PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Diesel fahrverbot hakkında soru

m.emin
13 Ekim 2018, 17:54
Selamünaleyküm arkadaşlar,

Son Mahkeme kararıyla Berlin’in bazı yollarına da Fahrverbot geliyor. Ben iki sene önce BMW X6 Xdrive35d EUR4 Plaketteli aldım. Elden çıkarmak lazımmı yada umrüsten oluyormu?

Şimdiden Teşekkür ederim.

Selamlar ve Saygılar

doktor_
13 Ekim 2018, 19:34
4 ler olmuyor. olsada 11000 € oluyormus. das lohnt sich nicht.

bekle biraz daha hükümet daha sözün tamamini söylemedi

tr-22
13 Ekim 2018, 19:43
Bende okuduguma göre,suan tam anlasilmis bir konu yok,yalniz bu 4-5 icin yalniz degil, 6 'larda dahil yasaklanacak,yalniz euro 6 lar a-b-c diye siniflandiriliyor,bunlarin a olanlarida yasaklanacakmis,yada tekrar umrüstünden gecmesi gerekiyormus.

Tabiki beklemek lazim,yalniz konuyu acan arkadasimiz bence bir an önce arabasini satmak icin hazirlik yapmasi lazim.

.onur
13 Ekim 2018, 20:09
Bencede konuyu acan arkadas bir an önce elinden cikarsa iyi olur.neden dersen diyelimki eskiyi alip yeni arba verseler sizin arabaya 8-9 bin euro para verir o parayada siz vermesiniz bundan dolayi tam kanun cikmadan elinden cikar.

Örneğin arkadaşda euro4 2003 model mercedes var satsa 1500€ kimse almaz ama buna 6000€ veriyor wv bu arkadas için iyi

44Malatya
13 Ekim 2018, 21:36
https://www.bilder-upload.eu/bild-9ac994-1539459189.png.htmlhttps://www.bilder-upload.eu/thumb/76a0f6-1539459589.png (https://www.bilder-upload.eu/bild-76a0f6-1539459589.png.html)

tr-22
13 Ekim 2018, 22:00
https://www.bilder-upload.eu/bild-9ac994-1539459189.png.htmlhttps://www.bilder-upload.eu/thumb/76a0f6-1539459589.png (https://www.bilder-upload.eu/bild-76a0f6-1539459589.png.html)

Resime bakarak tam mantik disi,nedeni derseniz,düsününkü nerdeyse dünyanin en büyük araba sanayisi Almanyada vebu adamlar kendi ayaklarina kursun sikiyorlar.

Düsününkü bu olay Türkiyede olucak inanin bana 80 milyon insan sokaklara iner,su Almanlara bakarmisiniz,nasil bir halk var kimsenin giki cikmiyor.

TipiTip
13 Ekim 2018, 22:03
Beyler bu Almanya birşey yapıyorsa Temeli sağlamdır
Bunlar 50 - 100 yıl ilerisini düşünür ondan sonra birşey yapar

Vardır bir bildikleri !!!!

Dünya Otomotiv sektörü bu adamların elinde

Bunlar böyle bir karar alıyorsa vardır bir doğrusu

guesswhosback
13 Ekim 2018, 22:10
Yani yalan yok ne diyim ben cezalari yerim yinede Euro4den vazgecmem. Arabasini satmak isteyen satsin, ben takir takir sürecegim daha :)
Benim kafa rahat, zaten adamlar birkac seneye yeni birseyler cikarirlar bunlar ekonomiyi "ankurbeln" etmek istiyor. Kusura bakmayin türkcesini getiremedim :D

samsunlu
13 Ekim 2018, 22:10
Beyler bu Almanya birşey yapıyorsa Temeli sağlamdır
Bunlar 50 - 100 yıl ilerisini düşünür ondan sonra birşey yapar

Vardır bir bildikleri !!!!

Dünya Otomotiv sektörü bu adamların elinde

Bunlar böyle bir karar alıyorsa vardır bir doğrusu
O konuda haklisinda, arkadasin sormus oldugu soruya bi cevap degil.

