PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Türkiyede doktor,a gitmek için ne gerek?

mustimercan
01 Ekim 2018, 19:34
Arkadaşlar iki hafta sonra turkiyeye gitme niyetim var 5 günlüğüne gitmişken bi kaç doktorada görüşeyim diyorum,bende geçen sene bandschebevorfall oldu ameliyat olmadim ama burdada ortapedilere gitmekten biktim..şimdi benim sorum,turkiyede nasıl oluyor? aok üzerinden?yoksa bi ücret ödemem gerekiyormu?

74karadenizli74
01 Ekim 2018, 20:06
Aok bildiğim kadar hepsini ödemiyor , eğerki özel sikortan varsa misal adac de unfall und krankenversicherung doktora gitiğin ödediğn paraları geri alıyorsun.

fuk_18
01 Ekim 2018, 20:11
sigortandan türkiye icin auslandskrankenschein al onu türkiyeye gidince sgk mudurlugune git onu ver sana yupass numarasi vercekler onun ile devlet yada özel hastanelere muayene olabilrsin para ödüceksin tabiki ama ucuk rakamlar degil

haveri68
01 Ekim 2018, 21:39
Sakin türkiye de doktora gitme , gidersen pisman olursun seni türkiyedeki doktorlar para babasi olarak görüyor ve seni soyarlar , malesef genellemek istemiyorum dürüst namusuyla parasini kazanlari tenzih ederek söylüyorum .

Birbey 3.0
01 Ekim 2018, 21:44
sigortandan türkiye icin auslandskrankenschein al onu türkiyeye gidince sgk mudurlugune git onu ver sana yupass numarasi vercekler onun ile devlet yada özel hastanelere muayene olabilrsin para ödüceksin tabiki ama ucuk rakamlar degil

Krankenkasse'deki belgenin adi T/A 11'dir.

Doktor olayinca gelince. Almanci olunca cok cabuk ameliyat etmeye calisiyorlar. Bunu bende fark ettim. Özellikle özel hastaneler'in üzerinden cok baski var. Özel hastane ticarethane. Doktorlar devlet hastanesindeki meslektaslarindan iki üc kati daha cok kazaniyorlar. Bu paralar bir yerden cikmasi gerekiyor.

Benim nacizhane tavsiyem, muayene ol, ama ameliyat olma hemen.

Türkiye'de iki cesit doktor var dir. Ya hayatini kurtarir, yada hayatinini tamamen karartir.

Arkadaşlar iki hafta sonra turkiyeye gitme niyetim var 5 günlüğüne gitmişken bi kaç doktorada görüşeyim diyorum,bende geçen sene bandschebevorfall oldu ameliyat olmadim ama burdada ortapedilere gitmekten biktim..şimdi benim sorum,turkiyede nasıl oluyor? aok üzerinden?yoksa bi ücret ödemem gerekiyormu?

Sana tavsiyem Augsburg'daki Prof. Dr. Balkan Cakir'a gözükmen. Sadece omur iligi uzmanidir. Kassenpatientlerede bagiyor. Cok ameliyat sevdasi bir hekimde degil.

https://www.jameda.de/neusaess/aerzte/orthopaeden/prof-dr-balkan-cakir/bewertungen/81360306_1/

https://www.jameda.de/neusaess/gemeinschaftspraxen/dr-gerd-hoermann-und-prof-dr-balkan-cakir/uebersicht/70701628000_2/

https://www.augsburger-allgemeine.de/schwabmuenchen/Ein-Wirbelsaeulenspezialist-verstaerkt-das-Aerzteteam-id27542457.html

https://www.youtube.com/watch?v=wjpLXPGDm90

hekimoglu
01 Ekim 2018, 22:10
Uzun süredir cok sevdigim yurdumdayim gerek kendim gerek cevremdeki yakinlarimin saglik sorunlari nedeniyle hastanelere abone oldum sayilir gerek özeli gerek devleti hicbiri Almanyayla kiyaslanacak seviyede degil bu gidisle olmazda, hele hele özeller kasaphanemi ticarethanemi desem bilemedim saglam adami para kazanmak icin delik desik ederler. Kim ne derse desin herkes yasadigini bilir ona göre konusur 1-2 istisna olabilir birsey diyemem ama oda kaideyi bozmaz, Allah tüm saglik sorunlari yasayanlara acil sifa versin.

