PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev alacaklar elinizi cabuk tutun yasak geliyor

.onur
29 Ağustos 2018, 05:20
Merahaba arkadaslar almanya yabancilara konut satisini kistlama veya tamamen yasaklama konusmaya basladilar.

mustafa200222
29 Ağustos 2018, 08:04
Ich
Merahaba arkadaslar almanya yabancilara konut satisini kistlama veya tamamen yasaklama konusmaya basladilar.

Ev almak isteyenler acele edinYok daha neler. [emoji16][emoji3][emoji3]

Gesendet von meinem SM-N910F mit Tapatalk

talo176
29 Ağustos 2018, 10:09
Kaynak?????

akhisar
29 Ağustos 2018, 10:13
yav öyle birsey olurmu ne demisler parayi veren düdügü calar :)))))

karam82
29 Ağustos 2018, 10:44
onur. arkadas yanlis anladin heralde dövizle direk konut alma yasaklanmasi söz konusu, yurtdisindakiler ev alamaz degil.
dövizle evini satan kiraya verme olayi vs... buna yasak getirilmesi icin konusuluyor.

kolay gelsin.

hOrOz
29 Ağustos 2018, 11:52
birinci yazılan ile son yazılan yorum farklı konular galiba

Birinde Almanya dan birinde de Türkiye den bahsediliyor gibime geldi

Onur arkadaş ne yazdın acaba ?

Cengiz Bond
29 Ağustos 2018, 12:11

Ev almak isteyenler acele edin

hahahahahahahaha, sen iyimisin?

Prens-66
29 Ağustos 2018, 12:20
hahahahahahahaha, sen iyimisin?

konuyu anlamaya çalış, sonra kahaha at

Net açıklama yok henüz

.onur
29 Ağustos 2018, 12:34
http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/berlin-liebaeugelt-mit-einschraenkungen-fuer-auslaender-beim-immobilienkauf-a-1225078.html

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/berlin-erwaegt-den-immobilienkauf-fuer-auslaender-einzuschraenken-15757600.html

mustimercan
29 Ağustos 2018, 12:38
belki şu olabilir. örneğin benim yan sokakta suriyeliler iki katlı ev aldılar 220 bin,e.nasil aldılar o kadar parası olanın burda ne işi var bilmem ama.evde en az 20 kişi yasiyo ve komsular baya şikayetçi.. belki böyle durumlar için yeni bi kanun olabilir.

Impostor
29 Ağustos 2018, 12:44
orada sadece berlin konusu geciyor...

talo176
29 Ağustos 2018, 12:51
Definition von Ausländer = von ausserhalb.. yani yurtdisinda ki yabancilar icin gecerli..
"einheimische Ausländer" (mit titel) halen alabiliyor.. ve asla yasakliyamazlar..
Konu anlamadan yazilmis malesef..

Prens-66
29 Ağustos 2018, 12:51
Bende öyle anladım yazılardan ve bunu sanırsam Konut darlığı olan Şehirlerde uygularlar.

Yasaklama biraz karışık ve sadece Yabancılara karşı olması yankı getirecektir oysa, Ev alma Prosedüründe yeni yaptırımlar ve uygulama daha iyi olur.

@mustimercan

Sanırım senin bahsettiğin Suriyeliler yıllardır burada.

Sığınma yasası ile gelen Suriyeli buradan 220.000€ değerinde Konut almaya kalksa, gözünü oyarlar.

Cengiz Bond
29 Ağustos 2018, 13:16
http://www.spiegel.de/wirtschaft/soziales/berlin-liebaeugelt-mit-einschraenkungen-fuer-auslaender-beim-immobilienkauf-a-1225078.html

http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/berlin-erwaegt-den-immobilienkauf-fuer-auslaender-einzuschraenken-15757600.html

biz burda "Ausländer" degiliz.

samsunlu
29 Ağustos 2018, 14:04
Gereksiz bir konu ne üdügü belli degil yetkili arkadaslar siler ise isabetli olur.

SesSizliK
29 Ağustos 2018, 17:55
beyler dün aksam star avrupa haberde dinledim bende yanilmiyorsam berlin taraflarinda fiyatlar cok yükselmis ve satista evde yokmus fazla o yüzden o bölgenin yetkililerinden böyle bi düsünce gecmis olurmu olmazmi bilemem haberde cikani yaziyorum.

