PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Miras hakkinda bilgi lazim

meyas
10 Ekim 2018, 20:45
slm arkadaslar bir sorum olacakti miras meselesinde ,mirascilar mahkemeye imza verip( 4 mirasciyiz )bir belge cikacakmis onunla tapuya gidip mal varligi beyannamesi cikartip vergisini ödeyecekmisiz ondan sonra paylasim yapabilecekmisiz,iki ayri sehirde mal varligi var bir yerde ev biryerde tarla ,benim bilmek istedigim mal varligi beyannameyi ev ve tarla icin bir sehirden cikarta biliyormuyuz yoksa ev icin ayri sehir tarla icin ayri sehiremi gidecegiz mesafe cok oldugu icin bir yerden alamiyormuyuz,bir haftaligina gidecegim yakinda türkiyeye yetermi 1 hafta bu islemleri halletmek icin,tam anlatamamis olulurum ben bu islerden hic anlamadigim icin avukat varsa aramizda bir aydinlatsa cok memnun olurum

haveri68
10 Ekim 2018, 22:30
slm arkadaslar bir sorum olacakti miras meselesinde ,mirascilar mahkemeye imza verip( 4 mirasciyiz )bir belge cikacakmis onunla tapuya gidip mal varligi beyannamesi cikartip vergisini ödeyecekmisiz ondan sonra paylasim yapabilecekmisiz,iki ayri sehirde mal varligi var bir yerde ev biryerde tarla ,benim bilmek istedigim mal varligi beyannameyi ev ve tarla icin bir sehirden cikarta biliyormuyuz yoksa ev icin ayri sehir tarla icin ayri sehiremi gidecegiz mesafe cok oldugu icin bir yerden alamiyormuyuz,bir haftaligina gidecegim yakinda türkiyeye yetermi 1 hafta bu islemleri halletmek icin,tam anlatamamis olulurum ben bu islerden hic anlamadigim icin avukat varsa aramizda bir aydinlatsa cok memnun olurum

Veraset ilani verilecek ama yasayan tecrübeli arkadaslar anlatabilir .

Techniker
10 Ekim 2018, 22:59
yurtdisinda yasayanlar mahkemeye bas vurmalari lazim, biz avukata vermistik, 8 ay sürdü veraset ilaninin cikmasi.

hOrOz
10 Ekim 2018, 23:02
Veraset ilamı için illa mahkemeye gitmeye gerek yok

varisler Türk Vatandaşı ise Noterden de oluyor varisler

ama içlerinde Alman Vatandaşı varsa işte o zaman muhakkak mahkemeye gitmek gerekiyor

fazla uğraşmanıza gerek yok mirasinız kalan kişinin üzerine tapulu ise

o kişinin üzerine kayıtlı bütün taşınmaz malları online olarak E-Devlet ten (E-Tapu) görebiliyorlar

Bizim komşu Noter de çalışıyor. Bana o söyledi

Bizimde başımızdan geçti ama kız kardeşim Alman Vatandaşı olduğundan

mahkemeye gitmek zorunda kaldık

meyas
11 Ekim 2018, 13:23
cevaplar icin cok tesekkürler biz o asamayi (veraset ilami) mahkemeden bitirdik,benim bilmek istedigim simdi mahkemenin verdigi kagit ile tapuya gidip mal varligi beyannamesimi cikaracagiz vergisini ödeyip paylasimami geciliyor vede mal varligi 2 farkli ilimizde iki ilden ayri ayri mal varligi beyannamemi cikartacagiz paylasim yapa bilmek icin,yani arasi uzak oldugu icin illerin bir ilin tapusunda halledemeyizmi,hic bu islerden anlamadigim icin duyduklarimi yazdim Dogru en kisa yol dan paylasimi nasil sonuca varabiliriz,bir sorumdaha olacak imar affindan yararlanmak icin bir konut tapusu cikarmak nekadar yada kat kat tapu cikartmak fiyati nekadar,

hOrOz
11 Ekim 2018, 15:05
cevaplar icin cok tesekkürler biz o asamayi (veraset ilami) mahkemeden bitirdik,benim bilmek istedigim simdi mahkemenin verdigi kagit ile tapuya gidip mal varligi beyannamesimi cikaracagiz vergisini ödeyip paylasimami geciliyor vede mal varligi 2 farkli ilimizde iki ilden ayri ayri mal varligi beyannamemi cikartacagiz paylasim yapa bilmek icin,yani arasi uzak oldugu icin illerin bir ilin tapusunda halledemeyizmi,hic bu islerden anlamadigim icin duyduklarimi yazdim Dogru en kisa yol dan paylasimi nasil sonuca varabiliriz,bir sorumdaha olacak imar affindan yararlanmak icin bir konut tapusu cikarmak nekadar yada kat kat tapu cikartmak fiyati nekadar,

