PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Wäschetrockner Çamaşır Kurutma Makinası Tavsiye

TipiTip
07 Ekim 2018, 23:07
Arkadaşlar şimdiye kadar gerek duymadık ihtiyaç olmadı almadık

Ama şimdi ihtiyaç var ve almam gerek

Hiç bir bildiğim yok bu makinalar ile alakalı

Hangisini neden niçin tavsiye edersiniz

Özellikleri nedir dezavantajları nedir

Bilen kullanan anlayan arkadaşlardan
Tavsiye bekliyorum

Teşekkürler ...

Musti
07 Ekim 2018, 23:29
AEG Wärmepumpentrockner cok az Ceyran harciyor
4 senden berli de kendimiz kullaniyoruz kesinlikle tavsiye ederim ;)
https://www.mediamarkt.de/de/product/_aeg-t8de86685-2172420.html#technische-daten
Angebot da oldunda daha da uyguna alabilirsen

neco54
08 Ekim 2018, 11:56
Beko,nun kurutma makinelerinede bakabilirsin. Fiyatlarida daha Uygun.
Biz kendimizde Beko kullaniyoruz. A+++

S&S

hope41
17 Ekim 2018, 12:54
Bizimde nasib olursa yakinda ikinci cocuk olacak, oglan 2,5 yasinda oldu, yani sürekli yikayip kurutacagiz :D

Bende almak istiyorum yakinda bir tane kurutma makinasi. Biraz baktim arastirdim, 3 cesit varmis ve anladigim kadari ile Wärmepumpetrockner olani almam gerekiyor benim. Digerleri icin Anschluss gerekiyormus galiba. Kondenstrockner ve birde Ablufftrockner varmis.

Camasir makinasi bizim mutfakta, banyoda yer olmadigi icin. Kurutma makinasinida cocuk odasina koymamiz lazim yaani baska ihtimal yok. Yanlis anlamadi isem bu model kurutma makinalari icin ayrica özel bir Anschluss gerekmiyor, sadece elektrik icin fisini takacagimiz bir priz yeterli oluyor.

Miele yede bakiyorum ama henüz kesin karar vermedim, taksitle alacagim büyük ihtimal, A+++ olmasi sart tabi ki ve 8 kg olsun diyoruz en az. Siemens, Bosch, Samsung hatta Beko nunda güzel kurutma makinalari var. Aslinda hepsi isimizi görür gibi ama almisken uzun ömürlü birsey olsun diyorum, bakalim.

Birbey 3.0
17 Ekim 2018, 21:30
Sanki Miele olunca bozulmuyor. Hepsi artik ayni halt. Miele'de cinde üretiyor. Eski Miele kalmadi. Sadece ismine para veriyorsun. Al en ucuzunden kullan gec. Bozuldumu 7 - 8 yil sonra icin yanmaz. Alacaksin simdi 1000 - 1500 Euro, yarin bozulacak, ver tamirciye 200 - 300 Euro. O zamana kadar bir de A+++++ cikar, senin makina yinede cok elektrik yakiyor olacak. 40 sene eveldi o elektronik esya ömürlük alinir diye. Simdi 300-400 Euro'ya aliyorsun hepsinin ortalama ömrü 10 sene.

atsiz77
17 Ekim 2018, 21:43
@hope41,

bende AEG vardı 15 sene dayandı, markasına fazla takılmayın bütçeni fazla yormayacak bir kurutma makinesi al üzerine birde 50€ oynuyor + 3 sene garanti yaptır.

Kurutma makinesini çocuk odasına koymanı tavsiye etmem çocuk rahatsız olur.

benim bildiğim 2 çeşit var birisinde nemi hortum yardımı ile dışarı atıyor bunun için cam veya ekstradan havalandırma borusu gerekiyor.

Diğeri camsız odalarda kullanabiliyorsun, nemi kendisi hafıza edip doldukça boşaltman gerekiyor.

Hangisini alırsan al çalışırken ses yapıyor çocuk odasına koyacaksın çocuk uyurken çalıştırman gerekecek al sana sorun .....

