Ekim 2018, 22:30
Arkadaşlar,

bir tanıdığımın 9 yaşındaki çocuğuna bugün Pitbull köpeği saldırdı. Çok şükür çocukta önemli birşey yok...

Olay arkadaşın çocuğunu okuldan almaya gittiğinde yaşanıyor. Köpek bir anda ortada hiçbirşey yokken çocuğa saldırıyor. Herhalde bu konularda bilgi sahibi birisi ani bir hareket ile cebinden çıkardığı çakı ile köpeğin karnını deşiyor ve köpek ölüyor...

Okul önünde baya olaylar oluyor, polis ambulanslar vs. köpeğin sahibi sinir krizleri geçiriyor köpeği öldürüldü diye.

Şimdi köpeğin sahibi öldüren adamdan şikayetçi oluyor, çocuğun babası köpeğin sahibinden vs.

Youtube da baya video izledim ve bu köpekler cidden saldırdığıklarını çok ciddi yaralamadan veya öldürmeden bırakmıyor! Youtube da neler var neler, vay anam...

Mesela böyle bir durumda köpek öldürülecek olursa kanuni açıdan bir yaptırım söz konusumu acaba?

Maalesef benim evime çok yakın (takriben 150 m) uzaklıkta bir komşumuzda baya baya agrasif pitbull köpeği var... Gerçi ne zaman dışarıda görsem maske ile geziyor ama korktum açıkçası benim çocuklar sürekli dışarıda olduklarından dolayı...

TipiTip
24 Ekim 2018, 22:41
Köpekler kötü değil
Sahipleri kötü

YouTube binlerce başka videoda var

Pitbull köpekler bebekler ile çocuklar ile nasıl oynuyor diye

Köpeği alıştırmak insanın elinde

Istedikten sonra Kangal yada başka bir köpek
Pitbull köpeğinden daha agresif olabilir

Hepsi yetiştirme ...

hOrOz
24 Ekim 2018, 22:50
Köpekler kötü değil
Sahipleri kötü

YouTube binlerce başka videoda var

Pitbull köpekler bebekler ile çocuklar ile nasıl oynuyor diye

Köpeği alıştırmak insanın elinde

Istedikten sonra Kangal yada başka bir köpek
Pitbull köpeğinden daha agresif olabilir

Hepsi yetiştirme ...

hocam bu köpekler çocuklarla oynayamaz bunların DNS sında saldırganlık var

bunlar doğuştan agressif bir ırk

o yüzden Almanya da tasma ve ağızlık takmak zorundalar

hatta bu yüzden bir kaç sene öncesi buna benzer bir kaç olay yüzünden mecburi yaptılar ..

Şimdi köpek sahibi köpeğine sahip çıkmadığı ve çocuğa saldırdıği için suçlu durumda

Köpeği öldüren Notwehr - Notwehrhilfe parağrafından § 32 StGB - §33 StGB ceza almaz ..

bu konuları biz hukuk eğitimi alırken çok işlemiştik

durak78
24 Ekim 2018, 22:53
Sahipleri kötü orasi belki dogru ancak bu köpeklerinde icerisinde bir vahsilik var bence , aslanida evine alip yetistirirsin ancak bir yere kadar evcil olabiliyorlar , bence pitbull köpek cinside biraz öyle , ehlilestirilmesi kolay degil , sahibine veya sahibinin ailesine cok uysal olan pitbull , yabanci birine saldirabiliyor , benim anlamadigim yetistirilmesi cok daha kolay bir sürü cins köpek var iken neden pitbull ? Bence pibull cinisini yetistirmek tamamen yasaklanmali.

TipiTip
24 Ekim 2018, 23:06
https://youtu.be/yVGg1WpWQ3A

https://youtu.be/hP5It0aF6vE

Iki arkadaşımda vardı yaşlılıktan öldüler

O kadar tatliydilar anlatması zor

O kadar şaka yapardık köpeklere
Bir kere saldırganlık yapmadılar

Kötü köpek yoktur
Kötü sahibi vardir

samsunlu
24 Ekim 2018, 23:14
Hani bizde bi laf varya Cinsi bozuk diye iste tam bu Pitbullar icin gecerli bir söz, Cinsini ,,,,,,,,,.

V/S
25 Ekim 2018, 04:32
Almanyada Tasma takma zorunlulugu var sokakta ve bu durumda Sahibi Ceza alacakdir.

Notwehr oldugundan öldüren ceza Almaz, ama sahibi alir. Bizim var Labrador cinsi

ve Aileden biri gibi bize. suan 11 Yasinda ve cok Tatli kendini sevdiriyor.