TipiTip
13 Ekim 2018, 22:14
O konuda haklisinda, arkadasin sormus oldugu soruya bi cevap degil.

Onuda sen yazarsın diye yazmadim

Onun haricinde konu dışı başka arkadaşlarda yazmış

Onlara niye cevabı vermiyorsun ???

Özel nedeni mı var

samsunlu
13 Ekim 2018, 22:38
Onuda sen yazarsın diye yazmadim

Onun haricinde konu dışı başka arkadaşlarda yazmış

Onlara niye cevabı vermiyorsun ???

Özel nedeni mı var

Neyse arkadasin konusunu dagitmiyalim, mismismis lar ile.

Birbey 3.0
13 Ekim 2018, 23:02
Elden nasil cikarsinki. Kimse almiyor Euro 4 veya 5. Dikkat edin ikinci el Dizel fiyatlari cöktü. Herkes cikarmaya bakiyor. Cikaranlarda öldüm fiyata exporta cikariyor.

guesswhosback
13 Ekim 2018, 23:05
Elden nasil cikarsinki. Kimse almiyor Euro 4 veya 5. Dikkat edin ikinci el Dizel fiyatlari cöktü. Herkes cikarmaya bakiyor. Cikaranlarda öldüm fiyata exporta cikariyor.

Ben yararlandim o fiyatlardan, zaten kücük bir sehirde oturuyorum ve burda Verbotlar söz konusu bile degil. Eger olsa bile yinede cezalarina katlanirim. Baya ucuza aldim ilk Verbot'un adi gectiginde.. Millet zaten telas edip hemen satmaya kalkmisti. Simdi biraz Lage beruhigen etti :)

m.emin
13 Ekim 2018, 23:44
Baumot diye bir şirket umrüsten yapıyor diyor. Ab euro4 diyor, yani dahil mi değilmi anlayamadım. 1000-1500 € maaliyeti olcak diyor. Deneyen oldumu hiç?

hOrOz
13 Ekim 2018, 23:47
Baumot diye bir şirket umrüsten yapıyor diyor. Ab euro4 diyor, yani dahil mi değilmi anlayamadım. 1000-1500 € maaliyeti olcak diyor. Deneyen oldumu hiç?

olmuyor yoksa üretici şirketlerde yapardı ..

5 den 6 ya çıkarmak bile çok zor o yüzden şirketler uğraşmak istemiyor

Birbey 3.0
13 Ekim 2018, 23:53
Olmasina oluyor. Baumot ile ADAC Passet'a yapti. Masraf 1500 - 2000 Euro. Ancak yasa cikmadigi icin Baumot yapamiyor. Sirketler ugrasmak istemiyor ondan. Milyonlarca araba ücretsiz umrüsten olursa aylarca Werkstattlari para kazanamayacak. Onlar bunlar derdinde.

mxm
14 Ekim 2018, 08:12
Elektro arabalar dahi cözüm degilken bu dizel konusu hakikaten sacma sapan bir hal aldi. Benim gözlemledigim kadariyla bu yasak sadece dizel arabalarin yogun sürüldügü bölgelerde uygulanacagindan büyük sehirlerle pek isi olmayanlarin hic bir kaybi yok.Panik yapmaya da su an gerek yok, her kafadan bir ses cikiyor.

Elektro arabalarin Akülerinin sebep oldugu CO² miktarini dengelemek icin de normal bir arabanin en az 100.000 km yapmasi gerekiyor deniliyor, yani neresinden baksan sacmalik. Dizel azalsa, benzinliler cogalacagindan Stickstoff yerine bu kez de CO² miktari yükselecek.

m.emin
14 Ekim 2018, 13:41
Ozaman beklicez, önümüzdeki zamanlarda ne olacak diye. 2 senede 10000€ zararina satmam arabayi, üstelik devam kullanmak istedigim halde.

hOrOz
14 Ekim 2018, 13:45
Valla aynen
Ben dağın başında bir yerde kalıyorum

Arabam bozuldu iki gündür benzinli Opel Adam kullanıyorum

Gözüm hep tank ibresinde

Galiba bir yerde Lambdasonde de arıza var 6-7 litre yakıyor

Ben ayda iş icabı 2000 km yakın sürüyorum

Benzinli sürersem en iyisi işten çıkarım kurtarmaz

cassano
14 Ekim 2018, 20:36
Elinizde dizel varsa devam sürün. Arabanın değeri 1000 Euro ise değişin.

