PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Babam Vefat etti Rentenversicherunga belge gereklimi?

kara70
18 Eylül 2015, 18:21
Merhaba Arkadaslar,
Basilika belirttigim gibi Babami Kaybettim,rahmetli almanyadan emekli idi Rentenversicherung a türkiyeden vefat ettigini belgeleyen evrak gereklimi gerekli ise nereden temin edilir? Tecrübesi olan Arkadaslar cevaplarsa sevinirim

Saygilar

Mesut64
18 Eylül 2015, 18:31
Basin Sagolsun, Allah Rahmet Eylesin!

karam82
18 Eylül 2015, 18:54
Basiniz Sag olsun arkadasim. Allah Rahmet Eylesin.

Almanyada system ne sekildedir bilemiyorum, bilen arkadaslar eminim bilgi verceklerdir.

Saygilar

memo82a
18 Eylül 2015, 19:15
ALLAH rahmet eylesin mekani Cennet olsun geride kalanlara rabbim sabirlar versin.

Gecen Sene bende Babami kaybettim buradan gitmemiz gereken yerler vardi kardesler arasindan birimiz
AOK Krankenkasseye ,Digerimiz LVA Rentenversicherung simdi ismi degisik LVA degil. yanilmiyorsam Ölüm Belgesi ile
eger yanlis Bilgi vermek istemiyorum Standesamt'a da gitmistik. Acimiz tazeydi tabiiki dogal Insan düsünemiyor haliyle.

DJ TENAY
18 Eylül 2015, 20:35
Basin sagolsun Gardas, Allah Rahmet eylesin Allah Sabir versin

talo176
18 Eylül 2015, 20:37
Basin sag olsun arkadasim.. bende gecen sene babami kaybettim..
tr den internatiinal ölüm belgesini alman gerekecek..
tam hatirliyamiyorum, ama enistem halletmisti ve galiba hastaneden almisti..

cenk1978
18 Eylül 2015, 21:59
Başınız sağolsun....Allah rahmet eylesin....geride kalanlara allahtan sabır diliyorum.

TipiTip
18 Eylül 2015, 23:46
Basin sag olsun , ... aci bir oaly , bende bu yil Babami kaybettim .... Ölmüslerimizin hepisinin mekani cennet olsun

Uluslararası ölüm kayıt örneği (Formül C) alman gerekyiro yanlis hatirlamiyrosam

memo82a
19 Eylül 2015, 00:06
Babasini kaybetmis olan Arkadaslarimiz var benim de dahil olmak üzere hepisinin mekanlari Cennet olsun
rabbim geride kalanlara cok cok sabirlar versin. Kolay degil.

Rahmetliden bize TR Hastanesinden Ölüm Belgesi vermislerdi onunla burada
gereken yerlere gitmistik. Aradan 1 Yil gecmesine rahmen Insan O Aciyla unutuyor iste
Rahmetlini Emekli Maasini Ölüm tarihinden bir kac Ay sonrasi Annem almaya basladi
tabiiki kesiyorlar belirli Miktarda Emekli Maasindan.

karadeniz
19 Eylül 2015, 00:36
Merhaba Arkadaslar,
Basilika belirttigim gibi Babami Kaybettim,rahmetli almanyadan emekli idi Rentenversicherung a türkiyeden vefat ettigini belgeleyen evrak gereklimi gerekli ise nereden temin edilir? Tecrübesi olan Arkadaslar cevaplarsa sevinirim

Saygilar

Bagli oldugunuz nufus idaresinden vukuatli nufus kaydi alin Almanca aciklamasi yoksa Almancaya tercüme ettirip rente kasaya verin sanirim yeterli olacaktir.

mimar38
19 Eylül 2015, 00:36
Allah cümlesinin mekanini cennet eylesin,
Kardes benim de babam nisan ayinda vefat etti.
Kendisi Türkiyede yasiyordu Almanyadan ve fransadan emekli idi.
Ben sadece annemi ssk.kurumuna götürdüm emekli islemlerine ordan bas vuru yaptik,
Ssk- kurumu Alman emekli kurumuna basvuruyu yolladi.3 ay sonra annemin emekli ayligi direkt türkiyeye gönderilmeye baslandi.Gecen 3 ay icinde babamin emekli ayligini toplu olarak anneme ödediler.
Diger Alman kurumlari Lva bayreuth tarafindan otomatikman bilgilendirilmis oldu.
Gerekli belgeler.
Annemin nufus cüzdani
Babamin ölüm belgesi
Babamin Alman emekli kasasin dan herhangi bir belge (emekli sicil nosu yazan)

123@dit
19 Eylül 2015, 00:58
Basin sag olsun arkadasim Allah Rahmet Eylesin...