Pitbull geneleme olarak kötü bir Cins degil, ama zamanla bu cinsde bunama oluyor.

Bu onlarin Genetik yapisi ve hastalik diyelim. Ama hepsinde olacak diye birsey yok.

Yani Aile icin Uygun bir Cins degil.

smeilet
25 Ekim 2018, 09:04
Cok sevimsiz bir köpek ve tasmasiz dolastirilmasi dogru degil.Sahiplerine büyük sorumluluk düsüyor.

avcilar kirali
25 Ekim 2018, 10:56
https://youtu.be/yVGg1WpWQ3A

https://youtu.be/hP5It0aF6vE

Iki arkadaşımda vardı yaşlılıktan öldüler

O kadar tatliydilar anlatması zor

O kadar şaka yapardık köpeklere
Bir kere saldırganlık yapmadılar

Kötü köpek yoktur
Kötü sahibi vardir

@TipiTip usta,sen @Horoz ustayi anlamadin,yada anlamak istemedin.Dahada kötü köpek yoktur,kötü sahibi vardir diyorsun.Bu Pitbullara gecerli deyildir.1000 de 1 senin videoda gösterdigin gibi mahsum pitbull da vardir ama 999 öyle deyildir.Bu Köpekler "Hochgezüchtet",yani bir köpegin bir özelligini,öbür Köpekten baska özellik alinip,"Baukasten-Hund" olmus,Natürlich bir tarafi yok.Ve Yukarida yazildigi gibi DNA sinda Instinktler silinemez....

gentlement
25 Ekim 2018, 11:51
valla kim ne derse desin, nasilki bir Cita, Kaplan, Aslan vs sadece bir yere kadar evcillestirilebiliyorsa bu köpek cinside sadece bir yere kadar evcillestirilir! Savasmak, saldirmak, öldürmek vs. bu köpeklerin kaninda var ve bu hicbir sekilde evcillestirilemez.

Özellikle cocuklu bir ailenin bu köpegi beslemesi cok büyük bir tehlikedir!

TipiTip
25 Ekim 2018, 14:26
@TipiTip usta,sen @Horoz ustayi anlamadin,yada anlamak istemedin.

niye anlamayam yada anlamak istemeyem ?
arkadas benim anladigim dilde Türkce yazmis
ben kendisinin sakincalarina endiselerine saygi gösteriyorum

kendisi düsündüklerini yazmis , kendi fikridir !!!
bende düsündüklerimi yazdim yasadiklarimi gördüklerimi yazdim
kendi fikrimdir kimseyi baglamaz

Dahada kötü köpek yoktur,kötü sahibi vardir diyorsun.

aynen o düsüncedeyim !!!

istedikten sonra her köpek bir silaha dönüsebilir

her köpek !!!!!

yaw herseyi internette googlede soruyoruz youtubede izliyoruz

arastirin Pitbull ile ilgili nekadar kötüleyici video varsa
bir o kadar iyi video var ,

arastirmasi bedava ...

Cengiz Bond
25 Ekim 2018, 14:57
pitbull bir silahdir, silahin iyisi kötüsü olmaz. zaten pitbull sahibleride biraz geri zekali. bir bakin sokaklara.

bi görelim, sizin cocuklariniz parcalansinda, ozaman ne diyorsunuz.

TipiTip
25 Ekim 2018, 15:06
pitbull bir silahdir, silahin iyisi kötüsü olmaz. zaten pitbull sahibleride biraz geri zekali. bir bakin sokaklara.

bi görelim, sizin cocuklariniz parcalansinda, ozaman ne diyorsunuz.

silah adam gibi adamin belinde olduktan sonra aileni korur namusunu korur vatanini korur !!!!!

ama silah serefsizin belinde olduktan sonra ailene namusuna vatanina zarar verir !!!!!!

benim hanimi DACKEL isirdi bildigin tatli görünüslü bir cok kisinin tatli buldugu köpek DACKEL
yolda yürürken cocuk arabasi ile gezerken arkadan geliyor ve hanimi isiriyor

aylarca ugrastik yara kapanmadi , kopegin ilk vukati olmadigi icin sahibinden zorunlu olarak alindi
ve Tierheime verildi !!!!!

hayvan hic bir zaman silah degildir !!!!!! onu silah yapan sahibidir !!!!

bugün o cok tatli buldugumuz YUNUS BALIKLARINI askeriye nasil egitiyor ???

Denizaltilarina gemilere mayin yerlestirmeyi ögretiyor !!!!!

samsunlu
25 Ekim 2018, 15:51
Uzun lafin kisasi, Insanoglu hayvanlari evcillestirdik saniyor ama yaniliyor.
Sebebi gayet acik, Bu hayvanlar Dogaya ac yaratiklar ve insanlarin oyuncagi olsun diye ALLAH yaratmamis!.
Sizler bir PITBULL´u evin icerisinde yetistirmeye bakarsaniz bir gün gelir oda size zarar verir cünkü siz hayvani Hapsediyorsunuz.
Benim kanaatim Hayvan Hayvanligini yasamali yani yasam alani olan Doga´ da yasamali, gerisi fasa fiso.

atsiz77
25 Ekim 2018, 16:59
@gentlement,

büyük ihtimal bu olay mahkeme önüne gidecek gibi sonucu buraya bildirmeyi unutma.

Aslında bu tür köpeklerin ağızlarına kelepçe takılması zorunlu değilmiydi?

avcilar kirali
26 Ekim 2018, 12:25
silah adam gibi adamin belinde olduktan sonra aileni korur namusunu korur vatanini korur !!!!!

ama silah serefsizin belinde olduktan sonra ailene namusuna vatanina zarar verir !!!!!!

benim hanimi DACKEL isirdi bildigin tatli görünüslü bir cok kisinin tatli buldugu köpek DACKEL
yolda yürürken cocuk arabasi ile gezerken arkadan geliyor ve hanimi isiriyor

aylarca ugrastik yara kapanmadi , kopegin ilk vukati olmadigi icin sahibinden zorunlu olarak alindi
ve Tierheime verildi !!!!!

hayvan hic bir zaman silah degildir !!!!!! onu silah yapan sahibidir !!!!

bugün o cok tatli buldugumuz YUNUS BALIKLARINI askeriye nasil egitiyor ???

Denizaltilarina gemilere mayin yerlestirmeyi ögretiyor !!!!!

Ustam herkes herkesin fikrine saygi duymali,sana katiliyorum.Google de herseyi ariyoruz,bir göz at diyorsun.Google basim agiriyor yaz,Kanserden ,Veremden,ölümcül hastalikdan,hicbirseyin yok diye yazar.Sen yukarda sevimcil Pitbull Videolarindan en az okadari da ölümcül Pitbull saldirilari videosu var.
Sen kendin yaziyorsun,yengeye Dackel saldirip isirdi diye,gecmis olsun.Dahada hayvan silah deyil,sahibi dir diyorsun.Dackelin sahibi Canavar yetistirecek baska Köpek bulamadi da,Dackel mi aldi?
Bu olay bizim anlatmak istedigimiz onayliyor.Dackel olsun,Pitbull olsun veya Schäferhund olsun,sonucda bir Hayvan,Genlerinde var saldirmak.Ummadigin,beklemedigin anda Sahibine ve Yabanciya saldirabilir.

Haberler:

Vater ersticht eigenen Pitbull und rettet Tochter
Im US-Bundesstaat Massachussetts hat ein Pitbull die einjährige Tochter einer Familie angegriffen. Als der Vater den Familienhund nicht von dem Kleinkind losbekam, griff er zu drastischen Mitteln.

https://www.stern.de/panorama/weltgeschehen/pitbull-attacke--vater-ersticht-familien-hund--um-tochter-zu-retten-7815592.html

Angehörige entdeckt Leichen.Hund soll Mutter und Sohn totgebissen haben

https://www.n-tv.de/panorama/Hund-soll-Mutter-und-Sohn-totgebissen-haben-article20367001.html

Pit-Bull beißt 24-Jährige – Polizei ermittelt Hundebesitzer

https://www.wp.de/staedte/hagen/pit-bull-beisst-24-jaehrige-polizei-ermittelt-hundebesitzer-id214304841.html

Daha fazla okumak istiyorsan buyur:

https://www.google.com/search?q=pitbull+angriff+2018&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

V/S
27 Ekim 2018, 04:28
Sonucda hayvan ne yapacagi belli olmaz. Benim Yegen 5 Yasinda ve halen köpek ve onu göz önünden birakmiyorum.

Cocuk 10 - 11 Yasina girse fazla sorun olmaz. Yani Cocuk Köpegin Boyunu asmasi lazim.

Pittbullda en büyük sorun Agresifligi degil, Isirdimi cenesi bloke oluyor, istesede birakamiyor.

Yani durchbeisen yapamadan birakamiyor, oda feci yaralara sebebep oluyor.

Sonra kan gördümü artik iyice Blutrauscha giriyor, tek cöüm köpegi öldürmek kaliyor malesef.

Ve Cene yapisi diger köpeklere göre daha sert ve daha Güclü.