PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EURO 2024 Ev Sahibi Almanya Oldu

garip_38
28 Eylül 2018, 00:47
UEFA,*EURO 2024’e*Almanya’nın ev sahipliği yapacağını açıkladı.*Türkiye*ile Almanya’nın aday olduğu yarışta UEFA Yönetim Kurulu’nun oylarıyla organizasyon Almanya’ya verildi. Oylamada Almanya'ya 12, Türkiye'ye 4 oy verildiği açıklandı.

Türkiye*ve Almanya'nın düzenlemek için aday olduğu EURO 2024'ün ev* sahibi, İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde gerçekleştirilen oylama* sonucunda belirlendi.

*

İki aday ülkenin temsilcilerinin gerçekleştirdiği sunumların ardından* UEFA Yönetim Kurulu tarafından yapılan oylama sonucunda Almanya, EURO 2024'ün ev sahipliğini üstlenme hakkı kazandı.

*

Oy sayıları belli oldu
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2024) ev sahipliği sürecinde aday ülkelere verilen oy sayıları belli oldu.

UEFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, İsviçre'nin Nyon kentinde UEFA Yönetim Kurulu tarafından gerçekleştirilen oylamada, turnuvaya ev sahipliği yapmaya hak kazanan Almanya'ya 12 oy çıktığı belirtildi.

Almanya ile yarışan Türkiye'ye ise 4 oy verildiği aktarıldı.

Oylamayı değerlendiren UEFA Başkanı Aleksander Ceferin, "Almanya ve Türkiye'nin futbol federasyonlarını, oylama öncesindeki harika sunumları için tebrik ediyorum. Avrupa'da 2024 yılının en iyi ulusal takımını futbol şöleni eşliğinde öğrenmek için şimdiden sabırsızlanıyorum." ifadelerini kullandı.

Milliyet

TipiTip
28 Eylül 2018, 09:27
Hakli yere Almanyaya verildi

Dogruyu söyleyelim biz hic bir sekidle bu gibi bir Turnuvayi hak etmiyoruz !!!!

Dün Verilmedigen önce bir haber kanalini izliyorum

spikerlerden birisi aynen su sekilde diyor ,

Antalya haric hic bir sehrin Hotellerinin Yatak sayisi bu Turnuva icin yeterli degil diyor

Bir aksamlik eglence degilki bu millet gelsin gitsin ,

yaz ayinda yapiliyor zaten bir cok sehrin Hotelleri Full cekiyor

bu gelicek olan millet nerede konaklayacak ???

Birde bizdeki Stadyum seyirci kapasitelerine bakin birde Almanyada

Antepi Listeye almislar , yaw Antep Anteplikten cikti orasi Suriye niye Listeye aliyorsun

Yabaci Futbol Turizimi icin geldimi kafayi cekecek Alkol tüketecek

her gün Alkol ikram eden Hotel sayisi azaliyor , Konyada Antepte Alkol ikrami hotel arayipta zor bulursun

Adam niye gelsin ??? bunlar gelip 3 hafta yiyip icip eglenmek istiyor ,

üstü ciplak kisa shortla elinde bira sisesi gezmek istiyor , hadi bunu Konyada yada bazi baska sehirlerde yap ?????

bu Turnuvayi Türkiyede yarim gönüllü istiyordu

cok cok istemis olsadilar Avrupada büyük bir reklam kampanyasi yapardilar

bir cok insanin haberi dahi yoktu Türkiyenin aday oldugundan

ve bu gibi isler tabiki birazda siyaset isi

bizimde basimizda Önüne gelene kafa tutan söven bir Devlet büyügümüz var

hepsini üst üste koyarsan ve dürüst bir insansan Almanyaya verilmesini normal karsilarsin

talo176
28 Eylül 2018, 10:16
Tiptip bazi seyler de haklisin da.. lakin bu alkol ve ciplak ciplak gezmek biraz bahaneye kaciyor.. öyle olsaydi arabistan a vermezlerdi WM'i..
Aber sonst hast du recht, was die bewerbung etc betrifft..

