PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : dini bayramlarimizda okuldan izin almak

gezgin38
22 Eylül 2015, 00:23
slm. degerli arkadaslar bekledigimiz Kurban bayrami persembe günü baslayacak, baslamasiyla birlikde okula giden cocuklarimiz ( ögrenciler ) okuldan izin almak icin sinif ögretmeninden yada okul müdüründen izin almasi gerekiyor.
izin icin dilekce yazilmasi gerekiyor, Dogru ve yakisir bir sekilde yazmakda hem cocuklarimiz icin Hemde kendimizi iyi dile getirebildigimizi göstermemiz gerekiyor yasadigimiz ülkede bir yabanci olarak. ben bir tane dilekce ekliyorum sizlerde ayri ayri yazarsaniz hepimizin isine yarar diye düsünüyorum. simdiden herkesin Kurban bayramini kutluyorum.

Herrn/Frau Lehrername

Grundschule/Hauptschule/Realschule/Gymnasium Soundso
Schulstraße 99
12345 Schulstadt

Meinestadt, den 33.12.09

Sehr geehrte® Frau/Herr Lehrername,

am Donnerstag, den 24.09.2015 haben wir einen großen islamischen Feiertag, das Opferfest. Anlässlich dieses Feiertages bitte ich Sie höflichst, meine(n) Tochter/Sohn cocuk isim für einen Tag vom Unterricht freizustellen.

In der Hoffnung auf Ihr Verständnis und
mit freundlichen Grüßen

(Unterschritt per Hand)

isim soyisim

cenk1978
22 Eylül 2015, 03:53
arkadaþ zaten kurban ve Ramazan bayramýnda öðrencilere izin vermiyorlar mi dilekçesiz ? benim zamanýmda öyleydi...þuan bilmiyorum, belki eyalete göre deðiþiyor olabilir.

ultrazrail
22 Eylül 2015, 09:24
Berlin de otomatikman izin var dilekce gerekmiyor sansliyiz biz :-)

Antakya
22 Eylül 2015, 10:03
Dogru izin var.

Ama herhangi bir sorun yasamak istemiyorsak dilekce ile gene bilmeyen ögretmenleri bilgilendirebiliriz.
Yani dilekce yazmakta herhangi bir sakinca yok, belki daha yararlidir cocuk icin.

memo82a
22 Eylül 2015, 10:42
Arkadaslar Genelde Okula bizim Resmi Tatilimiz olan Ramazan / Seker Bayrami ( Zuckerfest ) / Kurban Bayrami ( Opferfest )
Almanca bilmeyenler vardir aramizda O yüzden yanlis anlamayin bana Almanca mi ögretmeye calisiyorsunuz diye.
Okula bildiriyorsunuz sizlere bir Kagit hazirlarlar Velilere Imza atmalari icin benim Cocugum Persembe Günü Okula
Bayramimiz var dolaysiyla gelemez diye . Okul bunu sizin Imzanizin tastigi ile onaylar ve Cocugunuz O Gün Evde kalir.

Bu Kadar basit bende böyle oldu

Cihan
22 Eylül 2015, 20:36
slm. degerli arkadaslar bekledigimiz Kurban bayrami persembe günü baslayacak, baslamasiyla birlikde okula giden cocuklarimiz ( ögrenciler ) okuldan izin almak icin sinif ögretmeninden yada okul müdüründen izin almasi gerekiyor.
izin icin dilekce yazilmasi gerekiyor, Dogru ve yakisir bir sekilde yazmakda hem cocuklarimiz icin Hemde kendimizi iyi dile getirebildigimizi göstermemiz gerekiyor yasadigimiz ülkede bir yabanci olarak. ben bir tane dilekce ekliyorum sizlerde ayri ayri yazarsaniz hepimizin isine yarar diye düsünüyorum. simdiden herkesin Kurban bayramini kutluyorum.

Herrn/Frau Lehrername

Schulstraße 99
12345 Schulstadt

Meinestadt, den 33.12.09

Sehr geehrte® Frau/Herr Lehrername,

am Donnerstag, den 24.09.2015 haben wir einen großen islamischen Feiertag, das Opferfest. Anlässlich dieses Feiertages bitte ich Sie höflichst, meine(n) Tochter/Sohn cocuk isim für einen Tag vom Unterricht freizustellen.

mit freundlichen Grüßen

(Unterschritt per Hand)

isim soyisim

usta ben bunu anlayadim. Meinestadt, den 33.12.09

Jaws57
22 Eylül 2015, 20:50
Usta anladigm kaddariya odurdugun sehir demek istiyor

ali14
22 Eylül 2015, 21:44
merhaba arkadaslar

bayram izni kac gün sadice bir gün mü yani parsemde mi cuma yida yazabilirmiyiz yani 2 gün olurmu

gezgin38 arkadasiminiz yazmis ben onun kopya yaptin yarin verecegim ögretmene buradan gezgin38 arkadasimiza tesekkür ediyorum bu yaziyi burada paylastigi icin

saygilar

Speedy123
22 Eylül 2015, 22:35
o bir günü verdiklerine sükür et bence, adamlar mecbur degil bize bu günü vermeye, ama saygilarindan ötürü veriyorlar. biz olsak vermeyiz.

