PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yakinda Istanbul baskent yapilirmi?

Birbey 3.0
10 Eylül 2018, 22:26
Arkadaslar, bana öyle geliyorki, yakinda Istanbul baskent yapilacak. Amma 5 yil, amma 20 yil bilemem.

Nerden cikariyorsan derseniz, devlet büyüklerinden. Ramazan ayi gelir, her aksam iftar yemekleri Istanbul'da verilir. Tek tük Ankara.

Havalimani yapilir. THY Ankara'ya direk ucmaz. Hep Istanbul aktarmali ucar.

Devletin yatirimi hep, Istanbul, Istanbul ve yine Istanbul'dur.

Haberlerde sirf Istanbul, Istanbul, Istanbul ve yine Istanbul vardir. Öbür vilayetlerden hic pek haber cikmaz.

En cok Milletvekili Istanbul'dan cikar. Son secimlerde tekrar sayisi artirildi.

Ben hic hatirlamiyorum Istanbul'un Ankara'nin önüne gectigini. Ama son 5 - 10 yildir degisti devletin tavri.

Acaba devletin ismide Türkiye Cumhuriyet'inden Istanbul Cumhuriyet'ine cevrilirmi...yok daha neler canim.

mxm
10 Eylül 2018, 22:32
http://fs1.directupload.net/images/180910/34zdbrbw.jpg

Baska söze gerek yok aslinda...

moralist
10 Eylül 2018, 22:34
Osmanli gibi olsun

Birbey 3.0
10 Eylül 2018, 22:35
Normal, baksana hergün haberlerde Istanbul'u övüyorlar. Milletin bilinc altina giriyorlar. Bu forumda bile kac kisi var etkilenip yilda iki kere Istanbul'a gezmeye giden.

MEGAbond
10 Eylül 2018, 22:39
Türkiyenin bas sehrini Ankaradan istabula almak,,ahmakligin denyolugun ta kendisidir. Türkiyenin bas sehrinin Ankara olmasinin bir cok mantikli ve stratejik anlami vardir.

Birbey 3.0
10 Eylül 2018, 22:42
Stratejik dedigin, ülkenin ortasi olmasi ve her yere hemen hemen ayni sürede ulasilmasiydi. Simdi buna gerek kalmadi. Kara yolundan giden yok. Herkes ucaka binip gidiyor.

hekimoglu
10 Eylül 2018, 22:50
Istanbul`u baskent degilde devlet yapmak isteyen bazi odaklara hizmeti farketmis olmayasiniz.

MEGAbond
10 Eylül 2018, 22:59
Stratejik dedigin, ülkenin ortasi olmasi ve her yere hemen hemen ayni sürede ulasilmasiydi. Simdi buna gerek kalmadi. Kara yolundan giden yok. Herkes ucaka binip gidiyor.

1=ülkenin ortasinda olmasi

2=sinirlardan bir saldiri halinde ulasilmasi zor ve zaman alicak pozisyon olmasi.

3=istanbulun nüfusu zaten yeteri kadar dolu,,istanbula yakin bir cevreye saldiri oldugunda,saldiriya cevap vermek icin gerekli insan nüfusu zaten mevcut.

4=istanbul Ankaranin kalkani pozisyonunda

5=istanbul bas sehir yapilirsa,nüfusun nerelere varacagi belli olmaz,,zaten cok yogun ve stresli problemli bir pozisyonda metropolitan sehir.

6=kurtulus savasinda TC nin Ankarayi bas sehir secmesinde,üstteki siraladiklarimin bazilari gecerli sebep,,sonucundada,,birinci inünü,ikinci inönü sakarya meydan muharebesi,,yunanin eskisehir,bilecik afyon civarina kadar sansini zorlamasi ve Ankarayi ellerine gecirememeleri,,akillica yapilan askeri hareketler ve SONUC= TÜRKIYE CUMHURIYETI

daha fazla yazmama gerek yok sanirim.(bizde tarihten böyle ögrendik)

Cengiz Bond
11 Eylül 2018, 00:20
Wenn es auf der Welt nur ein Land geben würde, dann wäre Istanbul wohl die Hauptstadt.
Napoleon Bonaparte

MEGAbond
11 Eylül 2018, 01:13
Wenn es auf der Welt nur ein Land geben würde, dann wäre Istanbul wohl die Hauptstadt.
Napoleon Bonaparte

biz kalani elimizde tutalimda,,,ilerde dedigi olursa, yapariz bir güzellik Bonaparte ye

garip_38
11 Eylül 2018, 01:40
biz kalani elimizde tutalimda,,,ilerde dedigi olursa, yapariz bir güzellik Bonaparte ye

cok haklisin kardes sana katiliyorum..

mxm
11 Eylül 2018, 05:54
Istanbul deprem fayinin tam üzerinde oturuyor, baskent olmasi kesinlikle sakincali.

