PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İş kazası hakkında bilgi

balkesler
15 Ekim 2018, 14:24
Selamunaleykum arkadaslat ben 20.08.2018 de işden gelirken motordan düşdüm ve köprücük kemiğim kırıldı ıkı defa aöeliyat oldum o zaman dan itibaren kırankım normalde aylık netto 2500 asagıya almıyorum ama bu ay 1380€ para gelmiş. Benim sorum iş kazası olunca aylık mağaşin %80 alınıyormuş bu konu hakkında bilgisi olan varmı. Cevaplar için teşekkğrler allaha emanet

Meak
15 Ekim 2018, 14:39
is kazasinda annerkant sa ayligin full alirsin yani hic bir eksik olmamasi lazim, bir arasdir

Meak
15 Ekim 2018, 14:41
%80 normal krankda diye biliyorum is kazasinda ne alirsan aynisini alirsin. is kazasinda unfallkasse yada berufgenossenschaft ödüyor, bu is yerlerien degiismi bilmiyorum mesala bizde eisenbahnunfallkasse var is kazasinda ayliklari onlar öduyor !

antika
15 Ekim 2018, 15:17
arkadasim normal maasin bu demissin ama nasil calistiigni yazmamissin vardiyelimi calisioyrsun mesela firmanin exra ödedikleri varmi ( toz parasi kir parasi gibilerden ) benim bildigim insan krank veya urlaup ise normal standartlardan öder maasi firmalar mesela saat ücretin kac ise o sekilde düz öder hic bir exra ödemeden daha iyi bilgisi olan arkadaslarda yazabilirler bilgilerini not: saat ücreti 20 e hesapla 160 saat diyelim aylik mesela 3200 brüt böyle düsün ve hesapla derim gecmis olsun gerci su günümüzde 20 euro alan cok az kisiler ama _)))))

balkesler
15 Ekim 2018, 15:27
arkadasim normal maasin bu demissin ama nasil calistiigni yazmamissin vardiyelimi calisioyrsun mesela firmanin exra ödedikleri varmi ( toz parasi kir parasi gibilerden ) benim bildigim insan krank veya urlaup ise normal standartlardan öder maasi firmalar mesela saat ücretin kac ise o sekilde düz öder hic bir exra ödemeden daha iyi bilgisi olan arkadaslarda yazabilirler bilgilerini not: saat ücreti 20 e hesapla 160 saat diyelim aylik mesela 3200 brüt böyle düsün ve hesapla derim gecmis olsun gerci su günümüzde 20 euro alan cok az kisiler ama _)))))

Eved dogru dıyorsun bızim saat ucretımız 11€ bunun üstüne gunluk gittigimiz yere göre yol parası geliyor. Ama benım duydugum paranın normal son uc ayın brutosuna bakıyorlarmiş benım de cok bır bılgım yok sonucda turkıyeden yenı geldık

balkesler
15 Ekim 2018, 15:30
%80 normal krankda diye biliyorum is kazasinda ne alirsan aynisini alirsin. is kazasinda unfallkasse yada berufgenossenschaft ödüyor, bu is yerlerien degiismi bilmiyorum mesala bizde eisenbahnunfallkasse var is kazasinda ayliklari onlar öduyor !

Sende bgu oder dıyorsun ama benım aylıgımı fırma gondermiş bu neden dir

antika
15 Ekim 2018, 16:11
Eved dogru dıyorsun bızim saat ucretımız 11€ bunun üstüne gunluk gittigimiz yere göre yol parası geliyor. Ama benım duydugum paranın normal son uc ayın brutosuna bakıyorlarmiş benım de cok bır bılgım yok sonucda turkıyeden yenı geldık

arbeitsam veya kranken kasse evet son üc aylik veya yillik ortlamaya bakar ama is yeri degil benim bildigim en iyisi sen bu isi iyi bilen birine sor tabiki tercih senin istersen avukada ver

senali
15 Ekim 2018, 16:15
Arkadasim senin durumun Arbeitswege Unfall vede Is Kazasi gibi görülüyor. Firmanin bagli oldugu Berufsgenossenschaft bütün masraflarini karsiliyor.Ödemeler ama senin bagli bulundugun Krankenkasse üzerinden yapilmaktadir.Bu nedenle Krankasseni ara ve durumunu bildur yada en iyisi kendin git ve detali bilgileri ögren.Sana en iyi onlar yardimci olurlar.

balkesler
15 Ekim 2018, 17:38
Arkadasim senin durumun Arbeitswege Unfall vede Is Kazasi gibi görülüyor. Firmanin bagli oldugu Berufsgenossenschaft bütün masraflarini karsiliyor.Ödemeler ama senin bagli bulundugun Krankenkasse üzerinden yapilmaktadir.Bu nedenle Krankasseni ara ve durumunu bildur yada en iyisi kendin git ve detali bilgileri ögren.Sana en iyi onlar yardimci olurlar.

