PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bizim Temel

44Malatya
13 Eylül 2018, 12:19
Ahâli, köy kahvesinde otururken, içlerinden biri gazetede, Barış Manço ile ilgili bir haber okur. Muhabbeti dinleyen, Temel; “elumde büyüdi. Benu pek sever” deyince, oradakiler “sallama Temel, Barış Manço seni ne tanur?” diye çıkışır. Bunun üzerine Temel; ”inanmayan varsa, benumle gelebilur. Ziyaretine gideceğum yarın” der. Köylüler, bu teklifi kabul eder. Ertesi gün, Barış Manço’ nun stüdyosuna varırlar. Temel’ i gören Manço; “vay Temel’ im ! Ne çok zaman oldu seni görmeyeli” diye sarılınca, köylüler şaşırır.

Çok zaman sonra, yine kahvede, Zeki Müren ile ilgili bir haber okunurken Temel; ”çok güzel zamanlarimuz oldi beraber. Pek iyi dosttuk ama yollarimuz ayrildu” deyince, köylüler bu kadarı da yalandır diye içlerinden geçirerek; “e gidelum ziyaretine o zaman Temel” derler. Teklifi kabul eden Temel ile birlikte, Zeki Müren’ in stüdyosuna varırlar. Temel’ i gören Zeki Müren, şarkıyı yarıda kesip; “ah benim eskimeyen dostum !” diyerek, Temel’ e sarılınca, köylüler “yok artık !” deyip, geri döner.

Günler sonra, bir Michael Jackson haberine denk gelen köylülerden biri; “sen şimdi buni da taniyisindur” diye güler. Ahâli gülüşürken Temel; “çok zaman oldi görüşmeyeli. Belki şimdi beni tanımaz” der. Köylüler; “atma Temel, din kardeşiyiz” deyince, Temel; “e varalum Amarika’ ya o vakit. Ben de eski dostumu göreyim” der. Köylüler, aralarında iddiaya tutuşup, varırlar Amerika’ ya. Michael Jackson’ ın malikânesinin önündeyken görevliler, içerden Temel’ in çağırıldığını bildirir. Temel, malikâneye girer. Michael Jackson, dakikalar sonra balkona, yanında Temel ile birlikte çıkar. Köylüler şaşkınlık içinde, arkadan geçmekte olan Britney Spears’ a; “şu balkondaki, Michael Jackson’ midur?” diye sorar. Britney Spears cevap verir; “şu uzun saçlı adamı tanımıyorum ama yanındaki bizim Temel.”:cool: