PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ausbildunggeld

aksarayli
16 Eylül 2018, 00:09
Iyi geceler arkadaslar,benim oglan ausbildung'a basladi tahminen 1000 € civarinda alacak.

jobcenterden yardim aldigimiz icin acaba ne kadarini keser, merak ettim.Bildirdim jobcenter'e ama cevap gelmedi daha.

hOrOz
16 Eylül 2018, 00:49
100€ Freibetrag

100€-1000€ brutto ya kadar %20 Frei olması gerek ..

senin anlayacağın epey kesinti olur

aksarayli
10 Ekim 2018, 22:29
Bugün jobcenter den cevap geldi, 800 euro kesiyorlar.Ne yapacagim bilmiyorum.Oglan bize hic para verme niyetinde degil.Paranin bir kismini almaya alirim ama bu kezde gitmezse meslege tüm basima kalir.
Bu sebepten ötürü fazla üzerine varmiyorum.

Yarin bir avukata gidip danisacagim, aceba bir caresi var mi diye. internette okuduguma göre, cocuk kendi kirasini ve bakimi icin gerekli parayi kazanirsa ,arta kalan parayi ailesine vermek zorunda degil diye.(cocuk parasi haric).Bunu bir avukata danisacagim.

Iyi geceler.

hekimoglu
10 Ekim 2018, 23:14
Care, cocuk tasinacak usta...

TipiTip
10 Ekim 2018, 23:31
Usta af etmiyorlar

Komşunun oğlu da taşındı

Kuruşuna kadar hesaplama yapıyorlar

Evde kalmasının sırf zararı var

Ya bir yerde kendini Untermieter olarak gösterecek

Yada komple taşınacak sizinle alakası görünmeyecek yani

Varsa akraba eş dost Untermieter olarak yapabilecek
Oraya yapın birşeyler

aksarayli
10 Ekim 2018, 23:45
internette söyle bir yazi buldum buna istinaden yarin bir avukata danisacagim.

Jobcenter versteht die Hartz 4-Gesetze anscheinend nicht
Ein Blick in das SGB II klärt auf. Dort steht, dass Kinder von Hartz 4-Empfängern nicht zur Bedarfsgemeinschaft gehören, wenn sie ihren Bedarf selbst decken können. Im Beispielfall hätte der Sohn also nicht zur Bedarfsgemeinschaft gezählt. Sein Einkommen darf dem Vater dann natürlich auch nicht angerechnet werden. Die Kinder werden eindeutig vom Gesetzgeber geschützt: Kann ein Kind seinen Bedarf nicht selbst decken, müssen die Eltern aufkommen. Kann ein Kind seinen Bedarf decken, muss es aber eben nicht für die Eltern draufzahlen, um das Jobcenter zu entlasten.

Kindergeld = Elterngeld?
Nur beim Kindergeld gibt es eine andere Regelung. Wenn dein Kind nämlich genug verdient, um seinen Bedarf selbst zu decken, dann darf das Kindergeld bei dir angerechnet werden.

Kinder haften also nicht für ihre Eltern. Kann dein Kind seinen Bedarf selbst decken, fällt es aus der Bedarfsgemeinschaft heraus. Das Kind muss seine Eltern also nicht unterstützen. Lediglich das Kindergeld wird den Eltern in diesem Fall angerechnet.

Django
11 Ekim 2018, 01:07
Belesten hayat sürecegim diye cocugun basini yakmayin. Jobcenter kesmesi gereken parayi keser, ama cocuk meslek sahibi olur ve ilerde iyi para kazanir.
Onu da ilerde jobcentere muhtac etmeyin.

aksarayli
11 Ekim 2018, 01:54
Belesten hayat sürecegim diye cocugun basini yakmayin. Jobcenter kesmesi gereken parayi keser, ama cocuk meslek sahibi olur ve ilerde iyi para kazanir.
Onu da ilerde jobcentere muhtac etmeyin.

Belesten kimsenin hayat sürdügü yok,kimse kimsenin ne cektigini bilemez.
Lütfen bilip bilmeden kirici konusmayalim.

Zaten gayrii resmi birsey yapacak degilim.