Birbey 3.0
17 Ekim 2018, 21:56
Cocuk odasina koy, alti ay sonra burda konu acarsin, odada rutubet var diye. Hele birde kisin kullanirsan, kuruturken cami tüme acman gerek. Yarim acsan ise yaramaz oda nemlenir. Tüm acsan Allah korusun oda buz gibi olur, cocuk hastalanir. Cocugun sagli icinde iyi deyil o odada yatmasi.

Kader
17 Ekim 2018, 23:01
Selam TipiTip,

Bizde aldik bir trockner Beko,esim memnun gecen günler saturnde Aktion vardi 19% ozaman aldik 473,13€ ya aldik saturndan,su an baktim Saturn da Internet de 639€ bir incele,iste bilgiler:
Camasir makinenin üstüne kurdum bir tane amazonda Wpro SKS101 al ve üstüne kur.

Beko DH8534GX0 Wärmepumpentrockner - 8 kg, Weiß, A+++

A+++ - sparsam, nachhaltig und fortschrittlich
Baby-Programm - hygienische Sauberkeit für Ihr Baby
Flexy Sense - reguliert Restfeuchte und Temperatur
Kindersicherung - gegen unbefugtes Türöffnen
Maße in cm - H84,6 x B59,5 x T60,9

Selam ve saygi

samsunlu
17 Ekim 2018, 23:08
Elektrik cok yemezmi bu Aletler, örnegin senelik ne Kadar gelir A+++ olanindan alinsa ve her gün 1 Sefer kullanma ile.

-¬=©ÄÑåVã®=¬-
17 Ekim 2018, 23:50
Burdan bir cok ev aletlerini hesaplayabilirsin..

https://www.energie.web.de/ratgeber/verbrauch/stromverbrauch-trockner/

hope41
18 Ekim 2018, 00:37
Cocuk odasi dedim de cocuk daha yatmiyor o odada, oglan 2 yasini gecti ama yatak odasinda yatiyor ve evde makinayi koyacak baska yer ve secenek yok. Yani yakin zamanda 4 odali eve gecmemiz gerekecek, evimizik su anki ücüncü odasini aslinda misafir odasi olarak kullaniyoruz. Cocuk odasi diye öyle lafin gelisi yazmistim, zaten henüz cocuk odasi olarak düzenlenmedi o oda.

Miele olayina gelince, benim derdim markasi degil ama süpürgesi mesela yillardir kullaniyoruz cok memnunuz. Kaldi ki ben daha karar verip alici gözle tüm modelleri inceleledim ama bir daha camasir makinasi alacak olsam ilk Miele ye bakarim, parasini bir kenara birakirsak kalite olarak cok iyi oldugu kesin. Yengemlerde var hem kurutma hel makina, yillardir kullaniyorlar sorunsuz.

Birbey 3.0
18 Ekim 2018, 08:56
Elektronik işi = Şans işi, çünkü bu forumda 100 kişi çıkar Miele'den memnun olan, 100 kişide memnun çıkmaz, çünkü şans işi. Bu Beko ve diyer markalar içinde geçerli.

Benim Candy 10 yıl oldu. Candy'dende memnun olan var, olmayanda.

durak78
18 Ekim 2018, 15:02
https://www.amazon.de/Beko-7330-Multifunktionsdisplay-Trommelbeleuchtung-Trommelbewegungen/dp/B004EPYJYU

biz bunu kullaniyoruz memnunuz .

yalniz koyacagin yerde 2 adet priz varmi bizde tek adet var ve 3 lü priz ile hem camasir makinasini hem trcokner takinca priz cok isiniyor bir sefer yandi , ona dikkat edin.

hope41
18 Ekim 2018, 19:41
https://www.amazon.de/Beko-7330-Multifunktionsdisplay-Trommelbeleuchtung-Trommelbewegungen/dp/B004EPYJYU

biz bunu kullaniyoruz memnunuz .

yalniz koyacagin yerde 2 adet priz varmi bizde tek adet var ve 3 lü priz ile hem camasir makinasini hem trcokner takinca priz cok isiniyor bir sefer yandi , ona dikkat edin.

Camasir makinasi mutfakta bizim, misafir odasina koyucaz baska yerimiz yok evde maalesef.

Bu arada kac sene oldu alali? Sans isi birazda belki Birbey‘in de dedigi gibi ama amazondaki yorumlara bakilirsa cok kiside 2 sene sonra bozulma olmus ve sorunlar baslamis, servistende cok sikayet eden olmus.

TipiTip
18 Ekim 2018, 19:53
Rahmetli Dedemin bir sözü vardi hep söylerdi bu sözü
genelliklede eve birsey alinacagi zaman söylerdi

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti

Bir malın ucuz olması sebepsiz değildir: Ya modası geçmiştir, ya çürüktür, ya defoludur, ya kaba ve kullanışsızdır, yada bol bulunan bir nesnedir. Pahalı olmasının da nedenleri vardır: Ya yeni çıkmıştır, ya sağlamdır, ya biçimli ve kullanışlıdır, yada az bulunan bir nesnedir. Alışverişte bütün bunlar gözönünde bulundurulmalıdır. Satılığa çıkarılan bir mal kalitesine göre Şyatlandırılır. Ucuz malların kalitesi pahalı mallara oranla daha düşüktür. Ucuz şeylerin ucuzluğuna tamah etmemeli, aldatılmamak koşuluyla pahalı şeylerin de pahalılığından korkmamalıyız.

Beyler herkes bütcesini bilir

benden tavsiye alicaginiz esya icin gözden ne cikardiysaniz

onunla alabileceginizin en iyisini alin

imkani olan 500 olsun imkani olan 1000 versin

kalite her zaman kalitedir ,

Lada ile Mercedes kiyaslanir mi ? böyle sacmalik olur mu ??

o zaman Candy ile Miele'de kiyaslanmaz

haaaa Candy is görmez mi , tabiki görür ama Miele yine Miele

Lada ilede sabah ise gidilir Mercedes ilede gidilir

hangisi daha rahat daha zevkli tartismasi osuruktan teyyara isine döner hic girmeyelim

durak78
18 Ekim 2018, 20:31
Camasir makinasi mutfakta bizim, misafir odasina koyucaz baska yerimiz yok evde maalesef.

Bu arada kac sene oldu alali? Sans isi birazda belki Birbey‘in de dedigi gibi ama amazondaki yorumlara bakilirsa cok kiside 2 sene sonra bozulma olmus ve sorunlar baslamis, servistende cok sikayet eden olmus.4 senedir kullanıyorum hiç bozulmadi yalniz trockner makinasinin dışarıya nasil sıcaklık verdigini biliyormusunuz, bütün oda cok sicak olabilir bilginize

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Birbey 3.0
18 Ekim 2018, 20:38
Diyorum ya sans isi.

hope41
18 Ekim 2018, 22:29
4 senedir kullanıyorum hiç bozulmadi yalniz trockner makinasinin dışarıya nasil sıcaklık verdigini biliyormusunuz, bütün oda cok sicak olabilir bilginize

Gesendet von meinem P9000 mit Tapatalk

Evimizde kullanmadik hic ama olan arkadaslardan veya akrabalardan biliyorum. Gerci onlarin banyolari müsaitti yer bakimindan. Sanirim bazilari daha cok sicaklik veriyor disari ve kimisi daha az. Peki makina calisirken camin acilmasi mi gerekiyor odada? Yada yukardan hafif acsak yeterli oluyor mu? Birde sanirim su doluyor biryere onu mu bosaltmak gerekiyor herhalde!