türko28
11 Eylül 2018, 08:00
Bazı şehirler başkentlerden daha çok tanınır. nüfusundan ,tarihinden,sanayisinden dolayı. Mesela avustralya nın başkenti sidney midir.( canberra), isvicre de zürich baskent bern den daha cok tanınır. Brezilya baskentini çoğumuz rio de janeiro diye biliriz ama brasillia dır. Daha çok örnek vardır benim aklıma gelenler bunlar.istanbul da bunlardan biri.

toprakakın
11 Eylül 2018, 08:47
Olur. Olmalı da bana kalırsa. Gelişmenin önünü açacak olan şehir orası çünkü. Ankara başkent olmayı kaldırabilir ama İstanbul'dan bahsediyoruz :)

DJ TENAY
11 Eylül 2018, 10:37
:D ..mxm sade o yani :)

DJ TENAY
11 Eylül 2018, 10:41
@Birbey 3.0

Gardasim nerden aklina esiyor yaw böyle seyler ;) Ba$kent 06 baska yolu yok..Takma sen Kafani..

Not: @Birbey 3.0 Seninle iyi Muhabbet yapilir bir araya gelinse :p

mustafa200222
11 Eylül 2018, 13:38
@Birbey 3.0

Gardasim nerden aklina esiyor yaw böyle seyler ;) Ba$kent 06 baska yolu yok..Takma sen Kafani..

Not: @Birbey 3.0 Seninle iyi Muhabbet yapilir bir araya gelinse :pÖyle.mi dersin bu Birbey.adamin Basina bela olur saglikli.adami hast yapar yataklara.düsersin uzakdur

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

ayrtonsenna
11 Eylül 2018, 15:16
Keske Türkiyenin tek derdi Baskent olsa .Abim Baskent var sanirim ne gerek yeni aramaya.
Bunla ugrasacaklarina ülkeyi yönetmeye calisanlar Ülkenin sorunlari cözseler daha iyi olur.
Evet baskent arayisi icinde olduklari belli, dünya ileri ilerliyor ,biz geriye .....
Saygilar sundum.

gentlement
11 Eylül 2018, 16:40
Evet baskent arayisi icinde olduklari belli, dünya ileri ilerliyor, biz geriye .....

arkadas sakamisiniz siz yaaa ???

Bir tabir vardir ya hani, delinin biri kuyuya bir tas atmis 40 akilli cikaramamis diye!

Böyle bir sacmalik söz konusu dahi olmayacakken...

BIR BITMEDINIZ VALLAHI...

SesSizliK
11 Eylül 2018, 17:33
yaww hee heee :)

hope41
12 Eylül 2018, 09:35
Isiniz mi yok sizin ya? Ne gereksiz konulara girip sorun yapiyorsunuz arkadas forumda? Siteden soguduk artik sayenizde!

mustafa200222
12 Eylül 2018, 09:52
Erhan. Ben konyaliyim. Ve koyuyor fanatikde.akpartilydim.ama sogudum.artik. Sen hilafeti ak patiylemi.getireceksin. akparti.öncesi bizim konyada biraz satilmazdi.simdi her yerde alkollü.icecekler.satiliyor. Esas akparti. Geleli. Fuhus.ve sahtekarlik.cogaldi.baslarda.iyiydi.ama 6 yildir. Kendi adamlarini.zengin etti.belediyeler.emlak mafyassi.olmus. kagasina.göre vatandasin.tarlasini.alip asla yerlere.kaydiriyor.kendi adamlarina.güzel yerleri.veriyor. Nerde o eski akparti.

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

akilsiz
12 Eylül 2018, 11:14
o zaman almanya da Berlin yerine Frankfurt yapsin. Nede olsa en büyük havaalani Frankfurt da, alman borsanin kalbi de Frankfurt da atiyor. böyle seyler icin baskenti degistireceklerini asla sanmiyorum.

bence hep Ankara kalir öyle de kalmali.

Kamanli40
21 Eylül 2018, 02:14
Türkiye „işgal” altında ...

Sahibul Liva
22 Eylül 2018, 23:31
Mustafa Kemal ATATÜRK demekten aciz olanlardan herşey beklenir

Bu millete de müstehaktır

Türkiye yabancı sermayecilere satıldı

Güzel Peygamberimiz benim gözümde en büyük devrimcidir şimdi ğç beş zibidi çıkmış devrimciymiş
Neyi devirdiler şimdiye kadar neyi?
ve buyurdu ki Peygamberimiz:
Sizden öncekilerin deneyipte bedel ödediklerinden ibret alın ve geleceğinizi ona göre yönlendirin
Ve bir ayeti kerimde buyurdu :
“kahrolsun ebu lehep düzeni kahrolsun”

Bunu neden söyledi?
İnsanların dini duygularını kullanıp maddi manevi menfaat sağlayanlar için söyledi

Şimdi forumda şu yasak bu yasak
birilerine dokundunmu konuyu kapat
Ne güzel değilmi...

Vatan elden gidiyor uyanın artık gaflet uykusundan ey ahali

Konuyu kapatanlar zalimlik yapıyor!
Bırakın tartışmak isteyen düşüncesini söylesin arkadaşlar
Ejdatlarımıza ihanet ediyoruz veya ettiriyoruz farkındamısınız

Sah
22 Eylül 2018, 23:44
Türkiye „işgal” altında ...