Acemibiri
12 Ekim 2018, 12:40
Cocuk belki Aileye katki olarak 800 €'nun kesilmesine razi olur ama bu cocugn Meslege gitme hefesini kesebilir.
Cünkü simdiki gencler cevredeki arkadaslarindan cok etkileniyor.(Giyim, kusam, gezme).
Ayda eline 200 € kalinca Motivationunu kirar sanirim sorun bu.

talo176
12 Ekim 2018, 17:58
Yok mu amcasi halasi vs.. oraya kayit edin..

aksarayli
12 Ekim 2018, 18:02
Cocuk belki Aileye katki olarak 800 €'nun kesilmesine razi olur ama bu cocugn Meslege gitme hefesini kesebilir.
Cünkü simdiki gencler cevredeki arkadaslarindan cok etkileniyor.(Giyim, kusam, gezme).
Ayda eline 200 € kalinca Motivationunu kirar sanirim sorun bu.

evet sorun bu ,hevesi kirilmasin diye almak istemiyorum.Almasam SIKINTI, idare ediyorum simdilik.

Aukata gittim bir itiraz dilekcesi yazacak,yanlis hesaplama var sanirim, iki cocuk parasi yerine üc cocuk parasi kesmisler,hayirlisi artik.

aksarayli
12 Ekim 2018, 18:04
Yok mu amcasi halasi vs.. oraya kayit edin..

Var ama elin adami daha iyi .gayriresmi birsey yapmak istemiyorum, o zaman ben uyku uyuyamam.

hOrOz
12 Ekim 2018, 18:09
evet sorun bu ,hevesi kirilmasin diye almak istemiyorum.Almasam SIKINTI, idare ediyorum simdilik.

Aukata gittim bir itiraz dilekcesi yazacak,yanlis hesaplama var sanirim, iki cocuk parasi yerine üc cocuk parasi kesmisler,hayirlisi artik.

Kaç çocuğun var ki?

konu dışı ama

usta yanlış anlama ama kendine iş bakacaksın bulacaksın .. Jobcenter den kurtulman gerek

ben çok kişi tanıyorum Leihfirma az para veriyor ... verilen parayı az diye kabul etmiyorlar

hadi bugünü kurtardın yarın ihtiyarlayacınca ne yapacaksın ..

Jobcenter de geçen zamanlara emeklilik primi yatmıyor yaşlılık gelince yine hüsran viran

ha Leihfirmalarda az bir maaş alırsın gerisini yardımlarla desteklersin (aufstocken,kira yardımı, Kindergeldzuschlag)

guesswhosback
12 Ekim 2018, 18:24
Horoz usta, simdi diyelim ayksarayli abi calisiyor üzerinede Aufstockung aliyor yani ev yardimi vs. Ogulu Ausbildung yaptiginda o yardim yine kesilecek, sonucta bendede Bafög ile öyleydi. Bafögden elime bir kurus para gecmedi bosuna devlete borclandim yani..

aksarayli
12 Ekim 2018, 18:27
Kaç çocuğun var ki?

konu dışı ama

usta yanlış anlama ama kendine iş bakacaksın bulacaksın .. Jobcenter den kurtulman gerek

ben çok kişi tanıyorum Leihfirma az para veriyor ... verilen parayı az diye kabul etmiyorlar

hadi bugünü kurtardın yarın ihtiyarlayacınca ne yapacaksın ..

Jobcenter de geçen zamanlara emeklilik primi yatmıyor yaşlılık gelince yine hüsran viran

ha Leihfirmalarda az bir maaş alırsın gerisini yardımlarla desteklersin (aufstocken,kira yardımı, Kindergeldzuschlag)
Maalesef yillardir calisamiyorum,rahatsizim.

Birbey 3.0
12 Ekim 2018, 22:17
Ben olaya farkli yaklasiyorum. Bence oglun ile otur konus. Deki, oglum vermeye mecbur degilsin, ama verirsen iyi olur, biz bir aileyiz. Cocuk kismi belli olmaz. Tam tersi hedefi kirilmayi birak, belkide hirsi artar bile. Kendine güven gelir, sorumluluk gelir, kendini daha degerli his eder. Her cocuk ayni olmaz tabiki.

aksarayli
12 Ekim 2018, 22:31
Suan tavir yapiyor,istersen hepsini vereyim diye, vermesine verir ama cok inat ,inatlasirsa hic gitmez, o daha kötü.