Almanlara verildigine kizmiyorum bile, belki de bizden daha cok hak etmistir.. yalniz benim zoruma giden UEFA nin menschenrechte vs demesi..
Gördük mesut la ne ettiklerini..
Irkcilik vs..

Neyse politik e kacmaya basliyor yine..

TipiTip
28 Eylül 2018, 10:26
Tiptip bazi seyler de haklisin da.. lakin bu alkol ve ciplak ciplak gezmek biraz bahaneye kaciyor.. öyle olsaydi arabistan a vermezlerdi WM'i..
Aber sonst hast du recht, was die bewerbung etc betrifft..

Almanlara verildigine kizmiyorum bile, belki de bizden daha cok hak etmistir.. yalniz benim zoruma giden UEFA nin menschenrechte vs demesi..
Gördük mesut la ne ettiklerini..
Irkcilik vs..

Neyse politik e kacmaya basliyor yine..

WM Arabistana vermediler , Katar aldi , Araplar Katari düsman olarak görüyor

onun haricinde Arabistan bir cok Bölgesinde Alkol tüketimini serbest birakmaya hazirlaniyor !!!

fazla degil 15-20 yil sonra o bildigimniz Arabistanin yerine yeller esicek ,

bu gibi turnuvalar siyasi tabiki ama siyaset masada yapilir

kürsüye cikip herkese küfür etmeyle yapilmaz

yapmaya kalkarsan avucunu yalarsin , yinede onlarin dedigi olur

geriye ne kalir ? onu yazmayam simdi ...

talo176
28 Eylül 2018, 10:32
Arabistan dedim lakin arab ülkesine demek istedim..

Russland a veriliyor..

Ukraine ye veriliyor..

Böyle ülkelere verilirse türkiye ye de verilmeli bence..

Heee.. fazla reklam felan yaptimi türkiye?
Hayir yapmadi, bu ds bizim sucumuz.. benim düne kadari haberim bile yoktu..
Ben sirf UEFA ya kiziyorum, nedeni de yazdim zaten..

TipiTip
28 Eylül 2018, 10:39
Arabistan dedim lakin arab ülkesine demek istedim..

Russland a veriliyor..

Ukraine ye veriliyor..

Böyle ülkelere verilirse türkiye ye de verilmeli bence..

Heee.. fazla reklam felan yaptimi türkiye?
Hayir yapmadi, bu ds bizim sucumuz.. benim düne kadari haberim bile yoktu..
Ben sirf UEFA ya kiziyorum, nedeni de yazdim zaten..

Rusya ve Katar para ile satin aldi !!!!
Ukrayna Siyasi olarak aldi !!!

bizde ne alicak para var nede siyasi lobi ?!?!??!

yaw lafa geldimi biz Suriyelilere 50 Milyar Dolar harcadik

iyi hosta o zamanda 1 Milyar Dolar bütce ayrilsaydi Turnuva Reklami ve Lobi harcamalari icin

bir cok insanin haber yoktu böyle birseyden Türk olarak yok

sonra cikip oaylama siyasi demek ucuz bir uydurmadir

adam gibi cikip biz elimize yüzümüze bulastirdik demeliyiz

yaw bir zamanlar Olimpiyat Stadyumumuz yoktu kalktik Olimpiyatlara aday olduk

bu millet bu sapikliklarida gördü

Sportif olarak Almanyanin almasi en güzeli oldu

tersini düsünen adil davranmiyor

Don Juan
28 Eylül 2018, 11:17
Haklisin üstad sonuna Kadar.

Ayrica her sehirde yeteri Kadar antreman sahasinin da olmadigini söyledi spiker

eger bize verilseydi eminim Elinde bisa sisesi ile dolasanlardan öldürülen olurdu bu ülkede

Hakli yere Almanyaya verildi

Dogruyu söyleyelim biz hic bir sekidle bu gibi bir Turnuvayi hak etmiyoruz !!!!

