PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Didim Efeler Mahallesi

Turgay72
26 Eylül 2018, 12:11
Selamlar Arkadaslar
Arkadaslar bundan bi Kac yil önce bi Kac defa
Didime Altinkuma Tatile gitmistik . Hosumuza Gitti orasi Ve Ordan Hemi yazin vede gerekirse Kisin da kalmak icin Kendimize Villa almaya karar verdik. Ama didim hakkinda Fazla Bilgilimiz Yok. Hele Efeler Mahallesi nerde Nasil bi yer kimler orda Kalin Hic bilgimiz Yok . O böige Hakkinda bilgisi olan . Tavsiyelerde bulunacak olan Ve Tecrüberli olan arkadaslarin.. düsünlerini Bekliyorum
Saygilar, Ve Sagolun

antika
26 Eylül 2018, 19:40
sadece tavsiye arkadasim kalmiyacagin evi alma derim bir yakinin kaliyorsa en azindan sen yokken ok derim ama izinden izine ise tavsiye etmem bu benim fikrim

neco54
26 Eylül 2018, 21:46
Efeler Mahallesi, Camlik Mah, Yeni Mahalle diye bakma. Semt olarak olarak bak.
Herkes bir seyler satmaya calisiyor. Benim sana tavsiyem git, gez ve kendi gözünle gör.
Neresimi dersen. Carrefour yakinlarinda sagli, sollu fazla acilmadan oralara bak.
Yaz kis devamli faaliyette olan bir yer ve fiyatlar biraz fazla diger yerlere göre.
Esiniz,cocuklariniz yada ailece yilin 12 ayini gecirebileceginiz bir semt.
Bütün alisila gelmis mekanlar orada.
Uzun lafin kisasi Atatürk Bulvari üzerinde Petrol Ofisi ile Pehlivanoglu Marketin arasindaki bölüm.

Yazinda git, kisinda git. Kendi gözünle her seyi gör, eger iyi bir yer almak istiyorsan.

S&S

karam82
26 Eylül 2018, 22:26
Selam Arkadasim

Didim Yanilmiyorsam, suan Türkiyede en cok yeni yapilan evlerin satildigi yer, Didim e gittiginde kendin de göreceksindir Önüne gelen Herkes Emlakci olmus.
Kuyumcuya gir Ev satmaya calisiyor, Eczaneye gir Ev satmaya calisiyor, Mobilyaciya gir ev satmaya calisiyor, emlakcilar disinda hemen hemen her sektörden ev satmak icinde ugrasan dolu.
Ev varmi okadar cok varki yeni yapimlar 2.ci el olanlar yani bak bak bir izin bitiremezsin.
onun icin gitmeden öncesinden ne istedigini kararlastir, kullanmak istedigin ne icin sadece yaz sezonu icinmi, yoksa yaz kis icin mi, öncelik deniz mi, yoksa hem deniz Hem carsimi vs vs..

Hem Yazlik Hem kislik ariyorsan, neco54 arkadasimiz güzel sekilde anlatmis, Carrefour ve Migros cevresi hem carsiya hem Altinkuma yürüme mesavesindedir denize 20 dk filan yürürsün ama sürekli dolmus filan gider, fiyatlari da sahile karsin daha uygundur.

Sakinlik isterim dersen, Yesilkent tavsiye ederim cok güzel evler var ve elit yerdir, mavisehirde güzeldir mavisehir yesilkent e göre ev fiyati olarak daha uygundur.

Kisacasi arkadasim benden tavsiye oraya gitmeden önce ne istedigini bellirtmeden gitme cünkü okadar cok satilik ev varki isin icinden cikamazsin.

Almak istersen en önemli olan durum ISKAN olayidir iskani olmayan bir evi alma derim, ama yok uyguna alliyorsan paranin tamamini verme misal 300 binliralik ev aldiysan 100 bin tlsini iskandan sonra öderim dersin ve ödemezsin.
bundan dolayi 3 bes sene öncesinde cok büyük vurgunlar olmus ögrendigim.
Alacagin evin Hangi katta oldugunu, hangi cepede oldugunu, kac oda oldugunu, hepsini mutlaka ve mutlaka kontrol et alirken bunlar en önemli hususlar.
bu olayi birebir 3 ay önce sorun yasayan aile ile birebir muhattap oldum ve baya üzülmüstüm durumlarina.

Farkli sorularin olursa bilgimi, yada bilgimizi paylasmaya calisirim.

Saygilar

Sah
26 Eylül 2018, 22:59
Selamlar Arkadaslar
Arkadaslar bundan bi Kac yil önce bi Kac defa
Didime Altinkuma Tatile gitmistik . Hosumuza Gitti orasi Ve Ordan Hemi yazin vede gerekirse Kisin da kalmak icin Kendimize Villa almaya karar verdik. Ama didim hakkinda Fazla Bilgilimiz Yok. Hele Efeler Mahallesi nerde Nasil bi yer kimler orda Kalin Hic bilgimiz Yok . O böige Hakkinda bilgisi olan . Tavsiyelerde bulunacak olan Ve Tecrüberli olan arkadaslarin.. düsünlerini Bekliyorum
Saygilar, Ve Sagolun

Didimde daire aldim Adnan Menderes Bulvarindan bir sene önce 35 bin euro ya simdi 50 bin euro, yani diyecegim su Didimden nerden alirsan al zarar etmezsin bence yatirim icin Türkiyenin en iyi yelerinden.
Havasi cok güzel kuru havasi var yazin biraz sicak ama nemli degil firsati kacirma Didim güzel yer her gün hizla gelisiyor.

neco54
26 Eylül 2018, 23:11
@ karam82 Usta
Dediklerinizin hepsine katiliyorum. Orda senenin asagi yukari 3 ayini geciren bir kisi olarak.
Mülk alirken cok dikkatli olunmasi gerekiyor. Iskani ve daire türünde olunca kat mülkiyeti varmi diye.
Bunlar yoksa, ücretin hepsi ödenmemesi gerekiyor. Cok sikinti cekenleri gördüm.
Ama Türkiyenin her yerinde bu sorunlar var.
Arkadas yazlik kislik deyince ben o semti önerdim.

S&S

Turgay72
01 Ekim 2018, 17:44
Hepinizide Verdiginiz Degerli Bilgililer Ve Tecrübeler Icin Cok Tesekkür ederim Arkadaslar .
Herseyin Hayirlisi