Duruma göre bakacagim ilerki zamanlarda insaallah yardimci olur.

Birbey 3.0
12 Ekim 2018, 22:36
Iste orta yolu bulmak lazim. Kolay degil tabiki.

hOrOz
12 Ekim 2018, 22:45
Suan tavir yapiyor,istersen hepsini vereyim diye, vermesine verir ama cok inat ,inatlasirsa hic gitmez, o daha kötü.

Duruma göre bakacagim ilerki zamanlarda insaallah yardimci olur.

bir ara aynı duruma bende düştüm

çalıştığım fabrika kapandı .. iş bulamadım .. bir süre sonra Jobcentere düştüm

kız Ausbildunga başladı .. onun parasını kestiler ... hanımı 160€ gösterdik kaçak çalıştı

elimde avucumda olan bir kaç kuruşuda böyle erittik ...

çok zor bir dönemdi .. Allah Kolaylık versin

Birbey 3.0
12 Ekim 2018, 22:50
Aksarayli, elektrik ve telefon sirketlerini devamli degistirip orda tasarruf ediyormusun? Ayda en az 50 Euro karin olur. 50 Euro, 50 Euro dur. Anlamiyorsan bu islerden yardimci oluruz.

aksarayli
12 Ekim 2018, 22:55
Aksarayli, elektrik ve telefon sirketlerini devamli degistirip orda tasarruf ediyormusun? Ayda en az 50 Euro karin olur. 50 Euro, 50 Euro dur. Anlamiyorsan bu islerden yardimci oluruz.

Sagolasin degistiriyorum.

hOrOz
12 Ekim 2018, 22:55
Aksarayli, elektrik ve telefon sirketlerini devamli degistirip orda tasarruf ediyormusun?
Ayda en az 50 Euro karin olur. 50 Euro, 50 Euro dur. Anlamiyorsan bu islerden yardimci oluruz.

Birbey bunlar kızgın tavada bir kaç damla ..

Gerçekten bazen öyle sıkışıyorsun ki sırf çocuklar mahrum olmasın diye kendinden feragat ediyorsun

bazen alışverişe bile gidemedim .. Allaha Şükür durumu yeniden toparladım

Birbey 3.0
12 Ekim 2018, 23:09
Biliyoruz, ama iste hayat bunu. Benim maddi durumum iyi, ama para harcamaya korkuyorum. Gün gelir savurgan yasadigima pisman olurum diye.

Aksarayli hersey en ucuzuna kacmaya mecbur. Elektrik ve telefonu iki yila bir degistircek. Üstüne birde para alir. Bir ay olsun biraz ferah yasar. Kontosunu degistircek. Hesap isletim parasi vermeyecek her ay 5 - 10 Euro. Bunlar birikiyor yil sonunda kizgin tavayi baya bir dolduruyor. Arabasi varsa, araba sigortasini her yil degsitirecek. En ucuz nereyse oraya gececek. Gol atamiyorsan yememeye bakacaksin.

guesswhosback
13 Ekim 2018, 22:07
Biliyoruz, ama iste hayat bunu. Benim maddi durumum iyi, ama para harcamaya korkuyorum. Gün gelir savurgan yasadigima pisman olurum diye.

Aksarayli hersey en ucuzuna kacmaya mecbur. Elektrik ve telefonu iki yila bir degistircek. Üstüne birde para alir. Bir ay olsun biraz ferah yasar. Kontosunu degistircek. Hesap isletim parasi vermeyecek her ay 5 - 10 Euro. Bunlar birikiyor yil sonunda kizgin tavayi baya bir dolduruyor. Arabasi varsa, araba sigortasini her yil degsitirecek. En ucuz nereyse oraya gececek. Gol atamiyorsan yememeye bakacaksin.

