PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alman-geri Türk vatandasligi

Kader
31 Ağustos 2018, 00:45
Selam Arkadaslar,

Biraz bilgi vereyim önce:

Esim Alman vatandasligindan geri Türk vatandasligina gecmek icin konsoloslugu basvurdu ve eve mektup geldi konsolosluktan nufus islemleri icin randuvu Alin diye.
Tabi önceden Rathausa sormustum esim Alman vatandasligindan cikmak istedigine ilk önce nereye basvurmamiz gerektigini onlarda Türk konsolosluguna dedi.
Konsolosluk esime gecici kimlik belgesi verdiler esas kimlik Türkiyeden gelene kadar,bilmedigimizden pasaport u cikarmayi akil edemedik Ben kimlik geldikten sonra cikartiliyor sandim neyse,Bu verdikleri gecici kimlik ile de cikartila biliniyormus.
Bugün konsolosluga gidip pasaportu cikartacagiz.

Sorum su :simdi Türk pasaportu elimizde olursa önce alman pasaportunu teslim etmemizmi lazim iptali icin?yoksa önce Ausländerbehörde diye gidip oturum mu almamiz lazim?
Ve ne kadar oturma izni verirler 2004 den Bu günü kadar Alman vatandasligi var.

Burda icinizde bilgisi olan bana Bu konuda yardimci olabilirmi.

Dün rathausa gittim ve bana söyle dedilir Türk pasaportunu aldiktan sonra almani geri vermeniz lazim iptali icin sonra ausländeramta gitmeniz gerek dedi.

Nasil oldugunu bilen varmi sonra sorun yasamiyalim.

Selam ve saygi

kamkam
31 Ağustos 2018, 06:53
Aynen Ben de Aynisi ni Yaptim. Suresiz oturum veriyorlar. Bir Problem yasamazsin. Alman Pasini geri verip oturum aliyorsun.

Kader
31 Ağustos 2018, 10:26
@kamkam
Cevab icin Sagol kardesim
Simdi kimlik ve pasaportu beklemekdeyiz gelirse alip rathausa giderim.

InsAllah bizede süresiz verirler.

Selam ve saygi