Dün Verilmedigen önce bir haber kanalini izliyorum

spikerlerden birisi aynen su sekilde diyor ,

Antalya haric hic bir sehrin Hotellerinin Yatak sayisi bu Turnuva icin yeterli degil diyor

Bir aksamlik eglence degilki bu millet gelsin gitsin ,

yaz ayinda yapiliyor zaten bir cok sehrin Hotelleri Full cekiyor

bu gelicek olan millet nerede konaklayacak ???

Birde bizdeki Stadyum seyirci kapasitelerine bakin birde Almanyada

Antepi Listeye almislar , yaw Antep Anteplikten cikti orasi Suriye niye Listeye aliyorsun

Yabaci Futbol Turizimi icin geldimi kafayi cekecek Alkol tüketecek

her gün Alkol ikram eden Hotel sayisi azaliyor , Konyada Antepte Alkol ikrami hotel arayipta zor bulursun

Adam niye gelsin ??? bunlar gelip 3 hafta yiyip icip eglenmek istiyor ,

üstü ciplak kisa shortla elinde bira sisesi gezmek istiyor , hadi bunu Konyada yada bazi baska sehirlerde yap ?????

bu Turnuvayi Türkiyede yarim gönüllü istiyordu

cok cok istemis olsadilar Avrupada büyük bir reklam kampanyasi yapardilar

bir cok insanin haberi dahi yoktu Türkiyenin aday oldugundan

ve bu gibi isler tabiki birazda siyaset isi

bizimde basimizda Önüne gelene kafa tutan söven bir Devlet büyügümüz var

hepsini üst üste koyarsan ve dürüst bir insansan Almanyaya verilmesini normal karsilarsin

garip_38
28 Eylül 2018, 12:01
Bize vermezler :(

Mourinho38
28 Eylül 2018, 12:17
vermezler diye bir sey yok, hak edene verdiler. adamlar sampiyonlar ligi ve uefa avrupa ligi finalini zaten türkiyeye verdi.

ilaveten u20 turnuvasinida kac yil önce vermislerdi,tarihin en kötü turnuvasini biz düzenledik. bombos stadlarda oynandi tüm maclar

pogbalarin oldugu jenerasyon iste kimse izlemeye gitmedi.

adaylik reklaminda sen nusret diye gözlükle et kesen herifi gösterirsen hak etmiyorsun kusura bakma

gentlement
28 Eylül 2018, 12:53
Nusret olsun video´da ne olacak sanki? Adaylik Video´su ile mi turnuva veriliyor!!!

Her ne kadar TipiTip ile bircok mevzuda ayri gayri düssek de, bu noktada kendisine hak veriyorum!

Örnek:

Almanya´nin 3 stadyumu 70.000 seyircinin, digerleri ise 50.000 seyircinin üzerinde!
Türkiye´nin 2 stadyumunun haricindeki neredeyse tamami 40.000 seyircinin altinda!

Almanya´da neredeyse en ucra kösedeki köylere dahi rayli sistem ile ulasim imkani varken, Türkiye´de Istanbul ve Ankara´nin haricinde diger sehirlerde rayli sistem icler acisi.

Almanya´da stadyumlar arasi ulasim cok basit iken Türkiye´de Istanbul´dan Antep´e ulasimi düsünebiliyormusunuz!!!

Yaz aylarinda, Almanya zaten bom bos! Otellerde hicbir sorun olmaz ancak Türkiye zaten yaz aylarinda doluluk orani cok yüksek oldugu icin sehirlerin otel kapasiteleri asla kaldirmaz!

Tabiki en baslica faktör biz TÜRK insaninin asla yapamadigi LOBI FAKTÖRÜ!!!

Bild Gazetesinin 1 hafta önce delegelerden kimin kime oy verecegi listesinin 100% tutmasi da, zaten haftalar belkide aylar önceden kime verileceginin kararlastirilmis olmasinin kanitidir!

Gönül isterdiki Türkiye´mizde olsun... En ala sekilde üstesindende gelirdik diye düsünüyorum ancak ne WM, ne EM nede Olimpiyatlari ASLA ama ASLA Türkiye´ye yedirmezler!