Alincak makinada ses (db), enerji sinifi haricinde özellik yani programlar filan neye dikkat etmek gerekir acaba?

hope41
18 Ekim 2018, 22:34
Rahmetli Dedemin bir sözü vardi hep söylerdi bu sözü
genelliklede eve birsey alinacagi zaman söylerdi

Ucuzdur vardır illeti, pahalıdır vardır hikmeti

Beyler herkes bütcesini bilir

benden tavsiye alicaginiz esya icin gözden ne cikardiysaniz

onunla alabileceginizin en iyisini alin

imkani olan 500 olsun imkani olan 1000 versin

kalite her zaman kalitedir ,

Lada ile Mercedes kiyaslanir mi ? böyle sacmalik olur mu ??

o zaman Candy ile Miele'de kiyaslanmaz

haaaa Candy is görmez mi , tabiki görür ama Miele yine Miele

Lada ilede sabah ise gidilir Mercedes ilede gidilir

hangisi daha rahat daha zevkli tartismasi osuruktan teyyara isine döner hic girmeyelim

Aynen abi, ben yemek olsun, kiyafet olsun, elektronik esya olsun bütceme uygun olanin en iyisini almisimdir hep. Hosuma gider Ja marka en ucuz kasarida alirim, saglikli ve hosuma gidiyor diye %100 Arpa ekmegine de 3 küsür verir yerim. Muz alirken illa en pahalisi iyisidir diye cikita muz aramam ama daha ucuza olan aldigim muz bana göre cikitadan iyidir. Isime degil damak zevkime bakarim!

Yani demek istedigim marka almis olmak icik marka almam ama belli kaliteyi sunan üründe bütcem el verdigince en iyisini almaya gayret ederim.

Sen aldin mi bu arada? Yada karar verebildin mi? Yenge ne isterse onu al abi :)

Birbey 3.0
18 Ekim 2018, 22:38
Hortumlu olan isine yaramaz. Buhari disa veriyor.

Birde buhari, yani suyu icinde biriktiren var. Camisir makinasinin deterjan kismi gibi bir yer var, oraya suyu biriktiriyor. Bir Makinadan baya 3-5 litre su cikartiyor. Sonra onu bosaltiyorsun. Cami yarima acmak pek ise yaramaz. Ancak devamli hic kapatmazsan yarar. Yoksa iceri hep nemli ve sicak kokar. Zamanla rahatsiz olursunuz.

Trocknerler ayni Camasir makinasi gibi. Fonksiyonlari hepsinde az cok ayni.

Sen suanda ikinci cocuk gelecek diye cok keyifli oldugu icin kralini almak istiyorsun. Ama inanki bosuna Miele aliyorsun. Yazik o paraya. Hepsi ayni halti görüyor. Al 309 Euro bir Beko ve koy.

Ben hanima hic sormuyorum. Alip geciyorum. Neden mi? Cünkü hanimi bir kac kere götürdüm mediamarkta falan bakti. Hepsi ayni halt. Hele yedek parcalar, mesala kayis gibi falan, tüm makinalarda standard. Buda bana gösteriyorki, hepsi ayni fabrikadan cikiyor. Sadece ön panel biraz farkli okadar. Hanimda anladi bu markalarin sirf bir satis oyunu oldugunu. Ozamandan bu yana hep internetden aliyorum ucuza geciyorum. Dükkan yorulmadigim ve tasimadigim yanima kar geliyor.

Ayrica Beko milli markamiz. Bunuda unutmayalim.

Musti
18 Ekim 2018, 22:39
Edelstahl trommel olmasina dikkat edin

Birbey 3.0
18 Ekim 2018, 22:43
Edelstahl trommel olmasina dikkat edin

Hepsi zaten Edelstahlki. Ben küflenen daha bir Trommel görmedim.

Musti
18 Ekim 2018, 22:46
Hepsi zaten Edelstahlki. Ben küflenen daha bir Trommel görmedim.

Yanlisin var hepsi Edelstahl degil

Bei Trocknern mit einer "galvanischen" Trommel, handelt es sich um ein Stahlblech, welches im Fertigungsprozess mit einer besonderen Oberfläche veredelt wurde. Edelstahl dagegen kommt als Material massiv zum Einsatz ist aber teurer in der Herstellung. Daher auch die Verwendung der galvanischen Trommel in Geräten im unteren Preissegment.