Bende dizel Euro 5 var. Şimdi ucuza vermek dense, ucuza devam sürerim.

Not ben köyde kalıyorum. Bu alman devleti herşey yapar. Almanlarin hiç biri protesto etmiyor, devlet de herşey yapıyor.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk

hOrOz
14 Ekim 2018, 20:46
Elinizde dizel varsa devam sürün. Arabanın değeri 1000 Euro ise değişin.

Bende dizel Euro 5 var. Şimdi ucuza vermek dense, ucuza devam sürerim.

Not ben köyde kalıyorum. Bu alman devleti herşey yapar. Almanlarin hiç biri protesto etmiyor, devlet de herşey yapıyor.

nasıl isyan etsinler Bayern deki seçimlerin galibi Grünen oldu ..

bunu zaten seçmen istiyor demekki ... yani bugün Yeşilleri seçenler bizzat çevreye zarar veren herşeye karşı destek veriyor

Hambacher Forst daki ağaç katliamına mahkeme koskoca RWE ye dur dedi ...

cassano
14 Ekim 2018, 20:53
Bende artık bilmiyorum ne olacak. Bi yandan dizel araba üretmeye devam, satmaya devam, bi yandan yasaklamaya devam.

hOrOz
14 Ekim 2018, 20:56
Bende artık bilmiyorum ne olacak. Bi yandan dizel araba üretmeye devam, satmaya devam, bi yandan yasaklamaya devam.

hafta sonları Köln de Ford un bir yan kuruluşunun AR-GE bölümünde güvenlik olarak çalışıyorum ..

O kısmın Manageri şu anda üretikleri arabaların %75 ini benzinli olarak üretiyoruz dedi

Birbey 3.0
14 Ekim 2018, 21:37
Babamin 1983 Modell Passati vardi yillar önce, arabayi degistirtdiler kati yok cevreyi kirletiyor diye. 1998'de Mercedes 190 D aldik. Bunda kat var dediler, sonra'dan cevreyi kirletiyorlar diye Abwrack ile bize attirdilar. Babam az kullandigi icin Benzinli aldi. Ben 2012 yilinden Dizel aldim. Yesil amblemli cevred dostu dediler, simdi kirli diyorlar. Bugün Euro 6d alanlara yarinda baska bir neden bulacaklar. Passat'dan bu yana 35 yil gecti ve halen bikmatilar.

Ha ben sansliyim. Bizim sehirde sinir 40 gram, bizde 41 ciktigi icin birsey olmayacak.

Sonuc ne olacak söyleyim size. Siyasetden anlayanlar bilir. Bir birbucuk yil oldu cikali skandala yapilan birsey yok. Sulandiriyorlar, herkes bir sinirlensin, siniri yatissin, alissinlar bu duruma, arabacilar üc bes indirim verecekler konuyu böyle kapatip gidecekler.

cassano
14 Ekim 2018, 21:43
Ben dizel e devam binerim. Ben almanya da yılda 30 bin km yapıyorum. Türkiye içinde yok. Benzin ile dizel fiyatı ne olur bilmiyorum. Gerçi aral dan en son 1,50 den aldım.

hOrOz
14 Ekim 2018, 22:01
Babamin 1983 Modell Passati vardi yillar önce, arabayi degistirtdiler kati yok cevreyi kirletiyor diye. 1998'de Mercedes 190 D aldik. Bunda kat var dediler, sonra'dan cevreyi kirletiyorlar diye Abwrack ile bize attirdilar. Babam az kullandigi icin Benzinli aldi. Ben 2012 yilinden Dizel aldim. Yesil amblemli cevred dostu dediler, simdi kirli diyorlar. Bugün Euro 6d alanlara yarinda baska bir neden bulacaklar. Passat'dan bu yana 35 yil gecti ve halen bikmatilar.