MEGAbond
02 Ekim 2018, 00:46
ilk önce gecmis olsun Allah $ifalar versin

kisa ve öz anlatayim

bir agbinin annesinde rahim kanseri tespit ediyorlar.(özel hastahanede) ve ameliyat etmek istiyorlar.

agbi de diyorki, anne sadece özele görükme ULUDAG üniversitesine git birde onlara gözük diyor.

anneside aynen öyle yapiyor,,üniversitedeki doktorlarda,,,, ya$tan dolayi ameliyatin cok riskli oldugunu ve kesinlikle masada kalabilecegini söylüyorlar...uludag üniversitesinde kemoterapi ve ilaclarla kanseri yeniyorlar.yani kadincagiz kurtuluyor.

anne ogluna yani agbiye sonra diyorki,,oglum Allah senden razi olsun,,ben özeldekinleri dinleyip ameliyat olmus olsaydim $u an hayatta degildim. demi$

kisa ve öz yazmaya calistim.

moralist
02 Ekim 2018, 07:33
Döner Sermaye oldugu için Ekmek paralarini Ameliyat ile çikarmak zorundalar normal bir durum

atsiz77
02 Ekim 2018, 07:54
arkadaşımız @mustimercan sorusuna geri dönelim arkadaşlar, yoksa konu başka yönlere doğru gidiyor [emoji6]

fuk_18
02 Ekim 2018, 11:53
abi sen augsburgdamiydin ?

Krankenkasse'deki belgenin adi T/A 11'dir.

Doktor olayinca gelince. Almanci olunca cok cabuk ameliyat etmeye calisiyorlar. Bunu bende fark ettim. Özellikle özel hastaneler'in üzerinden cok baski var. Özel hastane ticarethane. Doktorlar devlet hastanesindeki meslektaslarindan iki üc kati daha cok kazaniyorlar. Bu paralar bir yerden cikmasi gerekiyor.

Benim nacizhane tavsiyem, muayene ol, ama ameliyat olma hemen.

Türkiye'de iki cesit doktor var dir. Ya hayatini kurtarir, yada hayatinini tamamen karartir.

Sana tavsiyem Augsburg'daki Prof. Dr. Balkan Cakir'a gözükmen. Sadece omur iligi uzmanidir. Kassenpatientlerede bagiyor. Cok ameliyat sevdasi bir hekimde degil.

https://www.jameda.de/neusaess/aerzte/orthopaeden/prof-dr-balkan-cakir/bewertungen/81360306_1/

https://www.jameda.de/neusaess/gemeinschaftspraxen/dr-gerd-hoermann-und-prof-dr-balkan-cakir/uebersicht/70701628000_2/

https://www.augsburger-allgemeine.de/schwabmuenchen/Ein-Wirbelsaeulenspezialist-verstaerkt-das-Aerzteteam-id27542457.html

https://www.youtube.com/watch?v=wjpLXPGDm90

mustimercan
03 Ekim 2018, 13:16
Cevaplar,icin teşekkürler arkadaşlar..zaten ben ameliyat olmak istemiyorum. olsamda burda olurum.muane olmak istiyorum sadece belki ordaki doktor başka bi tedavi önerir..simdi benim anladigim,ADAC nın auslandkrankenschutzu var bende onunla odedigim parayı burda alabilirim yada aok,'dan bi kayıt alıp SSK, ya gitmem gerek.