HICBIR KIMSENIN ADAY OLMADIGI EM 2020 YI BILE TEK ADAY OLARAK GIRDIGIMIZ HALDE VERMEDILER, NOKTA!

TipiTip
28 Eylül 2018, 14:08
Her ne kadar TipiTip ile bircok mevzuda ayri gayri düssek de, bu noktada kendisine hak veriyorum!

Olayda bu ustam ,

site üyeleri olarak bir konuda ayri fikirlerde olsakta bunu baska konuya tasimamaliyiz

bir konuda kavga etsekte bunu baska konu altinda devam etmemeliyiz

bunu basardigimiz gün sitede hic bir kötü laf düsmez kavga gürültü cikmaz !!!

istedigimiz konuyu tartisabiliriz ,

ama bazi arkadaslar konuda tartistigi üyenin misal 485 mesaji varsa didik didik ariyor ve o mesajlarin altinda saldirmaya geciyor

biz Türk Milleti olarak malesef 90% cok Kompleksli bir milletiz

ben ( buna site yönetimi sahittir ) bir cok konuda kavga ettigim üyeye baska bir konuda isi olana kadar yardim etmisimdir

en cok didistigim üyelerden birisi hatta o üyenin benim icin siteden atilmami talep ettigini bilirim

Mod olmasi icin tavsiyede bulunmusumdur

üzerimizden Kompleksleri kaldirmaliyiz arkadaslar , dört günlük dünya ... kime kalmis bize kalsin

smeilet
28 Eylül 2018, 14:37
Eger bir yolsuzluk yapilmadan Almanya hakkiyla kazanmissa hayirlisi olsun diyelim.Nasipse bir dahaki sefere.

Cengiz Bond
28 Eylül 2018, 14:48
Almanyaya vermeselerdi kiyameti patlatirdi almanya. zaten gecenki wm i de para ile almislardi ya.

almanlar cok sinsi bir halk herseyi caktirmadan, gizli gizli yapiyorlar.

almayada rüsvet filan falan yok diyen kör olmali.

TipiTip
28 Eylül 2018, 14:53
Almanyaya vermeselerdi kiyameti patlatirdi almanya. zaten gecenki wm i de para ile almislardi ya.

almanlar cok sinsi bir halk herseyi caktirmadan, gizli gizli yapiyorlar.

almayada rüsvet filan falan yok diyen kör olmali.

aynisini Türkiyede yapsin

kac oldu vermyirolar , oturp dert ysanmaktansa dizlerimizi dövmektense

bizde aynisini yapmaliyiz , oyunu kurallarina göre oynamaliyiz

yadikar
28 Eylül 2018, 15:44
Olay gayet basit farzedelim çok paran var bunu geleceği meçhul bir bankaya mı yoksa temeli sağlam dünyaca ünlü bir bankaya mı yatırırsın, UEFA nın yerinde bende olsam Almanya ya verirdim 2024 yılında Türkiye nin ne olacağı belli değil coğrafyamızda savaşlar bitmiyor çevremizde ele avuca sığacak bir ülke yok iran, ırak, suriye her an el bombası gibi patlayabilir, yani arkadaşlar ülkemi ne kadar sevsem de ne kadar milliyetçi olsam da otada bir gerçek var ve bunu hepimizin kabul etmesi gerek.

turboman
28 Eylül 2018, 20:47
Gönül isterdiki tabi Türkiyenin kazanmasını ama böylesine büyük Futbol Turnavasını kaldırmamız çok zor maalesef.Konumuzun dışı olaçak ama, ben isterimki Büyük Futbol Turnuvalarını İngiltere İspanya İtalya Almanya gibi ülkelerde oynanmasını isterim Dünyanin Futbola kalbi bu ülkelerde atıyor ,Futbol seyretmek ayrı bir zevk veriyor, olması imkansız ama olmuş olsa çok harika olurdu

fujiturgay
29 Eylül 2018, 06:14
dogru söze nedenir:)