Bıraz once krankkasse ya gıttım. Bana bır mektup gondermişlerdi für Verletzunggeld. Acaba iş yeri normal krank gıbı odeyıp ustunude krankkasse mı tamamlıyor. Oyle bırsey olabılır mı

hOrOz
15 Ekim 2018, 18:20
birincisi seninki iş kazası değil iş yolu kazası arada çok fark var

İş kazalarında ilk 6 haftayı işveren öder

7.haftadan itibaren Berufgenssossenschaft Krankkasse üzerinden ödemeyi devam ettirir

Esasında Verletztengeld kaza gerçekten iş başında olmuşsa ödenir eğer iş yolunda olmuşsa Wegeunfallgeld ödenir

Verletztengeld normal ayliğın %80 Krankengeld %70 hesap edilir

Verletztengeld içine bütün zulageler hesaplanır

Renten- ve Pflegeversicherung primleri yarısı senden kesilir diğer yarısını BG öder

balkesler
15 Ekim 2018, 20:33

7.haftadan itibaren Berufgenssossenschaft Krankkasse üzerinden ödemeyi devam ettirir

Esasında Verletztengeld kaza gerçekten iş başında olmuşsa ödenir eğer iş yolunda olmuşsa Wegeunfallgeld ödenir

Renten- ve Pflegeversicherung primleri yarısı senden kesilir diğer yarısını BG öder
Abi benim krankkasse knapschaft onlardan bır mektup geldi Verletzunggeld geld için bende onu bugün doldurdum ve gönderdim bakalım ne çıkcak. Kaç yıldan beri Rechtsschutz oduyorum bakalım yarın ordakı bıt avukat ile konuşcaz ne dicekler.

Birbey 3.0
15 Ekim 2018, 20:39
Verletztengeld Krankenkasse üzerinden ödenir. Gelen para üc haftaliktir. Krank paralari ücer ücer hafta ödenir.

dadaloglu38
15 Ekim 2018, 23:48
Knapschap bütüt aylıgı ay sonu ödemiyor krank tarihine göre ödüyor yani 01.08.den 17 ağustosa kadar kranksan ayın onbeşinde ödüyor sonrası ay başına kadar tekrar krank aldın onuda ay başında ödüyor 16 ay ben krank aldım hep öyle idi gelen kâğıtta da yazıyor

balkesler
16 Ekim 2018, 10:26
Knapschap bütüt aylıgı ay sonu ödemiyor krank tarihine göre ödüyor yani 01.08.den 17 ağustosa kadar kranksan ayın onbeşinde ödüyor sonrası ay başına kadar tekrar krank aldın onuda ay başında ödüyor 16 ay ben krank aldım hep öyle idi gelen kâğıtta da yazıyor

Şimdi avukatla konuşduk. Avulat dedı kı ilk altı haftayı iş yeri ödüyor. Altı haftadan sonra Verletzunggeld de ekleniyor dedi

hOrOz
16 Ekim 2018, 12:12
Şimdi avukatla konuşduk. Avulat dedı kı ilk altı haftayı iş yeri ödüyor. Altı haftadan sonra Verletzunggeld de ekleniyor dedi

biz ne yazdik .. hemen niye panikleyip avukata gittin ki ?

balkesler
16 Ekim 2018, 16:56
biz ne yazdik .. hemen niye panikleyip avukata gittin ki ?

Panıklemedim sadece avukata sordum. Kaç yıldan beri aylık oduyorum bir işe yarasın hiç yokdan

senali
16 Ekim 2018, 18:02
Panıklemedim sadece avukata sordum. Kaç yıldan beri aylık oduyorum bir işe yarasın hiç yokdan

Tecrübelerini buraya yazarsan herkes faydalanabilir.Yani böyle bir durumda avukat tutulmali mi yoksa gerek yokmu ? gibi