PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ev alıyorum . Yapılacak tamir işleri hakkında bilgi ve tecrübeleriniz

Ejderabi
22 Ağustos 2018, 21:25
Merhaba arkadaşlar,

güzel bir tek katlı 5 odalı 130 m2 oturma alanlı büyük arsalı ev alıyorum 1966 yapımı. Evde yapacağım ve yapılacak işler var. Bu konuda bana tecrübeleriniz ile yardımcı olursanız sevinirim.

1. Banyoda ve Mutfakta su borularını değiştireceğim. Plastik mi olsun yeni borular ?

2. Banyo düz ayak şimdi fayansları ve malzemeleri yenileteğim - lüks bir düz ayak banyo tuvalet olacak.

3. Misafir tuvaleti var orayıda yenileteceğim fayanslar vs...

4. Camlar ve panjurlar iyi gibi bazıları değişmiş ama kesinlikle 3-fach Verglasung değil ( burada kararsızım belki değiştiririm hepsini)

5. Kalorifer (Öl Heizung) Vaillant markası ve geçen sene yenilenmiş. Kalorifer petekleri bazıları yenilenmiş. Burada mordern şık görünen petekler alacağım. Kalorifer boruları demir (Eisen) - Bunları komple değiştireyimmi yoksa bunlar beni 30-40 sene daha idare edermi ? Boruları değiştirmenin maliyeti sizce ne kadar ? Ne önerirsiniz ?

6.Ceyranı komple değiştirteyimmi ? Maliyeti ne kadar Alman firmaya yaptırırsam (Abnahme gerekiyor) ?

7. Isı Yalıtım yaptırtmayacağım

8. Çatı eski duruyor - Belki ileride yaptırtacağım.

Bütçem 30.000 Euro sizce bunları yaptırabilirmiyim ?

Şimdiden bilgileriniz tecrübeleriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Anahtar teslim Eylül Kasım gibi olacağından daha kimseden Kostenvoranschlag alamıyorum ve sizinle fikir alışverişinde bulunmak istiyorum.

webci
22 Ağustos 2018, 21:49
Bu paraya o istediklerini yaptirman cok knapp..
Camlar cok onemli..petekler calisiyorsa gerek yok..cati su almiyorsa gerek yok..
Borular plastik olsun..
Elektrik isi canak sistemi ve internet sistemiyle biraz tuzlu olur,tabiki rechnunglu olmali..
Ben komplet sanierung bir ev hepsi sifirdan camlar,elektrik.internet sistemi canak sistemi
Heizung(bodenheizung) catikat,daha artisi var,rechnunglu 4sene evvel,75 bine yaptirdim..arti garaj tamiri..arti grundstuck reinigung..
Tavsiyem internetten angebotlar al
Kapi
Pencere arti pancur
Elektrikli kepente
Elektrik
Heizung
Bodenheizung
Vs..
Elektrigi gutachten yaptir belki kablolar yerine gore degismesi gerekmez..

murat39
22 Ağustos 2018, 22:05
30.000 € bütce büyük bir para degil.Bir isi yerinden oynattigin zaman daha fazla masraf acar. Elindeki para yetmez.
Elindeki parayi dikkatli harca.MAlzeme ve iscilik pahali.

Banyoyu elden gecir.Privat yaptir.usta olsun yapan.Fayans ne bunlari elden gecir burasi baya para harcarsin.Dus koydur daha pratik.Simdiki borular plastik.Kirec ne tutmaz.Genelde Plastik kullaniliyor.
Misafir WC onu da yaptir.60 li yillarin fayanslari simdiye uymaz.
Camlar iyiyse dokunma.

Kalorifer Petekleri degistir.
Borulara birsey olmaz.Kimildatma.duvarin icinden gidiyorsa basina is acarsin.Disardan sa Güzel verkleidunglar var.Onlari degistir is bitince temiz durur.Problem kolay kolay olmaz olsada Zaten binayi yangin su Hausversicherung yaptiracaksin.O karsilar.zarari.
Ceryani isden anlayan birini getir.

FI schalterler varmi ve sigortalar yenimi baksin.Elektrik isini ustaya birak olmasi gereken schutz olmasi gerek.
2 Telli olup FI schutz ne yoksa degistir.
3 Telliyse onu ucuz sekilde fazla bozmadan modern hale getiriyorlar.Privat yaptir.
Isi yalitim yaptirma.Hem bütce hem de duvara birseyler monta etmek istesen farkli malzemeler kullaniliyor.Pencere ne degisecek olsa is asar.

CAti eski durmasi önemli degil.Icinde Izola varmi.Yoksa izola yaptir.Icden.Isi kaybini baya önlersin.

Minimumda kal 30.000€ isin icine girdiginde sen bile sasirirsin 3 € 5 € derken paran biter.

yapacak ustalari arastir isini temiz yapanlarla calis.parasini da pesin verme.Parcalara böl.
bastan kes.

Ejderabi
27 Ekim 2018, 22:03
Ev beklediğimdende iyi çıktı
- Heizung yeni Iphone desteği bile var
- Banyoyu eski sahibi yenilemiş düz ayak
- Camları oturma katı ve kilerde olanları yenileyeceğim - 10.000 Euro civarı ama buraya sponsor var cepten çıkmayacak gibi
Bunun içinde komple yeni elektrikli panjurlarda var. 5 tane iyi olan camlar kalacak
- Dış kapıyı çelik kapı yaptıracağım 3.500 Euro
- Tavandaki Holzdecke sökeceğim ve komple sıva çektireceğim 2.000 Euro
- Ceyran çoğu 3 adrig miş, yani yeni kanunlara göre ceyran kutusunu kelere aldıracağım, mutfağın ceyranını yeni yaptıracağım ve birde LAN kablosu döşeteceğim...Kostenvoranschlaglar alıyorum
- Sonrada komple iç duvarlar sıvatıp boyatacağım 200m2 galiba 4.000 Euro civarı tutacak
- Yerlere Designboden düşünüyorum. Fachmarktda Forbo ve Tarkett markalarını beğendim, maşallah m2 40-60 Euro. Nedense İnternet de 28 Euroya buldum...2800 Euroda buraya gidecek...BauMarkt dan olmayacak.
- Çatıyı şimdilik bırakacağım ileride inşallah gücüm ve bütcem kaldırırsa...

En sonada İç kapıları Alman firmasına yaptıracağım 9 kapı tanesi 350 Euro mit Einbau

Arkadaşlar ev yapanlara ve eski ev alanlara sabır ve hayırlısıyla oturmayı nasip ediyorum.

Yukarıdaki yazdıklarım şimdiki projemin parçası bakalım neler gelecek daha...

Gesendet von iPhone mit Tapatalk