tolga1903
29 Eylül 2018, 07:18
Birde şu açıdan bakmak lazım.
Euro 2024 neden kaydedildi?
Alış veriş yapacaksin PayPal yasak,
Taxi çağıracaksin uber yasak,
Otel ayarlayacaksin booking.com yasak,
Ülke hakkında bilgi alacaksın Wikipedia yasak,
Yasak ların olduğu yerde, kaybedersin.
Gelicek turist otel güneş aramayacak büyük şehirlerde kalacak hepimiz yapıyoruz gideceğimiz yerleri gitmeden araştırıyoruz, Ha bizim dilimiz bizim vatanımız olduğu halde bile burda birbirimize soruyoruz gelecek yabancı Ne yapacak.

mustafa200222
29 Eylül 2018, 08:02
Haklisin üstad sonuna Kadar.

Ayrica her sehirde yeteri Kadar antreman sahasinin da olmadigini söyledi spiker

eger bize verilseydi eminim Elinde bisa sisesi ile dolasanlardan öldürülen olurdu bu ülkedeAdamlarin. Kücük köyünde.spor salonu.4dörtlük.futbol sahasi.var.5 km.arayls.5 6 köy var hepside.ayni.hepsinin.futbol veloybol basketbol.handbal.dahs sayamadim. Spor takimlari.var bunlar köy. 5 km arayda.bizde ne var daha köylerimizde.asvalt yok kanalizyasyon.yok. alt yapi yok. Antreman alanlari.yok. benim cocugu.spora gönderiyorum. Köy köy geziyorum.gördükce sok oluyorum. Adamlar sporda.neden ilerlemesinler.alt.yapi var baska söze gerek yok türkiye almanya.gibi olmasi icin 2 bin yil gecme si gerek. Ilk önce bu türkiyedeki.zihniyet.degismesi.gerek.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

Impostor
30 Eylül 2018, 12:54
mali yönden bazi kiyaslamalar (https://t24.com.tr/yazarlar/tugrul-aksar/uefa-euro-2024-icin-neden-almanyayi-secti,20504)

garip_38
02 Ekim 2018, 01:44
insallah birgün bizede verirler...

TipiTip
02 Ekim 2018, 09:26
Fatih Altayli 02.10.2018 Yazisindan Alintidir Okumak isteyen buraya Tiklayip Gazeteden Okuyabilir (https://www.haberturk.com/yazarlar/fatih-altayli-1001/2164093-yerel-secim-kozu-suleyman-soylu-olur-mu)

Yarım ağız bile değilmiş

“Avrupa Futbol Şampiyonası finallerini yarım ağızla istedik” başlığıyla şöyle yazdım bir kaç gün önce:
“Ben size söyleyeyim, Türkiye zaten bu turnuvayı düzenleme arzusunu son birkaç ayda kaybetmişti.
Ekonomideki gelişmeler, kimi yatırımların durdurulmasına yönelik alınan kararlar arasında 'Yahu şimdi bu işi de başımıza sarmayalım' havası egemen olmaya başlamıştı.
Bazı statların yenilenmesi, organizasyon için harcanacak birkaç milyar dolarlık bütçe Türkiye’nin bugünkü koşullarında çok uygun görülmüyordu.
Bu yüzden de Türkiye son dönemde bu işe fazla asılmadı.
Oluruna bıraktı.
Oluruna bıraktırıldı."
Kimileri kızdı, kimileri dalga geçti benimle.
Eee, ne oldu şimdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan ne dedi: "Çok da önemsemedim. Neticede masraftan kurtulmuş olduk”
Eee, haksız mıymışım!

UEFA raporu ne diyordu?