mustimercan
03 Ekim 2018, 13:22
Augsburg bana çok uzak ben Münster de kalıyorum..ne kadar almanca bilsende kendi dilinden konuşan bi doktorla konuşmak her zaman daha faydalı tabiki.

hOrOz
03 Ekim 2018, 13:25
ilk önce gecmis olsun Allah $ifalar versin

kisa ve öz anlatayim

bir agbinin annesinde rahim kanseri tespit ediyorlar.(özel hastahanede) ve ameliyat etmek istiyorlar.

agbi de diyorki, anne sadece özele görükme ULUDAG üniversitesine git birde onlara gözük diyor.

anneside aynen öyle yapiyor,,üniversitedeki doktorlarda,,,, ya$tan dolayi ameliyatin cok riskli oldugunu ve kesinlikle masada kalabilecegini söylüyorlar...uludag üniversitesinde kemoterapi ve ilaclarla kanseri yeniyorlar.yani kadincagiz kurtuluyor.

anne ogluna yani agbiye sonra diyorki,,oglum Allah senden razi olsun,,ben özeldekinleri dinleyip ameliyat olmus olsaydim $u an hayatta degildim. demi$

kisa ve öz yazmaya calistim.

miş .. mış .. muş ... bu çok saçma ..

eğer kanser dağılmamışsa rahim kanserinin tek çaresi Total OP dir ..

erkeklerdeki Prostata Kanseri gibi

başka öyle Chemo veya ilaç tedavisi ile geçmesi mümkün değil ...

Chemo terapi yaşlı kişilerde ameliyattanda daha tehlikeli ve riskli..

Siz hiç Chemeo terapiye giren sapa sağlam bir insanın terapiden nasıl çıktıgını gördünüz mü ??

şimdiye kadar rahim ameliyatındanda öleni duymadım ..

çünkü kadınlarda o kadar yaşamsal önemi olan organ değil .. aynen Prostat da öyle

Cevaplar,icin teşekkürler arkadaşlar..zaten ben ameliyat olmak istemiyorum. olsamda burda olurum.muane olmak istiyorum sadece belki ordaki doktor başka bi tedavi önerir..simdi benim anladigim,ADAC nın auslandkrankenschutzu var bende onunla odedigim parayı burda alabilirim yada aok,'dan bi kayıt alıp SSK, ya gitmem gerek.

ADAC sağlık sigortası sadece yurtdışında oluşabilecek acil rahatsızlıklar dan tedavi olmak için

yani izin sırasında oluşabilecek hastalıklar için yoksa diğer önceden varolan rahatsizliklarda ödeme yapmazlar ..

AOK yurtdışı sigoratası da aynı .. daha önceden böyle bir rahatsızlık varsa problem çıkabilir ..

Türkiye deki özel muayeneleri cepten ödemek zorundasınız

V/S
03 Ekim 2018, 16:00
miş .. mış .. muş ... bu çok saçma ..

eğer kanser dağılmamışsa rahim kanserinin tek çaresi Total OP dir ..

erkeklerdeki Prostata Kanseri gibi

başka öyle Chemo veya ilaç tedavisi ile geçmesi mümkün değil ...

Chemo terapi yaşlı kişilerde ameliyattanda daha tehlikeli ve riskli..

Siz hiç Chemeo terapiye giren sapa sağlam bir insanın terapiden nasıl çıktıgını gördünüz mü ??

şimdiye kadar rahim ameliyatındanda öleni duymadım ..

çünkü kadınlarda o kadar yaşamsal önemi olan organ değil .. aynen Prostat da öyle

ADAC sağlık sigortası sadece yurtdışında oluşabilecek akut rahatsızlıklar dan tedavi olmak için

yani izin sırasında oluşabilecek hastalıklar için yoksa diğer önceden varolan rahatsizliklarda ödeme yapmazlar ..

AOK yurtdışı sigoratası da aynı .. daha önceden böyle bir rahatsızlık varsa problem çıkabilir ..

