PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Arbeitsamt'a Basvuru - Ne yapmaliyim?

guesswhosback
28 Ağustos 2018, 21:30
Selamin aleyküm arkadaslar,

kisacasi: Ben üniverstede okudugum icin BaFög aliyordum. BaFög alip ve 'baska bir eve tasindigim icin' bizim evde babamin almis oldugu maas yeterli diye Hilfe yani Zuschuss almiyordu. Suan Üniversteyi attim ve eve geri geldim. Ausbildung'a basvuru yaptim ve ( August 2019 ) baslayana kadar bir meslek'de buldum ki bos bos durmayim diye. O Is yerinde Test'e fln gitmistim ve kabul edildim ama adama özellikle benim biraz zamana ihtiyacim oldugunu demistim ( okuldan cikis vs. ) ve adam tamam demisti, beni muhtemelen 1. September arayacaklar. Kagit islemleri tamam, bir tek imzalamaya cagirlacagim ( ilk is gününde )

Simdi ise BaFög normalde ayin 30'un da geliyordu ve bu ay gelmeyecek. Ben kendimi bu kisa zaman icin arbeitslos melden etmelimiyim (3 gün )? Ve o almis oldugum BaFög'ü zaten babama veriyordum. Simdi yine o Hilfe lazim olacak fakat Arbeitsamt'da gemeldet degiliz. Ne yapmam gerekiyor? Siz ne önerebilirsiniz?
Babam Hilfe icin basvuru yaparsa ve birkac gün sonra ben ise baslasam parami kesecekler.. ortada kaldim umarim yardim edebilirsiniz :D

Birbey 3.0
28 Ağustos 2018, 21:54
Ya bir ay icin 99 kagit dolduracaksiniz, yada o ay makarna sogan yasayacaksiniz. Takdir sizin.

hOrOz
28 Ağustos 2018, 22:06
bir kere senin Arbeitlosengeld almaya hakkın yok

Arbeitlosengeld alamabilmen için en az 6 ay çalışmış olman gerek

Arbeitslos melden yapamazsın sadece Arbeitsuchend yapabilirsin onun içinde para vermezler

ancak belki Hartz4 alabilirsin fakat oda 2-3 ay sürer

guesswhosback
28 Ağustos 2018, 23:29
bir kere senin Arbeitlosengeld almaya hakkın yok

Arbeitlosengeld alamabilmen için en az 6 ay çalışmış olman gerek

Arbeitslos melden yapamazsın sadece Arbeitsuchend yapabilirsin onun içinde para vermezler

ancak belki Hartz4 alabilirsin fakat oda 2-3 ay sürer

Bana bugün kadinin kendisi öyle dedi, belki daha önce yapmis oldugum Fachabitur is olarak geciyodur, bilmiyorum ama meslek sahibi degilsen bildirmelisin dedi bugünki kadin.
Sorun simdi o aldigimiz parayi alamiyoruz yani 640€ daha az para ile bu ay'i gecirmeliyiz ben ise baslayana kadar. Belki yinede bi seferligine yardim alabilirmiyiz aceba diye sormak istedim. Zaten September'da ise giriyorum, Hartz IV'e gerek yok yani