PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emeklilik icin tüm giris cikislar isteniyo ama eski pasaport yok

zipzop
12 Ekim 2018, 07:07
Merhaba arkadaslar,

hanimi Türkiyeden emeklilik basvurusunda bulunduk bu yaz ve bizden istenilen Meldebescheinigung ve Versicherungsverlauf hallettik. Simdi birde TR´ye tüm giris ve cikislar isteniyo 1994´den bugüne kadar.
2010 senesinde yeni Pasaport cikarttik ve eskisini atmistik. Bu giris cikislar TR´de emniyetten cikiyormus ama simdi oraya gitme imkanimiz yok. Burada Konsoloslukta acaba bunu cikartabilirmiyiz ? Veya baska nereden ulasabiliriz tüm giris cikis bilgilerine ?

Birbey 3.0
12 Ekim 2018, 07:14
Konsolosliktan vekalet çıkar birisi gitsin alsın.

Konsolosluğa gitdiğinde edevlet sifresi alırsan ordanda giriş çıkışlar gözüküyor. Ancak o kadar geriye dönük kayıtlı varmı bilmiyorum. Varsa Noterden vekaletnameyede gerek kalmaz. Ayrıca edevlet üzerinden başka şeyleride takip edebilirsin.

hOrOz
12 Ekim 2018, 08:15
Konsolosliktan vekalet çıkar birisi gitsin alsın.

Konsolosluğa gitdiğinde edevlet sifresi alırsan ordanda giriş çıkışlar gözüküyor. Ancak o kadar geriye dönük kayıtlı varmı bilmiyorum. Varsa Noterden vekaletnameyede gerek kalmaz. Ayrıca edevlet üzerinden başka şeyleride takip edebilirsin.

E-Devlet 01/01/2009 öncesini kabul etmiyor

Varol
12 Ekim 2018, 13:48
E-Devlet 01/01/2009 öncesini kabul etmiyor
Slm Kardes Acaba bana aciklarmisiniz E-Devleten nasil bu giris cikislar takip ediliyor. tskl

zipzop
12 Ekim 2018, 16:18
Edevlet‘ten 2011 gerisi gözükmüyo malesef

zipzop
12 Ekim 2018, 16:50
Slm Kardes Acaba bana aciklarmisiniz E-Devleten nasil bu giris cikislar takip ediliyor. tskl

https://www.turkiye.gov.tr/emniyet-yurda-giriscikis-belge-sorgulama

birebir
12 Ekim 2018, 22:34
Yeni yapilan bir düzenleme ile SGK daki yetklili birimler bundan böyle Emniyet Genel Müdürlügü ile varilan ortak calisma geregi vatandaslarin yurt giris-cikis kayitlarina ulasabilecekler diye bir seyler duymustum. Kapsamini ve detaylarini bir arastirnani oneririm.

hOrOz
12 Ekim 2018, 22:38
Yeni yapilan bir düzenleme ile SGK daki yetklili birimler bundan böyle Emniyet Genel Müdürlügü ile varilan ortak calisma geregi vatandaslarin yurt giris-cikis kayitlarina ulasabilecekler diye bir seyler duymustum. Kapsamini ve detaylarini bir arastirnani oneririm.

bu ev hanımı olarak borçlanma yapanlar için geçerli değil onlarda giriş - çıkış belgesi soruyorlar

eğer uzun süre Türkiye de geçirilmis süreler varsa onu ortaya çıkarmak içn böyle bir uygulama var

zipzop
15 Ekim 2018, 20:59
Bugün konsoloslugu aradim soracaktim giris cikislari onlar verebiliyormu diye ama gel bakalim telefona bakan bir eleman yok. Inanin olmaz bukadar. Koskoca konsolosluk pes dogrusu

Birbey 3.0
15 Ekim 2018, 21:06
Cünkü yanlis yeri ariyorsunda ondan. Özel konsolosluk danisma hatti var 24 saat acik. Orayi arayacaksin.

Konsolosluk Çağrı Merkezi

Konsolosluk işlemleriniz hakkında bilgi almak için Konsolosluk Çağrı Merkezi’ni 7 gün 24 saat arayabilirsiniz.

