PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni ise basladim, iki Terminim cikti.. Nasil yapmaliyim?

guesswhosback
22 Ekim 2018, 00:15
Iyi aksamlar abiler, ustalar :)

Ben gecici olarak bir ise baslamistim ve gelecegim icin Ausbildunglara basvuru yapmistim. Ausbildunglar zaten 2019da basliyor fakat simdiden Bewerbung yazmam lazimdi. Neyse, iste yazdim ve daha sonra Online-Testlere, Vor-Ort-Testlere gittim ve olumlu sonuclardan sonra üc tane davetiye aldim. Birtanesine gittim bile ama 11. ayin 5inde ve 6sinda Terminlerim var.

5.11 10-13 Uhr
6.11 12-15 Uhr

Maalesef o komple haftada Frühschicht olarak calismaliyim yani 6.30dan 14.30a kadar.
Simdi ortada kaldim.. Nasil yapmam gerekiyor? Krank basabilirim fakat daha yeni basladigim icin ( 18.10 persembe ilk günümdü, cumadan pazara kadar frei verdiler simdi tam olarak 23.10.2018 ise basliyorum ) bir hafta calistiktan sonra iki gün krank olmam iyi karsilanmaz diye düsünüyorum. Ayrica Vorgesetzteye söylersem oda belki iyi karsilamaz diye düsünüyorum.. Siz benim yerimde olsaniz ne yapardiniz? Benim is hayatinda hicbir sekilde tecrübem olmadigi icin burada sizlere danismak istedim :)

Simdiden cok tesekkür ederim!

samsunlu
22 Ekim 2018, 00:29
Direk gercegi söylerdim, inan bana gercekden sasma.! Her sey olucagina virak.

guesswhosback
22 Ekim 2018, 02:29
Cevabin icin tesekkür ederim samsunlu usta :)
Zaten bende ilk anda öyle düsünmüstüm, sonucta " Ehrlich währt am längsten " deniyor ama eger ki reddederse o Vorgesetzte istegimi ozaman gelecegimle oynamis gibi olmazmiyim? Sonucta Ausbildung benim icin daha önemli.. Adama en iyisi ne zaman söyleyim? Yarin baslar baslamaz hemen söylersem daha iyi mi yoksa biraz zaman birakiyimmi?

hekimoglu
22 Ekim 2018, 09:28
Belliki genç ve tercübesizsin, eğer bir kez yalana başvurursan ömür boyu yalan peşinden gelir kurtulamaz eski yalanlarını yeni yalanlarla yalanlamak durumuna kadar düşersin, hiç başlama kendini zora sokma. Sebebini söylemesende çok önemli iki randevun olduğunu tam gün olmasa bile 1-2 saatliğine izine ihtiyacın olduğunu söyle karşındaki insansa anlayışla karşılayacaktır. Ayrıca sorumlu kişiler gelen kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlıyorlar, ben biri bana yalanla geldiğinde direk sebebini söylemek zorunda değilsin illaki bilmem gerekmez illaki söylemek istersen ya doğruyu söyle yada sadece izine ihtiyacın olduğunu söyle derdim. :-)

guesswhosback
22 Ekim 2018, 09:57
Belliki genç ve tercübesizsin, eğer bir kez yalana başvurursan ömür boyu yalan peşinden gelir kurtulamaz eski yalanlarını yeni yalanlarla yalanlamak durumuna kadar düşersin, hiç başlama kendini zora sokma. Sebebini söylemesende çok önemli iki randevun olduğunu tam gün olmasa bile 1-2 saatliğine izine ihtiyacın olduğunu söyle karşındaki insansa anlayışla karşılayacaktır. Ayrıca sorumlu kişiler gelen kişinin yalan söyleyip söylemediğini anlıyorlar, ben biri bana yalanla geldiğinde direk sebebini söylemek zorunda değilsin illaki bilmem gerekmez illaki söylemek istersen ya doğruyu söyle yada sadece izine ihtiyacın olduğunu söyle derdim. :-)

Usta simdi öyle bi yalana atlamak gibi degil, sadece krank basacaktim ama tabi bende dogruluktan yanayim. Bi bakalim hayirlisi ozaman :)

Impostor
22 Ekim 2018, 21:08
terminleri ileri saatlere alamazmisin?

Birbey 3.0
22 Ekim 2018, 21:46
Hekimoglu cok dogru konusmus. Tebrikler.