Avrupa Futbol Şampiyonası finallerini bizim çok istemememizin yanı sıra UEFA’nın iki aday ülke ile ilgili raporu da zaten pek lehimize değildi. Raporda “Türkiye’nin sunduğu projede insan haklarının korunmasını garantilemeye yönelik bir aksiyon planı yoktu” denilmiş.
Ve olumlu olumsuz yönler şöyle sıralanmış:
- Spor Bakanlığı’nın tüm altyapı yatırımlarını finanse edeceğini göz önünde bulundurmak lazım. Ancak bununla ilgili bir bütçelendirme sunulmadı.
- Final maçının oynanacağı Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda 2020 UEFA Ligi finali de oynanacak. Ancak zamanlama bu statta yapılacağı söylenen renovasyonu riske atıyor. 2020’ye yetişmeyeceği için renovasyon askıya alınabilir. 2024’e yetişmesi şüpheli.
- Maçların oynanacağı kentlerin Avrupa ile demiryolu bağlantısı çok sınırlı. Konya, Bursa, Kocaeli ve Eskişehir’de konaklama ve toplu ulaşım turnuva için yeterli değil.
- Ev sahipliği yapacak kentlerin bazıları birbirine çok yakın. 2 saatlik bir sürüş süresi içinde. Trabzon ve Gaziantep ise 6 ila 11 saatlik bir sürüş mesafesinde.
- Trabzon ve Antalya demiryolu ağına bağlı değil.
- Organizasyonun başarısı tüm kentlerde ulaşım projelerinin tamamlanmasına bağlı.
- Kentlerin büyük bölümünde konaklama kapasitesi çok sınırlı.
- Taraftar zonlarına toplu ulaşım sınırlı.
- Alkollü içki sınırlamaları sponsor olması muhtemel bira firmaları ile uyuşmazlık nedeni olma riskini barındırıyor.

Yani ne oluyor ne demek istiyor ???

Kimse öküz altında buzağı aramasın

gentlement
02 Ekim 2018, 09:37
Cumhurbaskani Erdogan bile canli yayinda, o kadarda takmiyorum dedigine göre, Fatih Altay´li nin tahminleri dogru cikiyor...

tolga1903
02 Ekim 2018, 10:03
Takılmayan şeye o kadar masraf yapılıp video çekilmez, çekersin adaylığını olur biter,
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş

Don Juan
02 Ekim 2018, 10:08
Linz de maca gitmistim EM macina

orada sehir icinde herkez elinde bira egleniyordu

Düsünün simdi Antepde 500 alman elinde bira sehir icinde dolasiyor

Sonuc ne olurdu bu acidan baktinizmi hic

gentlement
02 Ekim 2018, 11:58
Beyler, Allah askini bir taksiniz video´ya... UEFA Video´nun güzelligine göremi is yapacak?

UEFA tamamen ticari bir kurulustur ve bu tür turnuvalari sadece ticari amacli yaparlar! Almanya´nin Türkiye´ye oranla bir cok noktada daha fazla kar elde ettirebilme imkani oldugu icin Almanya´ya verdiler...

Diger konularin tamami fasa fiso...

suleyman27
02 Ekim 2018, 15:39
lafim sana tiptip
avrupa sampiyonunu almanlara vermisler umrumda degil,ama konu GAZIANTEPE gelirse orda sana dur derim!!!!!

Sen Gaziantepin ne kötülügünü gördün de suriye yakistirmasi yapiyorsun.
Sen Gaziantepe geldin mi ?
Hotelerini Gezdin mi?
Gaziantep Türkiyenin 6 büyük sehiri,antepe verilmiyecek de kime verilecek.
sacma sacma yorum yapiyorsun.
birdaha sefer hadini bil !!!
Türkiyeye verilseydi surda daha asagi yukari 5 sene zaman olacakti ve o sehirlerimiz daha güzel olacakti,Futbolumuz belki daha gelisecekti.
Türkiyeye verilseydi cok daha heyecanli görkemli güzel olacakti vs....

TipiTip
02 Ekim 2018, 16:01
lafim sana tiptip
avrupa sampiyonunu almanlara vermisler umrumda degil,ama konu GAZIANTEPE gelirse orda sana dur derim!!!!!

Sen Gaziantepin ne kötülügünü gördün de suriye yakistirmasi yapiyorsun.
Sen Gaziantepe geldin mi ?
Hotelerini Gezdin mi?
Gaziantep Türkiyenin 6 büyük sehiri,antepe verilmiyecek de kime verilecek.
sacma sacma yorum yapiyorsun.
birdaha sefer hadini bil !!!
Türkiyeye verilseydi surda daha asagi yukari 5 sene zaman olacakti ve o sehirlerimiz daha güzel olacakti,Futbolumuz belki daha gelisecekti.
Türkiyeye verilseydi cok daha heyecanli görkemli güzel olacakti vs....

ya yazilanlari baska bir yerinle okudun

yada anlamak istemiyorsun ,

yazilanalrda nerde Gaziantepi kötüleme var ????

sen olup bitenlerden memnunsan senin problemin

Su an Gaziantepin yerlisinin 4 misli Suriyeli insan var

Millet kan agliyor Suriyelilerin yüzünden

Gaziantep Gazianteplikten cikmis bir Suriye sehri olmus !!!!!!!!

Bunlari göz önünde bulunduran UEFA nasil olurda degerlendirme yapmaz ???

durum bu oldugu halde TFF Gaziantepi niye Listeye alir ????

Sen Gaziantepliysen Gaziantepi seviyorsan o zaman aynisini düsünmen gerek

Gelen Suriyeliler ile memnunsan sorun yok diyorsan o zaman demek sende Suriyelisin

o zamanda benim sana sözüm yok , o glenler 5 sene sonra gidicek mi ???

yooo arti daha her gün gelen var

uzun lafin kisasi sen anlamak istedigini anla

hadi ....

Linz de maca gitmistim EM macina
orada sehir icinde herkez elinde bira egleniyordu

Düsünün simdi Antepde 500 alman elinde bira sehir icinde dolasiyor
Sonuc ne olurdu bu acidan baktinizmi hic

buyur bu arkadasin sorusuna cevap ver !!!!!!!!!!!

Serkinho
02 Ekim 2018, 20:03
Organizasyonu birakin. Milli takimimiz gitdikce kötülesiyor. Bu gidisde herhalde en kötü evsahibi olarak tarih yazardik. Büyük bir rezillikden kurtulduk.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Mahmut40
03 Ekim 2018, 12:37
Tipitip arkadasa alkol ve eglence konusunda hak veriyorum. daha bu yaz uefa stad'larda alkol üketimini onayladi serbest birakti. türkiye de hangi stat'ta alkol tüketimi var?

örnegin ruslar anltalya'y akin ediyor. nicin? sanki türkiyeyi svediklerinden mi? özel bag'larimi var bu ruslarin anlatya icin? sempatik mi buluyorlar türk erkegini? hayir. Adamlar 75.000 Rubele bir hafta pasa gibi all inclusive ye ic yat yasiyor. sinirsiz alkol, sabah 6 dan 10a kadar kahvalti, 10dan 12ye brunch, 12den 14e ögle yemegi, zaten deniz'de ve yüzme havuzunun dibine durmadan gözlemeler, griller, tavuklar, etler, sisler, dondurmalar, sinirsiz icecekler sonra aksam 20 den 23e kadar da aksam yemegi.. ohhh. daha ne olsun. zaten iceceklerin hepsi 6dan gece 12ye kadar full serbest. ülkemiz bu yüzden turiste güzel. yoksa kim ne yapsin türkiye yi?

yasak koyarsan, cok beklersin farkli aktiviteleri ülkende. ben sahsen hic bir siyasi görüse mensup degilim, fakat bircok kesimden haber okuyorum. ve tabii ki cok tanindik bir internet platformu var, daha euro 2024 secimine kadar deli gibi cirpindilar bizde lacak bizde olacak diye(örn.: alman taraftarlari rüsvet krizini haberlere yaydilar vs.). neyse secim oldu bitti iki üc bahane ürettiler(yok alman lobisi vs.), iki üc haksizliga getirdiler. bir iki gün sonrada zaten istemiyorduk ayagina vurdular :)

ah su siyaset.

Gesendet von meinem Honor Play