merhaba arkadaslar

bayram izni kac gün sadice bir gün mü yani parsemde mi cuma yida yazabilirmiyiz yani 2 gün olurmu

gezgin38 arkadasiminiz yazmis ben onun kopya yaptin yarin verecegim ögretmene buradan gezgin38 arkadasimiza tesekkür ediyorum bu yaziyi burada paylastigi icin

saygilar

ali14
22 Eylül 2015, 22:50
ben bayern de kaliyorum gecen sene 2 gün aldim diye hatirliyorum ondan sordum bu sene kac gün diye

TipiTip
22 Eylül 2015, 23:12
bizde sorgusuz sualsiz 1 gün tatil , NRW = HERNE

bunada sükür , El Memleketinde bize hosgösteri gösterdikleri icin Tesekkür etmek gerek

satobyte
22 Eylül 2015, 23:39
s.aleyküm arkadaslar simdiden bayraminiz mubarek olsun nice bayramlara insallah ,ben her sene cocuklara izin alirim telefonlada kabul ediyorlar zaten biliyorlar ögretmenlerde ,sadece telefon acip bildirmeniz söylemeniz 2 ve ya 3 fark etmiyor anlayisla karsilayip kabul ediyorlar

gezgin38
22 Eylül 2015, 23:59
evet arkadaslar dogrusunuz diyebilirim izin hakkimiz var amma bu bayram icin cocuklar yazili olarak ögretmene verecegiz dediler bende sasirdim, bir sakincasi yok her ihtimale karsi iki satir yazarsak kendimizi Saglam tarafa aliriz. nede olsa kendi vatanimizda yasamiyoruz burada dogmus olsakda, adamlar sürekli yeni birseyler cikartiyorlar yabancilara karsi.

gezgin38
23 Eylül 2015, 00:02

Herrn/Frau Lehrername ( ögretmen ismi )

Schulstraße 99
12345 Schulstadt( okul adres )

Meinestadt( kaldiginiz sehir ), den 33.12.09

Sehr geehrte® Frau/Herr Lehrername ( ögretmen ismi ),

mit freundlichen Grüßen

(Unterschritt per Hand) imza

isim soyisim
türkce cevirisin ile degistirdim

ali14
23 Eylül 2015, 08:33
merhaba arkadaslar

ben bugün okula gittim kagidi verdim 2 gün izin aldim sorun olmadan

saygilar

smeilet
23 Eylül 2015, 09:31
bizde sorgusuz sualsiz 1 gün tatil , NRW = HERNE

bunada sükür , El Memleketinde bize hosgösteri gösterdikleri icin Tesekkür etmek gerek

Bochumda da aynisi.Kagitsiz 1 gün izin veriyorlar.

turan38
24 Eylül 2015, 00:59
Muster man
muster str muster stadt
Tel :1234567
Fax:1234567
[email protected]

muster-Schule
muster str.

muster stadt
musterstadt,14.Oktober.2013

Betreff: Feiertage anderer Religionsgemeinschaften

Die Beurlaubung von Schülerinnen und Schülern aus Anlass der Feiertage richtet sich nach § 43 Abs. 3 SchulG.

Sehr geehrter muster lehrer

hiermit möchte ich meine Tochter(sohn) muster kind, Klasse muster, entschuldigen,

dass sie am Donerstag , dem 24. September. 2015, nicht am Unterricht teilnehmen konnte.

Weil,

§ 43 Teilnahme am Unterricht und an sonstigen Schulveranstaltungen
(3) Die Schulleiterin oder der Schulleiter kann Schülerinnen und Schüler auf Antrag der Eltern aus wichtigem Grund
bis zur Dauer eines Schuljahres vom Unterricht beurlauben oder von der Teilnahme an einzelnen Unterrichts- oder
Schulveranstaltungen befreien. Längerfristige Beurlaubungen und Befreiungen bedürfen der Zustimmung der
Schulaufsichtsbehörde. Dauerhafte Beurlaubungen und Befreiungen von schulpflichtigen Schülerinnen und Schülern
zur Förderung wissenschaftlicher, sportlicher oder künstlerischer Hochbegabungen setzen voraus, dass für andere
geeignete Bildungsmaßnahmen gesorgt wird.

Ich bitte um ihr Verständnis.

Mit Freundlichem Grüße

Muster man

Mourinho38
24 Eylül 2015, 17:21
hessen'de ilk gün mazur görülüyor bayram nedeniyle gelmeyen ögrencilerin dilekce vermesine bile gerek yoktu bugün.