hocam yazılanları okumuyorsun galiba

herşey online görülüyor her şehire ayrı ayrı gitmenize gerek yok

Tapu masrafları bilemeyiz o taşınmazların değeri ne kadarsa ona göre değişir

az gösterir sonra ortaya çıkarsa (kontrol ediyorlar) cezalı duruma düşersiniz

Imar Affı 31.10.2018 kadar geçerli

İMAR BARIŞI İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

İmar barışı için istenen belgeler detayları şu şekilde; İmar barışı için başvurular E-devlet üzerinden online olarak

ya da bakanlık tarafından açıklanan lisanslı kurullar tarafından kabul edilecek. 8 Haziran Cuma günü başlayan başvurular e devlet üzerinden takip edilebilecek.

– E-devlet şifresi

– Geçerli bir cep telefonu numarası

– Geçerli bir e-posta adresi

– Beyan edilecek yapının adresi

– Tapusu varsa ada ve parsel bilgileri

– Toplam inşaat alanı; konutların ve işyerlerinin ayrı ayrı toplam alanları (m2)

– Yapıdaki konut ve işyeri sayısı

– Arsa/Arazinin emlak vergi birim değeri (TL/m2) (İlgili belediyesinden alınabilecektir.)

– Yapının bulunduğu arsanın alanı; varsa tapudaki alan yoksa beyan edilecek alan (m2)

– Yapı sınıfı (sistemin sunacağı seçeneklerden seçilecek)

– İmar mevzuatına aykırılığın tarif edilmesi

– Yapıyı gösteren ve ayrılık kısmını gösteren birer adet fotoğraf. (Fotoğrafların dosya formatı .jpg, .jpeg veya .png olmalıdır.)

meyas
16 Ekim 2018, 20:50
veraset ilani baslatmak icin kardeslerden birimiz basvurmustu ,(1 tanemiz alman vatandasi) ,simdi veraset ilanini Mahkemeden alabilmek icin hepimiz tek tek imza atmak gerehiyormus dogrumu,basvuruda gibi tek kisi alamiyormu

hOrOz
16 Ekim 2018, 21:33
veraset ilani baslatmak icin kardeslerden birimiz basvurmustu ,(1 tanemiz alman vatandasi) ,simdi veraset ilanini Mahkemeden alabilmek icin hepimiz tek tek imza atmak gerehiyormus dogrumu,basvuruda gibi tek kisi alamiyormu

bir kişi alabiliyor bizde öyle aldık (kardeşim Alman Vatandaşı )

baldız da o şekilde aldı ( 2 Kardeş Alman , 5 kardeş Türk )

hiç kimse bir imza sormadı ...

Zaten ayrı herkes için düzenlenmiyor bir tane başvuran kişi icin veriliyor zaten diğerleri içinde aynısı geçerli

sonra TC numarası üzerinden E-Devlete yükleniyor
E-devletten de indirebiliyorsun

böyle bir şey

https://image.ibb.co/kvgYFf/Unbenannt.png

meyas
25 Ekim 2018, 19:09
veraset ilamini,basvuru yapan birimiz alamadi veraset ilamini,vasiyetname varmis noterde ,vasiyet noterden mahkemeye gelmis tek tek mirascilara okutup verilecekmis veraset ilami, onun icin hepimiz tek tek imza verecekmisiz mahkemede,dogrumudur noter arkadaslar bilir yöntem böyle mi diye

hOrOz
25 Ekim 2018, 19:20
veraset ilamini,basvuru yapan birimiz alamadi veraset ilamini,vasiyetname varmis noterde ,vasiyet noterden mahkemeye gelmis tek tek mirascilara okutup verilecekmis veraset ilami, onun icin hepimiz tek tek imza verecekmisiz mahkemede,dogrumudur noter arkadaslar bilir yöntem böyle mi diye

Hocam madem vasiyet var onuda noter mahkemeye sunmuş ...

yapacak bir şey yok ... hepiniz teker teker gidip veraset ilamını ve mirasınızı alacaksınız ...

sen yarım yamalak anlatınca sonuç bu çıkıyor

Vasiyet olmasaydı anlattığım şekildeydi ama işin içine şimdi vasiyet girince olayın yönü değişti ...

meyas
26 Ekim 2018, 13:46
sagol Ilgin icin ozaman gidelim türkiyeye isimizi halledelim gelelimok78rcp