Sanirim konuyu acan arkadasta haberde duydu ve konuyu sanki Almanya geneli gibi anlamis ve konu acmis.

mustafa200222
29 Ağustos 2018, 21:16
beyler dün aksam star avrupa haberde dinledim bende yanilmiyorsam berlin taraflarinda fiyatlar cok yükselmis ve satista evde yokmus fazla o yüzden o bölgenin yetkililerinden böyle bi düsünce gecmis olurmu olmazmi bilemem haberde cikani yaziyorum.

Sanirim konuyu acan arkadasta haberde duydu ve konuyu sanki Almanya geneli gibi anlamis ve konu acmis.Arkadasim.10 yildir sadece berlinde degil bütün almanyada fiyat lar
Yükseldi. 100000 euro olan yerler simdi.300.400 bine.alamiyorsun

mxm
29 Ağustos 2018, 22:11

Sanirim konuyu acan arkadasta haberde duydu ve konuyu sanki Almanya geneli gibi anlamis ve konu acmis.

ZDF de bir belgeselde seyretmistim. Yabanci firmalar Almanya´da ki olayin farkina varmislar ve koca siteleri satin alip icinde oturan yüzlerce insana tamir bahanesiyle iskence ederek cikartip tamir edip pahaliya kiraya veriyorlar.

Mutlaka ki buna bir cözüm getirme amaci vardir ve cok da iyi olur.

Helmut Kohl devletin elindeki konut olayini bitirerek bugünkü duruma yol acan kisidir, mafya isine döndü, akla mantiga sigmayan rakamlar var, eninde sonunda da patlama yapmasi bence kacinilmaz. Siradan bir daire bölgesine göre 500.000 Euro, bunun en ufak bir mantigi yok. Rakamlar sisirilmis durumda, 10 senelik vertrag bitince faizler yükselirse onbinlerce aile iflas eder. Hele ki Tilgungu az olanlar belki faizi bile ödeyemezler.

SesSizliK
30 Ağustos 2018, 17:23
Arkadasim.10 yildir sadece berlinde degil bütün almanyada fiyat lar
Yükseldi. 100000 euro olan yerler simdi.300.400 bine.alamiyorsun

iyi iste ev alanlar parayi vurdu 100 bine alinan daireler simdi 200 binden asagi degil Almanyada ev alanlar 100% karli :) :)

moralist
30 Ağustos 2018, 17:54
Aslinda Almanlarin problemi yok sonunda Türklerin evlerini gaspederler sonra kapi dişari ederler garantimimiz varmi?

mxm
30 Ağustos 2018, 21:54
Almanyada ev alanlar 100% karli :) :)

Eger satip baska ülkeye giderlerse haklisin ama satinca aynisini daha ucuza alamayacaklarina göre ve kiraya girseler dünya kadar para ödeyeceklerinden bu artisin hic bir yarari yok. 100 bine aldin diyelim ve 500 bine sattin, peki sonra ne olacak?

Tek yarari önceden aldiklari icin büyük bir yükün altina girmek zorunda degiller ve ödeme zorluguna düsmezler, baska da bir kari yok.

elektroniker
30 Ağustos 2018, 21:59
biz burda "Ausländer" degiliz.

alman ausweisin olmadigi zaman sen ne oluyorsun ?

hOrOz
30 Ağustos 2018, 22:17

galiba birileri Ausländer farkını anlayamadı ..

o konuda geçen yabancı yani Ausländer yurt dışında ikamet edenler için kullanılan bir terim

Türkçe zor bir dil 016yapma 016yapma

Cengiz Bond
31 Ağustos 2018, 07:31

türk ausweisin ile de burda "ausländer" degilsin. oturum hakkin oldukca inländer sayiliyorsun. hans gibi haklarin var burda.

haber de dis ülkede ikametgah eden, almanya da oturum hakki olman kisi veya kuruluslardan bahsediliyor.

elektroniker
31 Ağustos 2018, 16:24
yalnis anlamisim

Ozdeniz
10 Eylül 2018, 13:14
Gereksiz. Parayı veren evini her türlü alabilir. Tek sözü geçen o sonuçta :)