ZSworld
19 Eylül 2015, 02:27
Basin sagolsun beceriksiz arkadasim, Allah Rahmet Eylesin....

boran36
19 Eylül 2015, 05:29
Basin Sagolsun Allah Rahmet Eylesin

ayrtonsenna
19 Eylül 2015, 08:44
Basin Sagolsun, Allah Rahmet Eylesin.
Mekani Cennet olsun.

Mafyan
19 Eylül 2015, 13:47
Basin sag olsun arkadasim Allah Rahmet Eylesin..
Evlilik cuzdanini ve Uluslararası ölüm kayıt örneği (Formül C) alman gerekyir Nufusta.3 dilden veriyorlar.
O belgeleri burda Standesamt veriyorsun.Onlar herseyi hallediyorlar

rumix40
19 Eylül 2015, 19:46
basiniz sagolsun allah rahmet eylesin..

turan38
20 Eylül 2015, 01:13
Basin sag olsun arkadasim Allah sabir versin size kolay degil
merhumun mekani Cennet olsun.

hangi emekli kasasina bagliysa Burda oraya türkiyede ölmüs ise ordan alacagin
ölüm belgesi lazim emeklilik kasasi eyaletlere göre degisebiliyor
kranken kasseya bilgilendir bankaya Bilgi ver egerki Burda kontosu varda emekli maasi geliyor ise
orasi geri gönderiyor Konto iki kisinin adina dahi olsa öldügü icin cünki Burda bir arkadasin basina geldi
oyüzden Bilgi amacli herkesin yapmasi gereken bir sey kontoya ben öldükten sonra parami alabilir diye
yaziyi yazdirmak gerekiyor .

S&S

ali84
20 Eylül 2015, 12:20
allah rahmet eylesin sizlerede sabir versin

guney1
20 Eylül 2015, 16:28
allah rahmet eylesin

LocDog
20 Eylül 2015, 20:09
Basin sag olsun arkadasim allah rahmet eylesin

1093
20 Eylül 2015, 22:14
basin sagolsun usta.Allah rahmet eylesin

kara70
23 Eylül 2015, 06:22
Merhaba Arkadaslar,
Öncelikle Bütün Islam aleminin Kurban Bayramini kutlar ve soruma geciyorum
Bir kac gün evel Babami türkiyede tatilde Kaybettim kendisi almanyadan emekli idi.
Almanyaya sanirim ölüm belgesi Sterbeurkunde götürmem gerek bunun türkcesi mevcut almancaya yeminli tercümandan cevirtmem gereklimi yoksa international bir belge alabiliyormuyuz.

Saygilar

TOLGAoo
23 Eylül 2015, 07:35
Basiniz Sag olsun

zayimoglu37
23 Eylül 2015, 08:05
basin sagolsun kardesim allah sabirlarversin...

kara70
23 Eylül 2015, 11:07
Allah hepinizden razi olsun arkadaslar.
Saygilar iyi Bayramlar

talo176
23 Eylül 2015, 11:21
International yeterli..

kara70
23 Eylül 2015, 13:50
Peki arkadaslar almanyadaki islemler icin Annemin almanyaya gelmesi gerekiyormu?

Mafyan
23 Eylül 2015, 21:33
Merhaba Arkadaslar,
Öncelikle Bütün Islam aleminin Kurban Bayramini kutlar ve soruma geciyorum
Bir kac gün evel Babami türkiyede tatilde Kaybettim kendisi almanyadan emekli idi.
Almanyaya sanirim ölüm belgesi Sterbeurkunde götürmem gerek bunun türkcesi mevcut almancaya yeminli tercümandan cevirtmem gereklimi yoksa international bir belge alabiliyormuyuz.

Saygilar

Bagli bulundugunuz Nufus dairesi üc dilde veriyor

V/S
30 Eylül 2015, 03:53
Basiniz sag olsun.Allah sabir versin.