Selam Abi,

birkac yorumunu okudum ve o konuda baya bilgi sahibi oldugunu anlamak zaten zor degildi :) Aksarayli abi zaten sirketi degistiriyormus ama biz mesela yapmiyoruz.
Simdi düsündüm de biz senelerdir Telekomdayiz ve hic cikmadik ( 25 sene fln ) ve hicbir ödeme problemi fln da yasamadik ama baskalarina göre baya cok ödüyoruz cünkü bize verilen fiyati biz sesimizi cikarmadan hep ödedik. Bakiyorum millet bizden daha az ödeyip uzay interneti kullaniyor biz ise 50vdsl ödüyoruz bunun da sadece 25i geliyor cünkü Leitung fln verlegen edilmemis. Telekom öyle diyor.. Peki nezaman verlegen edilecek diye sordugumda öyle birsey suan planlanmadi diyor. Biz yine baya enayi gibi 50li Leitungun fiyatini ödüyoz.

Anbieterlarin hangisi saglam veya nasil yeni bir Angebot einholen edebilirim? Babam bu islerden pek anlamaz, önüne geleni ödüyor ama dedigin gibi seneye hesaplasak yine bir belirli rakam cikiyor ortaya. Az da degil.. Belki daha az ödeyip bizde daha fazlasini alabiliriz. Ben Telekoma Email yazip Treue icin Belohnung istiyorum desem olmaz herhalde. En iyi nasil yaklasabilirim? Birden pat diye yeni Angebot einholen etmek istiyorum fln demek ters degil mi? Veya baska firmalara yazip sorsam onlar bana iyi bir Angebot yapar mi? Bu arada tabii ki Treue gegenüber Telekom'u da söylerim adamlar benim uzun kalacagimi sanirlar fln.. Pek anlamam ben bu islerden o yüzden senden bir ricada bulunmak isterim, birbey abi: Angebotlari hangi sekilde bulabilirim? Internet'de arastiripmi yoksa en iyisi Email veya posta, Telefon vs. yazarak / acarak mi?

Bu arada: Internetanbieter degistigi zaman problemler yasanmiyor mu? Yani diyelim suan Telekomdayim, baska bir sirkete gecmek istiyorum. O gecis süresinde ( yeni sirket aktivieren etmesi lazim fln.. ) internetsiz mi kalmak zorundayim yoksa diyelim onbirinci aya kündigen etmis olsam ayni gün onlar beni silip baska sirket interneti aktivieren edebilir mi? Yani arasiz?

Strom mesela hep Stadtwerke'den geliyor. Bunu degistirmek mantiklimi olur?

Biraz beni bu konularda aydinlatsan cok sevinirim, simdiden tesekkürler abi :D

samsunlu
13 Ekim 2018, 22:17
Selam Abi,

birkac yorumunu okudum ve o konuda baya bilgi sahibi oldugunu anlamak zaten zor degildi :) Aksarayli abi zaten sirketi degistiriyormus ama biz mesela yapmiyoruz.
Simdi düsündüm de biz senelerdir Telekomdayiz ve hic cikmadik ( 25 sene fln ) ve hicbir ödeme problemi fln da yasamadik ama baskalarina göre baya cok ödüyoruz cünkü bize verilen fiyati biz sesimizi cikarmadan hep ödedik. Bakiyorum millet bizden daha az ödeyip uzay interneti kullaniyor biz ise 50vdsl ödüyoruz bunun da sadece 25i geliyor cünkü Leitung fln verlegen edilmemis. Telekom öyle diyor.. Peki nezaman verlegen edilecek diye sordugumda öyle birsey suan planlanmadi diyor. Biz yine baya enayi gibi 50li Leitungun fiyatini ödüyoz.

Anbieterlarin hangisi saglam veya nasil yeni bir Angebot einholen edebilirim? Babam bu islerden pek anlamaz, önüne geleni ödüyor ama dedigin gibi seneye hesaplasak yine bir belirli rakam cikiyor ortaya. Az da degil.. Belki daha az ödeyip bizde daha fazlasini alabiliriz. Ben Telekoma Email yazip Treue icin Belohnung istiyorum desem olmaz herhalde. En iyi nasil yaklasabilirim? Birden pat diye yeni Angebot einholen etmek istiyorum fln demek ters degil mi? Veya baska firmalara yazip sorsam onlar bana iyi bir Angebot yapar mi? Bu arada tabii ki Treue gegenüber Telekom'u da söylerim adamlar benim uzun kalacagimi sanirlar fln.. Pek anlamam ben bu islerden o yüzden senden bir ricada bulunmak isterim, birbey abi: Angebotlari hangi sekilde bulabilirim? Internet'de arastiripmi yoksa en iyisi Email veya posta, Telefon vs. yazarak / acarak mi?