Almanya isgal altinda degil mi?

MEGAbond
22 Eylül 2018, 23:56
bir musibet, bin nasihatten iyidir.

Artik bu milletin, aklinin basina gelmesi icin,bir musibet gerekiyor,,,,,yoksa nasihatlarin bir i$e yaramadigi ortada.

Allah sonumuzu hayir etsin.

tr-22
23 Eylül 2018, 10:18
Isiniz mi yok sizin ya? Ne gereksiz konulara girip sorun yapiyorsunuz arkadas forumda? Siteden soguduk artik sayenizde!

Aynen sana katiliyorum,bu gibi sacma konulari tartismakla,hem forumdaki üyeler biribirinden nefret eder hale geldi verilen cevaplar zaten ispatidir,hemde forumdan cok kisiler uzaklasti.

Eskiden burada herkez yardimlasmak icin yarisirdi,simdi ise acilan konular buralara daha fazla nasil karistiririz diye aciliyor.

Bende dahil ilk göz agrimiz dedigimiz Bereceriksizlerden maalesef bu gibi sacma konulari okumaktan sogudum,haftada bir yada iki göz atiyor ve cikiyorum,bu konuda ben gereksiz bir konu oldugu icin düsüncemi paylastim,yoksa gereksiz konulara cevap vermeyi hic istemem.

istemeyerekte kirdigim arkadaslar varsa özürdiliyorum.

saygilarimla

kartal55
23 Eylül 2018, 14:09
Sacma gereksiz bir konudur.Baskent`in Istanbul olmasi ile ilgili hicbir calisma yoktur.Stratejik oldugunu arkadas yukarda aciklamistir.
Trabzonspor`unda bir ayagi Istanbul`dadir.Kalkipta lig maclarini istanbul`da oynamasi gülünc olup Trabzonspor un maclarin evsahipligini Istanbulda yapmasini hangi mantikla aciklayacaksiniz?
Siyasetcilerin günlerini Istanbulda gecirmesi bir sorun degil.Yatirimlarida Istanbul`da yapabilirler.Meclis Ankara`da kalacaktir.Oldu olacak bir sarayda Istanbul`a yapsinlar.Ankara`daki sarayda yazlik tatil yeri olarak kullanilir.Üretim degil israf konusalim burda.Baskent`in Istanbul´a tasinmasi yol,su,elektrik gibi hizmetlerle geri dönmez "zam" ve pahalilik ile geri dönerler.izine gittiginizde gereksiz yanan festivale dönmüs trafik lambalarina bakin.Yavas gidiniz yazan israflar.Polisten kanundan korkmayanlar tabelaya uycak.Bu yazilar zaten israf.Yeni cikan Iphone 1149 euro.Bir findik bahcesinden kac ton findik cikarsa 1 Iphone aliriz onu konussaydik daha mantikli olurdu.
Bu gidisle bu konuda politikaya gidecek ve sonunda "closed"olacaktir.Zaten politika iceren bir konudur.
Not:Ülkenin mevcut baskanini ismiyle anmak hic yakismamis.Kendimiz icin istemedigimizi baskasinada layik görmeyelim.Elestirelim ama hakaret etmeyelim.Bunu basarabilseydik zaten burda konular "closed" degil "konuya cevap yaz" olurdu.

karam82
23 Eylül 2018, 16:04
Konulari özellikle sürekli siyaset e çekmeye çalışan arkadaşlar anlaşılan ceza işlemi uygulamak zorunda bırakacaklar.
Eskisi gibi fazla zamanım olmasada bundan sonra insallah daha fazla takip etmeye çalışacağım..!!
siyasetin yeri bu forum değildir ve bundan sonra ceza işlemi uygulanacaktır

konu kapanmıştır

hekimoglu
23 Eylül 2018, 16:05
Arkadaşlar, bazı konular ister istemez siyaset çizgisine geliyor. Forumda her siyasi görüsten farklı düşünen üyeler var, gidişatı doğru bulmaz yanlışları söyler eleştiri hakkımızı kullanabiliriz ya da beğenir haklı yönleriyle övebilirizde ancak bunu yaparken kişisel tartşmalara yol açmamak için siyasi şahsiyetleri ismiyle veya makam lakabıyla, siyasi parti isimlerinide yorumlarımıza dahil etmemeye özen gösterelim. Konu siyasi probaganda kapsamına girmesin.

Gönül isterdiki ortam müsait olsun oturup medenice fikir alışverişinde bulunup yıkıcı değil yapıcı tartışma ortamı yaratalım ancak board şartları buna uygun değil tek neden board in katı kurallarıda değil konuşmayı tartışmayı saygıyı vatan sevgisini atalarımıza minnet duygusunu bilemeyen kişilerin ortaya koydukları tavrında bunda hatırı sayılır etkisi vardır mutlaka.

Lütfen konuya kurallar çerçevesinde devam edelim. Tartışmaya yol açan paylaşımlar kaldırdım. Iyi forumlar.