Telefon Numaralarımız

ABD ve Kanada'dan: +888 566 7656
Almanya'dan : +303 080 7090
Avusturya’dan : +720 115 890
İngiltere'den : +203 608 8090
Hollanda'dan : +010 766 0007
Fransa'dan : +180 146 335

Diğer Ülkelerden : +90 312 292 29 29

http://www.mfa.gov.tr/konsolosluk-cagri-merkezi-2016.tr.mfa

hOrOz
15 Ekim 2018, 22:24
Bugün konsoloslugu aradim soracaktim giris cikislari onlar verebiliyormu diye ama gel bakalim telefona bakan bir eleman yok. Inanin olmaz bukadar. Koskoca konsolosluk pes dogrusu

kusura bakma Hocam konsolosluk sana giriş çıkış belgesi veremez çünkü onların öyle bir yetkisi yok ..

koskoca her yerde yazıyor Emniyet Müdürlüğünden alacaksınız diye

Yurda giriş çıkış belgesi ;

– Hudut Kapıları Büro Amirliğinden
– Havalimanı Şube Müdürlüklerinden
– Tüm İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliklerinden

alınabilineceği gibi , internettende e-devlet üzerinden online alınabilir.

neco54
15 Ekim 2018, 22:53
Aynen öyle Tüm İlçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Büro Amirliklerinden yada il Emniyet Müdürlüğü Pasaport büro amirliklerinden bilgi alacaksiniz..

Cifte vatanlaslik var ise Alman kimligigi giris yapinca e-Devlette bir bilgi gözükmüyor.
Bu sene kendim yasadim. Esim Alman kimligi ile giris yapmis ucak ile, dönüste Kapikulede Almanpasaportunu verdik.
Giris bilgilerinizi göremiyoruz dedi ve Kücük kimligi verdikten sonra hepsi tamam.(Yani bir yerde donanim eksikligi var)
Kisa zamandada bunlar gidebilir tahminimce

Ibo921
16 Ekim 2018, 16:04
Merhaba arkadaslar,

hanimi Türkiyeden emeklilik basvurusunda bulunduk bu yaz ve bizden istenilen Meldebescheinigung ve Versicherungsverlauf hallettik. Simdi birde TR´ye tüm giris ve cikislar isteniyo 1994´den bugüne kadar.
2010 senesinde yeni Pasaport cikarttik ve eskisini atmistik. Bu giris cikislar TR´de emniyetten cikiyormus ama simdi oraya gitme imkanimiz yok. Burada Konsoloslukta acaba bunu cikartabilirmiyiz ? Veya baska nereden ulasabiliriz tüm giris cikis bilgilerine ?

Atliyacan ucaga dogru istanbul, orada kesin halledersin😀

zipzop
22 Ekim 2018, 12:41
Yanlis bilgi veriyorsunuz.
Sabah E-Mail yazdim ve simdi cevap geldi bende randevu aldim hemen.
Buyrun konsolosluktan gelen email:

Sayın .........,

Başkonsolosluğumuza Türkiye giriş-çıkış kayıtlarına ilişkin belgeye ihtiyaç duyduğunuz e mail ile belirtmiş bulunmaktasınız. Türkiye giriş-çıkış kayıtlarına ilişkin bilgileri içeren belgeyi (elektronik kayıtların sağlıklı olması durumunda) Başkonsolosluğumuzun pasaport bölümünden şahsen temin edilmesi gerekmektedir. Bu işlem için www.konsolosluk.gov.tr adresinden randevu almanız gerekmektedir. Randevu sayfasında Türkiye giriş-çıkış belgesi için ayıca bir seçenek bulunmamaktadır. Bu vesileyle pasaport işlemleri altında (Örnek: pasaport yenileme) herhangi bir randevu almanız yeterli olacaktır. Bekleme süresini göz önüne alarak işleminizi randevu almadan da yaptırabilirsiniz. Mevcut olan bütün Türk pasaportlarını ( Alman vatandaşı veya çifte uyruklu olanlarda daha önceden kullanmış oldukları ve kullandıkları var olan Alman kimlik ve pasaport numaralarını) beraber getirmenizi tavsiye ederiz.