Bu arada: Internetanbieter degistigi zaman problemler yasanmiyor mu? Yani diyelim suan Telekomdayim, baska bir sirkete gecmek istiyorum. O gecis süresinde ( yeni sirket aktivieren etmesi lazim fln.. ) internetsiz mi kalmak zorundayim yoksa diyelim onbirinci aya kündigen etmis olsam ayni gün onlar beni silip baska sirket interneti aktivieren edebilir mi? Yani arasiz?

Strom mesela hep Stadtwerke'den geliyor. Bunu degistirmek mantiklimi olur?

Biraz beni bu konularda aydinlatsan cok sevinirim, simdiden tesekkürler abi :D

Ben burdan (https://www.check24.de/?wpset=google_brand&gclid=EAIaIQobChMI4-7tm56E3gIVo7ztCh3dzQq2EAAYASAAEgLQSPD_BwE)vergleic hen yapiyorum istersen sende bi bak.

Birbey 3.0
13 Ekim 2018, 22:26
Ben herseyi check24.de yapiyorum. Elektrikte, gazda, araba sigortasi. Tabiki neyin ne oldugunu ögrenmek lazim. Tabiki zor degil. Ama basta birisi yardim ettimi daha iyi olur.

Önce bence internetden baslayalim.

Oturdugun yerin PLZ ve sokakin ismini ver, bir bakalim. Sakin ev numarasini verme. Ne olur ne olmaz.

Sunu bir hal edelim, sonra elektrik ve arabayada yardimci oluruz.

Ancak yenin bir konu ac. Bu konun icerigi baska.

Genel olarak sunu söyleyim, Bestandskunde, yani zaten olan müsteriye ucuz aksiyonlardan faydalandirmiyorlar. Mecbur ucuza alacaksan iki seneye bir degistireceksin. Internet sirketin degisirken normalinde bir kesinti olmuyor. Sadece baglancagi gün bir kac saat kopukluk oluyor. O kadarda olsun canim. Sen zaten kündigen yapiyorsun telekom'da. Sonra yeni sirket onlar ile baglantiya geciyor ve hatti ne zaman devir alabiliriz diye soruyor.

Check24 niye öneriliyor. Cünkü orasi daha uygun fiyatlar üstüne birde cogu zaman para bilie veriyor.

Ben kendim yillardir Vodafone'dayim. Niye degistirmiyorum, cünkü cikis verince koyun gibi melemeye basliyor kal diye. Suanda 50 VDSL 20 Euro ödüyorum. Normalinden 29 Euro, ama teknik bir hatadan dolayi bana 20 Euro vermis oldular. Yeni kundelere normalinde 35 Euro'ya veriyorlar. Yani kisacasi Vodafone biraz sahip cikiyor Bestandskundelere.

Yeni bir konu ac, bilgileri ver, beraber resimlerle anlatilcak sekilde yardimci oluruz.

Elektrik icinde bir konu ac. Elektrikte bagzi noktarlar var dikkat etmek gereken. Bunada bir konu ac, ve suanda kilowatt saati kac cent ödüyorsun, yilda kac bin kilowatt sat yakiyorsun ve Grundgebühr nekadar bilmemiz lazim.

Mesela. Yilda 3000 Kilowatt. Kilowatt saat 25,00 Cent. Aylik sabit ücret 7,99 Euro.

Kendime gelince. Ayda elektrikten 15-20 Euro kar ediyorum. Yilda eder ortalama 200 Euro. Telefondan ayda 10 Euro kar, eder yilda 120 Euro. Ettimi sana 330 Euro. Arabas sigortasindanda yilda 100 Euro kar, etti sana 430 Euro. Aylik bankaya 5 - 10 ücret ver. Eder sana yillik 500 Euro. Evde iki cocuk var, 500 Euro'ya ben onlara her kisin en kaliteli ayak kabidan aliyorum ayaklarina su bile girmiyor ve sicacik. Yeri geliyor 70 Euro veriyorum, ama hic icim acimiyor, cünkü biliyorki ben o parayi baska yerde cikardim.