Ha ben sansliyim. Bizim sehirde sinir 40 gram, bizde 41 ciktigi icin birsey olmayacak.

Sonuc ne olacak söyleyim size. Siyasetden anlayanlar bilir. Bir birbucuk yil oldu cikali skandala yapilan birsey yok. Sulandiriyorlar, herkes bir sinirlensin, siniri yatissin, alissinlar bu duruma, arabacilar üc bes indirim verecekler konuyu böyle kapatip gidecekler.

o zamanlar kat yok dediler piyasadan çektilerdiler ... şimdide o arabalara H plaka taktılar

yan komşu genç çok ağır bir Mercedes almıştı altından kalkamadı çok yakıyor diye sattı ..

şimdi de H plakalı Mercedes190 aldı

abi hem vergisi hemde sigortası çok ucuz diyor

EnesD58
14 Ekim 2018, 22:03
Selam arkadaşlar,
Benim BMW Euro 5.
BMW den kağıt gelmiş, software update yapıyoruz bedava diye.
Şimdi yaptırsam mi yaptırmasami diye düşünüyorum.
Ne gibi bir avantajı ve desavantaji olabilir.
Selamlar

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Haziran
02 Aralık 2022, 16:53
Februar 2023 de Münihdede Euro4 yasaklaniyor.
Sonra oktober 2023 de Euro 5 ve April 2024 de tüm Dieseller yasaklaniyor.
Benim Touran TDI ye yol göründü.

Cengiz Bond
02 Aralık 2022, 17:05
Februar 2023 de Münihdede Euro4 yasaklaniyor.
Sonra oktober 2023 de Euro 5 ve April 2024 de tüm Dieseller yasaklaniyor.
Benim Touran TDI ye yol göründü.

beya yanlis anlamissin:

ve April 2024 de tüm Dieseller yasaklaniyor.

böyle birsey yok.

Zur schnellstmöglichen Einhaltung des NO2-Jahresmittelgrenzwertes dürfen mit Eintreten der Stufe 1 des geplanten Dieselfahrverbotes (ab 01.02.2023 bis 31.09.2023) generell keine Diesel-Kfz der Emissionsklassen Euro 4/IV und schlechter und in Stufe 2 (ab 1.10.2023 bis 31.03.2024) keine Diesel-Kfz der Emissionsklassen Euro 5/V und schlechter innerhalb der, mit Stufe 1 um den Mittleren Ring erweiterten, Umweltzone bewegt werden. In den Stufen 1 und 2 ist der Lieferverkehr (siehe hierzu Frage 5) sowie Anwohner*innen (siehe hierzu Frage 6) generell vom geplanten Diesel-Fahrverbot gemäß der folgenden geplanten Beschilderung ausgenommen.

MEGAbond
02 Aralık 2022, 19:32
Selam arkadaşlar,
Benim BMW Euro 5.
BMW den kağıt gelmiş, software update yapıyoruz bedava diye.
Şimdi yaptırsam mi yaptırmasami diye düşünüyorum.
Ne gibi bir avantajı ve desavantaji olabilir.
Selamlar

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

14 ekim 2018'de yazmissin yeni gördüm ,arkadasim. $ayet hala yaptirmadiysan.

Eger ilerde bir ceza ve yillik vergisinde bir degisiklik olmayacaksa yaptirma arkadasim,,,benim 2008 Golf 5 kombi TDI ye yaptirdim.55 litre tank ile 1100 km giden araba 900 km ye düstü.nasil bir update yaptilarsa artik.yakisi fazlalastirdi.yaptirdigima pisman oldum.

bilgine