Türkiye deki özel muayeneleri cepten ödemek zorundasınız

Babam Kanser hasasi oldugundan, yazdiklarina katiliyorum. Öncelik her Zaman Amilyatdir, rezediv olursa olanaga bagli tekrar amilyat yada
Chemo. Tip ilerledigi icin Kücük bir kisimda amilyat gerekli olmaya bilir, buda Kanser türüne bagli (iyi huylu / kötü huylu) degisir.

Ben daha Türkiyeden yeni geldim, ve Annem Bandscheibenvorfall den Lyrica kullaniyor. Bu ilac Türkiyede bitti ve yenisini yazdiramadik,
ama Türkiyede var bu ilac. Hem özele gitdik hem Üniversteye, daha Doktor yüzü görmeden , yazamayiz dediler. Hastaneniz batsin dedim cikdik.

Türkiyede ben kendi adima söyliyim, ne tedavi olmak isterim nede Amilyat. Adamlarda bilgi yok, kafadan uydurma imkanlarla tedavi edersen
daha cok insan masada kalir. Halbuki WHO önerdigi (Lehrbuch) üzerinden yapsalar, sorun olmayacak.

Neyse konuyu fala dagitmiyim. Aok nin verdigi Türkiye Almanya anlasma kagitdini Türkiyede SGK Yupass Numarasi alacaksiniz.
Bununla sadece NOTFALL Versorgung icin tedavi olursunuz. Degisik Notfall olmayan Tedavi masrafini Almanyada AOK geri isteye bilir.

akbaba
03 Ekim 2018, 17:32
ben her sene izine giderken, krankkassemi ararim ve izin tarihlerini söylerim, bana auslandkrankenschein göndeririler, bununlada Türkiye'de kaldigim sehirdeki SGK'ya giderim, bana yupass numarasi verirler, bununlada hastanelerde muayene olurum. devlet veya özel hastane farketmiyor.
ben almanyada mecbur olmadikca doktora gitmiyorum, ev doktorunda bile saatlerce bekliyoruz, bir ortopedi termini icin haftalarca bekliyoruz.
Türkiyede doktora gitmek cok rahat,ben dizim icin bir özel hastanedeki ortopedi doktoruna gittim,güzelce muayene oldum,dizimin MR cekildi, toplam iki saat sürdü.
uzun termin olayi yok, saatlerce bekleme yok, hastahaneler cok temiz ve bakimli,kullanilar cihazlar modern, doktorlar cok bilgili, ben cok memmunum.
Anne ve Babam 80 yasindalar, bir cok hastaliklari var, sürekli hastane-doktora giderler,almanya olsa terminler-beklemeler olur, Türkiye'de cok rahat doktora-hastaneye gidiyorlar

mustimercan
03 Ekim 2018, 17:47
Bende şahsen türk doktoralarını tercih ederim..Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'ünde dediği gibi "Beni Türk hekimlerine emanet edin"....ben şimdi bu aok 'dan yada ADAC tan aldığım kağıtla sgk ya giderim ordan aldığım kağıt ile hasteneye gider izine geldim ama çok agrım var diyebilirim..burda aok problem yaparsa zaten bel fıtığı var izinde çok agrım oldu doktora gittim derim.

akbaba
03 Ekim 2018, 19:54
mustimercan, bende ADAC'de var, ADAC baska birsey, AOK'dan aldigin baska.
AOK'dan auslandkrankenschein für Türkei alacaksin, bunu gittigin sehirdeki SGK'ya götür ve yupass numarasi al, bununla doktorda-hastanede sadece bir kayit parasi vererek,buda sanirim devlet hastanelerinde 15tl, özel hastanelerde 35tl, muayene oluyorsun.
Türkiyeye gidince hastaneye gittigin icin,AOK'ya filan birsey demene gerek yok, ben senelerdir Türkiyede hastaneye gittim,bana kimse sormadi.
ADAC auslandskrankenversicherung baska sey, doktora gidersin, parasini verirsin,ilac parasinida ödersin, gelince ADAC'den istersin.