Maalesef biz sadece aylik gelir tarafina bakiyoruz. Gideri unutuyoruz bazi.

guesswhosback
13 Ekim 2018, 22:55
Ben herseyi check24.de yapiyorum. Elektrikte, gazda, araba sigortasi. Tabiki neyin ne oldugunu ögrenmek lazim. Tabiki zor degil. Ama basta birisi yardim ettimi daha iyi olur.

Önce bence internetden baslayalim.

Oturdugun yerin PLZ ve sokakin ismini ver, bir bakalim. Sakin ev numarasini verme. Ne olur ne olmaz.

Sunu bir hal edelim, sonra elektrik ve arabayada yardimci oluruz.

Ancak yenin bir konu ac. Bu konun icerigi baska.

Genel olarak sunu söyleyim, Bestandskunde, yani zaten olan müsteriye ucuz aksiyonlardan faydalandirmiyorlar. Mecbur ucuza alacaksan iki seneye bir degistireceksin. Internet sirketin degisirken normalinde bir kesinti olmuyor. Sadece baglancagi gün bir kac saat kopukluk oluyor. O kadarda olsun canim. Sen zaten kündigen yapiyorsun telekom'da. Sonra yeni sirket onlar ile baglantiya geciyor ve hatti ne zaman devir alabiliriz diye soruyor.

Check24 niye öneriliyor. Cünkü orasi daha uygun fiyatlar üstüne birde cogu zaman para bilie veriyor.

Ben kendim yillardir Vodafone'dayim. Niye degistirmiyorum, cünkü cikis verince koyun gibi melemeye basliyor kal diye. Suanda 50 VDSL 20 Euro ödüyorum. Normalinden 29 Euro, ama teknik bir hatadan dolayi bana 20 Euro vermis oldular. Yeni kundelere normalinde 35 Euro'ya veriyorlar. Yani kisacasi Vodafone biraz sahip cikiyor Bestandskundelere.

Yeni bir konu ac, bilgileri ver, beraber resimlerle anlatilcak sekilde yardimci oluruz.

Elektrik icinde bir konu ac. Elektrikte bagzi noktarlar var dikkat etmek gereken. Bunada bir konu ac, ve suanda kilowatt saati kac cent ödüyorsun, yilda kac bin kilowatt sat yakiyorsun ve Grundgebühr nekadar bilmemiz lazim.

Mesela. Yilda 3000 Kilowatt. Kilowatt saat 25,00 Cent. Aylik sabit ücret 7,99 Euro.

Kendime gelince. Ayda elektrikten 15-20 Euro kar ediyorum. Yilda eder ortalama 200 Euro. Telefondan ayda 10 Euro kar, eder yilda 120 Euro. Ettimi sana 330 Euro. Arabas sigortasindanda yilda 100 Euro kar, etti sana 430 Euro. Aylik bankaya 5 - 10 ücret ver. Eder sana yillik 500 Euro. Evde iki cocuk var, 500 Euro'ya ben onlara her kisin en kaliteli ayak kabidan aliyorum ayaklarina su bile girmiyor ve sicacik. Yeri geliyor 70 Euro veriyorum, ama hic icim acimiyor, cünkü biliyorki ben o parayi baska yerde cikardim.

Maalesef biz sadece aylik gelir tarafina bakiyoruz. Gideri unutuyoruz bazi.

Cevabin icin cok sagol abi, yarin bi oturup kagitlari toplayip konu aciyim insallah :)

Duyduklarima göre CHECK24 ama para ile ranking yapiyormus, dogru mu? Yani KFZ-Versicherung'da en cok puan alan yani birinci siraya girenler para ile o siralari satin alanlarmis diye duymustum. En ucuzu mesela HUK Coburg'a gidip kendin konusursan oluyormus, dogru mu?

Birbey 3.0
13 Ekim 2018, 23:03
Dogru degil. Her yil fiyatlar degisiyor. Degistirceksin.