Ila Miele almak istiyorsan bu model iyi Miele TWF 500 WP
https://www.mediamarkt.de/de/product/_miele-twf500wp-editioneco-2370749.html?uympq=vpqr&rbtc=ide%7Cpf%7C2370749%7C%7Cp%7Cstandard%20feed%7 C&dclid=CNbLnKPvkN4CFRiC3godwQgHXA

TipiTip
18 Ekim 2018, 22:50
Sen aldin mi bu arada? Yada karar verebildin mi? Yenge ne isterse onu al abi :)

Ben inanın hiç bakmadan konu açmadan
Aklımdan 500 geçirmiştim limit olarak

Yazılanlara bakarak internet araştırarak
Beko diyecem gibi bütçeme uygun
Ve Aradıklarım mevcut Bekoda

Haftaya kısmet olursa Beko alırım ...

Birbey 3.0
18 Ekim 2018, 22:50
Dogrudur Musti. Ama ben hic küflenen görmedim daha. Zaten Trocknerin ici kurutuyor. Yas kalsa belki küflenir, ama sicak hava üfürüyor makina.

Musti
18 Ekim 2018, 22:58
Dogrudur Musti. Ama ben hic küflenen görmedim daha. Zaten Trocknerin ici kurutuyor. Yas kalsa belki küflenir, ama sicak hava üfürüyor makina.

Küf degil pas oluyor niye dersen mesela bir pantolonun fermari vura vura "trommeli" yipratiyor ve zamanla par olusuyor

Ben Trockner yi almadan önce 3-4 sene oluyor baya arastirdim ona göre aldim ve bu Wärmepumpen trockner teknoloji AEG en iyisi
tabi burda da modeline göre

hope41
18 Ekim 2018, 23:05
Birbey kardesim, ben cocuk geilyor keyifliyim diye kralini almaya calismiyorum, ki daha karar vermedim. Yukarida da yazdim bütceye zevke göre hosuma gideni almaya calisirim.

Samsung ve AEG nin de iyi modelleri var 700-800 civari, Beko nun da güzel modelleri var, yorumlarda iyi yazanda cok var.

Musti
18 Ekim 2018, 23:09
Suan amazon da cok iyi fiyata AEG var 642,90€ https://www.amazon.de/dp/B01LALYP4E?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealode-aw9-21&ascsubtag=XtPjKtwf0dUfTTlb0VFMSg

TipiTip
18 Ekim 2018, 23:10
Bunu alicam gibi görünüyor

Beko DE8535RX0 Wärmepumpentrockner / 8 kg / A+++ / Multifunktionsdisplay / Automatischer Knitterschutz / Reversierende Trommelbewegungen https://www.amazon.de/dp/B01MRV7K15/ref=cm_sw_r_cp_apa_NzpYBbQG2JTBF

hope41
18 Ekim 2018, 23:20
Suan amazon da cok iyi fiyata AEG var 642,90€ https://www.amazon.de/dp/B01LALYP4E?m=A3JWKAKR8XB7XF&tag=idealode-aw9-21&ascsubtag=XtPjKtwf0dUfTTlb0VFMSg

Bunu alicam gibi görünüyor

Beko DE8535RX0 Wärmepumpentrockner / 8 kg / A+++ / Multifunktionsdisplay / Automatischer Knitterschutz / Reversierende Trommelbewegungen https://www.amazon.de/dp/B01MRV7K15/ref=cm_sw_r_cp_apa_NzpYBbQG2JTBF

Testsieger diyor ama yinede bir bak istersen netteki Bewertung lara. Bazen kafa karistirsada yazilanlar, bazende yardimci olabiliyor.

hope41
18 Ekim 2018, 23:26

Bir iki modeli gözüme takildi. Birde Samsung‘un var dikkatimi ceken. En iyisi MM a filan gidip orda eger sansina denk gelirde gercekten sana her türlü bilgiyi veren bir satis elemani bulabilirsen bilgi almak. Ama isi bilen birine denk gelirsen tabi!

Biz birkac sene önce kahve makinasi alacaktik, cok dandik olmasin ama ucuk parada vermek istemiyorduk cok kahve icmedigimiz icin, Saturn de bir Alman kadin bizi cidden güzelce bilgilendirdi ve uygun fiyata isimizi gören bir makina aldik o zaman.