mustimercan
06 Ekim 2018, 09:45
peki bu sgk,'dan aldığım numara ile özel hastanelerde muayne olabiliyormuyum?

akbaba
06 Ekim 2018, 12:00
evet mustimercan ister devlet hastahanesi-saglik ocagi-sehir hastahanesi- özel hastahane heryere yupass numarani göstereceksin.
nereye gidersen git, nasil bir sigortan var belgelemen lazim, almanyadada öyle degilmi,krankenkasse'nin verdigi Krankenversichertenkarte olmadan doktora gidemezsin. bu yupass senin almanyadaki krankenversichertenkarte sayilir.
fark söyle oluyor, Türkiyeden sgk'li birisi özel hastaneye gitse muayene icin 20tl verir, sen yupass ile gitsen 35tl veririsin, yurtdisi sigortasi oldugu icin biraz cok para aliyorlar.
arkadasim hic endiselenme, sende bandschebevorfall varmis, hastaligin belli,yerinde olsam önce bir arastiririm, önce devlet hastahanesine git, tecrübeli iyi bir ortopedi bul,sonrada hangi özel hastanede ortopedi iyiyse ona git.hangi sehre gidecegini yazmadin, büyük sehirlerde hertürlü hastane-doktor var

bellali
06 Ekim 2018, 22:54
Uzun süredir cok sevdigim yurdumdayim gerek kendim gerek cevremdeki yakinlarimin saglik sorunlari nedeniyle hastanelere abone oldum sayilir gerek özeli gerek devleti hicbiri Almanyayla kiyaslanacak seviyede degil bu gidisle olmazda, hele hele özeller kasaphanemi ticarethanemi desem bilemedim saglam adami para kazanmak icin delik desik ederler. Kim ne derse desin herkes yasadigini bilir ona göre konusur 1-2 istisna olabilir birsey diyemem ama oda kaideyi bozmaz, Allah tüm saglik sorunlari yasayanlara acil sifa versin.

özel hastanelere Türkiyedekiler Mezbaha diyorlar...

bilmeyenler icin ;
mezbaha ne demek?
kasaplık hayvanların veteriner denetiminde kesilip yüzüldüğü özel yer.

Birbey 3.0
06 Ekim 2018, 23:00
Öyle zaten. Özellerde doktorlar devlet hastanesindeki bir doktorun 2-3 katini kazaniyor. Bu fiyat farki bir yerde cikacak. Sonunda özel hastane kar amacli calisiyor.

Maalesef devlet hastenleri halen yetersiz oldugu icin, özellikle büyük sehirlerde, mecbur kaliyor millet gitmeye.

En cok para ameliyatda var.

mustimercan
10 Ekim 2018, 00:43
izmir,e gideceğim..internette bi doktor buldum muayene ücreti ne kadar diye mail yazdım.cvb: 750 tl..bu ne uçmuş bunlar...

Birbey 3.0
10 Ekim 2018, 07:57
Izmirde 9 Eylül üniversite hastanesi yada Çiğli eğitim ve araştırma hastanesine gidebilirsin. Para ödemezsin.

hekimoglu
10 Ekim 2018, 12:27
Devlet hastanelerinde sadece 6 TL katılım payı ödeyerek tedavi olmak mümkündür de özel olarak aranılan doktorlar genelde özel çalıştıklarından muayene ücretide ürkütücü olabiliyor.

Bende Istanbul da çok ünlü bir doktordan dizim için randevu almıştım, derimim yüzülebileceği söylentileriyle ürküp randevuyu iptal ettim Samsun da devlet hastanesinde çok iyi bir doktor buldum bu kez Almanya dan getirmiş olduğum MRT CD sini hastane bilgisarayı açmayınca yine sonuç alamadım.