PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Steueridentifikationsnr. kaybettim

guesswhosback
29 Ağustos 2018, 14:18
Selam arkadaslar,

Steueridentifikationsnummer'mi kaybettim. Evde herkesin var bir tek benim ki bulunmuyor. Simdiye kadar kendi banka hesabim olmamisti ve ise baslayacagim diye acmam lazim. Üstelik Arbeitsvertrag'i imzalamaya giderkende lazim olan belgelerin arasinda Steueridentifikationsnr.'da var.

O numara olmadan bir banka hesabi acmam mümkünmü? Antrag yaptim internet'den ama maalesef dört haftaya kadar sürebilir gelmesi diyor. Internet veya telefon üzerinden verilmiyormus o numara. Muhtemelen isyerine nachreichen etsemde olur, aceba bankada hesap actirmak icin termine gittigimde de nachreichen edecegimi diyebilirmiyim yoksa bosuna mi gitmis olurum?

Rathaus veya baska bir Amt bana numarami verebilir mi ? Yani persönlich gitmis olsam?

Simdiden tsk ederim :)

hOrOz
29 Ağustos 2018, 14:46
https://www.bzst.de/DE/Steuern_National/Steueridentifikationsnummer/ID_Eingabeformular/ID_Node.html

o kadar önemli değil sonradan verebilirsin

ama sanırım numarayı sadece BZSt gönderiyor başka bir yerden temin etmen mümkün değil

Sie können auch eine E-Mail an die Adresse [email protected] senden.
Bitte teilen Sie dem BZSt in der E-Mail Ihren vollständigen Namen, die vollständige Adresse, Ihr Geburtsdatum und den Geburtsort mit.

guesswhosback
29 Ağustos 2018, 15:07
https://www.bzst.de/DE/Steuern_National/Steueridentifikationsnummer/ID_Eingabeformular/ID_Node.html

o kadar önemli değil sonradan verebilirsin

ama sanırım numarayı sadece BZSt gönderiyor başka bir yerden temin etmen mümkün değil

Cevabin icin tesekkür ederim horoz usta, bankaya mecbur lazim sandim..
Aynen usta, bende bu Formularyi doldurdum. 4 Hafta sürüyormus. Ben yarin ozaman bi bankaya gidip soruyum tekrardan :D ilk termine o numarayi bulamadigim icin ggitmemistim..

serdal222
29 Ağustos 2018, 16:11
Selam arkadaslar,

Steueridentifikationsnummer'mi kaybettim. Evde herkesin var bir tek benim ki bulunmuyor. Simdiye kadar kendi banka hesabim olmamisti ve ise baslayacagim diye acmam lazim. Üstelik Arbeitsvertrag'i imzalamaya giderkende lazim olan belgelerin arasinda Steueridentifikationsnr.'da var.

O numara olmadan bir banka hesabi acmam mümkünmü? Antrag yaptim internet'den ama maalesef dört haftaya kadar sürebilir gelmesi diyor. Internet veya telefon üzerinden verilmiyormus o numara. Muhtemelen isyerine nachreichen etsemde olur, aceba bankada hesap actirmak icin termine gittigimde de nachreichen edecegimi diyebilirmiyim yoksa bosuna mi gitmis olurum?

Rathaus veya baska bir Amt bana numarami verebilir mi ? Yani persönlich gitmis olsam?

Simdiden tsk ederim :)

Selam
aylik kagadi ( Lohnabrechnung) orda olmali Numara

hOrOz
29 Ağustos 2018, 16:15
Selam
aylik kagadi ( Lohnabrechnung) orda olmali Numara

iyide arkadaş şimdiye kadar öğrenciydi ...juhu

Birbey 3.0
29 Ağustos 2018, 17:56
Guesswhosback Horoz'un bilgisi tam doğru değil. Çalışmamış olsan bile gesetzlich krankenversichert olduğundan dolayı hem Sozialversicherungsnummaran, hemde Steueridentifikationsnummara otomatikmen zaten verildi.

Finanzamt'a değil, baglı olduğun Stadtverwaltunga git hemen çıkarıp verirler sistemden.

guesswhosback
29 Ağustos 2018, 18:45
Simdi baktim, 2011'de bir ayligina okul tatilinde calismistim. Lohnsteuerabrechnung'u buldum orda Identifikationsnr. yaziyor. Bulundu yani :)