T.C. Essen Başkonsolosluğu
Pasaport Servisi

Web: www.essen.bk.mfa.gov.tr
Facebook: https://tr-tr.facebook.com/essenbk
Twitter: https://twitter.com/tc_essen?lang=tr

zipzop
24 Ekim 2018, 16:13
Gittim bugün sabah Konsolosluga ama bosuna. Nalet birisi bizim orada calisan vatandaslar. Neymis geriye dönük yani 2009 geriye dönük göremiyormus. Onu bende görebiliyorum edevlet üzeri kendim. Bana gelen email gösterdim ve yazdigim soru icinde belirttim dedim 1994 itibaren lazim diye ve bana bu yaziyi gönderdiniz diye. Yok oradan cik su kapiya orasi yine geldigim yere bildem ne.

Uzun lafin kisasi: calisanlar insanlik dersi almasi gerek ilk bastan.

hOrOz
24 Ekim 2018, 16:49
Konsolosluğa suçlamaya gerek çünkü onların elinde olan bir şey değil

E-Devlet tede çok gerilere kadar gidilmiyor

Bütün bilgiler hudut kapılarında veya ilçe emniyet teşkilatında

Sana yazdık nereden alacağını

Sen laf dinlemezsen konsolosluk ne yapsın

alınabilineceği gibi , internettende e-devlet üzerinden online alınabilir.

hekimoglu
24 Ekim 2018, 17:11
Zor iş bu, bende o yüzden konsolosluk ve e-devleti tavsiye etmiyorum. Emniyette ismin ve soyismin her halini deneyerek belgeyi üretmeye çalışıyorlar çünkü eskiden okadar çok hatalı işlemler yapılmışki isim ve soyisimde çok harflerin yanlış yazıldığı olmuş. Sorun genelde TC kimlik no ları kullanılmayan dönemler yabancı kimlikle giriş cıkışlar birde memurların harf yanlışlığı yapmalarından kaynaklanıyor.

Acemibiri
24 Ekim 2018, 20:16
Sacmalik bu ya.
1994 yilindan bu yana giris cikis bunlarin ne isine yarayacak ki?
Tut ki ben 1994 den bu yana Türkiyeye hic giris yapmadiysam ne olacak? Emeklilik vermeyeceklermi??
Ya hadi anlarim son birkac sene icin, ama taaaaaa 1994 yilindan bu yana.

hOrOz
24 Ekim 2018, 20:30
Sacmalik bu ya.
1994 yilindan bu yana giris cikis bunlarin ne isine yarayacak ki?
Tut ki ben 1994 den bu yana Türkiyeye hic giris yapmadiysam ne olacak? Emeklilik vermeyeceklermi??
Ya hadi anlarim son birkac sene icin, ama taaaaaa 1994 yilindan bu yana.

hocam yüzeysel düşündüğün için sana saçmalık geliyor

borçlanıp emeklilik hakkı sadece yurtdışında yaşayan Vatandaşlar için var

o yüzden uzun süre Türkiye de yaşamadığından emin olmak istiyorlar ..

eğer uzun süre Türkiye de kalmışsa kaldığı o süreleri borçlanamıyor

Hani Türküm Doğruyum diye öğrendik ama çok sayıda doğru olmayan var

Allem Kullem edip uyanık davrananlar çok

delitürk
24 Ekim 2018, 20:35
Bilgi edinme hizmetlerinden faydalanabilirsiniuz bence CIMER e yaz durumu anlatin ,,ben TRde bir tapu islemi icin mesaj attim birkac gün icinde cevabi geldi..denemekte fayda vardir..

hOrOz
24 Ekim 2018, 20:46
Bilgi edinme hizmetlerinden faydalanabilirsiniuz bence CIMER e yaz durumu anlatin ,,ben TRde bir tapu islemi icin mesaj attim birkac gün icinde cevabi geldi..denemekte fayda vardir..

CIMER BIMER yaramaz tek adres buraları

delitürk
24 Ekim 2018, 20:49
Horoz ustam ben suana kadar hep cimere yazdim her kurumdan bilgi verdiler denemekten fayda var,,

CorumluM
15 Temmuz 2022, 02:12
slm kardes bende yasadim ayni sorunlari ,
bulundugun sehirde emnite gidip tüm giris cikislarin dökümünü alabilirsin .